Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιγραφο της φορολογικης ειχα και μου ζητησαν φωτοτυπια το πρωτο φυλλο του βιβλιαριου τραπεζας.Αν ησουν και προσπατευομενο μελος το 10-11-12 κρατα και το αφμ του ατομου που σε δηλωνε γτ θα σου ζητησουν μια δηλωση απο το μητρωο της ΔΟΥ που λεει οτι δεν εκανες δηλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα τελευταία 5 χρόνια;Εμένα μου είπαν για 2010, 2011, 2012

 

Ναι, γιατί το 2013 και το 2014 θα είχες κάνει δήλωση ή τις έχουν μέσα. Και εμένα για το 2010, 2011, 2012 μου είπαν.

Τι χαρτιά πηγατε στην εφορία?

Εγώ με το ΑΦΜ πήγα. Δεν ξέρω αν χρειαστεί κάτι άλλο όταν ξαναπάω.

Τι έκανες στη ΔΟΥ δηλαδή;

 

Πάντως αυτό τι χαζομάρα είναι, αφού υπάρχει θέμα θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν με κάποιο τρόπο

Πήγα και είπα ότι έχω επιστροφή φόρου. Δεν ήμουν σίγουρος, αλλά είχε ένα ταμείο που έλεγε "Για επιστροφή φόρου", οπότε χώθηκα.

 

Το πρόβλημα μπορεί να φαίνεται και στο τάξις, οπότε παίζει να φταίει και ο λογιστής για τη μη ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις μια αίτηση και τα εξεταζουν πιο γρήγορα.Εμενα σε 3 μερες μετα την αιτηση μου τα κατεθεσαν.

Πολύ γρήγορα τα πήρες.Εμένα μετά από 2 εβδομάδες τίποτα.Μου είπαν οτι μπορεί να πάρει μέχρι δύο μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε να αναμένεται η πληρωμή του θεωρητικού σκέλους ΑΕΙ-ΤΕΙ;

 

Υ.Γ. Ας μην συζητήσουμε για το πρακτικό κομμάτι...

Κάποιος...κάτι;;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γρήγορα τα πήρες.Εμένα μετά από 2 εβδομάδες τίποτα.Μου είπαν οτι μπορεί να πάρει μέχρι δύο μήνες.

K μενα μεχρι 3 μήνες μου ειπαν οτι θα παρει αλλα σε 3 μερες τα εβαλαν.Ισως οφειλεται στο οτι μενω επαρχία και οι διαδικασίες κρατανε λιγοτερο χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος..ειμαι στο voucher εως 29 ετων και επειδη λογω του οτι γεννησσα λιγο πριν ξεκινισει το προγραμμα ελειπα καποιες μερες λογω του μωρουμε απουσια φυσικα, χρειαστηκε να ξανα λειψω εφοσον εξαντληθηκαν η απουσιες και περασε ελεγχος και πηρα αρνητικο ελεγχο ειπαν...ξανα περασαν μια μερα και λογω πυρκαγιας στο γραφειο μερικες μερες πριν και επειδη δεν υπυρχαν υπολογιστες να δουλεψω δεν ειχα παει και ξανα αρ ητικος ελεγχος και με κοψαν......κατι παρομοιο???? Ξερει κανεις τι γινετε???περνω τη θεωρια εστω??? Επανεξαταση περιποτωσησς??ενσταση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγω κάτι, ξέρει κάποιος αν χάνουμε χρήματα όταν έχουμε απουσίες. Μιλάω για απουσίες στην πρακτική που δεν τις αναπληρώνουμε και δηλώνονται σαν απουσίες! Στο κεκ μου λένε οτι χάνουμε 4 ευρώ για κάθε ώρα που απουσιάζουμε αλλά στην προκύρηξη δεν γράφει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν περάσει έλεγχος το Κεκ μπορεί να κάνει την ατυπια να σου δώσει το χαρτί να υπογράψεις κανονικά ώρα προσέλευσης αποχώρησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι, απουσίες μεσα στο 10% που δικαιούμαστε.
Απλά στο κεκ που ειπαν να τις αναπληρώσω στο τέλος, να κανουν δηλαδη μια τροποποιηση στο προγραμμα και να τελειωσω πχ 3 μερες αργότερα, για να μη χασω λεφτα. Τους ειπα δεν τις αναπληρώνω, να περαστούν κανονικα σαν απουσίες.

Επεξ/σία από hla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχει ειπωθεί και το λέει στη προκήρυξη (ή πιο σωστά δεν το λέει), ότι δεν χάνουμε λεφτά με τις απουσίες!

 

Τελικά τι ισχύει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...