Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την μία είναι ο δελεασμός της χαμηλότερης τιμής, από την άλλη δεν έχω πειστεί ίσως λόγω ορισμένων αρνητικών σχολίων (όπως για κλειδωμένα ή branded iphone μέσω πχ tokinito.gr κλπ). Που θα επιλέγατε να κάνετε αγορά ενός iPhone 7; Να προσφέρει γνήσιο, EU, ξεκλειδωμένο και φυσικά το κυριότερο να έχει τους πληρέστερους όρους after sales και να τους εφαρμόζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει branded iPhone.

Δεν υπάρχει περίπτωση εισαγωγής από εξωτερικό;  ( όπως περίπτωση που αναφέρθηκε εδώ σε παλαιότερο post αν δεν κάνω λάθος, από t-mobile Πολωνία και πουλήθηκε ως νέο σφραγισμένο από skroutzομάγαζο; )

 

Υπάρχει όμως ανακατασκευή που με μαγειρέματα παρουσιάζετε καινούργιο μέχρι και άλλο imei ...

Αυτό πως μπορείς να το καταλάβεις, πριν ή μετά την αγορά και που είναι πιθανότερο να το πετύχει κάποιος, σε μικρά internetικά e-shop ή και σε γνωστές μεγάλες αλυσίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το ανακατασκευασμένο,τα σαΐνια αλλάζουν είτε από συσκευή (ναι καλά ακούσατε) είτε από συσκευασία το imei ώστε να έχουν το ίδιο... και το μοσχοπουλάνε ως σφραγισμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό να υποθέσω ότι μπορεί να συμβεί μόνο από κάποιον που θα πουλήσει σε αγγελία ή και σε κάποιο μικρό μαγαζί (εκεί να το γνωρίζει αυτός που πουλάει ή μπορεί να πει ότι έπεσε θύμα), αλλά στα μεγάλα καταστήματα είναι πιο δύσκολο να συμβεί; 

Εισαγωγές στην Ελλάδα κάνει μόνο η infoquest ή και άλλος; Με τα ανακατασκευασμένα και αυτά που γίνονται αντικατάσταση (τα χαλασμένα) που πάνε για επισκευή; Μιλώ πάντα για την επίσημη οδό και διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές αυξήθηκαν λόγω του φόρου υπερ τρίτων για κινητα και ταμπλετ η έχει να κάνει με άλλο νομο; Υπάρχει καπου να μπορούμε να τον διαβάσουμε γιατι πολυ περίεργη μου φαίνεται αυτή η ξαφνική τρελη αύξηση στις τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές αυξήθηκαν λόγω του φόρου υπερ τρίτων για κινητα και ταμπλετ η έχει να κάνει με άλλο νομο; Υπάρχει καπου να μπορούμε να τον διαβάσουμε γιατι πολυ περίεργη μου φαίνεται αυτή η ξαφνική τρελη αύξηση στις τιμές

Post #32

 

http://www.insomnia.gr/topic/654098-απότομη-αύξηση-τιμής-κινητών-τηλεφώνων-στο-skroutz/?p=55939236

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις κατι για το V30?Το βλεπω στο σκρουτζ χωρις τιμη αλλα επειδη δεν εχω διαβασει καποια ανακοινωση οτι θα ερθει Ελλαδα λεω μπας και το βαλαν ετσι κ βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει lg mobile hellas πλέον.

 

Όπως και με το g6,το v30 θα το φέρουν κυρίως σκρουτζομαγαζα και ίσως και 1-2αλυσιδες αλλά η τιμή του αναμένεται απλησίαστη.

 

Στο εξωτερικό λένε για κοντά 900ευρω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, αποφάσησα (επιτέλους!!) να αλλάξω συσκευή και το s7 edge μου κάνει στενό μαρκάρισμα :lol:

 

Η τιμή βέβαια από public, media κτλ ξεφεύγει αρκετά σε σχέση με skroutz και ήθελα να ρωτήσω απόψεις και εμπειρίες για τα συγκεκριμένα μαγαζιά μιας και η χαμιηλή τιμή με βάζει σε παράξενες σκέψεις:

 

Link.png Site: citishop

Link.png Site: phonegallery

 

Διαβάσα κάποια σχόλια σε παλαιότερες απαντήσεις αλλά προσπαθώ να αποφασίσω για το ποιό μαγαζί θεωρείται καλύτερο και πιο φερέγγυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους, αποφάσησα (επιτέλους!!) να αλλάξω συσκευή και το s7 edge μου κάνει στενό μαρκάρισμα :lol:
 
Η τιμή βέβαια από public, media κτλ ξεφεύγει αρκετά σε σχέση με skroutz και ήθελα να ρωτήσω απόψεις και εμπειρίες για τα συγκεκριμένα μαγαζιά μιας και η χαμιηλή τιμή με βάζει σε παράξενες σκέψεις:
 
Link.png Site: citishop
Link.png Site: phonegallery
 
Διαβάσα κάποια σχόλια σε παλαιότερες απαντήσεις αλλά προσπαθώ να αποφασίσω για το ποιό μαγαζί θεωρείται καλύτερο και πιο φερέγγυο.

 

Προσωπικά θα επέλεγα το phonegallery. 

Είχα κάνει ορισμένες αγορές στο παρελθόν από εκεί, γρήγορη αποστολή και χωρίς κανένα πρόβλημα. Είχε μάλιστα χρειαστεί να επικοινωνήσω με το κατάστημα μετά από ένα χρόνο, διότι είχα χάσει την απόδειξη και χρειαζόμουν αντίγραφο το οποίο μου παρείχαν άμεσα.

Το άλλο κατάστημα δεν το γνωρίζω επομένως είναι καθαρά υποκειμενική η άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...