Προς το περιεχόμενο

Toshiba 32TL933G: Εντυπώσεις - εμπειρίες - πληροφορίες κλπ


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό ε?

 

Σε ένα "ταπεινό" i3 2120 την ώρα του trascode το cpu δε ξεπερνά το 35-40%. Ψάχνω να βρω περαιτέρω ρυθμίσεις  πχ. αν ενεργοποιήσεις το ρυθμίσεις trasnscoding-->mencoder-->video scaler και ορίσεις 1920x1080 για την Toshiba σου κάνει scale σε 16:9 χωρίς μπάρες και τα σχετικά

Μα δεν έχω μπάρες πουθενά.... σε κανένα έργο.... απλά μου κάνει άλλα κουφά.... εκεί που βλέπω πηδάει την ταινία μερικές σκηνές παρακάτω έτσι στο ξεκούδουνο. Παρατήρησα και εγώ ότι το buffer status με το ζόρι ανεβαίνει. Μήπως γιαυτό; δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας εκανα αυτην την ερωτηση και στο thread με τις προσφορες αλλα μαλλον εδω ειναι καλυτερα..

την εχω παραγγειλει με μοναδικο σκοπο το 3d gaming με ps3..

καμια γνωμη απο καποιον που εχει δοκιμασει 3d παιχνιδια?

3d με γυαλια μυωπιας ειναι υποφερτο ή ασ'το καλυτερα?

ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν έχω μπάρες πουθενά.... σε κανένα έργο.... απλά μου κάνει άλλα κουφά.... εκεί που βλέπω πηδάει την ταινία μερικές σκηνές παρακάτω έτσι στο ξεκούδουνο. Παρατήρησα και εγώ ότι το buffer status με το ζόρι ανεβαίνει. Μήπως γιαυτό; δεν ξέρω

 

Βάλε το buffer στο 600 και τσέκαρε την ταχύτητα του δικτύου σου. Παίζει ρόλο η ποιότητα του switch (εγώ το έχω σε ένα Netgear πάνω), τα καλώδια, drivers κλπ. Επίσης για να δεις 1080p να ξέρεις ότι η απαίτηση bandwidth μπορεί να φτάσει μέχρι και τα 300mbit. Μην ξεχνάς ότι το PS3 (για το οποίο φτιάχτηκε το πρόγραμμα) έχει 1000άρα κάρτα δικτύου.

 

Με λίγα λόγια μέχρι 720/1080p Mkv με χαμηλό bitrate (βλέπε YIFY πχ) είναι οκ, για πιο ψηλά δεν...

 

 

Θα μας πει τώρα κάποιος τίποτα calibrαρισμένες ρυθμίσεις να μην παιδευόμαστε με την Toshiba; 

 

γεια σας εκανα αυτην την ερωτηση και στο thread με τις προσφορες αλλα μαλλον εδω ειναι καλυτερα..

την εχω παραγγειλει με μοναδικο σκοπο το 3d gaming με ps3..

καμια γνωμη απο καποιον που εχει δοκιμασει 3d παιχνιδια?

3d με γυαλια μυωπιας ειναι υποφερτο ή ασ'το καλυτερα?

ευχαριστω..

 

Καμία, μα καμία, τηλεόραση στον πλανήτη Γη δε θα σε ικανοποιήσει πλήρως στο 3d. Η τεχνολογία είναι απλά λάθος. Άλλοι κουράζονται/ζαλίζονται στο λεπτό άλλοι στο 2ωρο το σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή θα σε "κουδουνίσει" είτε passive είτε active αγοράσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία πρόταση για γυαλιά απο ebay επαναφορτιζόμενα?

 

έχει δορυφορικό tuner? εδω λέει ότι έχει http://uk.hardware.info/productinfo/162747/toshiba-32tl933g

εχει συνδέσει κανένας lnb?

εννοεις δορυφορικο δεκτη πως εχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για δορυφορικό δέκτη μιλάω. σ'ενα ελληνικό μανουαλ που κατέβασα δεν ανέφερε τίποτα, το νήμα που δίνω είναι αγγλικό οπότε όλα παίζονται. Μόλις την παραλάβω ( ελπίζω σύντομα) θα μπορέσω να αποφανθώ ....

Ως τότε ζεσταίνω τα ηχεία ( yamaha 777, yamaha 333 & yamaha 444) μου για την απολαύσω....

Δεν είναι ηλεκτροστατικά αλλά λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγράψουμε κανάλια; Η μάνα μου βάζει συνέχεια ΕΡΑ και μου λέει ότι είναι ελαττωματική, γιατί δεν δείχνει εικόνα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη σας μερα...Απαντωντας στο ερωτημα που εθεσε ο thouthou, η ΕΡΑ ειναι ραδιοφωνικο καναλι και ως εκ τουτου ειναι απολυτα φυσικο να μην εχει εικονα...Υπαρχουν και αλλα 4 αν θυμαμαι καλα,η 5, μικρη σημασια εχει ποσα ειναι...Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πήρε η tv αναβάθμιση. Δεν παρατήρησα καμμία διαφορα. θα ψάξω να βρω το changelog

 

Φίλε και εγώ ψάχνω αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι. Αν το βρεις πόσταρε εδώ τις αλλαγές. Πάντως μάλλον διορθώνει κάποια bugs που δεν φαίνονται σε μας τους απλούς χρήστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pvr εγγραφή σε αναλογικό σήμα δεν μπόρεσα να κάνω.(γλώσσα ελληνικά , χώρα uk), σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα (269 electro),

- δεν παίζει εξ. υπότιτλους απο dlna

- αργό μενού

 

+ καλή ποιότητα κατασκευής

+ σχετικά λεπτή

+ vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα γυαλιά τα έχει πάρει κανείς?

http://www.ebay.com/itm/Universal-Infrared-Active-Shutter-3D-Glasses-for-3D-TVs-Panasonic-Toshiba-Sony-/271005211584?pt=US_3D_TV_Glasses_Accessories&hash=item3f192b5bc0

 

λέει συμβατά με 40tl933, λογικά θα παίζουν....

 

έχω πάρει απο τον κωτσο τα απλά της toshiba και θέλω ακόμη ένα ζευγάρι επαναφορτιζομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...