Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικά inverter -23% Kotsovolos


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ποσο παει το κοστος εγκαταστασης ενος κλιματιστικου ενω εχει ηδη περασμενη γραμμη και ασφαλεια στον πινακα?(και πριζα ψηλα στον τοιχο).γιατι πηγα σημερα απο τον κοτσοβολο και μου ειπαν 120-130 euros.και 10 euros η μεταφορα.και του λεω εαν δεν γινει η εγκατασταση απο εσας???εεε και πρεπει να την κανει τεχνικος με πτυχιο γιατι μετα θα εχουμε θεμα με την εγγυηση και τετοια.λεω εγγυηση αντιπροσωπειας εχουν η δικη σας?τα μασουσε.

συγκεκριμενα μιλουσα για ενα που ειχε 970 euros στην προσφορα και χωρις πιστωτικη με 24 ατοκες οπως λενε κατι εξοδα μπλα μπλα μπλα και εβγαινε κοντα 1200 euros με την εγκατασταση.ασφαλεια πληρωμων και τετοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ολα made in japan επειδη ειναι απο ιαπωνικη εταιρια,αρκετα ειναι made in china,αλλα οντως ειναι made in japan.Να πατε απο το μαγαζι να το τσεκαρετε ή εστω να ψαξετε πληροφοριες για το συγκεκριμενο μοντελο...

 

 

 

Ρε παιδια ποσο παει το κοστος εγκαταστασης ενος κλιματιστικου ενω εχει ηδη περασμενη γραμμη και ασφαλεια στον πινακα?(και πριζα ψηλα στον τοιχο).γιατι πηγα σημερα απο τον κοτσοβολο και μου ειπαν 120-130 euros.και 10 euros η μεταφορα.και του λεω εαν δεν γινει η εγκατασταση απο εσας???εεε και πρεπει να την κανει τεχνικος με πτυχιο γιατι μετα θα εχουμε θεμα με την εγγυηση και τετοια.λεω εγγυηση αντιπροσωπειας εχουν η δικη σας?τα μασουσε.

συγκεκριμενα μιλουσα για ενα που ειχε 970 euros στην προσφορα και χωρις πιστωτικη με 24 ατοκες οπως λενε κατι εξοδα μπλα μπλα μπλα και εβγαινε κοντα 1200 euros με την εγκατασταση.ασφαλεια πληρωμων και τετοια....

Αμα δεν παιζει κανενα προβλημα με την την εγγυηση τους(αμα εχει δικια τους εγγυηση),παρε 2-3 ψυκτικους τηλεφωνο για να ρωτησεις τιμες..

 

Αν και εγω νομιζω πως ολα αυτα περι προσφορων ειναι βλακειες,και αυτοι τα λεφτα τους στην ουσια θα τα παρουν απο την εγκατασταση,εγγυησεις κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές για 16.000btu και πάνω, είναι γύρω στο 100ευρο.

γύρω στα 80ευρώ για λιγότερα.

 

Αν έχει να προτίνει κάποιος κανένα ψυκτικό με καλύτερες τιμές, ας το γράψει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω στο πατρικο μου 2 Daikin japan απο τα πρώτα inverter 1000 ευρω έκαστο 9αρι, στο ένα μου χάλασε το εξωτερικό και στο άλλο το εσωτερικό PCB, δεν είχαν σοβαρή ζημιά ευτυχώς αλλά για να άλλαζα πλακέτα ήθελαν κάτι τρελά νούμερα απο αντιπροσωπεία. Ένα τρίτο τσέχικο Daikin (2ετίας 9αρι) ακόμα δουλεύει ρολόι.

Γενικώς πολύ καλά μηχανήματα, αλλά στα λεφτά τους βρίσκεις πολύ καλύτερα σε ποιότητα και σίγουρα σε απόδοση.

 

Προσωπικά Toshiba Daisekai, Mitsubishi heavy SRK 50 ZJX και SRK 63ZKS υπερμηχανήματα, και τα Hitachi τα καινούργια τα RAK 25/35/50 για πιο οικονομικά και τρομερής απόδοσης!

 

Τα Daikin λόγο 2 ελαττωματικών (για τόσο μεγάλη τιμή) δεν θα τα προτιμούσα (θέμα εμπιστοσύνης).

 

Αν τα έχεις ακόμα και θέλεις να τα  επισκευάσεις με κόστος πολύ χαμηλότερο απο την αγορά καινούριας πλακέτας στείλε μου πμ. Γενικά πάντα υπάρχουν λύσεις απο τις εξωφρενικές τιμές που δίνουν οι αντιπροσωπείες αρκεί να ψαχτείς λίγο.. (ασε που ακόμα και οι αντιπροσωπείες-όχι όλες- τις βλάβες τις στέλνουν εκτός γιατί πολλές φορές δεν έχουν την εξειδίκευση να τις χειριστούν οι ίδιες..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hitachi

 

Χεχε, είχα 12άρι Hitachi (μη-inverter) και το πούλησα όσο όσο μετά από ένα χρόνο. Μέσα σε ένα καλοκαίρι έκαψε τα άντερα του και ο θόρυβος απλά δε παλευόταν. Μπορεί βέβαια να έφταιγε το μοντέλο.

 

Ρε παιδια ποσο παει το κοστος εγκαταστασης ενος κλιματιστικου ενω εχει ηδη περασμενη γραμμη και ασφαλεια στον πινακα?(και πριζα ψηλα στον τοιχο).γιατι πηγα σημερα απο τον κοτσοβολο και μου ειπαν 120-130 euros.και 10 euros η μεταφορα.και του λεω εαν δεν γινει η εγκατασταση απο εσας???εεε και πρεπει να την κανει τεχνικος με πτυχιο γιατι μετα θα εχουμε θεμα με την εγγυηση και τετοια.λεω εγγυηση αντιπροσωπειας εχουν η δικη σας?τα μασουσε.

συγκεκριμενα μιλουσα για ενα που ειχε 970 euros στην προσφορα και χωρις πιστωτικη με 24 ατοκες οπως λενε κατι εξοδα μπλα μπλα μπλα και εβγαινε κοντα 1200 euros με την εγκατασταση.ασφαλεια πληρωμων και τετοια....

 

Το κόστος εγκατάστασης είναι 50-60 ευρώ στην πιάτσα. Αναλόγως την περιοχή ζητάνε ότι να' ναι. Στην Ελλάδα της κρίσης μην ανέχεσαι να σου παίρνουν 80αρια και 120αρια ενώ άλλοι δουλεύουν 4 και 5 8ωρα για να βγάλουν αυτά τα χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος εγκατάστασης είναι 50-60 ευρώ στην πιάτσα. Αναλόγως την περιοχή ζητάνε ότι να' ναι. Στην Ελλάδα της κρίσης μην ανέχεσαι να σου παίρνουν 80αρια και 120αρια ενώ άλλοι δουλεύουν 4 και 5 8ωρα για να βγάλουν αυτά τα χρήματα.

 

 

έχεις κανέναν δικό σου να δωσεις τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανα 40αρι εχουν μονο τα υλικα πρεπει 2 ανθρωποι να ερθουν μεχρι εκει να το κουβαλησουν να το εγκαταστησουν κι να κοψουν αποδειξη και ολα αυτα με 10 ευρω... Κτι σαν να μη βγαινει νομιζω... :Ρ ειδικα για ενα ακριβο μηχανημα εγω δε ξερω αν θα το επαιρνα το ρισκο...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα έχεις ακόμα και θέλεις να τα  επισκευάσεις με κόστος πολύ χαμηλότερο απο την αγορά καινούριας πλακέτας στείλε μου πμ. Γενικά πάντα υπάρχουν λύσεις απο τις εξωφρενικές τιμές που δίνουν οι αντιπροσωπείες αρκεί να ψαχτείς λίγο.. (ασε που ακόμα και οι αντιπροσωπείες-όχι όλες- τις βλάβες τις στέλνουν εκτός γιατί πολλές φορές δεν έχουν την εξειδίκευση να τις χειριστούν οι ίδιες..)

 

Τα επισκέυασα μόνος μου, ευχαριστώ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραβάς απ' τα μαλλιά τώρα...

 

Ε, τότε ας μη συγκρίνουμε το 114€ με απόδειξη για εγκατάσταση 1 εργάσιμη μετά την παράδοση (ή 95€ μέσα σε 2-5 μέρες) του Κώτσου με τα 50-60€ μαύρα του Μήτσου και να συμπεραίνουμε πως ο Μήτσος μας κάνει και χάρη.

 

(... μιας και αν κάνετε μια αποφορολόγηση για ΦΠΑ και υπολογίστε 20% εφορία, τα ποσά είναι περίπου ίδια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκατασταση πρεπει να γινει με αντλια κενου ..οι τιμες πλεον ειναι γυρω στα 25-30 ευρω κερδος στην τσεπη του εγκαταστατη και ειναι πολυ καλα μια μια ωρα εργασιας!!! .Συνολο η τιμη ειναι στα 70 ευρω  με αποδειξη . 

 

Δες τα site με deals εχει πολλες προσφορες... εγω απο εκει ειχα βρει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να βγάλουμε στη φόρα πόσο έχουν τα υλικά (σε καμία περίπτωση 40€).

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω κάντε μια βόλτα στις αγγελίες. Και σιγά την rocket science εργασία. Βρήκαμε τώρα. Άλλοι με 2 πτυχία δουλεύουν για 24€ το 8ωρο και οι εγκαταστάτες κλιματιστικών θέλουν 120€ για μια ώρα δουλειά.

 

Έχουμε ξεφύγει μου φαίνεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...