Προς το περιεχόμενο

tattoo


Trendy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάολε, η τιμη θα σε πάει μαξ στα 100 Ε. (εκτος και αν εχεις γεμίσματα σκιαγραφήσεις, κλπ)

Αλλα μήπως ειναι πολυ μικρο το 7-8 με 3, για την πλάτη?

Γενικά ειμαι της άποψης πως τα τατου ειναι τέχνη και δεν χρειάζεται με το στανιό να συμβολίζουν κάτι (αν και τα δικα μου συμβολίζουν ιερά πράγματα για μένα)

 

Θα σου πρότεινα βέβαια να αντέξεις εως το χειμώνα για να μην ξεθωριάσει απο τον ηλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάολε, η τιμη θα σε πάει μαξ στα 100 Ε. (εκτος και αν εχεις γεμίσματα σκιαγραφήσεις, κλπ)

Αλλα μήπως ειναι πολυ μικρο το 7-8 με 3, για την πλάτη?

Γενικά ειμαι της άποψης πως τα τατου ειναι τέχνη και δεν χρειάζεται με το στανιό να συμβολίζουν κάτι (αν και τα δικα μου συμβολίζουν ιερά πράγματα για μένα)

 

Θα σου πρότεινα βέβαια να αντέξεις εως το χειμώνα για να μην ξεθωριάσει απο τον ηλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σκοπεύω να με δει ο ήλιος, μα θα το σκεφτώ.

Κατά τα άλλα το μέγεθος, ναι, είναι μικρό, τις διαστάσεις τις πέταξα γιατί το σκεφτόμουν για το μπράτσο και επειδή το συγκεκριμένο θα είναι πολύ "άδειο" αν είναι μεγάλο, ειδικά αν το κοιτάς και από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σκοπεύω να με δει ο ήλιος, μα θα το σκεφτώ.

Κατά τα άλλα το μέγεθος, ναι, είναι μικρό, τις διαστάσεις τις πέταξα γιατί το σκεφτόμουν για το μπράτσο και επειδή το συγκεκριμένο θα είναι πολύ "άδειο" αν είναι μεγάλο, ειδικά αν το κοιτάς και από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια γύρα σήμερα, το ένα δε μου άρεσε, το άλλο ζητούσε minimum 1000 κορώνες, ο τρίτος που είναι και αυτός που μου γεμίζει περισσότερο το μάτι, μου 'πε να πάω αύριο γιατί ο τύπος που ειδικεύεται στην τεχνοτροπία που με ψήνει, έλειπε σήμερα. Αυτό που με χάλασε είναι ότι θέλει 2 βδομάδες λέει, μια για να βγάλουνε το σκίτσο (...) και άλλη μια για να το βαρέσουνε.

 

wtf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια γύρα σήμερα, το ένα δε μου άρεσε, το άλλο ζητούσε minimum 1000 κορώνες

1000 κορωνες Minimum?Μinimum δηλαδη 135€? Πολλα ειναι ρε οταν μιλάμε για ένα μικρο σχέδιο που δεν έχει χρώματα

 

Αυτό που με χάλασε είναι ότι θέλει 2 βδομάδες λέει, μια για να βγάλουνε το σκίτσο (...) και άλλη μια για να το βαρέσουνε.wtf.

Το να βγάλει το σκίτσο αντε το καταλαβαινω!μια ολόκληρη εβδομάδα για να σου το βαρέσει?Αν κατάλαβα καλά απο το μέγεθος μπορει να γίνει και σε ενα ραντεβου!Εκτος αν λειτουργει με ραντεβου,ειναι γεμάτος και πρέπει να περιμένεις την σειρα σου!

 

Ασχετο αλλα επειδη ειδα σε ενα μηνυμα σου να σκέφτεσαι να το χτυπησεις στο μπράτσο αν σε ψήνει αυτο το σημείο θα σου έλεγα να το βαρέσεις απο την εσωτερική πλευρά!Αν και είναι ένα σημειο που με το πέρασμα των χρόνων υπάρχει αλλοίωση στο δέρμα(κοινως ζαρωνει και κρέμεται....χε,χε,χε).Για αυτο σου πρότεινα στην σπονδυλική στηλη και γενικότερα στην πλάτη καθώς ειναι ένα σημείο που οσα χρόνια και αν περάσουν η "αλλοιωση" του δερματος ειναι ελαχιστη(μιλάω καθαρα για το δέρμα και οχι για το τατουαζ)

 

P.s θα σου το βγάλει σε σκίτσο,θα σου το σχεδιάσει πάνω σου,θα το δεις και μετα θα δώσεις το οκ να σου το βαρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol για το σφίχτης :-D

 

..ενα καλό σημείο , για το μέγεθος και το υφος που το θες , είναι ο πηχης . Στην εσωτερική μεριά - εκεί που είχε αν θυμάμαι καλά ο ποπαυ την αγκυρα ; :)

 

εδώ δηλαδή, ψηλά προς την άρθρωση του αγκώνα :

 

 

forearm-tribal-tattoo.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να του βαρέσω παράταση αυτουνού.

Ωραίος ο φιντ, αλλά μια συγκεκριμένη εικόνα σαν αυτή που θέλω, νομίζω θα φαίνεται πολύ γελοία σε τέτοιο σημείο, όσο ωραίο κι αν φαίνεται το tribal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Λέω να του βαρέσω παράταση αυτουνού.

Ωραίος ο φιντ, αλλά μια συγκεκριμένη εικόνα σαν αυτή που θέλω, νομίζω θα φαίνεται πολύ γελοία σε τέτοιο σημείο, όσο ωραίο κι αν φαίνεται το tribal.

 

Εγω μια εικονα σαν αυτη που θελεις θα την χτυπουσα στο ζαμπον, πιστευω θα δειχνει καλα εκει. Ή στο ποδι, αλλα το απερριψες.

Γμτο παντα ηθελα να κανω και εγω ενα (μια προταση στα λατινικα γραμμενη στην εικονα ενος παπυρου, ΤΜ), αλλα σκεφτομαι πως θα δειχνει στα 60 ξερωγω που το δερμα παιζει να καλυπτει την μιση εικονα ΛΟΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δε νομίζω να σε νοιάζει πολύ στα 60.

Επίσης, με τον όρο ζαμπόν εννοείς αυτό που νομίζω;

Δεν ξερω, ακομα το σκεφτομαι, ειλικρινα το μονο μου κολλημα ειναι αυτο και η αλλοιωση γενικοτερα.

Ωμοπλατη εννοω, να τολμησω να ρωτησω τι νομισες? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ε, ζαμπόν, σαλάμι, λουκάνικο... Πολύ θέλει; =ρ

 

Rofl ναι οντως παραπεμπει!

Ασε οταν εψαχνα εικονες απο τατου στο νετ ειχα πεσει και σε καποιες απο τα εν λογω αλλαντικα και πονουσα μονο που τις εβλεπα :shock: . Βασικα πρεπει να εχεις το τατου θρησκεια για να το χτυπησεις εκει κατα την γνωμη μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε βάρα το, σε μεγαλύτερο μέγεθος, κάτω απο την μασχάλη στα πλευρά.

(και ναι στα τατου εχω πρόβλημα με το μέγεθος, γιατι αν ειναι να κάνεις κατι καν το να κανει μπαμ!!!) :P:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...