Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σ'ευχαριστώ , δεν ειχα δει οτι απάντησες 

Δηλαδή η ΓΣΕΕ έχει δώσει το πρόγραμμα στα παρακάτω κεκ (ΙΜΕ & ΚΕΚ ΓΣΕΒΕΕ, ΚΑΕΛΕ & ΙΝΕΜΥ ΕΣΕΕ) οπότε με λίγα λόγια όταν είναι να γίνει πληρωμή θα γίνει σε όλα μαζί , άρα όσοι μου είπαν πως πως έχει γίνει καταμέτρηση των παρουσιολόγιων 2 μηνών κλπ ήταν απάντηση που πήραν απλά απο το ΚΕΚ τους και όχι απο τον κεντρικό υπεύθυνο για τις πληρωμές. 

 

οπότε ο κεντρικός υπεύθυνος είναι η ΓΣΕΕ και εκεί θα πρέπει να απευθυνθώ 

άρα η κεντρική ενημέρωση για τις πληρωμές γίνεται απο εδώ για όλους ανεξαρτήτως κεκ 

 

callCenter.jpg

 

απλά το γράφω σε περίπτωση που κατάλαβα κάτι λάθος γιατι έχουμε μαζευτεί group στο fb καμια 60+ άτομα απο διαφορετικά κεκ και περιοχές (Πάτρα, Κόρινθος/Αλεξανδρούπολη κλπ και προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη ..

πως λεγεται το groupaki ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

georgeee11

Για ποιο πρόγραμμα μιλάμε;

Για τα voucher 18-24 & 25-29 που υλοποιώ και γνωρίζω για να μάθεις να έχει πάει ο φάκελος σου στο υπουργείο και σε ποιο στάδιο βρίσκετε η πληρωμή σου, πρέπει να ξέρεις:

  1. Τον ΚΑΥΑΣ σου.
  2. Τον αρ. του Τμήματος (τον αναγράφει επάνω στα παρουσιολόγια)

Με αυτά στα τηλέφωνα ΕΚΤ-ΕΥΕ (αν το σηκώσει κανείς…)

ΕΙΔΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ
ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΚΤ

Ταχυδρομική Διεύθυνση: 
    ΚΟΡΑΗ 4, 105 64, ΑΘΗΝΑ
    Τ. : 210 52 71 100
    F. : 210 52 71 167  
          210 52 71 120
    E-mail : [email protected]

 

Εγώ θα ζητούσα τον αρ. πρωτοκόλλου κατάθεσης των χαρτιών από το ΚΕΚ. Και έτσι θα έβλεπα τις αντιδράσεις τους αν τα έχουν πάει και πότε.

Το έντυπο έναρξης δραστηριότητας της επιχείρησης (πρώτη φορά το ακούω να το ζητάνε τα ΚΕΚ) θα το θέλουν υποθέτω για τους ΚΑΔ-ΣΤΑΚΟΔ που πρέπει να συμπληρώσεις στην αρχή του τμήματος όμως πριν την έναρξη και της θεωρίας για να βγει η σύμβαση. Τώρα γιατί το ζητάνε στο τέλος… μόνο αυτοί ξέρουν, παράλογο για μένα παντελώς. Και γι αυτό δεν έχει καμία σχέση εσύ βασικά είναι θέμα της επιχείρησης με το ΚΕΚ. Μπάχαλο μου ακούγετε πάντως.

 

georgio123

Test; Τι test;

Το μόνο που συμπληρώνετε είναι απλά ερωτηματολόγιο-αξιολόγηση γιατί το απαιτεί το ΕΣΠΑ, δεν έχει να κάνει με το να σε κόψουν από το πρόγραμμα αυτό. Όποιος λέει περίεργα να σταματήσει πες του το ΡΑΔΙΟ-ΑΡΒΥΛΑ.

Εκτός αν είναι πάλι για δική τους χρήση του καθηγητή ή του ΚΕΚ εσωτερικό (ΤΕΣΤ δεξιοτήτων) ερωτηματολόγιο που δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα.

Στη περίπτωση να υπάρχει υποχρεωτική πιστοποίηση σε κάποια προγράμματα (voucher τουρισμού) μπορεί να χάνεις την πιστοποίηση τη συγκεκριμένη. Δεν συσχετίζονται με την πληρωμή σε καμία περίπτωση πάντως!!!

 

Vapir

Ναι λογικά ναι!

 

cpetro

Διακόπτετε, δεν είναι σαν τα voucher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε με όσους περίμενα χρήματα απτην εφορία;

Εμένα μου ήρθε επιστροφή 540 ευρώ. Πήγα στην ΔΟΥ της περιοχής που μένω και μου είπαν ότι επειδή δεν είχα κάνει δηλώσεις και τα 5 τελευταία χρόνια έχει κολλήσει και πρέπει να πάω στη ΔΟΥ που ανήκω να το διευθετήσω. Πάντως εκεί που πήγα έλεγε ότι μέχρι 1000 ευρώ τα παίρνεις επί τόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επιστροφη εφοριας πηρα τον αυγουστο και ειχα κανει την δηλωση μαιο

 

επισης τα λεφτα της β φασης τα πηρα προημερων. 4 μηνες κλεισμενους απο την ημερα που τελειωσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε επιστροφή 540 ευρώ. Πήγα στην ΔΟΥ της περιοχής που μένω και μου είπαν ότι επειδή δεν είχα κάνει δηλώσεις και τα 5 τελευταία χρόνια έχει κολλήσει και πρέπει να πάω στη ΔΟΥ που ανήκω να το διευθετήσω. Πάντως εκεί που πήγα έλεγε ότι μέχρι 1000 ευρώ τα παίρνεις επί τόπου.

 

Τα τελευταία 5 χρόνια;Εμένα μου είπαν για 2010, 2011, 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε επιστροφή 540 ευρώ. Πήγα στην ΔΟΥ της περιοχής που μένω και μου είπαν ότι επειδή δεν είχα κάνει δηλώσεις και τα 5 τελευταία χρόνια έχει κολλήσει και πρέπει να πάω στη ΔΟΥ που ανήκω να το διευθετήσω. Πάντως εκεί που πήγα έλεγε ότι μέχρι 1000 ευρώ τα παίρνεις επί τόπου.

 

Τι έκανες στη ΔΟΥ δηλαδή;

 

Πάντως αυτό τι χαζομάρα είναι, αφού υπάρχει θέμα θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν με κάποιο τρόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έκανες στη ΔΟΥ δηλαδή;

 

Πάντως αυτό τι χαζομάρα είναι, αφού υπάρχει θέμα θα έπρεπε να σε ειδοποιήσουν με κάποιο τρόπο

Κάνεις μια αίτηση και τα εξεταζουν πιο γρήγορα.Εμενα σε 3 μερες μετα την αιτηση μου τα κατεθεσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...