Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο άσχετη ερώτηση

Μπορείτε να δείτε τους λογαριασμούς σας μέσω e bill;

Πρόσφατα έγινε αλλαγή να παίρνω λογαριασμούς μόνο ηλεκτρονικά

αλλά η εφαρμογή τους δε βλέπω να δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι φίλε σε μένα δουλεύει , βλέπω κανονικά το λογαριασμό μου...

Πας

> Οι Λογαριασμοί μου

> Nova 3play ...κ.τ.λ

> Προηγούμενοι Λογαριασμοί

 

εκτός εάν δεν εχει εκδοθεί ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι έτσι είναι...αυτό κάνω

εμφανίζεται ο τρέχων κι αμέσως από κάτω ένας με αναφερόμενη ημερομηνία λήξης

την 30η Ιουλίου.Ο κωδικός του όπως και τα link JPG και PDF εμφανίζονται ενεργά αλλά

ο κωδικός με οδηγεί σε μηδενικά στοιχεία (αριθμό κλήσεων κλπ)

το JPG σε παραπομπή πως μάλλον πρόκειται για προ 18 μηνών λογαριασμό

και το PDF στην αρχική σελίδα του e bill.

Δοκίμασα με firefox,explorer και chrome αλλά τίποτα.

Ειδοποίηση για μπλοκαρισμένο pop up δεν αντελήφθην...Δε ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως κλειδωνω με forthnet adsl2+ στα 19.900. Κλειδωνε στα 15.000 και μετα απο παραπονα που εκανα μου διορθωθηκε αμεσα το θεμα καθως ειχα gap

 

Μέσα στο σπίτι σου είναι ρε φίλε ο κόμβος; Πολύ τυχερό σε βρίσκω.

Λοιπόν με τη μέτρηση που έκανα με αυτό http://hyperiontest.gr/?

 

μου δείχνει:

 

ταχ. λήψης 2,909

αποστ. 0,524

χρόνος απόκρ. 182 ms

απώλεια 0%

διακύμανση 439 ms

Η απόσταση απο τον κόμβο πρέπει να είναι περίπου στο χλμ (όχι πολύ έτσι δεν είναι; )

 

Τί να πάρω να τους πώ ώστε να δώ αποτέλεσμα και να μην με γράψουν κανονικά; Σίγουρα δεν περίμενα να πιάνω 24άρι αλλά το 24 με το 3 έχουν μια μικρή διαφορά γιατί αν πάω να τους πληρώσω και αντί για 30 ευρώ τους δώσω 5 δεν νομίζω να τους φανεί ίδιο ούτε σε εκείνους. Τί νομίζεται πρέπει να πώ στο τηλέφωνο;

 

 

****Μετά απο απάντηση φίλου εδώ στο φόρουμ το έψαξα περισσότερο και τελικά ήταν πρόβλημα της καλωδίωσης και όχι της forthnet. Πλέον βλέπω ταχύτητες απο 14 μέχρι και max 18.Όλα καλά τελικά.

Επεξ/σία από salmp7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση στο θεμα..με συνδεσαν στην τελευταια προσφορα στο ιντρενετ πριν μια βδομαδα!!αλλα μονο το ιντερνετ ..την δορυφορικη περιμενω ακομα..η ρεωτηση ειναι η εξης..παγια πληρωνω για triple play και tv?? η θα γινει αφαιρεση μια και δεν εχω satelite?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δουλευουν το κοσμο με τις οπαδικες προσφορες? εβγαλε και ο Παναθηναικος την ιδια αλλα προσεξτε...

 

149 μπροστα με απαραιτητη προυποθεση να εχεις 3play! Μα αν εχεις 3play σχεδον σε ολους το κανουν 39,90 δηλαδη 120 ευρω το χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δουλευουν το κοσμο με τις οπαδικες προσφορες? εβγαλε και ο Παναθηναικος την ιδια αλλα προσεξτε...

 

149 μπροστα με απαραιτητη προυποθεση να εχεις 3play! Μα αν εχεις 3play σχεδον σε ολους το κανουν 39,90 δηλαδη 120 ευρω το χρονο...

Εγώ που θέλω να βάλω τωρα τριπλε μου λένε 55€ μάζι με τα κινητα και novasports...

Το 39.90 δε μου το είπε κανεις.

Αρα για κάποιον που συνδέεται τώρα ίσως αξίζουν τα πακέτα αυτά των ομάδων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν πολύ καλή προσφορά τα 10 ευρώ για όλα τα αθλητικά ή τα cinema, αλλά τελείωσε. Τώρα είναι 20 ευρώ τα αθλητικά, αντί για 25 και 15 τα cinema. Οπότε είναι καλή η προσφορά των ομάδων για τα αθλητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά πρέπει να είναι πάρα πολύ καραγκιόζηδες εκεί στη forthnet/ote.2 μήνες που έκανα την αίτηση και ακόμα ειναι στο:

16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση
16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ
17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00
17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

Η αίτηση έγινε αρχές Ιουνίου.Ούτε τεχνικός δεν έχει έρθει ούτε ένα τηλεφωνο δεν έχουν πάρει.

Επεξ/σία από king2009
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πρέπει να είναι πάρα πολύ καραγκιόζηδες εκεί στη forthnet/ote.2 μήνες που έκανα την αίτηση και ακόμα ειναι στο:

 

16/07/2013 16:25:00 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

16/07/2013 16:25:00 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

17/07/2013 16:58:04 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης: 29/07/2013 00:00:00

17/07/2013 19:13:15 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

 

Η αίτηση έγινε αρχές Ιουνίου.Ούτε τεχνικός δεν έχει έρθει ούτε ένα τηλεφωνο δεν έχουν πάρει.Θα τους πάρω το απόγευμα και αν δεν γινει τιποτα αυριο ακύρωση και ξανα στον οτε μιας και η forthnet μου κάνει για μια ανίκανη επιχείρηση με ανίκανους και άχρηστους στην εξυπηρέτηση πελατών της

Τεχνικός θα σου έρθει για την Nova 1-2 μερες νωρίνερα απο την ημερομηνία πιθανής ενεργοποίησης. 

Λογικά θα έπρεπε να σε πάρει στο κινητό για ραντεβού πρίν 5 μέρες. Ρίξε μια ματιά στίς αναπάντητες ή πάρτους εσύ.

Για σταθερό καί ιντερνετ φταίει ο ΟΤΕ.  Η ΕΕΤ του δίνει το δικαίωμα να καθυστερέί μέχρι 10 μέρες μετά την αίτηση απο την  forthnet και συνήθως το εξαντλούν.

Εμένα περίμεναν να καταργήσω πρώτα ένα msn νούμενο που είχα, οπότε ο ΟΤΕ με πάει πίσω 20  μέρες αφού απέρριψε την πρώτη αίτηση της forthnet !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός θα σου έρθει για την Nova 1-2 μερες νωρίνερα απο την ημερομηνία πιθανής ενεργοποίησης. 

Λογικά θα έπρεπε να σε πάρει στο κινητό για ραντεβού πρίν 5 μέρες. Ρίξε μια ματιά στίς αναπάντητες ή πάρτους εσύ.

Για σταθερό καί ιντερνετ φταίει ο ΟΤΕ.  Η ΕΕΤ του δίνει το δικαίωμα να καθυστερέί μέχρι 10 μέρες μετά την αίτηση απο την  forthnet και συνήθως το εξαντλούν.

Εμένα περίμεναν να καταργήσω πρώτα ένα msn νούμενο που είχα, οπότε ο ΟΤΕ με πάει πίσω 20  μέρες αφού απέρριψε την πρώτη αίτηση της forthnet !!

Άστα να πάνε ρε φίλε είναι ο οτε, ό,τι λαμογιά σκεφτούν την κάνουνε, δεν ξέρω αν το διαβάσατε το άρθρο , καθυστερεί όσο μπορεί χρεώνει όσο μπορεί και νομίζει πως ο κόσμος δεν ξέρει τι παίζει, και θα πάει να στηρίξει μια εταιρία, τέτοιων τακτικών και μάλιστα πληρώνοντας τα διπλάσια στα μηνιάτικα.. Κούνια που τους κούναγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...