Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτο το πακετο θα πληρωνουμε παγιο και στον ΟΤΕ για την τηλεφνικη γραμμη ?

με μια τετοια συνδεση φευγουμε τελειως απο τον ΟΤΕ και το σταθερο μας τηλεφωνο θα το υποστηριζει εξολοκληρου αποκλειστικα και μονο η Forthnet χωρις να πληρωνουμε απολυτως τιποτα στον ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρεις αποριες για οποιον γνωριζει:

1.Εριχνα μια ματια τωρα στο συμβολαιο και βλεπω οτι τα δωρεαν hd που ειναι για 2 μηνες δεν ειναι τσεκαρισμενα.Τα ενεργοποιουν αυτοματα οι ιδιοι η πρεπει να κανω κατι εγω?

2.Σχετικα με το ιντερνετ σας εδωσαν καποιο modem/router η αυτο το φερνουν οι τεχνικοι που θα ερθουν να κανουν την εγκατασταση?

3.Τι δικαιουμαι απο την nova οταν ερθουν οι τεχνικοι εφοσον εχω δικια μου εγκατασταση αυτη τη στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 1 δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.το μόνο σίγουρο είναι ότι αν δεν θες τα hd πριν το δίμηνο πρέπει να ζητήσεις ο ίδιος να στα κόψουν. Router δίνουν ένα technicolor κ λογικά πρέπει να περάσεις εσυ από κατάστημα να το προμηθευτείς.δεν νομίζω να σου φέρει κάτι κάποιος.το ίδιο πρέπει να ισχύει κ για τον αποκωδικοποιητή.

Για την εγκατάσταση τώρα αν τα χεις όλα απλά κουμπωνεις τον αποκωδικοποιητή(2 συγκεκριμένα μοντέλα) κ είσαι έτοιμος,πρέπει να σου αφήσει πιάτο,καλώδιο στηρίγματα και το lnb(δεν ξέρω αν το λέω σωστά).

Όλα τα παραπάνω τα λέω με κάθε επιφύλαξη

 

Αποστολή από το ZTE-BLADE με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 1 δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.το μόνο σίγουρο είναι ότι αν δεν θες τα hd πριν το δίμηνο πρέπει να ζητήσεις ο ίδιος να στα κόψουν. Router δίνουν ένα technicolor κ λογικά πρέπει να περάσεις εσυ από κατάστημα να το προμηθευτείς.δεν νομίζω να σου φέρει κάτι κάποιος.το ίδιο πρέπει να ισχύει κ για τον αποκωδικοποιητή.

Για την εγκατάσταση τώρα αν τα χεις όλα απλά κουμπωνεις τον αποκωδικοποιητή(2 συγκεκριμένα μοντέλα) κ είσαι έτοιμος,πρέπει να σου αφήσει πιάτο,καλώδιο στηρίγματα και το lnb(δεν ξέρω αν το λέω σωστά).

Όλα τα παραπάνω τα λέω με κάθε επιφύλαξη

 

Αποστολή από το ZTE-BLADE με τη χρήση Insomnia App

Απο τα λεγομενα σου δεν εισαι σιγουρος για τιποτα απο τα τρια τι ισχυει/συμβαινει σ'αυτες τις περιπτωσεις.........ευχαριστω πολυ παντως για την απαντηση.

 

 

 

Ειναι κανεις που να γνωριζει σιγουρα τι ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hd ενεργοποιουνται αυτοματα και για να τα σταματήσεις πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο (αν επιλέξεις πληρωμή με πιστωτική είναι δωρεάν για 12 μηνες)

Το router μου το δώσανε επιτοπου οταν έκανα την αίτηση σε κατάστημα (είμαι χριστ. Προσφορα) οπως και τον αποκωδοποιητη

Για το 3 δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hd ομως δεν θα επρεπε να ηταν επιλεγμενα στο συμβολαιο ωστε να ισχυουν?

Εμενα που δεν μου εδωσαν router τι γινεται θα μου το φερουν οι τεχνικοι της forthnet οταν θα ερθουν να κανουν την συνδεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα έγιναν στην δικιά μου περίπτωση router αποκωδικοποιητή μου τον έδωσαν στο κατάστημα όταν έκανα την αίτηση.τεχνικός από forthnet δεν ήρθε σε εμένα και λογικά ούτε σε σένα θα έρθει,απλά όταν ενεργοποιηθείς θα κουμπωσεις το router σου κ τέλος.κ στο τηλεφωνικό ραντεβού για την ενεργοποίηση της nova μου είπαν αν δεν εχω προμηθευτεί τον αποκωδ. να περάσω από κατάστημα να τον αγοράσω.

αυτα.

Εσυ έκανες την αίτηση τηλεφωνικα?αν ναι γιαυτό δεν είμαι σίγουρος τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση.

 

Αποστολή από το ZTE-BLADE με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως δεν θα ερθει τεχνικος αφου η συνδεση γινεται για πρωτη φορα σε καινουριο χωρο.Ηρθαν αυτοι απο τον Οτε εκαναν τι εκαναν για να εχω γραμμη και μετα μου ειπαν οτι θα ερθουν οι τεχνικοι απο την forthnet για να κανουν τα υπολοιπα που χρειαζεται.Εχουν αφησει γυμνα τα καλωδια εξω απο το σπιτι(στο κουτι) για να ερθουν να κανουν τα υπολοιπα.

Σε καταστημα πηγα κι εκανα το συμβολαιο οχι τηλεφωνικα και μου εδωσαν μονο τον αποκωδικοποιητη για την nova και τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ μπορεί να τους είχαν τελειώσει τα router,μάλλον πρέπει να πας να το ζητήσεις.κ γω νόμιζα ότι θα ερχόντουσαν αλλά δεν με ενόχλησαν πότε.εγώ είχα οτε απλά δεν είχα πότε βάλει internet.τεσ πα πιστεύω όλες σου οι απορίες θα λυθούν αν τους πάρεις τηλέφωνο

 

Αποστολή από το ZTE-BLADE με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μολις ειδα την διαφημιση στην τηλεοραση. Εταιρια παροχης υπηρεσιων διαδικτυου και δεν εχει δωσει σωστο κειμενο στη φωνη που τα λεει:

 

Η ταχυτητα δεν μετριεται σε "Μεγαμπιτς" κυριοι... "Μεχρι 24 μεγα-μπι-πι-ες" επρεπε να γραψετε στον ανθρωπο και οχι "μεχρι 24 μεγαμπιτς" που λεει. H αν θελατε να ακουγεται εντυπωσιακο σε οσους δεν ξερουν, μπορουσατε να πειτε "μεχρι 24 μεγαμπιτς το(ή ανά) δευτερολεπτο"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω που εχω ήδη το 2play με 30ευρω /μήνα -πελάτης απο το 2007 - μπορω να μεταφερθω στο πακέτο με τα ίδια λεφτα?

 

Είναι για νέους πελάτες της Nova, οπότε μπορείς να πάρεις την προσφορά. Για αιτήσεις μέχρι το τέλος του Ιουνίου παίρνεις και τα 720 λεπτά προς κινητά. Αν θέλεις να γλιτώσεις και τα 49,90 ευρώ του δέκτη/πιάτου (η εγκατάσταση είναι δωρεάν) μπορείς να επιλέξεις να πληρώνεις με πιστωτική τους λογαριασμούς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν κάποιος το έθιξε, αλλά εμένα μ ενδιαφέρει και η ποιότητα ήχου, για να το πω κάπως αλλιώς να μπορώ να συννενοηθώ, να μην κολλάω το αυτί στο ακουστικό για να καταλάβω το συνομιλητή μου, να μην υπάρχει η αίσθηση ότι μου μιλάνε σαν μέσα από πηγάδι.

Από προσωπική εμπειρία σε  συνδέσεις forthnet φίλων με το ζόρι θα έδινα 5άρι αν ο ΟΤΕ έπαιρνε 10άρι. Θάθελα ν ακούσω και άλλες σχετικές απόψεις και να μην είμαι μόνο εγώ ο παράξενος, εκτός αν έχει πρόβλημα η περιοχή μου μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...