Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

 

Θεωρω οτι ειναι δικοπο μαχαιρι καποιες φορες αλλα οντως καποια μαγαζια εχουν πιο φθηνο τηλεφωνο αλλα ειναι διαφορετικη εκδοση απο αυτη που δινει πχ Πλαισιο,Ε-Σοπ. Χαμηλοτερος επεξεργαστης,μνημη ΟΧΙ σε ολα αλλα σε καποια εχει διαφορα.

Δωσε ενα παραδειγμα μιας συσκευης με διαφορα στο hardware παρακαλω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς,αφού το έχουν πιστεψει.

 

 

Φυσικά και δεν υπάρχει, απλά ο καθένας λέει ότι θέλει εδώ πέρα.

 

 

Δεν υπάρχει αυτό απλά...

 

 

Δωσε ενα παραδειγμα μιας συσκευης με διαφορα στο hardware παρακαλω.

οχι υπαρχει. το ειχα δει πριν απο 2 χρονια οταν ηθελα να παρω το LG G3. στο E-shop το ειχαν με 3gb Ram ενω στο σκρουτζ me 2.μην ειστε τοσο απολυτοι. και η διαφορα τους ηταν 100ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω οτι ειναι δικοπο μαχαιρι καποιες φορες αλλα οντως καποια μαγαζια εχουν πιο φθηνο τηλεφωνο αλλα ειναι διαφορετικη εκδοση απο αυτη που δινει πχ Πλαισιο,Ε-Σοπ. Χαμηλοτερος επεξεργαστης,μνημη ΟΧΙ σε ολα αλλα σε καποια εχει διαφορα.

 

Αν δεν γνωρίζεις τι αγοράζεις υπάρχει θέμα :)

Αν το πλαίσιο αποφάσισε να φέρει την μια εκδοχή της συσκευής (που μπορείς να βγαίνει π.χ. σε 2/16 / 3/32, 4/64 , είτε να βγαίνει "διαφορετική για κάθε περιοχή") δικό σου θέμα είναι να ΒΛΕΠΕΙΣ τι αγοράζεις και όχι "α πήρα το g3 από το τάδε site και με κορόιδεψαν γιατί του πλαισίου έχει μεγαλύτερο χώρο" 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον διαβαζετε οτι θελετε και σχολιαζετε αναλογως. ΕΙΠΑ οτι καποιες φορες τα μαγαζια αυτα εχουν διαφορετικη εκδοση!!! τι δεν καταλαβατε σε αυτο ? δεν καταλαβαινω την επιθεση σε κατι που ημουν ξεκαθαρος. και ΔΕΝ ειπα ποτε οτι με κορόιδεψαν!!!! απλα ειπα οτι πρεπει να προσεχεις γιατι ΚΑΠΟΙΕΣ φορες ΚΑΠΟΙΑ μαγαζια εχουν διαφορετικη εκδοση!!!!και δεν εινα παντα μονο η ΡΑΜ.

 

δεν θα το συνεχισω αλλο πραγματικα ομως!!! Αφου σας καληπτουν μαγαζια μεσα απο το σκρουτζ μεγια σας με χαρα σας! Διαβαστε ομως τι γραφει ο αλλος πριν πεταξετε την επιθεση-πατατα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πατάτα δυστυχώς την πετάς εσύ.

όσοι αγοράζουμε,από όπου και αν είναι αυτό,είμαι υποχρεωμένοι προς τον εαυτό μας να ανοίξουμε τα στραβά μας και να διαβάσουμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

Δεν σου φταίει το Χ Σκρουτζομάγαζο που αγόρασες(όχι εσύ) κάτι,χωρίς να είσαι σίγουρος ότι πήρες αυτό που ήθελες.

Εγώ ας πούμε πήρα το s7 edge. από Kaizer,πολύ φτηνότερα από ότι το πουλάει το Πλαίσιο για παράδειγμα.Και για να σε προλάβω,μόνο μία έκδοση βγαίνει,σε 3-4 χρώματα.

Πιστεύεις ακόμα ότι είμαι χαμένος;

Αν η απάντηση είναι,μάντεψε ποιος έχει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τελευταίο είσαι λάθος.

η info δίνει εγγύηση και σέρβις μόνο για συσκευές που πωλούνται δια μέσω αυτής.

Δεν ειμαι καθολου λαθος εσυ μαλλων δε καταλαβες τη εγραψα ξαναλεω αν ειναι το επισημο σερβις ειναι υποχρεωμενοι να επισκευασουν νομος ΕΕ αν απλα αυτοι φερνουν απο Κινα επισκευαζουν μονο αυτες που φερνουν αυτοι

οχι υπαρχει. το ειχα δει πριν απο 2 χρονια οταν ηθελα να παρω το LG G3. στο E-shop το ειχαν με 3gb Ram ενω στο σκρουτζ me 2.μην ειστε τοσο απολυτοι. και η διαφορα τους ηταν 100ευρω.

Εσυ μην εισαι απολυτος εχει εκδοσεις 2 G3 το ενα 32 γιγα σκληρο και 3 γιγα ραμ το αλλο 16 γιγα σκληρο 2 γιγα ραμ στο eshop ειδες το 32αρι στο σκρουτζ το 16αρι αν το εψαχνες θα εβρισκες και το 16αρι στο eshop και το 32αρι αντιστοιχα στο σκρουτζ

παντως γνωστη μου αγορασε πριν μερικα χρονια ενα κινητο απο 1 μαγαζι που διαφημιζεται στο σκρουτζ, το μαγαζι αυτο εκλεισε κ οταν το πηγαμε στην αντιπροσωπεια μας ειπαν οτι δν το καλυπτει η εγγυηση γιατι καποιο θεμα ειχε με το ΙΜΕΙ του κινητου και οτι δεν μπορει να το ειχα αγορασει απο ελλαδα αυτο κ κατι τετοια,με αποδειξη απο το μαγαζι κλπ. Το καταστημα ηταν ενα απο τα γνωστα πριν 4-5 χρονια κ ειχε αρκετη δουλεια κ ομως τελικα η φιλη μου εμεινε με ενα κινητο που δν δουλευε κ χρειαστηκε να αγορασει αλλο...

 

Θεωρω οτι ειναι δικοπο μαχαιρι καποιες φορες αλλα οντως καποια μαγαζια εχουν πιο φθηνο τηλεφωνο αλλα μπορει να ειναι και διαφορετικη εκδοση απο αυτη που δινει πχ Πλαισιο,Ε-Σοπ. Χαμηλοτερος επεξεργαστης,μνημη ΟΧΙ σε ολα αλλα σε καποια εχει διαφορα.

Προφανος το τηλ δεν ηταν για χωρα της ΕΕ γ αυτο δε το δεχτηκε το service εκει θελει λιγο προσοχη να ειναι για χωρα της ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα το λες σωστά.

Δεν ειναι ούτε επίσημη καν αντιπροσωπεία για την ακρίβεια.

Γιαυτό και καλύπτει μόνο τα δικά της.

Στο προηγουμενο σχολιο απλα δε καταλαβες τη ηθελα να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, αναζητώ καινούριο κινητό και βρήκα κάποια site στο skroutz τα οποία έχουν πολύ χαμηλές τίμες σε σχέση με αυτές που βρίσκεις στα public για παράδειγμα. Επειδή σκεύτομαι να παραγείλω από το citisshop

ή το kaizershop, που έχουν το κινητό που θέλω , μπορείς να εμπιστευτείς τέτοια site ή θα σου δώσουν κατι ελλατώματικό /χωρίς εγγυησή και μετά θα τρέχεις ? Από αυτά τα 2 συγκεκριμένα έχει αγοράσει ποτέ κανείς και με τι εντυπώσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, αναζητώ καινούριο κινητό και βρήκα κάποια site στο skroutz τα οποία έχουν πολύ χαμηλές τίμες σε σχέση με αυτές που βρίσκεις στα public για παράδειγμα. Επειδή σκεύτομαι να παραγείλω από το citisshop

ή το kaizershop, που έχουν το κινητό που θέλω , μπορείς να εμπιστευτείς τέτοια site ή θα σου δώσουν κατι ελλατώματικό /χωρίς εγγυησή και μετά θα τρέχεις ? Από αυτά τα 2 συγκεκριμένα έχει αγοράσει ποτέ κανείς και με τι εντυπώσεις ?

100% ασφαλες,εγω μονο απο σκρουτζ εχω αγορασει και δεν ειχα προβλημα ποτε με καποια συσκευη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...