Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για το Mobilepoint υπάρχει κάποια γνώμη; Γιατί ενδιαφέρομαι για Samsung Galaxy S10 και υπάρχει με άμεση παραλαβή σε αρκετά χαμηλότερη τιμή από τα άλλα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2019 στις 9:38 ΜΜ, Abudi είπε

Έχει κανείς συμβουλές για αγορά xiaomi κινητού πέρα από τους επίσημους; Τί πρέπει να προσέξει κάποιος ειδικά γι'αυτή την εταιρεία;

@Abudi Ρίξε μια ματιά στο post παρακάτω. Γενικά λέω ότι υπάρχουν Σκρουτζομάγαζα που αγοράζουν από infoquest και πουλάνε με τιμές πολύ χαμηλότερες από τις αλυσίδες.

Έχω προσωπική εμπειρία από αγορά Mi a3 και Redmi note 8 pro, τσεκαρισμένα με τα IMEI σε Infoquest.

 

Επεξ/σία από Green Dragon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρετε, παρήγγειλα ενα κινητο βάζοντας τελείως επιφυλακτικά μια προκαταβολή 10€ για να προχωρήσει η παραγγελία. Το υπόλοιπο ποσό με αντικαταβολή.

Κίνητρο ηταν η γρηγορη και απροβληματιστη επικοινωνία μου τηλεφωνικώς, σχετικά με την αμεση διαθεσιμότητα και συντομη αποστολή. Η τιμή σε καμια περιπτωση εκτος τοπου και χρονου.

Φυσιολογικη σε σχεση με την υπολοιπη αγορα.

Το κατάστημα το βρήκα στο bestprice.gr ονόματι electrolleti

 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

Παραγγελνω λοιπον και την ιδια στιγμη μου ερχεται το e-mail επιβεβαιωσης της παραγγελιας.

Τηλεφωνω για να βεβαιωθω πριν με καλεσουν οι ιδιοι και αμεσα μου στελνουν και e-mail με τους λογαριασμους καταθεσης σε οποια απο τις 4 τραπεζες επιλεξω.

Καταθετω την ιδια μερα το απογευμα τα χρηματα, στελνω e-mail και λαμβανω επιβεβαιωση για την εξελιξη της παραγγελιας.

ΤΡΙΤΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

Τηλεφωνω για να μαθω αν το κινητο θα σταλθει και μου αναφερουν πως θα σταλθει αμεσα αν οχι εκεινη τη μερα, αυριο.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Σημερα):

Τηλεφωνω για να μαθω σχετικα με την αποστολη και με τραιναρουν για αυριο απογευμα με διαβεβαιωση πως μεχρι Παρασκευή θα το εχω.

Μου δινουν τηλεφωνικώς ενα tracking number απο ΕΛΤΑ το οποιο οπως μου ειπαν θα ισχυσει οταν τα ΕΛΤΑ παραλαβουν την αποστολη μου, δηλαδη ΑΥΡΙΟ (Πεμπτη) απογευμα.

 

 

Σημερα λοιπον απο το απογευμα και μετα τη συνομιλια με μια κοπελα στο τηλεφωνο σχετικα με το tracking number αρχισα να υποψιαζομαι περιεργα πραγματα επομενως αρχισα περαιτερω ψαξιμο και διαπιστωνω τα εξης:

1) εκει που υπηρχαν 6-7 θετικα reviews απο bestprice, δεν βλεπω κατι.

2) η σελιδα τους δεν λειτουργει (404error), ενω αυτη του facebook ειναι ακομα ενταξει με προσφατη ανανεωση https://www.facebook.com/electrolleti.gr/

 

Δεν με νοιαζει τοσο η προκαταβολη, το ποσο ειναι απλα αστειο.

 

Γνωριζει κανεις κατι;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mdstore.gr/

https://www.worldmobile.gr/

Ποιο από τα 2 να προτιμήσω για αγορά κινητού τηλεφώνου; Βλέπω το WM έχει κάποου στις 300 αξιολογήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/4/2013 στις 3:45 ΜΜ, natsos88 είπε

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια και θελω να με βοηθησει και να μου εξηγησει καποιος που γνωριζει. Γιατι στο skroutz υπαρχουν μαγαζια τα οποια πουλανε τα ιδια κινητα 200, 300 ευρω πιο φθηνα απο τα τον κοτσοβολο το media markt plaisio και τα λοιπα. ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ειναι στα κινητα Η τιποτε αλλο?


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

a

Επεξ/σία από Teotsala
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Teotsala είπε

τα παιρνουν χωρις ΦΠΑ για αυτο αν κοιταξεις σε πολλα καταστηματα  λεει χωρις ΦΠΑ [ΠΟΛ.1150] και αν το διερεσεις δια 1,24 σου βγαζει το ιδιο ποσο σχεδον

Υπάρχει τέτοια ένδειξη στο skroutz; Για δώσε μας ένα link... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Teotsala είπε

τα παιρνουν χωρις ΦΠΑ για αυτο αν κοιταξεις σε πολλα καταστηματα  λεει χωρις ΦΠΑ [ΠΟΛ.1150] και αν το διερεσεις δια 1,24 σου βγαζει το ιδιο ποσο σχεδον

Φίλε μου, απαντάς σε μία απορία που διατυπώθηκε το 2013!!!  Σχεδόν 7 χρόνια πριν!!!!  Απορώ που την ξετρύπωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.
Γνωρίζει κανείς αν η Smartec καλύπτει 2ετή εγγύηση σε Samsung κινητά που είναι παραεισαγωγή από skroutzομάγαζα κι όχι απο τους επίσημους εισαγωγείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stark είπε

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.
Γνωρίζει κανείς αν η Smartec καλύπτει 2ετή εγγύηση σε Samsung κινητά που είναι παραεισαγωγή από skroutzομάγαζα κι όχι απο τους επίσημους εισαγωγείς;

Τα καλύπτει αρκεί να είναι ευρωπαϊκά.

Είχα στο παρελθόν ένα S9+ παραεισαγωγής από Ελβετία και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη Smartec σε κάτι που χρειάστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paris_chav είπε

Τα καλύπτει αρκεί να είναι ευρωπαϊκά.

Είχα στο παρελθόν ένα S9+ παραεισαγωγής από Ελβετία και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη Smartec σε κάτι που χρειάστηκε.

Ok σ'ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, stark είπε

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά.
Γνωρίζει κανείς αν η Smartec καλύπτει 2ετή εγγύηση σε Samsung κινητά που είναι παραεισαγωγή από skroutzομάγαζα κι όχι απο τους επίσημους εισαγωγείς;

Επιβεβαιώνω κ εγώ! Με δυο κινητα που αγοράστηκαν απο σκρουτζομαγαζα κ πηγαν στην σμαρτεκ, κανενα προβλημα δεν αντιμετώπισα κ η επισκευή έγινε κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά,

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά iphone, το θέμα είναι οτι υπάρχει μια αξιοσημείωτη διαφορά στις τιμές στο σκρουτζ στα 300€ πάνω στα γνωστά καταστήματα, τι παίζει με αυτά τα κινητά? υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω?

Υπόψη ότι όλα μου τα android τα έχω παρει απο σκρουτζομαγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, elenit24 είπε

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά,

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά iphone, το θέμα είναι οτι υπάρχει μια αξιοσημείωτη διαφορά στις τιμές στο σκρουτζ στα 300€ πάνω στα γνωστά καταστήματα, τι παίζει με αυτά τα κινητά? υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω?

Υπόψη ότι όλα μου τα android τα έχω παρει απο σκρουτζομαγαζα.

επειδη μια παροιμια λεει, φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα, και επειδη γινεται χαμος με καποιο καταστημα για τυχον κομπινα με κινητα, θα σου πω μονο το εξης: βρες ενα μαγαζι που να εχει φυσικη παρουσια και οχι μονο ιντερνετικο, δωσε κατι παραπανω, και πηγαινε και παρτο στα χερια σου και πληρωσε εκει, ποτε καταθεση με τραπεζικη επιταγη και παραλαβη μετα απο ημερες, για να κοιμασε ησυχος τα βραδυα, οτι δεν θα χασεις τα λεφτα σου.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...