Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατα τα αλλα, η μονη αναβαθμιση που με νοιαζει ειναι αν μπορω καπως οικονομικα να παρω το PVR...παιζει κατι με αυτο παιδια? Κατι ειδα παραπανω για 49ε...ή υπαρχει αλλος τροπος? (πχ να προμηθευτεις μονος σου απο αλλου φτηνα τον αποκωδικοποιητη?)...για ενημερωστε!

 

Είχα το Christmas pack me 29,90 ευρώ. Με 10 ευρώ επιπλέων το μήνα πήρα όλα τα αθλητικά κανάλια και τα 720 λεπτά προς κινητά. Με πάγια εντολή εξόφλησης λογαριασμών με χρήση πιστωτικής κάρτας, μου ενεργοποίησαν 12 μήνες HD, 3 μήνες τα κανάλια ενηλίκων και μου έδωσαν τον δέκτη PVR (για έξι μήνες μπορείς να πάρεις και την υπηρεσία multiview δωρεάν, αλλά για τους υπόλοιπους 6 μήνες πληρώνεις υποχρεωτικά). Η εγκατάσταση (χρειάστηκε να κατέβει επιπλέων καλώδιο από το πιάτο στο δέκτη) και ο PVR δέκτης κόστισε 49,90 ευρώ. Από την αίτησή μου για χρήση της πιστωτικής πέρασε σχεδόν 1,5 μήνας. Θέλει υπομονή! Βέβαια να δώσω και ένα ελαφρυντικό στον Nova, ότι την περίοδο αυτήν έγινε ένας μικρός χαμός από νέες αιτήσεις, αλλά και πάλι η καθυστέρηση ήταν υπερβολική.

 

Ο παλιός απλός δέκτης μου δεν δουλεύει ούτε με την παλιά κάρτα, ούτε με την καινούργια. Επομένως ο κάθε δέκτης μπορεί να δουλεύει μόνο με συγκεκριμένη κάρτα. Οπότε δεν νομίζω να γίνεται να προμηθευτείς κάποιον μεταχειρισμένο δέκτη pvr... Αλλά και πάλι καλύτερα θα ήταν να σου απαντήσει σε αυτό το ερώτημά σου κάποιος ειδικότερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάτα menu-ρυθμίσεις-Τεχνικές Ρυθμίσεις-Περιβαλλοντικές Ρυθμίσεις και βάλε "Όχι" στην αυτόματη Αναστολή και Αδρανοπίηση. Λογικά θα γίνει.

Δούλεψε!.Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ρε μάγκες. Καινούργιος εδώ... Έχω την εξής ερώτηση:

 

Στις 10/07/2013 (Τετάρτη), με πηραν απ'την Nova για προσφορά: Nova 3Play με 39,90€ (Full Pack + Nova Sports εκτός απο Nova Cinema).

Έχει περάσει 1,5 εβδομάδα, κοντά 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα δεν με έχει πάρει ο τεχνικός για εγκατάσταση του πιάτου (Δέκτη έχω τον Novabox HD 831, έχω nova επίγεια προς το παρών). Πήρα προχθές τηλέφωνο στη Forthnet για να ρωτήσω πότε θα έρθει ο τεχνικός και μου είπαν ότι ο τεχνικός έχει ειδοποιηθεί, μπορεί να έρθει σε 1 εβδομάδα ή σε 2 εβδομάδες ή και σε 20 μέρες. Μήπως κανένας από εδώ εγκατέστησε το πιάτο νωρίτερα από εμένα? Τουλάχιστον να μου πει αν θα με καλέσει ο τεχνικός ή θα μου στείλει μήνυμα στο κινητό (γτ κάπου αλλού έτσι είδα).. Και σε πόσο χρονικό διάστημα θα έρθει? Να τον περιμένω δηλαδή αυτην την βδομάδα?

 

Ευχαριστώ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "κορυφαιο" ειναι οτι αν δεις τον τρεχον τιμοκαταλογο τους για το 3play, μετα τα 29,90€ του 'βασικου' πακετου, εχουν τιμολογησει τα novasports με +25 (!!) ευρω το μηνα!! Ντόινγκ....

25€ μου ειπαν και μένα .... Μάλλον το 10ευρω δεν ισχυει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ρε μάγκες. Καινούργιος εδώ... Έχω την εξής ερώτηση:

 

Στις 10/07/2013 (Τετάρτη), με πηραν απ'την Nova για προσφορά: Nova 3Play με 39,90€ (Full Pack + Nova Sports εκτός απο Nova Cinema).

Έχει περάσει 1,5 εβδομάδα, κοντά 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα δεν με έχει πάρει ο τεχνικός για εγκατάσταση του πιάτου (Δέκτη έχω τον Novabox HD 831, έχω nova επίγεια προς το παρών). Πήρα προχθές τηλέφωνο στη Forthnet για να ρωτήσω πότε θα έρθει ο τεχνικός και μου είπαν ότι ο τεχνικός έχει ειδοποιηθεί, μπορεί να έρθει σε 1 εβδομάδα ή σε 2 εβδομάδες ή και σε 20 μέρες. Μήπως κανένας από εδώ εγκατέστησε το πιάτο νωρίτερα από εμένα? Τουλάχιστον να μου πει αν θα με καλέσει ο τεχνικός ή θα μου στείλει μήνυμα στο κινητό (γτ κάπου αλλού έτσι είδα).. Και σε πόσο χρονικό διάστημα θα έρθει? Να τον περιμένω δηλαδή αυτην την βδομάδα?

 

Ευχαριστώ!! 

Η εγκατάσταση των πιάτων ανατίθεται υπεργολαβία από τη Forthnet/Nova σε ανεξάρτητους τεχνικούς. Μην περιμένεις να είναι συγκεκριμένος ο χρόνος εγκατάστασης. Δεν θα βγάλεις άκρη. Ανάλογα το που θα σε βάλει στο πρόγραμμά του αυτός που θα σε αναλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25€ μου ειπαν και μένα .... Μάλλον το 10ευρω δεν ισχυει ...

με την προσφορά που τρέχει για τις ομάδες της σουπερλιγκ μπορείς να προσθέσεις τα αθλητικά κανάλια με 149 ευρώ για ένα χρόνο, δηλαδή περίπου 12,5 ευρώ το μήνα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

299 ευρω ειναι, δηλαδη 25/μηνα και οχι 149. Τα 149 πρεπει να ειναι για το επιγειο, ουσιαστικα δηλαδη μονο για το NS1...

εννοώ για όσους έχουν το 3play με τα 29,9 ευρώ το μήνα, μπορούν να προσθέσουν τα αθλητικά κανάλια με 149 ευρώ για 12 μήνες. Ισχύει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι..

 

Σήμερα με πήρε ο τεχνικός της Nova για να κλείσουμε ραντεβού, μου είπε θα με πάρει αύριο εκείνος για να το επιβεβαιώσουμε αλλά μου είπε ότι Πέμπτη - Παρασκευή λογικά θα έρθει.. Με το καλό να εγκατασταθεί και το πιάτο και επανέρχομαι για διάφορες ρυθμίσεις (LNB και Diseqc) να βεβαιωθώ ότι είναι όλα σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την προσφορά που τρέχει για τις ομάδες της σουπερλιγκ μπορείς να προσθέσεις τα αθλητικά κανάλια με 149 ευρώ για ένα χρόνο, δηλαδή περίπου 12,5 ευρώ το μήνα.

Σωστός αλλά το πακέτο αυτό πρεπει να το προπληρωσεις ενω με την προηγούμενη προσφορά πληρωνες με το μηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το Christmas pack me 29,90 ευρώ. Με 10 ευρώ επιπλέον το μήνα πήρα όλα τα αθλητικά κανάλια και τα 720 λεπτά προς κινητά. Με πάγια εντολή εξόφλησης λογαριασμών με χρήση πιστωτικής κάρτας, μου ενεργοποίησαν 12 μήνες HD, 3 μήνες τα κανάλια ενηλίκων και μου έδωσαν τον δέκτη PVR (για έξι μήνες μπορείς να πάρεις και την υπηρεσία multiview δωρεάν, αλλά για τους υπόλοιπους 6 μήνες πληρώνεις υποχρεωτικά). Η εγκατάσταση (χρειάστηκε να κατέβει επιπλέων καλώδιο από το πιάτο στο δέκτη) και ο PVR δέκτης κόστισε 49,90 ευρώ. Από την αίτησή μου για χρήση της πιστωτικής πέρασε σχεδόν 1,5 μήνας. Θέλει υπομονή! Βέβαια να δώσω και ένα ελαφρυντικό στον Nova, ότι την περίοδο αυτήν έγινε ένας μικρός χαμός από νέες αιτήσεις, αλλά και πάλι η καθυστέρηση ήταν υπερβολική.

 

Ο παλιός απλός δέκτης μου δεν δουλεύει ούτε με την παλιά κάρτα, ούτε με την καινούργια. Επομένως ο κάθε δέκτης μπορεί να δουλεύει μόνο με συγκεκριμένη κάρτα. Οπότε δεν νομίζω να γίνεται να προμηθευτείς κάποιον μεταχειρισμένο δέκτη pvr... Αλλά και πάλι καλύτερα θα ήταν να σου απαντήσει σε αυτό το ερώτημά σου κάποιος ειδικότερος.

Ίδα περίπτωση κι εγώ....

Πώς μπορώ να ζητήσω τον PVR865 με 49,90€ ;

Πρέπει να πάω σε κάποιο κατάστημα;

Ο δίσκος του 865 ξέρουμε τι χωρητικότητα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...