Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφοσον προοριζεται για χωρα της ΕΕ, η εγγυηση σε καλυπτει κανονικα, εμενα μου εχει τυχει απο Γερμανια, Ιταλια και τωρα ειναι απο Δανια. Επισημα στην Ελλαδα εισαγωγουν οι αντιπροσωπιες, οποιοσδηποτε δεν τα προμηθευεται απο αυτους κανει παραεισαγωγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εφοσον προοριζεται για χωρα της ΕΕ, η εγγυηση σε καλυπτει κανονικα, εμενα μου εχει τυχει απο Γερμανια, Ιταλια και τωρα ειναι απο Δανια. Επισημα στην Ελλαδα εισαγωγουν οι αντιπροσωπιες, οποιοσδηποτε δεν τα προμηθευεται απο αυτους κανει παραεισαγωγη

Αν καταλαβαίνω σωστά, εφόσον ο έμπορος που το πουλά το προμηθεύθηκε απευθείας από χώρα ΕΕ και όχι μέσω του αντιπροσώπου στην Ελλάδα, ισχύει κανονικά η εγγύηση και αναγνωρίζεται στον αντιπρόσωπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγυηση ισχυει κανονικα οπως σε ολη την ΕΕ. Κατα περιοδους εχουν ακουστει απο καποιους οτι η Procordia πχ δεν καλυπτε συσκευες ΕΕ που ομως δεν εισαγονταν στην Ελλαδα (χαρακτηριστικα το G2 32GB) αλλα νομιζω οτι και αυτα ξεπεραστηκαν. Αν εχει καποιος καλυτερη πληροφορηση να μας την πει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα.Ενδιαφέρομαι για το Samsung A5 2017.Στα καταστήματα τύπου Γερμανός,κωτσόβολος κλπ,το κινητό είναι περίπου στα 360+ που φτάνει μέχρι 400,ενώ στο skoutz το βρίσκω πλέον στα 261.Δεν είναι μεγάλη η διαφορά?Πριν λίγο καιρό βέβαια ήταν στα 299 και είπα όταν πέσουν περίπου στα 250 θα το αγοράσω.Ερώτηση λοιπόν.Τα εμπιστεύομαι τα καταστήματα στο skoutz?Να κάνω άφοβα την αγορά?ΤΙ πρέπει να προσέξω?

Ή καλύτερα να το αγοράσω από μια επώνυμη αλυσίδα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Για παράδειγμα είχα ''ψαρώσει'' με την dealber αλλά ευτυχώς με έκοψε και μπήκα να διαβάσω κριτικές κι απόψεις.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων και όποιος θέλει ας κάνει τον κόπο να πατήσει στο google samsung A5 2017 για να δει τα καταστήματα στο skoutz μήπως και γνωρίζει κάτι παραπάνω....

 

Να είστε καλά :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα.Ενδιαφέρομαι για το Samsung A5 2017.Στα καταστήματα τύπου Γερμανός,κωτσόβολος κλπ,το κινητό είναι περίπου στα 360+ που φτάνει μέχρι 400,ενώ στο skoutz το βρίσκω πλέον στα 261.Δεν είναι μεγάλη η διαφορά?Πριν λίγο καιρό βέβαια ήταν στα 299 και είπα όταν πέσουν περίπου στα 250 θα το αγοράσω.Ερώτηση λοιπόν.Τα εμπιστεύομαι τα καταστήματα στο skoutz?Να κάνω άφοβα την αγορά?ΤΙ πρέπει να προσέξω?

Ή καλύτερα να το αγοράσω από μια επώνυμη αλυσίδα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?

Για παράδειγμα είχα ''ψαρώσει'' με την dealber αλλά ευτυχώς με έκοψε και μπήκα να διαβάσω κριτικές κι απόψεις.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων και όποιος θέλει ας κάνει τον κόπο να πατήσει στο google samsung A5 2017 για να δει τα καταστήματα στο skoutz μήπως και γνωρίζει κάτι παραπάνω....

 

Να είστε καλά :) :) :) :)

 

Δεν αξίζει σε καμια περίπτωση πάνω από 250 (και αυτα πολλά είναι) γι'αυτη τη συσκευη.

Υπάρχουν πολλές αξιολογήσεις για τα περισσότερα που διαφημίζονται στο skroutz, οπότε μπορεις να κρίνεις ποια είναι αξιόπιστα και ποια όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Το παρακάτω μαγαζί από σκρούτζ αξίζει? Διάβασα ότι επειδή είναι απο ΕΕ το κινητό, δεν υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης της συσκευής σε περίπτωση βλάβης, παρά μόνο επισκευή. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει? Διότι μεγάλες αλυσίδες όπως Κωτσόβολος στο κάνουν αντικατάσταση. Με προβληματίζει το θέμα αυτό.

 

 

http://www.e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=660635

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Έστειλα μέιλ και μου είπανε ότι το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας και επίσης έχει και Ελληνικά. Τώρα λογικά το κινητό είναι παρα-εισαγωγής, γιαυτό είμαι κάπως διστακτικός στο θέμα εγγύησης. Δηλαδή σε περίπτωση που το κινητό έχει πρόβλημα δεν γίνεται αντικατάσταση έτσι? Μόνο επισκευή. Αφού περάσει το DOA εννοώ. Επίσης δεν ξέρω τι support θα έχω από την Huawei στο θέμα αυτό μιας και το κινητό (λογικά) δεν προοριζόταν για την Ελληνική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ουτως ή αλλως αντικατασταση γινεται σε εξτριμ περιπτωσεις; Αμα σου βουλωσει ενα ηχειο ή κατι παρομοιο, επισκευη κανουν. Αντικατασταση γινεται σε περιπτωσεις που δε μπορει να επισκευαστει, λογω ελλειψης ανταλλακτικων πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων κάνουν στα σκρουτζομάγαζα? Σε extreme περιπτώσεις πάντα. 

 Δηλαδή με μια απλή ερώτηση ποιά τα οφέλη να πάρει κάποιος ένα κινητό από μεγάλη αλυσίδα, έναντι του σκρουτζ ? (Σε θέμα εγγύησης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση,θέλω μια θήκη για το Galaxy S8(αγορά απο germano,αν αυτό λέει κάτι)

 

 

τη βρήκα σε σκρουτζομάγαζο στα 39.

Την αγοράζω η θάχω θέμα αυθεντικότητας/συμβατότητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...