Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

rotting

Πρέπει να ρωτήσεις το ΚΕΚ σου αν έχουν πάει τα χαρτιά του τμήματος στο Υπουργείο για να ξεκινήσει η διαδικασία πληρωμής.

Ναι κανονικά μπαίνουν φάση φάση τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο τη διασυνδεση που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι περιμενουν εγκριση απο το υπουργειο κ θα αφορα τη θεωρια κ τους 2 μηνες πρακτικης,τωρα αν το κεκ εχει δωσει τα χαρτια δν γνωριζω απ'οσο ξερω ομως ακομα ενημερωνουν για τα παρουσιολογια.

αντε να δουμε αν κ ποτε  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη διασυνδεση που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι περιμενουν εγκριση απο το υπουργειο κ θα αφορα τη θεωρια κ τους 2 μηνες πρακτικης,τωρα αν το κεκ εχει δωσει τα χαρτια δν γνωριζω απ'οσο ξερω ομως ακομα ενημερωνουν για τα παρουσιολογια.

αντε να δουμε αν κ ποτε  :P

αυτο το λενεε εδω κ 1 μηνα σε εμενα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κάποιος να με ενημερώσει με ποιο υπουργείο πρέπει να επικοινωνήσω για να μάθω για την χρηματοδότηση στο πρόγραμμα μέχρι 29 χρονών ΙΕΚ-ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ διασύνδεση ? 

τα νεύρα μου πάνε να σπάσουν ,δεν έχουμε πάρει ούτε την θεωρεία και η κοροϊδία με το τσουβάλι. Μαθαίνω απο φίλους μου που ανήκουν στο ίδιο πρόγραμμα αλλα σε άλλο φορέα (έχει χωριστεί σε 2-3 φορείς) πως έχει γίνει καταμέτρηση των παρουσιολόγιων 2 μηνών και προσπαθούν να τους πληρώσουν πριν τις εκλογές , τηλεφωνώ στον φορέα μου και μου λένε πως λόγο εκλογών απο μέσα Οκτώβρη και μετά, τους λέω γνωρίζατε απο Ιούλιο οτι θα γίνουν εκλογές?, καμία απάντηση . Νοέμβρη τελειώνουμε και σε αυτό το πρόγραμμα υποτίθεται πως θα πληρωνόμασταν κάθε μήνα , πως στα κομμάτια θα σκάμε απο 100+ euro σε έξοδα μετακίνησης χ 6(+1) μήνες? μας δουλεύουν ??? Έχω ξοδέψει οτι είχα στην άκρη και δανείζομαι για να δουλεύω??

 

help plz να βγάλω μια άκρη, η υπεύθυνη είναι αδιάφορη και συμπεριφέρεται λες να μας κάνει χάρη(τελείως διαφορετική συμπεριφορά απο τις πρώτες μέρες πριν υπογράψουμε) κ κρατιέμαι με χίλια ζόρια μη τους τα κάνω λίμπα. THX 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir

Αυτό το πρόγραμμα δεν είναι voucher, είναι πρόγραμμα που τρέχει μόνο η ΓΣΕΕ.

Απλά η ΓΣΕΕ  έχει δικά της ΚΕΚ ή συνεργαζόμενα που τρέχει μόνο σε αυτά.

Είναι από τα προγράμματα τα λεγόμενα «φωτογραφικά» για μένα για να δώσουν χρήματα σε συνδικαλιστές.

Μόνο η ΓΣΕΕ ξέρει φίλε μου γι αυτό το πρόγραμμα γιατί είναι χρήματα που τα δίνουν σε αυτούς και τα δίνουν σε εσάς μετά.

Τώρα είτε αυτοί τα έχουν πάρει τα χρήματα και κάνουν την πάπια ή η Ε.Ε. καθυστερεί τρομερά στην αποπληρωμή τους.

Δεν εμπλέκετε κάποιο υπουργείο πάντως.

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά αυτά τα προγράμματα καθυστερούν στις πληρωμές τους πάρα μα πάρα πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@politechnon Θέλω βοήθεια...

Με πήρανε στο voucher τουρισμού, γνωρίζεις πότε θα ξεκινήσει, το κεκ έλεγε αρχές σεπτ, τώρα τέλος του μήνα, άλλοι λένε ότι πρέπει να βγούνε και οι υπόλοιπες θέσεις του προγράμματος.

Είμαι δασκάλα και φέτος υπάρχει πιθανότητα να με καλέσουν αναπληρώτρια αν σταματήσω το πρόγραμμα, τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση θα πληρωθώ ή όχι;

Σε παρακαλώ διαφώτισε με...

 

* Τι θα γίνει ρε παιδιά μόνο με voucher θα δουλεύουμε σε αυτό το μπ...............κράτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

politechnon 

αν ξέρεις-θέλεις απάντησε μου σε κάποιες ερωτήσεις, πρώτον με πιο τηλέφωνο ποιας υπηρεσίας μπορώ να επικοινωνώ για να μάθω αν έχει πάει ο φάκελος της θεωρίας και πότε θα πληρωθω. και δεύτερον με πήραν απο το ΚΕΚ να τους πάω το έντυπο έναρξης δραστηριότητας επιχείρησης,τι είναι αυτό?οτι και να είναι 5 μέρες πριν τελειώσω  την πρακτική το θυμίθικαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάτι τεστ λέει που γράφουμε στα κεκ . Μπορεί να μας κόψουν από το πρόγραμμα ??Κάτι περίεργα ακούω και ρωτάω για επιβεβαίωση ..ισχύει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάτι τεστ λέει που γράφουμε στα κεκ . Μπορεί να μας κόψουν από το πρόγραμμα ??Κάτι περίεργα ακούω και ρωτάω για επιβεβαίωση ..ισχύει ??

Μάλλον εννοείς το τεστ δεξιοτήτων,δεν γίνεται να σε κόψουν απλά σου δίνουν μια λίστα με πολλαπλής και καλά στο τέλος βγαίνει πού έχεις κλίση,αν δεν είναι αυτό ειναι κάτι παρόμοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τεστ σου βαλανε φίλε μ;;

  

Μάλλον εννοείς το τεστ δεξιοτήτων,δεν γίνεται να σε κόψουν απλά σου δίνουν μια λίστα με πολλαπλής και καλά στο τέλος βγαίνει πού έχεις κλίση,αν δεν είναι αυτό ειναι κάτι παρόμοιο

Απλώς μας είπαν ότι κατά ενότητες που μας διδάσκουν ότι θα υπάρχει τεστ αξιολόγησης.

Μάλλον θα είναι αυτό που λέει ο georgee11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir

Αυτό το πρόγραμμα δεν είναι voucher, είναι πρόγραμμα που τρέχει μόνο η ΓΣΕΕ.

Απλά η ΓΣΕΕ  έχει δικά της ΚΕΚ ή συνεργαζόμενα που τρέχει μόνο σε αυτά.

Είναι από τα προγράμματα τα λεγόμενα «φωτογραφικά» για μένα για να δώσουν χρήματα σε συνδικαλιστές.

Μόνο η ΓΣΕΕ ξέρει φίλε μου γι αυτό το πρόγραμμα γιατί είναι χρήματα που τα δίνουν σε αυτούς και τα δίνουν σε εσάς μετά.

Τώρα είτε αυτοί τα έχουν πάρει τα χρήματα και κάνουν την πάπια ή η Ε.Ε. καθυστερεί τρομερά στην αποπληρωμή τους.

Δεν εμπλέκετε κάποιο υπουργείο πάντως.

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά αυτά τα προγράμματα καθυστερούν στις πληρωμές τους πάρα μα πάρα πολύ.

 

σ'ευχαριστώ , δεν ειχα δει οτι απάντησες 

Δηλαδή η ΓΣΕΕ έχει δώσει το πρόγραμμα στα παρακάτω κεκ (ΙΜΕ & ΚΕΚ ΓΣΕΒΕΕ, ΚΑΕΛΕ & ΙΝΕΜΥ ΕΣΕΕ) οπότε με λίγα λόγια όταν είναι να γίνει πληρωμή θα γίνει σε όλα μαζί , άρα όσοι μου είπαν πως πως έχει γίνει καταμέτρηση των παρουσιολόγιων 2 μηνών κλπ ήταν απάντηση που πήραν απλά απο το ΚΕΚ τους και όχι απο τον κεντρικό υπεύθυνο για τις πληρωμές. 

 

οπότε ο κεντρικός υπεύθυνος είναι η ΓΣΕΕ και εκεί θα πρέπει να απευθυνθώ 

άρα η κεντρική ενημέρωση για τις πληρωμές γίνεται απο εδώ για όλους ανεξαρτήτως κεκ 

 

callCenter.jpg

 

απλά το γράφω σε περίπτωση που κατάλαβα κάτι λάθος γιατι έχουμε μαζευτεί group στο fb καμια 60+ άτομα απο διαφορετικά κεκ και περιοχές (Πάτρα, Κόρινθος/Αλεξανδρούπολη κλπ και προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Απλώς μας είπαν ότι κατά ενότητες που μας διδάσκουν ότι θα υπάρχει τεστ αξιολόγησης.

Μάλλον θα είναι αυτό που λέει ο georgee11

Μην αγχώνεσαι για να σας ψαρώσουν το είπαν να πηγαίνετε να προσέχετε και λοιπά. Εμεις όταν τελειώσαμε καναμε αυτό το τεστ δεξιοτήτων και συμπλήρώσαμε και ενα αλλο και καλα αξιολόγηση για το κεκ και αυτούς που έκαναν θεωρία. Δεν υπάρχει τεστ και γενικά έχε υπόψιν σου οτι αν κοπείς στη θεωρία δεν παίρνει χρήματα το ΚΕΚ οπότε πρέπει να φερθείς πολύ #@#$@$ για να σε αφήσουν να κοπείς ακόμη και αν γίνει κάποια μικρή παρατυπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...