Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο best price το πιο φθηνό το έχει ένα κατάστημα από Βουλγαρία, τα υπόλοιπα το έχουν σε λευκό και αυτό που το έχει σε μαύρο έχει τον ίδιο τρόπο πληρωμής.

Kαι τι εγινε παρτο απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πλαίσο/Public/skroutz τέλος...όχι άλλο ελαδιστάν...  amazon και έχω το κεφάλι μου ήσυχο... ότι και να γίνει, αλλαγή με καινούργιο, χωρίς ερωτήσεις και πολλά πολλά (εφόσον όντως υπάρχει πρόβλημα σε ολοκαινουργια συσκευη).... γιατι να χάνω χρόνο/χρήμα και να χαλάω τη ζαχαρένια μου κυνηγώντας τα αυτονόητα στο ελλάντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι τι εγινε παρτο απο εκει

Φοροδιαφυγίδης Α.Ε.

 

Πάει ο μπεστ πράις και μου τον βάζει να ανταγωνίζεται με τα καταστήματα με 24% ΦΠΑ. Αν είναι έτσι να το κάνουμε όλοι μπας κι έρθει το 4ο μνημόνιο νωρίτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαίσο/Public/skroutz τέλος...όχι άλλο ελαδιστάν... amazon και έχω το κεφάλι μου ήσυχο... ότι και να γίνει, αλλαγή με καινούργιο, χωρίς ερωτήσεις και πολλά πολλά (εφόσον όντως υπάρχει πρόβλημα σε ολοκαινουργια συσκευη).... γιατι να χάνω χρόνο/χρήμα και να χαλάω τη ζαχαρένια μου κυνηγώντας τα αυτονόητα στο ελλάντα?

Επειδή είμαι χρόνια στον κλαδο της κινητής, έχω δει με τα μάτια μου να πέφτει κινητό πελάτη απο το unboxing του κινητού. Συγγνώμη αλλα δεν θα πληρώσει κάνεις την μαλακια του παρα μονο ο ίδιος. Και περα απο αυτο εχω ακούσει και για οθόνες που σπανε μονες τους, κινητα που βρέχονται μονα τους και ενα σωρο μαλακιες. Το ποσοι εχουν εξαπατήσει το αμαζον δεν ειναι αυτονόητο μάστορα... Είναι πολιτική. Οχι επειδή μας βολεύει να το βαφτισουμε αυτονόητο. Το αμαζον γουστάρει και τα κάνει αυτα γνωριζοντας οτι τις περισσότερες φορές είναι υπαιτιοτητα πελάτη. Υποχωρησεις κάνει. Και αν σου φταιει η χώρα σου φυγε απο δω και τραβά Αγγλία που έχει αμαζον. Η άνοιξε δικο σου μαγαζι και γινε σαν το αμαζον. Μην μας υποτιμάς τη νοημοσύνη με όρους τυπου Ελλάδισταν.
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν σου φταιει η χώρα σου φυγε απο δω και τραβά Αγγλία που έχει αμαζον. Η άνοιξε δικο σου μαγαζι και γινε σαν το αμαζον. Μην μας υποτιμάς τη νοημοσύνη με όρους τυπου Ελλάδισταν.

Ελλαδισταν αγαπητε. Οπου μας συμφερει Ελλαδαρα(οταν βλεπουμε ανταγωνιστικες τιμες amazon)και μετα οταν παμε και αγοραζουμε απο το φθηνοτερο καταστημα μη δινοντας βαση στις κριτικες και αποψεις του κοσμου για αυτο,μας φταιει η Ελλαδα και ολα τα μαγαζια ειναι για τα μπαζα και μονο αμαζον.

 

Τα βλεπουμε ουτως ή αλλως και στις αγγελιες για την νοοτροπια που εχει ο Ελληνας(που κατα τα αλλα του φταινε τα μαγαζια)που πουλαει μτχ συσκευες σε τιμη σχεδον καινουργιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι χρόνια στον κλαδο της κινητής, έχω δει με τα μάτια μου να πέφτει κινητό πελάτη απο το unboxing του κινητού. Συγγνώμη αλλα δεν θα πληρώσει κάνεις την μαλακια του παρα μονο ο ίδιος. Και περα απο αυτο εχω ακούσει και για οθόνες που σπανε μονες τους, κινητα που βρέχονται μονα τους και ενα σωρο μαλακιες. Το ποσοι εχουν εξαπατήσει το αμαζον δεν ειναι αυτονόητο μάστορα... Είναι πολιτική. Οχι επειδή μας βολεύει να το βαφτισουμε αυτονόητο. Το αμαζον γουστάρει και τα κάνει αυτα γνωριζοντας οτι τις περισσότερες φορές είναι υπαιτιοτητα πελάτη. Υποχωρησεις κάνει. Και αν σου φταιει η χώρα σου φυγε απο δω και τραβά Αγγλία που έχει αμαζον. Η άνοιξε δικο σου μαγαζι και γινε σαν το αμαζον. Μην μας υποτιμάς τη νοημοσύνη με όρους τυπου Ελλάδισταν.

Φίλε μου κάπου έχεις δίκιο κάπου όχι... ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν μπαίνουν ολα τα καταστήματα στο ίδιο σακί... Υπάρχουν και καταστήματα(ρχες) που κάνουν τη δουλειά τους όπως πρέπει... Το ότι είσαι στο χώρο της κινητης πολλά χρονια, προσωπικά δε μου λέει τίποτα, μπορεί κάλλιστα να ανήκεις μέσα στο σακί ή και έξω από αυτό... Το ποστ που έκανα και σε έθιξε κατάφορα, αν και δεν το ξεκαθαρίζω 100%, αναφέρεται στο ελλαδισταν των μαγαζιών που κοιτάνε πως θα κάνουν αρπαχτη, πως θα την "φέρουν" στον "χαζό" καταναλωτή και από επαγγελματισμό ΜΗΔΕΝ. σε αυτό το Ελλαδισταν λοιπόν, λεω ότι υπάρχει και το αμαζόν...Εκεί που έχεις δίκιο είναι ότι σίγουρα υπάρχουν και καταναλωτές που προσπαθούν να τη σκαπουλάρουν και να φορτώσουν άλλου.... τώρα για τα σχόλια σου περί "σήκω φύγε από δω" κτλ, θεωρώ ότι τα είπες πάνω στον εκνευρισμό της στιγμής και δεν θα μπορούσες να τα εννοείς.. ότι δλδ λόγος για να μεταναστευσει κάποιος από την χώρα του είναι γιατί του είναι δύσκολο να βρει ένα κατάστημα να αγοράσει το S7 edge... Το βρίσκω στη καλύτερη αστείο... Και στον ίδιο τόνο θα απαντήσω πως αφού το αμαζόν φέρνει Ελλάδα γιατί να πει κάποιος Αγγλία??

Θα σ

Ελλαδισταν αγαπητε. Οπου μας συμφερει Ελλαδαρα(οταν βλεπουμε ανταγωνιστικες τιμες amazon)και μετα οταν παμε και αγοραζουμε απο το φθηνοτερο καταστημα μη δινοντας βαση στις κριτικες και αποψεις του κοσμου για αυτο,μας φταιει η Ελλαδα και ολα τα μαγαζια ειναι για τα μπαζα και μονο αμαζον.

 

Τα βλεπουμε ουτως ή αλλως και στις αγγελιες για την νοοτροπια που εχει ο Ελληνας(που κατα τα αλλα του φταινε τα μαγαζια)που πουλαει μτχ συσκευες σε τιμη σχεδον καινουργιας.

Θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτο... Και στο πρώτο σκέλος της απάντησης σου και στο δεύτερο (ειδικά στο δεύτερο) ... Όταν αγοράζεις με ηλίθιο τρόπο πρέπει να υποστείς τις συνέπειες... Απλά θα προσθέσω ότι δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι από το φθηνότερο κατάστημα του Σκρουτζ, και αν κάτσει η στραβή να μπλέξεις άσχημα... Μπορείς κάλλιστα να μπλέξεις και αγοράζοντας από τα πιο ακριβά στο Σκρουτζ που είναι και μεγάλες αλυσίδες και έχει αποδεχθεί επανειλημμένα οτι πάρα πολλές φορές δρουν ως απατεώνες της στιγμής... Ελλαδισταν δλδ... Τέλος δεν θα έλεγα ότι το αμαζόν έχει και τις ΤΟΣΟ συμφέρουσες τιμές... Πολλες φορές το τελικό κόστος είναι πιο ακριβό από ότι εδώ... Όμως προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω και να ξέρω για παράδειγμα οτι αν για τον Α, Β λόγο δεν μου παραδωθεί το δέμα μέσα στον χρονο που μου λενε θα μου κάνουν πλήρη επιστροφή στα μεταφορικά (απλά το αναφέρω ως τυχαιο παράδειγμά) ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κάπου έχεις δίκιο κάπου όχι... ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν μπαίνουν ολα τα καταστήματα στο ίδιο σακί... Υπάρχουν και καταστήματα(ρχες) που κάνουν τη δουλειά τους όπως πρέπει... Το ότι είσαι στο χώρο της κινητης πολλά χρονια, προσωπικά δε μου λέει τίποτα, μπορεί κάλλιστα να ανήκεις μέσα στο σακί ή και έξω από αυτό... Το ποστ που έκανα και σε έθιξε κατάφορα, αν και δεν το ξεκαθαρίζω 100%, αναφέρεται στο ελλαδισταν των μαγαζιών που κοιτάνε πως θα κάνουν αρπαχτη, πως θα την "φέρουν" στον "χαζό" καταναλωτή και από επαγγελματισμό ΜΗΔΕΝ. σε αυτό το Ελλαδισταν λοιπόν, λεω ότι υπάρχει και το αμαζόν...Εκεί που έχεις δίκιο είναι ότι σίγουρα υπάρχουν και καταναλωτές που προσπαθούν να τη σκαπουλάρουν και να φορτώσουν άλλου.... τώρα για τα σχόλια σου περί "σήκω φύγε από δω" κτλ, θεωρώ ότι τα είπες πάνω στον εκνευρισμό της στιγμής και δεν θα μπορούσες να τα εννοείς.. ότι δλδ λόγος για να μεταναστευσει κάποιος από την χώρα του είναι γιατί του είναι δύσκολο να βρει ένα κατάστημα να αγοράσει το S7 edge... Το βρίσκω στη καλύτερη αστείο... Και στον ίδιο τόνο θα απαντήσω πως αφού το αμαζόν φέρνει Ελλάδα γιατί να πει κάποιος Αγγλία??

Όχι φίλε δεν το είπα στα νεύρα μου. Το είπα γιατί μειώνεις μια ολόκληρη χώρα επειδή κάποια καταστήματα δεν λειτουργούν σαν το άμαζον. Δεν σου αρέσει η πολιτική του πλαισίου; Μην ξαναπάρεις ούτε στυλό από αυτούς. Ούτε και εμένα μου αρέσει και τους αποφεύγω. Απλό. Μην τσουβαλιάζεις τους πάντες. Αν θα έπρεπε να κράξεις κάτι στην Ελλάδα, αυτό θα ήταν Η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ να ελεγχθούν οι επιχειρήσεις που ανοίγουν σε διάφορους απατεώνες. Αυτό θα δούλευε αντιστρόφως ανάλογα για την περίπτωση του "χαρούμενου καταναλωτή" βέβαια καθώς η Αθήνα είναι από τις φθηνότερες πρωτεύουσες για να αγοράσεις κινητό. Γιατί αυτό; Γιατί κάποιοι κλέβουν τον ΦΠΑ κι εμείς χαιρόμαστε που αγοράζουμε κινητά φθηνότερα του κόστους. 

 

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/kompina-ekatommyriwn-me-pakistanika-kinhta.4646798.html

 

Ο κόσμος είναι γεμάτος απατεώνες και λαμόγια, και δεν θα έπρεπε να σου φταίει κανένα Ελλαδιστάν.

Το αυτονόητο είναι ότι κάθε κατάστημα (που πληρώνει κι αυτό για το προϊόν που σου πούλησε) έχει κάθε δικαίωμα να κάνει έλεγχο σε συσκευή κι ας επιστρέψει 10 λεπτά μετά από την πώλησή του. Πιο είναι πιο εύκολο; Να εξαπατήσει ο καταναλωτής το κατάστημα ή το κατάστημα τον καταναλωτή; Μάντεψε η ΕΕ ποιον προστατεύει με τους νόμους της.

 

Και επίσης τροφή για σκέψη για το άμαζον:

1. Ποιος ξέρει τι κάνει τις ελαττωματικές συσκευές και τι συμφωνίες έχει με τους προμηθευτές του;

2. Πόσος χαμένος χρόνος να είναι για μια τόσο μεγάλη επιχείρηση μια ελαττωματική συσκεύη;

3. Και έστω ότι έχει ζημιά από ελαττωματικές συσκευές με υπαιτιότητα πελάτη, η ζημιά του να "φάει" μια ελαττωματική συσκευή από έναν πελάτη δεν θα του φέρει έξτρα κέρδος μακροπρόθεσμα; (θετική διαφήμιση και επιστροφή ικανοποιημένου πελάτη)

 

Επειδή κάποιες επιχειρήσεις δεν έχουν αυτές τις πολυτέλειες, καλό θα ήταν κάποια πράματα να μην τα θεωρούμε αυτονόητα επειδή μας βολεύουν. Και ούτε να μειώνουμε μια ολόκληρη χώρα και τον λαό της επειδή ο Γεράρδος αποφάσισε έτσι. Με πιο απλά λόγια διαφωνώ πολύ με την αντίληψή σου σε αυτό το κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amazon εχει καποια κακα ομως.

 

 

Αρχικα κομμενα τα δωρεαν μεταφορικα εδω και αρκετο καιρο αρα οσο μεγαλυτερο το προιον τοσο περισσοτερα τα μεταφορικα.

 

Επισης αν σου παθει κατι ενα προιον πρεπει να εισαι συνεχεια στις αποστολες στο εξωτερικο.

Για φαντασου να παρεις οθονη και συνεχεια να πρεπει να την στελνεις πισω λογω panel ή καμμενων Pixel?

 

Επιπλεον υπαρχει φυσικα το θεμα της μεταπωλησης που και εκει τα πραγματα δεν ειναι τοσο ευκολα αν ειναι εντος εγγυησης το προιον

 

Τελος υπαρχουν περιπτωσεις που καποια προιοντα δεν μπορουν να σταλθουν Ελλαδα,αρα και εκει θα πρεπει αναγκαστικα να ριξεις παραπανω ψαξιμο.

 

Κοιταζα πχ για αγορα κουτιου υπολογιστη σημερα για φιλο και δυστηχως οι τιμες ολων των amazon σε ολα τα κουτια που κοιταξαμε(5-6)ηταν μαζι με τα μεταφορικα ακριβοτερα απο οτι αν το παρουμε απο Ελλαδα.

 

 

 

Στα υπολοιπα συμφωνω με το παραπανω. Οπου βλεπουμε και μας τυχαινει στραβη ριχνουμε μαυρο ειτε σε μαγαζια,ειτε σε αλυσιδες για να μπαινουν σιγα σιγα ολα σε μια θεση. Ειδικα τα μικροτερα καταστηματα που δεν εχουν την δυνατοτητα της προβολης/διαφημισης, το τελευταιο που θελουν ειναι να τους κακολογουν για την εξυπηρετιση τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε δεν το είπα στα νεύρα μου. Το είπα γιατί μειώνεις μια ολόκληρη χώρα επειδή κάποια καταστήματα δεν λειτουργούν σαν το άμαζον. Δεν σου αρέσει η πολιτική του πλαισίου; Μην ξαναπάρεις ούτε στυλό από αυτούς. Ούτε και εμένα μου αρέσει και τους αποφεύγω. Απλό. Μην τσουβαλιάζεις τους πάντες. Αν θα έπρεπε να κράξεις κάτι στην Ελλάδα, αυτό θα ήταν Η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ να ελεγχθούν οι επιχειρήσεις που ανοίγουν σε διάφορους απατεώνες. Αυτό θα δούλευε αντιστρόφως ανάλογα για την περίπτωση του "χαρούμενου καταναλωτή" βέβαια καθώς η Αθήνα είναι από τις φθηνότερες πρωτεύουσες για να αγοράσεις κινητό. Γιατί αυτό; Γιατί κάποιοι κλέβουν τον ΦΠΑ κι εμείς χαιρόμαστε που αγοράζουμε κινητά φθηνότερα του κόστους. 

 

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/kompina-ekatommyriwn-me-pakistanika-kinhta.4646798.html

 

Ο κόσμος είναι γεμάτος απατεώνες και λαμόγια, και δεν θα έπρεπε να σου φταίει κανένα Ελλαδιστάν.

Το αυτονόητο είναι ότι κάθε κατάστημα (που πληρώνει κι αυτό για το προϊόν που σου πούλησε) έχει κάθε δικαίωμα να κάνει έλεγχο σε συσκευή κι ας επιστρέψει 10 λεπτά μετά από την πώλησή του. Πιο είναι πιο εύκολο; Να εξαπατήσει ο καταναλωτής το κατάστημα ή το κατάστημα τον καταναλωτή; Μάντεψε η ΕΕ ποιον προστατεύει με τους νόμους της.

 

Και επίσης τροφή για σκέψη για το άμαζον:

1. Ποιος ξέρει τι κάνει τις ελαττωματικές συσκευές και τι συμφωνίες έχει με τους προμηθευτές του;

2. Πόσος χαμένος χρόνος να είναι για μια τόσο μεγάλη επιχείρηση μια ελαττωματική συσκεύη;

3. Και έστω ότι έχει ζημιά από ελαττωματικές συσκευές με υπαιτιότητα πελάτη, η ζημιά του να "φάει" μια ελαττωματική συσκευή από έναν πελάτη δεν θα του φέρει έξτρα κέρδος μακροπρόθεσμα; (θετική διαφήμιση και επιστροφή ικανοποιημένου πελάτη)

 

Επειδή κάποιες επιχειρήσεις δεν έχουν αυτές τις πολυτέλειες, καλό θα ήταν κάποια πράματα να μην τα θεωρούμε αυτονόητα επειδή μας βολεύουν. Και ούτε να μειώνουμε μια ολόκληρη χώρα και τον λαό της επειδή ο Γεράρδος αποφάσισε έτσι. Με πιο απλά λόγια διαφωνώ πολύ με την αντίληψή σου σε αυτό το κομμάτι.

 Μάλλον λες κάποια πράγματα γιατί απλά θες να τα πεις... ... κάνω παράθεση αυτό που είπα και που μάλλον ούτε που μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις προσεχτικά... "Το ποστ που έκανα και σε έθιξε κατάφορα, αν και δεν το ξεκαθαρίζω 100%, αναφέρεται στο ελλαδισταν των μαγαζιών που κοιτάνε πως θα κάνουν αρπαχτη, πως θα την "φέρουν" στον "χαζό" καταναλωτή και από επαγγελματισμό ΜΗΔΕΝ. σε αυτό το Ελλαδισταν λοιπόν, λεω ότι υπάρχει και το αμαζόν..."  . Δεν πειράζει ...  δε πρόκειται να σου αλλάξω γνώμη... Σε κάποια πράγματα έχεις δίκιο (και ποτέ δεν είπα κάτι το αντίθετο) σε κάποια όμως όχι... κάποια πράγματα ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ για τον καταναλωτή... Το αν μπορούν/θέλουν ή όχι τα καταστήματα να εξυπηρετήσουν τον πελάτη και αν το κάνουν ή όχι αυτό είναι άλλο πράγμα... και δυστυχώς στο Ελλαδιστάν τις περισσότερες φορές είναι να μην σου τύχει .... Όσο για την έλλειψη ελεγκτικών μηχανισμών για τους απατεώνες που αναφέρεις (και όχι μόνο) έχεις απόλυτο δίκιο... Πλήρης ανικανότητα σε αυτόν τον τομέα το κράτος.. χρόνια τώρα... βέβαια ας μην κοιτάμε τη καμπούρα του άλλου μόνο (δημοσίου)...όλοι έχουν από μια... Στην τελική ως καταναλωτής ψάχνεις το καλύτερο στην χαμηλότερη τιμή με την καλύτερη εξυπηρέτηση... ΑΝ τα βρεις, όπου τα βρεις και όσο τα βρεις... ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του... κι εσύ μπορεί να είσαι χρόνια όπως λες στο χώρο της κινητής, αλλά δεν είσαι για παράδειγμα στον χώρο της μόδας/ρούχων... Όταν ψωνίζεις ρούχα θες το καλύτερο για τα χρήματα που διαθέτεις... έτσι όταν ας πούμε μία επιχείρηση Α σου λέει ότι αγόρασε όποιο προϊόν θες και αν το μετανιώσεις για οποιονδήποτε λόγο σου κάνω επιστροφή χρημάτων,  χωρίς να σε ζαλίζω και μια επιχείρηση Β σου λέει "όχι επιστροφή δεν κάνω, πιστωτικό μόνο κτλ κτλ"  τότε συγγνώμη αλλά ως καταναλωτής θα προτιμήσω την Α, είτε τη λένε άμαζον, είτε είναι το μπακάλικο της γειτονιάς μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγω αγοραζω απο skroutz τα παντα απο skroutz η διαφορα ειναι οτι οταν περνεις απο Γερμανο ενα κινητο 600 ευρω και απο ενα σκρουτζο μαγαζο με 400 το κινητο ειναι το ιδιο δεν ειναι μουφα απλα τι γινεται απο γερμανο εχεις 2 χρονια εγγυση και αμεση εξηπηριτηση δηλαδη αν παθει κατι θα στο κανουν κατευθειαν . ενοω απο ενα σκρουτζομαγαζο που εχει 400 θα το παρεις με 1 χρονο εγγυση και θα περιμενεις μεχρι να παει μεχρι να ερθει 6 μερες και μεχρι να στο κανει η εταιρια δηλαδη αυτη ειναι η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγοραζω απο skroutz τα παντα απο skroutz η διαφορα ειναι οτι οταν περνεις απο Γερμανο ενα κινητο 600 ευρω και απο ενα σκρουτζο μαγαζο με 400 το κινητο ειναι το ιδιο δεν ειναι μουφα απλα τι γινεται απο γερμανο εχεις 2 χρονια εγγυση και αμεση εξηπηριτηση δηλαδη αν παθει κατι θα στο κανουν κατευθειαν . ενοω απο ενα σκρουτζομαγαζο που εχει 400 θα το παρεις με 1 χρονο εγγυση και θα περιμενεις μεχρι να παει μεχρι να ερθει 6 μερες και μεχρι να στο κανει η εταιρια δηλαδη αυτη ειναι η διαφορα.

Ασυναρτησίες πραγματικά.

 

Ο καθένας γράφει ότι θέλει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγοραζω απο skroutz τα παντα απο skroutz η διαφορα ειναι οτι οταν περνεις απο Γερμανο ενα κινητο 600 ευρω και απο ενα σκρουτζο μαγαζο με 400 το κινητο ειναι το ιδιο δεν ειναι μουφα απλα τι γινεται απο γερμανο εχεις 2 χρονια εγγυση και αμεση εξηπηριτηση δηλαδη αν παθει κατι θα στο κανουν κατευθειαν . ενοω απο ενα σκρουτζομαγαζο που εχει 400 θα το παρεις με 1 χρονο εγγυση και θα περιμενεις μεχρι να παει μεχρι να ερθει 6 μερες και μεχρι να στο κανει η εταιρια δηλαδη αυτη ειναι η διαφορα.

 

Πραγματικα τι παιρνετε; 

 

Ειτε το παρεις απο το Γερμανο ειτε απο το Σκρουτζ, εχει ακριβως την ιδια εγγυηση. 2 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα τι παιρνετε; 

 

Ειτε το παρεις απο το Γερμανο ειτε απο το Σκρουτζ, εχει ακριβως την ιδια εγγυηση. 2 χρονια. 

 

Νομίζεις. Και μάλιστα λανθασμένα νομίζεις. Τα "σκρουτζομάγαζα" (λανθασμένος όρος καθώς το σκρουτζ είναι απλά μια πλατφόρμα που "στεγάζει" πολλά μαγαζιά), έχει και τον Κωτσόβολο, έχει και μαγαζί με την υπόγεια αποθήκη που κάνει αποκλειστικά δικές του παραεισαγωγές. Στην πρώτη περίπτωση έχεις 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπίας. Στη δεύτερη έχεις έως και ...τίποτα (εφόσον αύριο βάλει λουκέτο το μαγαζί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...