Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω και εγω κάτι, ξέρει κάποιος αν χάνουμε χρήματα όταν έχουμε απουσίες. Μιλάω για απουσίες στην πρακτική που δεν τις αναπληρώνουμε και δηλώνονται σαν απουσίες! Στο κεκ μου λένε οτι χάνουμε 4 ευρώ για κάθε ώρα που απουσιάζουμε αλλά στην προκύρηξη δεν γράφει κάτι τέτοιο.

 

Όχι δεν χάνεις τπτ από θέμα χρημάτων. Άμα πήρες κανονικά απουσία δεν είσαι υποχρεωμένος να αναπληρώσεις κάποια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος..ειμαι στο voucher εως 29 ετων και επειδη λογω του οτι γεννησσα λιγο πριν ξεκινισει το προγραμμα ελειπα καποιες μερες λογω του μωρουμε απουσια φυσικα, χρειαστηκε να ξανα λειψω εφοσον εξαντληθηκαν η απουσιες και περασε ελεγχος και πηρα αρνητικο ελεγχο ειπαν...ξανα περασαν μια μερα και λογω πυρκαγιας στο γραφειο μερικες μερες πριν και επειδη δεν υπυρχαν υπολογιστες να δουλεψω δεν ειχα παει και ξανα αρ ητικος ελεγχος και με κοψαν......κατι παρομοιο???? Ξερει κανεις τι γινετε???περνω τη θεωρια εστω??? Επανεξαταση περιποτωσησς??ενσταση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

requiem_for_a_dream

Ισχύει ότι πληρώνεστε κανονικά για το 10% δικαιολογημένων απουσιών που δικαιούστε!!!!

Σε εμάς σχεδόν όλα τα παιδιά εξάντλησαν το 10% των απουσιών τους και πληρώθηκαν όλοι κανονικότατα!

 

eirinitse

Θα πρέπει να στείλει το ΚΕΚ ένσταση κατά του ελέγχου και αν γίνει δεκτή οκ.

Είσαι σε δύσκολη θέση γιατί έπρεπε το ΚΕΚ να σε προστατέψει γνωρίζοντας ότι αφού πήγε έλεγχος και δεν σε βρήκε θα ξαναπάει 100% οπότε να σε ενημερώσει να είσαι εκεί.

Εσύ λόγο παιδιού δικαιούσαι 20% απουσίες δικαιολογημένες. Αν τυχόν δεν έχεις υπερβεί το 20% και ήταν περασμένες στο σύστημα έχει ελπίδα στην ένσταση. Ειδάλλως το βλέπω δύσκολα προσωπικά.

Τα χρήματα της θεωρίας είναι ανεξάρτητα με τη πρακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα απο το ΚΕΚ, λέει και καλά λόγω εκλογών δεν πληρωθήκαμε, κσι θα πληρωθούμε τον οκτώμβριο, ζήτησα αριθμό πρωτοκόλλου δεν δίνουν απο τα υπουργεία αριθμό πρωτοκόλλου λέει, δεν είχα την όρεξη να ασχοληθώ πλέον κουράστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο δικό μας αν και δεν ειναι voucher κάτι τέτοιες μ@λ@κίες μας έλεγαν και μας δούλευαν και η εντολή πληρωμής έχει γίνει απο 14 Σεπτεμβρίου , είδα και έγγραφο με τα μάτια μου. Υποτίθεται οτι θα πληρωθούμε μέχρι την παρασκευή , για να δω , γιατι ακόμα μας τα μασάνε απ τα κεκ.

btw ήταν να πληρωθούμε αρχές Αυγούστου μέχρι τέλος το αργότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μήνες είναι απο την στιγμή που τελειώνεις.  και επισης απο την πληρωμη της α φασης μεχρι της β φασης ειναι περιπου 2.5 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά κάτι απλό.

γιατί ο καθένας πετάει τη χαζομάρα που "άκουσε".

 

αν δε κάνω λάθος έχει ξαναγραφτεί.

τα κεκ κάνουν το παν να τελειώνουν γρήγορα τα τμήματα και να στείλουν τα χαρτιά στο υπουργείο.

όχι επειδή σας αγαπάνε και θέλουνε να πληρωθείτε αλλά απλούστατα αν δε τα στείλουν ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ.

στέλνονται τα χαρτιά, ελέγχονται, πληρώνεστε, πληρώνονται και τα κεκ.

 

οπότε μη κάθεστε και λέτε ότι δε στέλνουν τα χαρτιά.

λέτε να μη θέλουν να πληρωθούν;

αυτοί καιγονται περισσότερο απο εσας

ρε παιδιά κάτι απλό.

γιατί ο καθένας πετάει τη χαζομάρα που "άκουσε".

 

αν δε κάνω λάθος έχει ξαναγραφτεί.

τα κεκ κάνουν το παν να τελειώνουν γρήγορα τα τμήματα και να στείλουν τα χαρτιά στο υπουργείο.

όχι επειδή σας αγαπάνε και θέλουνε να πληρωθείτε αλλά απλούστατα αν δε τα στείλουν ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ.

στέλνονται τα χαρτιά, ελέγχονται, πληρώνεστε, πληρώνονται και τα κεκ.

 

οπότε μη κάθεστε και λέτε ότι δε στέλνουν τα χαρτιά.

λέτε να μη θέλουν να πληρωθούν;

αυτοί καιγονται περισσότερο απο εσας

Παιδιά όσον αφορά τα χαρτιά που πρέπει να στείλει το ΚΕΚ στο υπουργείο μην ειστε κ τόσο σίγουροι ότι όλες οι ενέργειας απο πλευράς ΚΕΚ γίνονται άμεσα γιατι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ. Στο ΚΕΚ που δυστυχώς έτυχε να παω ήμασταν 6 άτομα και ειχαμε αναλάβει κ ρόλο γραμματέα.. Μόνοι μας τρέξαμε το θέμα πληρωμών γιατι το ΚΕΚ αδιαφορούσε παντελώς..μιλήσαμε με υπουργείο, πιέσαμε μέχρι κ άγριος καυγάς έγινε με τον "διευθυντή" του ΚΕΚ για να στείλει τα χαρτιά μας.. Παίζονται πολλά που δεν τα ξέρουμε.. Αν τα χαρτιά πάντως σταλούν στο υπουργείο μετα ειναι θέμα προτεραιότητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!

Έχουμε κανένα νέο από την β' φάση?Πληρώθηκε κανείς τον τελευταίο μήνα?Όσοι περιμένετε επιστροφή από το περσινό τα πήρατε?Εμένα μου τα μασάνε στην εφορία ούτε υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έκανα δήλωση τα έτη 2010-2012 δεν έχουν ξεκινήσει να κάνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω να πληρωθώ... Δηλαδή τι σου λένε στην εφορία;; μήπως πρέπει να δείξεις τη φορολογική των γονιών σου αν ήσουν τότε προστατευομενο μελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ περιμένω να πληρωθώ... Δηλαδή τι σου λένε στην εφορία;; μήπως πρέπει να δείξεις τη φορολογική των γονιών σου αν ήσουν τότε προστατευομενο μελος;

Τέτοια περίπτωση ήμουν εγώ, το βρήκαν ηλεκτρονικά. Δεν αποκλειω να σου κάνουν μανουρα παρόλα αυτά οπότε χτύπα για τα τελευταία χρόνια των γονιών φωτοτυπία παρέα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

georgeee11

Λέει ψέματα! Πάντα όταν καταθέτης έγγραφα σε δημόσια υπηρεσία παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου!!! Μάλλον δεν έχουν καταθέσεις τα χαρτιά του τμήματος για να πληρωθείτε.

 

Χριστίνακι87

Το πρόβλημα είναι ότι για να κατατεθούν τα χαρτιά στο υπουργείο και να πληρωθείτε εσείς και μετά το ΚΕΚ, πρέπει να καταθέσουν ασφαλιστικές & φορολογικές ενημερότητες εκτός των δικαιολογητικών που χρειάζεται βάση του προγράμματος. Αν χρωστάνε (Εφορία – ΙΚΑ) δε μπορούν να πάρουν ενημερότητες ώστε να τα καταθέσουν τα χαρτιά!

 

Regina^

Από το Υπουργείο μας είπαν ότι τέλος του μηνός θα αρχίσουν οι πληρωμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και πέρσι είχα πάρει ένα ποσό επιστροφή και δεν είχα πρόβλημα..Είχα πάει αρχές Οκτωβρίου και κατέθεσα μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έκανα φορολογική τα προηγούμενα χρόνια..Απλά φέτος μου λένε ότι δεν έχει ξεκινήσει αυτή η διαδικασία ακόμα και αν χρειαστούν κάποια έγγραφα θα με πάρουν τηλέφωνο..Σιγά μην περιμένω δεν παίζει να με πάρουν για αυτό θα πάω από εκεί να δω αν όντως δεν έχει ξεκινήσει η κατάθεση εγγράφων ή απλά ο τύπος που μίλησα ήταν άσχετος..Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως στις άλλες εφορίες διευθετούν τέτοια θέματα από τον Ιούλιο και σε εμάς τπτ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το voucher αει τει, εχει πληρωθει κανεις θεωρια; 

 

Τα ΚΕΚ σας τι λενε;

 

Εμενα πριν μια βδομαδα που πηγα, μου ειπαν για Δεκεμβριο(!!) την θεωρια...λογω "εκλογων".

 

Ψευδονται; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...