Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις διαστασεις που θελεις περιπου απο 80-100€ maximum

Για σημειο του σωματος εγω θα σου προτεινα καπου που δεν θα το βλεπεις συνεχως

Σαν σημειο θα σου προτεινα στην σπονδυλικη στηλη λιγο κατω απο το λαιμο(εαν γυρισεις και μου πεις ρε man εκει δεν θα το βλεπω ποτε δικιο θα εχεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως στον καθρέφτη θα ήθελα να το βλέπω ξερωγώ. Το κάνω αποκλειστικά για μένα, οπότε θα ήθελα να το βλέπω.

 

Θενξ για την τιμή, θα ρωτήσω τον τατουατζή εδώ πόσο θα μου πάρει να δω αν θα το κάνω εδώ ή Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως στον καθρέφτη θα ήθελα να το βλέπω ξερωγώ. Το κάνω αποκλειστικά για μένα, οπότε θα ήθελα να το βλέπω.

 

Θενξ για την τιμή, θα ρωτήσω τον τατουατζή εδώ πόσο θα μου πάρει να δω αν θα το κάνω εδώ ή Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως στον καθρέφτη θα ήθελα να το βλέπω ξερωγώ.

Εντάξει στο σημείο που σου είπα θα το βλέπεις μεσω καθρέφτη...(αλλα να ξέρεις οτι οσο να ναι τον πόνο θα τον νιωσεις στο σημειο που σου λεω)

Θενξ για την τιμή, θα ρωτήσω τον τατουατζή εδώ πόσο θα μου πάρει να δω αν θα το κάνω εδώ ή Αθήνα.

Γενικότερα στην τιμή περιλαμβάνονται κατα κάποιο τρόπο και οι "κανόνες υγιεινής".Πληρώνεις έμμεσα και την αποστείρωση των εργαλείων if you know what i mean...Aπο την στιγμη ομως που το σχεδιο δεν ειναι τεραστιο και δεν θα βάλεις χρώματα σε ένα καλο τατουατζιδικο εδω στην Ελλαδα maximum 100€

 

Γενικότερα παντως για καποιον που μένει Ελλαδα δεν είναι και η καλύτερη εποχη για τατουαζ αν αναλογιστουμε πως καλοκαιρακι ερχεται αρα ηλιος+θαλασσα!Δεν ειναι και οι καλύτερες συνθήκες για ένα "φρέσκο" τατουάζ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως στον καθρέφτη θα ήθελα να το βλέπω ξερωγώ.

Εντάξει στο σημείο που σου είπα θα το βλέπεις μεσω καθρέφτη...(αλλα να ξέρεις οτι οσο να ναι τον πόνο θα τον νιωσεις στο σημειο που σου λεω)

Θενξ για την τιμή, θα ρωτήσω τον τατουατζή εδώ πόσο θα μου πάρει να δω αν θα το κάνω εδώ ή Αθήνα.

Γενικότερα στην τιμή περιλαμβάνονται κατα κάποιο τρόπο και οι "κανόνες υγιεινής".Πληρώνεις έμμεσα και την αποστείρωση των εργαλείων if you know what i mean...Aπο την στιγμη ομως που το σχεδιο δεν ειναι τεραστιο και δεν θα βάλεις χρώματα σε ένα καλο τατουατζιδικο εδω στην Ελλαδα maximum 100€

 

Γενικότερα παντως για καποιον που μένει Ελλαδα δεν είναι και η καλύτερη εποχη για τατουαζ αν αναλογιστουμε πως καλοκαιρακι ερχεται αρα ηλιος+θαλασσα!Δεν ειναι και οι καλύτερες συνθήκες για ένα "φρέσκο" τατουάζ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είμαι πολύ καλοκαιρινός τύπος, οπότε δεν παίζει θέμα με αυτό -αλλά είναι και ο λόγος που κοιτάω μήπως προλάβω να το χτυπήσω εδώ αν συμφέρει. Όσο για τον πόνο, δεν είναι θέμα, αν το σημείο μου αρέσει, κλάην.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις πληροφορίες ε =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είμαι πολύ καλοκαιρινός τύπος, οπότε δεν παίζει θέμα με αυτό -αλλά είναι και ο λόγος που κοιτάω μήπως προλάβω να το χτυπήσω εδώ αν συμφέρει. Όσο για τον πόνο, δεν είναι θέμα, αν το σημείο μου αρέσει, κλάην.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις πληροφορίες ε =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αποφάσισα να βαρέσω 3 τατού (έτσι για το καλό).

Θέλω λίγο τα φώτα σας όμως.

 

Αρχικά πόσο πάει πάνω-κάτω ένα μαυρόασπρο 6-7 επί 3-4;

Πρόκειται για το άβαταρ, οπότε περισσότερο άσπρο από μαύρο, αλλά θέλω να πετάξω grayscale γύρω από το περίγραμμα, να μην είναι γραμμή και απ' έξω χρώμα δέρματος κατευθείαν.

Πόσο θα μου έβγαινε σε αξιοπρεπές τατουατζίδικο κάτω;

 

Κι αν αποφασίσεις να αλλάξεις άβαταρ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αποφάσισα να βαρέσω 3 τατού (έτσι για το καλό).

Θέλω λίγο τα φώτα σας όμως.

 

Αρχικά πόσο πάει πάνω-κάτω ένα μαυρόασπρο 6-7 επί 3-4;

Πρόκειται για το άβαταρ, οπότε περισσότερο άσπρο από μαύρο, αλλά θέλω να πετάξω grayscale γύρω από το περίγραμμα, να μην είναι γραμμή και απ' έξω χρώμα δέρματος κατευθείαν.

Πόσο θα μου έβγαινε σε αξιοπρεπές τατουατζίδικο κάτω;

 

Κι αν αποφασίσεις να αλλάξεις άβαταρ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους δεν ξέρουν

http://www.eic.gr/online/faq.asp?query=%E4%E5%F1%EC%E1%F4%EF%F3%F4%E9%EE%DF%E1&categID=

Περίεργο.... ουσιαστική απάντηση ακόμη δεν έχει δοθεί?

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+WQ+E-2009-5192+0+DOC+XML+V0//EL

Πριν το κάνετε απλός να ξέρετε πως το ρίσκο είναι δικό σας.

Μπορεί να είναι μεγάλο, μπορεί να είναι μικρό!

όπως έχω ξαναγράψει σε άλλο τόπικ

Απλά να ενημερώσω πως όλα τα χρώματα για tattoo έχουν άδεια κυκλοφορίας καλλυντικών χρωμάτων ή χρωμάτων καλλιτεχνίας. Τα δεύτερα βέβαια δεν τα δείχνουν αλλά αν ψάξετε λίγο τα βρείτε και τις μάρκες και τους τύπους της μελάνης. Τα πρώτα έχουν άδεια για να μπαίνουν πάνω από το δέρμα. Δεν εμπίπτουν κανονικά στην κατηγορία των καλλυντικών γιατί στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε εμφύτευση στο ανθρώπινο σώμα. Να ξέρετε πως πολλά χρώματα είναι άκρος καρκινογόνα όταν χορηγούνται κάτω από δέρμα! Δεν φταίνε μόνο οι επαγγελματίες, υπάρχει νομοθετικό κενό.

+1000

Επεξ/σία από kouvas73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους δεν ξέρουν

http://www.eic.gr/online/faq.asp?query=%E4%E5%F1%EC%E1%F4%EF%F3%F4%E9%EE%DF%E1&categID=

Περίεργο.... ουσιαστική απάντηση ακόμη δεν έχει δοθεί?

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+WQ+E-2009-5192+0+DOC+XML+V0//EL

Πριν το κάνετε απλός να ξέρετε πως το ρίσκο είναι δικό σας.

Μπορεί να είναι μεγάλο, μπορεί να είναι μικρό!

όπως έχω ξαναγράψει σε άλλο τόπικ

Απλά να ενημερώσω πως όλα τα χρώματα για tattoo έχουν άδεια κυκλοφορίας καλλυντικών χρωμάτων ή χρωμάτων καλλιτεχνίας. Τα δεύτερα βέβαια δεν τα δείχνουν αλλά αν ψάξετε λίγο τα βρείτε και τις μάρκες και τους τύπους της μελάνης. Τα πρώτα έχουν άδεια για να μπαίνουν πάνω από το δέρμα. Δεν εμπίπτουν κανονικά στην κατηγορία των καλλυντικών γιατί στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε εμφύτευση στο ανθρώπινο σώμα. Να ξέρετε πως πολλά χρώματα είναι άκρος καρκινογόνα όταν χορηγούνται κάτω από δέρμα! Δεν φταίνε μόνο οι επαγγελματίες, υπάρχει νομοθετικό κενό.

+1000

Επεξ/σία από kouvas73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...