Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/12/2019 στις 9:22 ΜΜ, >>Morpheus>> είπε

Χαίρετε, παρήγγειλα ενα κινητο βάζοντας τελείως επιφυλακτικά μια προκαταβολή 10€ για να προχωρήσει η παραγγελία. Το υπόλοιπο ποσό με αντικαταβολή.

Κίνητρο ηταν η γρηγορη και απροβληματιστη επικοινωνία μου τηλεφωνικώς, σχετικά με την αμεση διαθεσιμότητα και συντομη αποστολή. Η τιμή σε καμια περιπτωση εκτος τοπου και χρονου.

Φυσιολογικη σε σχεση με την υπολοιπη αγορα.

Το κατάστημα το βρήκα στο bestprice.gr ονόματι electrolleti

ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

Παραγγελνω λοιπον και την ιδια στιγμη μου ερχεται το e-mail επιβεβαιωσης της παραγγελιας.

Τηλεφωνω για να βεβαιωθω πριν με καλεσουν οι ιδιοι και αμεσα μου στελνουν και e-mail με τους λογαριασμους καταθεσης σε οποια απο τις 4 τραπεζες επιλεξω.

Καταθετω την ιδια μερα το απογευμα τα χρηματα, στελνω e-mail και λαμβανω επιβεβαιωση για την εξελιξη της παραγγελιας.

ΤΡΙΤΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ:

Τηλεφωνω για να μαθω αν το κινητο θα σταλθει και μου αναφερουν πως θα σταλθει αμεσα αν οχι εκεινη τη μερα, αυριο.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Σημερα):

Τηλεφωνω για να μαθω σχετικα με την αποστολη και με τραιναρουν για αυριο απογευμα με διαβεβαιωση πως μεχρι Παρασκευή θα το εχω.

Μου δινουν τηλεφωνικώς ενα tracking number απο ΕΛΤΑ το οποιο οπως μου ειπαν θα ισχυσει οταν τα ΕΛΤΑ παραλαβουν την αποστολη μου, δηλαδη ΑΥΡΙΟ (Πεμπτη) απογευμα.

Σημερα λοιπον απο το απογευμα και μετα τη συνομιλια με μια κοπελα στο τηλεφωνο σχετικα με το tracking number αρχισα να υποψιαζομαι περιεργα πραγματα επομενως αρχισα περαιτερω ψαξιμο και διαπιστωνω τα εξης:

1) εκει που υπηρχαν 6-7 θετικα reviews απο bestprice, δεν βλεπω κατι.

2) η σελιδα τους δεν λειτουργει (404error), ενω αυτη του facebook ειναι ακομα ενταξει με προσφατη ανανεωση https://www.facebook.com/electrolleti.gr/

Δεν με νοιαζει τοσο η προκαταβολη, το ποσο ειναι απλα αστειο.

Γνωριζει κανεις κατι;

Καλησπέρα,

Τι έγινε τελικά με την παραγγελία σου από το συγκεκριμένο σάιτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 7/1/2020 στις 7:53 ΜΜ, manoskost είπε

βρες ενα μαγαζι που να εχει φυσικη παρουσια και οχι μονο ιντερνετικο, δωσε κατι παραπανω, και πηγαινε και παρτο στα χερια σου και πληρωσε εκει,

 

49 λεπτά πριν, AnastasiaLio είπε

Άποψη για το worldmobiles.gr? Ειναι σκρουτζομαγαζο με καλες κριτικες κ εκανα μια παραγγελια αλλά δεν ξερω αν ειναι εμπιστο

που να μην το εγραφε ο συμφορουμιτης 2 σχολια πιο πανω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάρω xiaomi mi 9 lite που δν επίσημα στην Ελλάδα όμως οπότε service από το οποιο σκρουτζομαγαζο.. Που λέω το ABOX Κ λόγω τιμής αλλά δίνει κ δύο χρόνια εγγύηση και ενώ σχεδόν όλοι 1 χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/12/2019 στις 1:59 ΠΜ, Zengar Zombolt είπε

γιατι δεν περνεις την 50αρα εκδοση της UM7450 με ενα 50αρι+ παραπανω που οπως λες εχει και το magic remote και ειναι και στο μεγεθος που θες ;
https://www.skroutz.gr/s/18650225/LG-50UM7450.html?from=sku_spec_variations
εκτος αν ειναι εκτος budget
 

 

Στις 7/1/2020 στις 7:53 ΜΜ, manoskost είπε

επειδη μια παροιμια λεει, φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα, και επειδη γινεται χαμος με καποιο καταστημα για τυχον κομπινα με κινητα, θα σου πω μονο το εξης: βρες ενα μαγαζι που να εχει φυσικη παρουσια και οχι μονο ιντερνετικο, δωσε κατι παραπανω, και πηγαινε και παρτο στα χερια σου και πληρωσε εκει, ποτε καταθεση με τραπεζικη επιταγη και παραλαβη μετα απο ημερες, για να κοιμασε ησυχος τα βραδυα, οτι δεν θα χασεις τα λεφτα σου.

Συμφωνώ αλλά αν είσαι απι Θεσσαλονίκη όπως εγώ; Δευτέρα θα παραγγείλω το xiaomi mi 9 lite από το ABOX Καλή τιμή κ 2 χρόνια εγγύηση (βέβαια το μαγαζί έχει 6 μήνες παρουσία στο σκρουτζ με ότι αυτό συνεπάγεται).. Θα τους τηλ την Δευτέρα να μάθω αν το μαγαζί που ε, έχουν είναι πιο παλιό από την ιντερνετικη παρουσία τους.. Κ ελπίζω να πάνε όλα καλά... Το σκρουτζομαγαζο HELLAS PHONE ΤΟ γνωρίζει κάποιος..; 

Στις 21/4/2013 στις 2:45 ΜΜ, kataramenos32 είπε

Φιλε μου δεν εχεις κανενα λογο να φοβασαι κ εγω πριν καποια χρονια πηρα το Galaxy S μου απο το Birdphone χωρις κανενα προβλημα και με 2 χρονια εγγυηση απο την εταιρια.Οσο για τη χρηση πιστωτικης δεν το θεωρω απαραιτητο γιατι μπορεις να το παρεις και με αντικαταβολη στην οποια περιπτωση μπορεις να ελεγξεις κιολας το πακετο πριν το παρεις για σιγουρια

Αυτό που λένε στην εγγύηση σχεδόν παντού ότι για να πάρεις καινούργια συσκευή σε περίπτωση που το κινητό ήταν dead with arrival κάτι τέτοιο πρέπει να μην έχει ανοίξει το κινητό να τους το πας στην συσκευασία όπως όταν το πήρες.. Τι ανέκδοτο είναι αυτό; αν κ Δευτέρα θα παραγγείλω κινητό (xiaomi mi 9 lite) πρώτη φορά ιντερνετικη αγορά έχω αποδεχτεί ότι έχει ρίσκο γιατί με την εγγύηση δύσκολα να βγάλεις άκρη 

Επεξ/σία από Keith1404
Συμπληρωματικά στοιχεία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2020 στις 8:07 ΜΜ, Keith1404 είπε

Συμφωνώ αλλά αν είσαι απι Θεσσαλονίκη όπως εγώ; Δευτέρα θα παραγγείλω το xiaomi mi 9 lite από το ABOX Καλή τιμή κ 2 χρόνια εγγύηση (βέβαια το μαγαζί έχει 6 μήνες παρουσία στο σκρουτζ με ότι αυτό συνεπάγεται).. Θα τους τηλ την Δευτέρα να μάθω αν το μαγαζί που ε, έχουν είναι πιο παλιό από την ιντερνετικη παρουσία τους.. Κ ελπίζω να πάνε όλα καλά... Το σκρουτζομαγαζο HELLAS PHONE ΤΟ γνωρίζει κάποιος..; 

Αυτό που λένε στην εγγύηση σχεδόν παντού ότι για να πάρεις καινούργια συσκευή σε περίπτωση που το κινητό ήταν dead with arrival κάτι τέτοιο πρέπει να μην έχει ανοίξει το κινητό να τους το πας στην συσκευασία όπως όταν το πήρες.. Τι ανέκδοτο είναι αυτό; αν κ Δευτέρα θα παραγγείλω κινητό (xiaomi mi 9 lite) πρώτη φορά ιντερνετικη αγορά έχω αποδεχτεί ότι έχει ρίσκο γιατί με την εγγύηση δύσκολα να βγάλεις άκρη 

7 χρόνια μετά και 10 συσκευές αγορασμένες από σκρουτζ επιβεβαιώνω ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.Όσον αφορά το DOA είναι πολλές φορές θέμα καταστήματος,όσον αφορά όμως την εγγύηση είτε αγοράσεις από μεγάλη αλυσίδα είτε από σκρουτζ ισχύει ακριβώς η ίδια μέσω αντιπροσωπίας.Αν πάθει κάτι η συσκευή σου μιλάς με το επίσημο σερβις και τη στέλνεις κατευθίαν εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να δω λίστα στο Skroutz  μόνο με καταστήματα  που δέχονται paypal ?  (όχι να μπαίνουμε σε ένα ένα τα καταστήματα στα τυφλά)  Δυστυχώς πιστεύω οτι έχουν λόγο που δεν έχει τέτοια δυνατότητα.   

  Στο bestprice  πχ  που έχει πράγματι τέτοιο φίλτρο ,   και ανα προϊόν,   τα καταστήματα με paypal έχουν το προϊόν  τουλάχιστον 20€   ακριβότερο απο τα άλλα καταστήματα. 

Προφανώς  τιμωρούν τον πελάτη που θέλει για μεγαλύτερη ασφάλεια και ευκολία να πληρώσει με pp  , και του μετακυλίουν το όποιο ποσοστό κόστους τους βάζει η PP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θελω να αγορασω το s10 απο σκρουτζομαγαζο αλλα θελω να κανω και ασφάλεια για την οθονη και το μαγαζι δεν προσφερει αυτη την υπηρεσία. Καμια προταση κανεις? πχ καποια εταιρία . Καποιος που να το εχει κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω  το xiaomi mi note 10 απο σκρουτζ γνωρίζει κάποιος πιο κατάστημα είναι το πιο αξιόπιστο και  να δίνει δύο χρόνια εγγύηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο drele εχει καποιος προσωπικη εμπειρια απο after sales?Μιας και ολα τα σκρουτζομαγαζα ιδια μου μοιαζουν,αυτο βλεπω εχει αρκετα καλο ratio θετικων αρνητικων ψηφων και σε τεραστιο δειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...