Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Lenovo LePhone A660 115 $ (89 €) με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα ελληνικά ξέρει κανένας τι γίνεται? Θέλω να το αγοράσω για κάποιον που ζητάει απαραιτήτως ελληνικά μενού. 

edit: Στο myphone διαβάζοντας ξανά το thread βλέπω οτι υπάρχει δυνατότητα για ελληνικά μενού

 

Επίσης, να φανταστώ οτι ώς root μπορείς να ξηλώσεις οτιδήποτε κινέζικο.... οπότε "καθαρισμένη" rom απο το link του xda που δίνει ο @Thracia δε θα χρειαστεί να περάσω! Ή μήπως όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το όχι άρθρο αλλά δημοσίευμα λέει ότι η Lenovo μελετά το ενδεχόμενο της δημιουργίας μιας κοινής επιχείρησης με την Ιαπωνική NEC Corp, με στόχο να επικεντρωθεί στην παραγωγή και της διανομή smartphones...

 

Το θέμα "περί γνησιότητας του παραπάνω κινητού" που ακριβώς μπαίνει?

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα η προσφορά ισχύει ακόμα? δεν έχω ιδέα απο αγορές απο εξωτερικό πληρωμή γίνεται με κατάθεση η με πιστωτική ?(δεν εχω paypal)  

ψάχνω καιρό ενα dualsim και μου φαίνεται αρκετά όμορφο και καλό σχετικα σε χαρακτηριστικά . Το ΖΤΕ που αναφέρεται παραπάνω είναι καλύτερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω αλλα δεν έχω ασχοληθεί ουτε με αυτο (φανταζομαι πρεπει αφου θέλω να κανω αγορες απο εξωτερικο )

τον κωδικο για την εκπτωση που τον βάζω ?



βρηκα που μπαίνει ο κωδικός .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,δεν ειναι καμμια καλη τιμη..

το pandawill ολο καλες προσφορες κανει ας πουμε

κ 10 δολ. τουλαχιστον γλιτωνεις,οποτε  το jiayu g2 (1gb ram)με 130 δολ=99 ευρω,

ειναι η σωστη επιλογη..

 

jiayu ειναι πολυ ποιοτικα κινεζικα,το g3 μου ηταν  καλοφτιαγμενο

σαν το iphone4 μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω να απαντάει κανένας για τα κινέζικα.... μόλις το αγόρασα, κι αν δεν μιλάει καλά ελληνικά το πουλάω ίσα και με 150 ευρώ (να βγάλουμε και το κατιτίς)

http://www.ricardo.gr/search/search.asp?txtSearch=Lenovo%20A660&Catg=1&InTitleAndDesc=0

 

 

Διαβάζοντας το παρακάτω άρθρο τίθεται ένα θέμα περί γνησιότητας του παραπάνω κινητού:
 
http://www.protothema.gr/technology/article/?aid=283512

 
Δε θα το έλεγα άρθρο... περισσότερο για sms μοιαζει :-). Και ειδικά στις ειδήσεις τεχνολογίας δε το χουν σε τίποτα να γράψουν ότι αρλούμπα θέλουν και σε όσο πιο απλή (=λάθος) γλώσσα τους κατέβει καθώς απευθύνονται σε ένα πιο γενικών γνώσεων κοινό.
 
Η Lenovo υπάρχει, απλά δεν έχει ανοίξει ακόμα το κανάλι διανομής της εκτός Κίνας.
Εδώ είναι η σελίδα υποστήριξης για τα κινητά της:
http://ideaservice.lenovo.com.cn/
 
και εδώ η σελίδα του Α660
http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500018000
κι απο ότι διαβασα απο την γουγλομετάφραση προμοτάρει πολύ τις εφαρμογές προστασίας που έχει προεγκατεστημένες στο κινητό

Επεξ/σία από dith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...το pandawill ολο καλες προσφορες κανει ας πουμε...

κ 10 δολ. τουλαχιστον γλιτωνεις,οποτε  το jiayu g2 (1gb ram)με 130 δολ=99 ευρω,

ειναι η σωστη επιλογη..

Μόνο που από pandawill πολλές φορές μαθαίνεις αν το προιόν που σ' ενδιαφέρει είναι άμεσα διαθέσιμο και πότε θα το παραλάβεις αφού πρώτα το πληρώσεις...Μου έχει τύχει 2 φορές...

 

Εχω δεί από κοντά τα JiaΥu G2S (http://www.etotalk.com/jiayu-g2s-android41-mt6577t-12ghz-dual-sim-40-inch-qhd-ips-3g-wcdma_p3486.html) & JiaYu G3 http://www.etotalk.com/jiayu-g3-gorilla-dual-core-10ghz-dual-sim-45-inch-hd720-ipslcd-android40_p3144.html) και δεν είναι κακά για τα λευτά τους αλλά σε ποιότητα κατασκευής ούτε καν συγκρίνονται με Lenovo...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστοτατος ζαχαρια,οποτε ειτε ρωτας το live chat να σου πει αν το εχει,κιας

κανει 3 ωρες να απαντησει,

ειτε παραγγελνεις κ μεσα σε 1-2 μερες επικοινωνουνε σου λενε δεν το εχουμε,σου δινουμε καποιο παρομοιο με εκπτωση..

 

δεν θες?σε 1-2 ωρες σου κανουν refund,μου εγινε 2-3 φορες ΑΜΕΣΑ κιολας :-) ..

 

μην κοιτας σπεκς στο g3,αν το πιασεις τα χανεις απο ποιοτητα κ αισθηση χρησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα η προσφορά ισχύει ακόμα? δεν έχω ιδέα απο αγορές απο εξωτερικό πληρωμή γίνεται με κατάθεση η με πιστωτική ?(δεν εχω paypal)  

ψάχνω καιρό ενα dualsim και μου φαίνεται αρκετά όμορφο και καλό σχετικα σε χαρακτηριστικά . Το ΖΤΕ που αναφέρεται παραπάνω είναι καλύτερο ?

 

Αν έχεις πιστωτική να φτιάξεις Paypal αλλιώς μη το επιχειρήσεις !

 

Το βασικότερο πλεονέκτημα του ZTE είναι η παραπάνω μνήμη του 512mb vs 1gb.  Με 512 δεν πας μακρυά ...

Στα μείον : δεν εχει κάμερα μπροστά δεν είναι gorilla glass η οθόνη και δεν είναι αδιάβροχο..

 

Από έναν ευτυχή κάτοχο zte 970 ;)   

 

Ps: Γιατί στο Minideal δεν αναφέρει κάτι για ips οθόνη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps: Γιατί στο Minideal δεν αναφέρει κάτι για ips οθόνη ???

Αν αναφέρεσαι στο Α660, δεν εχει οθονη IPS... το πρωτο post έχει αυτό το λαθάκι και καλά θα είναι να το διόρθωνε ο @zacharis1955 αν μπορεί, για να μην παρασύρει κάποιον άθελα του.

 

Πάντως σύμφωνα με τις απόψεις όσων διαβάζω εδω και στο myphone, η οθόνη είναι ικανοποιητική.

Ειδικά αν σκεφτείς οτι Ελλάδα με 80 ευρω βρίσκεις μόνο κάποια Alcatel με την μισή σε μεγεθος και αναλυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα σήμερα...

Απίστευτο κινητό τηλέφωνο με άριστη σχεδίαση και ποιότητα κατασκευής γι' αυτήν την κατηγορία τιμής!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρέλαβα σήμερα...

Απίστευτο κινητό τηλέφωνο με άριστη σχεδίαση και ποιότητα κατασκευής γι' αυτήν την κατηγορία τιμής!

 

Να πάρω και δεύτερο για εμένα???   :-)

Τελικά ένα ολοκληρωμένο review δεν έκανε κάποιος γι αυτό το τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...