Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες κατεψυγμένες πίτσες.


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτες του λιδλ παντως οι Deluxe που εχουν βγαλει ειναι καλες. 2.5€ η μια νομιζω εκει αλλα ειναι καλη για τα λεφτα της. Οι αλλες που εχει 3-4€ οι 3 ειναι σαπιες εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες του λιδλ παντως οι Deluxe που εχουν βγαλει ειναι καλες. 2.5€ η μια νομιζω εκει αλλα ειναι καλη για τα λεφτα της. Οι αλλες που εχει 3-4€ οι 3 ειναι σαπιες εντελως.

2 ευρω οι τρεις στο λιντλ και ειναι μια χαρα, παιρνεις και λιγο εξτρα μπεικον και λιγα μανιταρια με 4.5-5 ευρω τρως μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.99 με 3.40 ειναι περιπου. Τεσπα. Ειναι φουλ στη σαλτσα ντοματας και ζυμη σα λαστιχο. Γουστα ειναι αυτα.

Αλλες θα λες εχω λεω αυτες με τα 2 ευρω.

 

527970055d7cef4f34f45_.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές του Lidl αξιοπρεπέστατες...

 

cy_12473_01_b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

λίγο καλύτερες για μένα είναι αυτές των carrefour που προτιμώ εγώ και στην Ισπανία που είμαι και όποτε έρχομαι ελλάδα...είναι 2,20 η τρεις...μαργαρίτες πάντα αλλά παίρνεις bacon και ότι αλλο θελεις που ουτως η αλλως εχεις στο σπιτι για κανα τοστακι και φτιάχνεις χορταστικο δειπνο με 1 ευρώ...(0,7 η πίτσα και κάνα 0,3 τα υλικα που θα προσθεσεις)...

 

3560070464937.jpg

 

 

 

 

παλιά στο μακρο της Κρητης που μπορούσες να ψωνίσεις και με φοιτητικο πασο είχε κάτι τρομερές πίτσες πιο γεματες απο αυτές..3 ευρώ οι 6 πιτσες ήταν η συσκευασία.Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτες λεω αλλα με το σαλαμι επανω. Οι ωραιες ειναι οι deluxe

Παιρνω σκετες για να βαζω οτι θελω εγω πανω συνηθως βαζω μπεικον, φετα και μανιταρια αν δεν εχω τιποτα απο αυτα λιγο κετσαπ με λιγο βασιλικο του παει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εχει αγορασει καποιος βαση πιτσας και να προσθεσει δικα του υλικα ? Αν ναι ποια βαση προτεινετε ? Με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα βρηκα βαση κανακη,με και χωρις (σαλτσα).Αν παρω χωρις  υπαρχει στα σουπερμαρκετ ετοιμη σατσα ? Μπορω να βαλω το γνωστο πουμαρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασει καποιος βαση πιτσας και να προσθεσει δικα του υλικα ? Αν ναι ποια βαση προτεινετε ? Με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα βρηκα βαση κανακη,με και χωρις (σαλτσα).Αν παρω χωρις  υπαρχει στα σουπερμαρκετ ετοιμη σατσα ? Μπορω να βαλω το γνωστο πουμαρο ?

 

οι κανακη παίζουν γενικά (δεν εχω δει άλλες) και για μένα δεν ειναι καλές..

 

Κατεληξα εν τελει να παίρνω αυτές του lidl με 2€ οι 3 ή και 4 οταν παιζει προσφορά, με το δείγμα τυριού, και να βάζω τα υλικά που θελω μονος μου... Βγαίνει ιδανικα 0,5€ βαση με σαλτσα και ελαχιστο τυρι+0,5-0,7 τα επιπλέον υλικά (παιρνω τριμμενο γκουντα ολλανδιας που εχει 5,5€ το κιλο).

 

Εναλλακτικά ανοίγω μονος ζύμη (όταν δε βαριέμαι), ετοιμαζω 4-5 και μπαινουν καταψυξη και οταν τις θελω αποψυξη, πουμαρό και υλικά, μακράν καλύτερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφου πλεον υπάρχουν έτοιμες φρέσκιες ζύμες, γιατί δεν τις φτιάχνετε μόνοι σας με ο,τι υλικά γουστάρετε???


Εχει αγορασει καποιος βαση πιτσας και να προσθεσει δικα του υλικα ? Αν ναι ποια βαση προτεινετε ? Με ενα γρηγορο γκουγκλαρισμα βρηκα βαση κανακη,με και χωρις (σαλτσα).Αν παρω χωρις  υπαρχει στα σουπερμαρκετ ετοιμη σατσα ? Μπορω να βαλω το γνωστο πουμαρο ?

 

pillsbury η λεπτή (ιταλικού τύπου). Απο τις καλύτερες φρέσκιες ζύμες (εκτός αν είστε απο αυτούς που θέλουν τη βάση σαν "ψωμί" για να χορταίνουν...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πλεον υπάρχουν έτοιμες φρέσκιες ζύμες, γιατί δεν τις φτιάχνετε μόνοι σας με ο,τι υλικά γουστάρετε???

 

pillsbury η λεπτή (ιταλικού τύπου). Απο τις καλύτερες φρέσκιες ζύμες.

 

Την λεπτή την εχω πετύχει μόνο μία φορά σε τεραστιο καρφουρ, οποτε αλλοτε την ψαχνω δεν... Ασε που βγαίνει πολυ μεγάλη για ένα άτομο (και πιστεψε με τρώω πολύ)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...