Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω και εγώ άλλη μια ερώτηση για τον αποκωδικοποιητή με το σκληρό δίσκο..Διαβάζω στις δυνατότητες της υπηρεσίας nova plus ότι εγγραφή μπορείς να κάνεις μόνο σε σειρές-ταινίες από μερικά κανάλια nova cinema και από το fox. Άρα ουσιαστικά δεν μπορείς να γράψεις πρόγραμμα από τα αθλητικά πχ..Για κάποιον λοιπόν που πάρει το πακέτο με τα sport σε τι χρησιμεύει εκτός από να γυρίζει το πρόγραμμα προς τα πίσω??

Κάποιος που γνωρίζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα αίτηση την πρώτη μέρα της προσφοράς (23/5).

Ενεργοποιήθηκα χθες.

 

Μεταφορά από CYTA.

3Play + novasports + vdsl 49.90/μήνα.

 

Πρώτες εντυπώσεις.

 

Τηλεφωνία:

1 μέρα και κάποιες ώρες χωρίς τηλέφωνο (φραγή εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων).

Από σήμερα το απόγευμα δουλεύει κανονικά.

 

Internet:

Έβαλα VDSL. Από χθες παλεύουμε με 3-4 τεχνικούς τη μέρα κι ακόμα τπτ..

Η γραμμή συγχρονίζει στο vdsl σε 47/5 (αρκετά καλά) αλλά δεν έχω internet. Δεν μπορεί να συνδεθεί.

Όταν μου γυρνάνε τη γραμμή σε adsl (17/1) έχω κανονικά (τώρα έτσι γράφω...)

 

Τηλεόραση:

Όταν έκανα τα χαρτιά δεν είχαν ακόμα τη νέα σύμβαση, λόγω του ότι ήταν η πρώτη μέρα και δεν φαινόταν στο σύστημα.

Λέω στον υπάλληλο, με πιστωτική κερδίζω τους 12 μήνες HD ή κάτι άλλο;

Μου λέει όχι τπτ, αυτά μόνο στο 3play full.

 

Μαθαίνω μετά από μία εβδομάδα ότι ισχύει κανονικά το 12 μήνες δωρεάν HD, πηγαίνω πίσω μου το περνάνε κι αυτό στην αρχική αίτηση.

Σήμερα μαθαίνω ότι τον δέκτη με πιστωτική έπρεπε να τον πάρω δωρεάν, αλλά μου τον χρέωσαν 49€.

Από την εξυπηρέτηση πελατών με έστειλαν πίσω στο κατάστημα.

Θα δούμε από αύριο τι θα γίνει.

 

 

Όσοι κάνατε αίτηση οπλιστείτε με υπομονή, ειδικά αν δεν αντιμετωπίζατε προβλήματα με τον προηγούμενό σας πάροχο και φύγατε μόνο και μόνο για την προσφορά όπως εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το nova christmas offer εδώ και 6 μήνες περίπου.Με πήρε σήμερα από απόκρυψη ένας εκπρόσωπος της nova και μου έκανε την εξής πρόταση:με 10 ευρώ παραπάνω δηλαδή με 39,90 ευρώ μου δίνει επιπλέον απεριόριστες κλήσεις προς κινητά(πλαφόν οι 12 ώρες)και ολόκληρο το novasports πακέτο(ενώ τώρα έχω μόνο το novasports 1) ή το cinema pack,όποιο από τα δύο θέλω.Εννοείται ότι θα προτιμήσω το πρώτο,αν αποφασίσω να το πάρω.Μου είπε ότι η όλη διαδικασία γίνεται τηλεφωνικά κ δε χρειάζεται να πάω από κατάστημα γιατί καταγράφεται η τηλεφωνική μας συνομιλία ως ''συμβόλαιο''. Τι λέτε,αξίζουν αυτά τα 10 ευρώ παραπάνω για τις δύο αυτές υπηρεσίες;

Μα ακριβως αυτη ειναι η προσφορα που συζηταμε 13 σελιδες εδω (η μια απο τις δυο δηλαδη, η αλλη ειναι η τωρινη των 29.90).

Εσυ ξερεις αν αξιζει, τοσο καιρο που εχεις το NS1 τι καταλαβες ας πουμε θες να βλεπεις πολλα περισσοτερα απο αυτα που ειδες στο NS1 ή δε σε ενδιεφερε και τοσο; Θα χρησιμοποιησεις τα λεπτα προς κινητα απο το σταθερο; Αν η απαντηση ειναι να και στα δυο ε δε νομιζω οτι θελει και πολλη σκεψη... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η nova είχε δύο-τρία μεγάλα πρωταθλήματα παραπάνω δε θα το συζητούσα καν αλλά τώρα έχει απογυμνωθεί εντελώς,έμεινε μόνο το δικό μας...τα κινητά δε με ενδιαφέρουν τόσο πολύ αλλά δε μου περνούν και αδιάφορα.Εννοείται ότι προτιμώ το αντίστοιχο πακέτο του ΟΤΕ αλλά κοστίζει 52 ευρώ(με ΟΤΕ ΤV full pack αλλά χωρίς κινητά),απόκλιση που δεν τη λες μικρή.Προσανατολίζομαι 60-40 να μην το κάνω για να μη δεσμευτώ με άλλους 12 καινούριους μήνες συμβολαίου τώρα που έχω ήδη διανύσει τους 6 κ ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή ο ΟΤΕ θα ρίξει τις τιμές για το δικό του triple play ώστε να φύγω από τη forthnet,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω κάποιο σοβαρό παράπονο από αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και κοσμος που δεν ενδιαφερεται μονο για το ανυπαρκτο ελληνικο ποδοσφαιρο που εχει η nova αλλα ομως εχει πολυ πιο πλουσιο αθλητικο πακετο απο τον OTE, υπαρχει το Champions League και η Euroleague basketball και to Volley A1 και πολλα αλλα που για πολλους ειναι πιο σημαντικα απο 10 καλους αγωνες αγγλικου και ισπανικου μιας χρονιας.

Ο καθεις με τα γουστα του που λεει και ο λαος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cinemapack έβαλα πριν μερικές μέρες.Προς το παρόν βλέπουν η μεν μικρή κόρη παιδικά και η μεγάλη mad .Εγώ είδα μόνο το game of thrones 3 το νο9 .Eλεύθερα κανάλια υπάρχουν? και πως μπορείς να τα πιάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να κλείσω την προσφορά

 

Ήμουν προετοιμασμένος για όλα. Μόλις είπα ότι είμαι συνδρομητής της τηλεφωνίας (παλιά ήμουν και νόβα, αλλά ιντερνετ ποτέ) μου λέει ότι για τους παλιούς ισχύει το πακέτο με 39,90 με όλα όσα έχει το 29,90 και τα 10 ευρώ ή όλα τα σινεμά ή όλα τα αθλητικά. Αν και ήθελα κατά βάση το απλό πακέτο, και πάλι με συμφέρει αφού και με τα επιπλέον 10 ευρώ θα πάρω από αυτό που έχω ήδη πολλά περισσότερα. 

 

Επέλεξα αυτό με όλα τα σινεμά και έβαλα και πληρωμή στην κάρτα και με e-bill (χρεώνουν λέει 1 ευρώ το έντυπο) οπότε πήρα με 47 ευρώ τον PVR (αφού είχα πιστωτική και όλα τα σινεμά) και 12 μήνες hd kai 3 μήνες adult. Θεωρώ ότι είμαι κερδισμένος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέλεξα αυτό με όλα τα σινεμά και έβαλα και πληρωμή στην κάρτα και με e-bill (χρεώνουν λέει 1 ευρώ το έντυπο) οπότε πήρα με 47 ευρώ τον PVR (αφού είχα πιστωτική και όλα τα σινεμά) και 12 μήνες hd kai 3 μήνες adult. Θεωρώ ότι είμαι κερδισμένος.  

 

O έντυπος λογαριασμός χρεώνεται 1€, μόνο εάν επιλέξεις αναλυτικό λογαριασμό.

Αν επιλέξεις τον κλασσικό συνοπτικό, σου έρχεται στο σπίτι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό που διάβασα, ότι για τους παλιούς συνδρομητές forthnet (χωρίς Nova) υπάρχει αστική χρέωση των κινητών και όχι δωρεάν στο προγραμμα των 29,90 ευρώ?

 

Ουπς. Λάθος. Η αναφορά ήταν για παλιούς συνδρομητές Nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλλαξανε τη χρεωση από δωρεάν δε 1 ευρω! Το ίδιο είπανε και σε εμένα και επέλεξα e-bill.

 

Ρίξε μια ματιά στο αντίγραφο της σύμβασής σου, στη σελ. 3 πάνω πάνω τι γράφει..

Μου κάνει πολύ κουλό μέσα σε μια εβδομάδα να το αλλάξανε το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκανα κι εγώ και ας ελπίσω να μου βγεί σε καλό.

¨ολα ειναι όπως είπαμε με πιστωτική. Έδωσα και 50 ευρώ για το 

NovaBox HD PVR 865
Με ψησανε γιατι θα εχω nova plus και σκληρο δίσκο για εγγραφή προγραμμάτων (αγώνων)

Σε 20 μερες θα μπει..
Περιλαμβάνει:
Ψηφιακό δορυφορικό αποκωδικοποιητή Novabox HD PVR 865 με ενσωματωμένο σκληρό δίσκο για δυνατότητες εγγραφής και τηλεχειριστήριο
Καλώδιο HDMI.
Nova Κάρτα Πρόσβασης (Smart Card)
Με τον αποκωδικοποιητή NovaBox HD PVR 865 απολαμβάνετε τις μοναδικές δυνατότητες της υπηρεσίας Nova Plus (χωρίς έξτρα χρέωση)!
 

 

Δείτε ο,τι θέλετε, όπως το θέλετε και όταν το θέλετε!

Δημιουργήστε τη δική σας προσωπική TV με τις δυνατότητες που σας παρέχει η υπηρεσία Nova Plus χωρίς καμία επιπλέον χρέωση, που προσφέρεται αποκλειστικά μέσω του αποκωδικοποιητή NovaBox HD PVR 865:


ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕΙΡΩΝ
Γιατί να θυμάστε εσείς, όταν θυμάται και γράφει για εσάς την αγαπημένη σας σειρά η δυνατότητα: Αυτόματη Εγγραφή Σειρών; Γράψτε όλα τα επόμενα επεισόδια του προβαλλόμενου κύκλου της αγαπημένης σας σειράς και δείτε τα όποτε και όπως θέλετε απλά με το πάτημα ενός κουμπιού στο τηλεκοντρόλ σας! Διατίθεται σε όλα τα κανάλια Novacinema καθώς και στα κανάλια σειρών FOX και FOXlife! Για οδηγίες και για ερωτήσεις/απαντήσεις για αυτή τη νέα δυνατότητα, πατήστε εδώ.






ΠΑΓΩΜΑ ΖΩΝΤΑΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΑΥΣΗΣ
Θέλετε Θέλετε να κάνετε ένα διάλειμμα; Xρειάζεται να απαντήσετε στο τηλέφωνο; Παγώστε το πρόγραμμα και μιλήστε με την ησυχία σας! Όταν ολοκληρώσετε συνεχίστε την παρακολούθηση από το σημείο που σταματήσατε.


ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Χάσατε την πιο σημαντική φάση του αγώνα ή τo πιο κρίσιμο σημείο της αγαπημένης σας σειράς; Αυτό δεν θα ξανασυμβεί ποτέ! Κάντε REWIND στο ζωντανό πρόγραμμα και ξαναδείτε το σημείο που σας ενδιαφέρει ακόμα και σε αργή κίνηση (slow motion) χωρίς να χάσετε στιγμή από την εξέλιξη του προγράμματος. Στις εγγραφές σας μπορείτε να προσπεράστε τις διαφημίσεις ή ένα βαρετό διάλογο επιλέγoντας FAST FORWARD.


ΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΑΛΛΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
Παίζει ταινία και την ίδια ώρα αγώνας της Super League;
Κάντε εγγραφή της ταινίας χωρίς να χάσετε την ζωντανή μετάδοση του αγώνα!



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ
Θα βγείτε για φαγητό ή θα φύγετε για Σαββατοκύριακο;
Μέσα από την υπηρεσία EPG (Ηλεκτρονικός Οδηγός Προγράμματος) ή το Nova TV Guide έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε και να προγραμματίσετε συγκεκριμένα προγράμματα προς εγγραφή σε καθημερινή ή ακόμη και σε εβδομαδιαία βάση.




ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 100 ΩΡΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
Θέλετε να δημιουργήσετε τη δική σας ταινιοθήκη ή να δημιουργήσετε τους δικούς σας μαραθώνιους σειρών; H νέα υπηρεσία Nova Plus σας δίνει τη δυνατότητα να κάνετε εγγραφή έως και 100 ώρες (έως και 50 ταινίες!) από τα αγαπημένα σας προγράμματα και να τα παρακολουθήσετε όποτε εσείς θέλετε και με όποιο τρόπο επιθυμείτε κάνοντας χρήση των λειτουργιών της υπηρεσίας Nova Plus.


ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ
Όλες οι εγγραφές σας αποθηκεύονται στη Λίστα Εγγραφών (play list) όπου εκεί μπορείτε να τις διαχειριστείτε όπως εσείς επιθυμείτε.





TOΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΩΝ (BOOKMARKS) ΣΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Mπορείτε να τοποθετήσετε στο πρόγραμμα που έχει ήδη γράψει σελιδοδείκτες (bookmarks), ώστε να μπορείτε να πλοηγηθείτε γρηγορότερα μέσα σε αυτό και στις αγαπημένες σας σκηνές.







Και φυσικά με δυνατότητα παρακολούθησης του 3D αλλά και του HD περιεχομένου της Nova!

Μπείτε στη νέα εποχή της Υψηλής Ευκρινείας και παρακολουθήστε το πρόγραμμα High Definition της Nova αποκτώντας τον αποκωδικοποιητή
NovaBox HD PVR 865.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ανταγωνισμός δουλεύει φουλ πάντως.

ο οτε περίμενε να μαζέψει κόσμο με την χαμηλή τιμή, αλλά η νόβα έβγαλε φτηνά συνδυαστικά και τώρα ζορίζετε λίγο κ οτε με τα οικονομικά αφού έχει να πληρώσει πολλά και δεν έχει τόσο πολλούς συνδρομητές, οπότε παίζει να ανεβάσει λίγο τις τιμές.

άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περιθώριο για αύξηση της τιμής συνδρομής του OTΕ TV εξετάζει ο τηλεπικοινωνιακός οργανισμός με έρευνα στους σε συνδρομητές του.

Δηλαδη παιρνουν πελατες τους ρωτανε "ειστε ΟΚ να αυξησουμε την τιμη" και απαντανε ας πουμε.... ΝΑΙ???!!!!!

Ετσι εξηγειται παντως η "καταργηση" του 3-play (ως μειωμενη τιμη συνδιαστικου πακετου, γιατι ως απλη 'προσφορα' το δινει και τωρα -- εντυπωσιακο δεν ειναι να σου λενε "παρτα ολα μαζι!" -"Ποσο κανουν;" -"Α! οσο και τα 3 ξεχωριστα"!--).

Πηραν και το αγγλικο οσο να 'ναι κατι λεφτα καλα θα τα σκασαν στους Αγγλους... μηπως να την κανω σιγα-σιγα την κινηση μην αυξηθει που λενε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...