Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δλδ κάτω από 300 euro η 7970 GHZ?

Αν βρίσκεις με 350 770  for sure.. εγώ την χρεώθηκα 399 στο Top της καμπύλης της.

 

 

Προς μισά-μισά είναι τα παιχνίδια και σχεδόν όλα τα γνωστά είναι amd gaming evolved.

 

Σωστά,υποθέσεις είναι αυτά για την πτώση τιμών στις 7970.Αφού είναι ήδη φθηνότερες κατά μέσο όρο.

 

 

Στο πρώτο αγγίζεις το όριο της παραπληροφόρησης και το ξέρεις. είναι 7 στα 10 υπέρ της nVidia και τώρα που βγαίνουν οι καλές oc εκδόσεις είναι ανύπαρκτη.

Στο δεύτερο ευτυχώς στα forums τα ποστς παραμένουν με ημερομηνία κ ώρα εδώ θα είμαστε πάλι..

Εσύ δηλαδή είσαι της άποψης οτι η 680 θα φάει το στραπάτσο μόνη της ? η ότι η nVidia δεν το έκανε αυτό για να την στείλει αδιάβαστη ? αφού και 500 να έβαζε την 770 τα ίδια θα πούλαγε παγκοσμίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Αν βρίσκεις με 350 770  for sure.. εγώ την χρεώθηκα 399 στο Top της καμπύλης της.

που θα την βρίσκεις? οι φτηνότερες τώρα παίζουν στα 400 πάνω κάτω, γιατί να πέσουν οι τιμές τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ παραπληροφόρηση είναι να λέει κάποιος θα πέσουν οι τιμές ενώ δεν έχει πηγές και ούτε υπάρχουν ενδείξεις για κάτι τέτοιο παρά τα reviews που είναι ανάλογα και τι κοιτάει κανείς.Αλλαγές τιμών δεν αποκλείω αλλά δε βρίσκω λόγο για αυτό προσπαθώ να καταλάβω τον συλλογισμό.Τι τρέχει με την 680?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα την βρίσκεις? οι φτηνότερες τώρα παίζουν στα 400 πάνω κάτω, γιατί να πέσουν οι τιμές τους?

Τώρα ναι στην Ελλάδα (εξω τοσο κάνουν ήδη) ,αλλά μιλάμε σε ένα μήνα απο τώρα.

Αν θυμάσαι τα ιδια έλεγα κ για τον 3225 όταν πρωτοβγηκε και τον ήθελα άμεσα και ζητούσαν εδώ οτι ήθελαν,κ επαληθεύτηκα.

Επαναλαμβάνω η 770 είναι στο Top της τιμής της αυτή την στιγμή.

 

 

Πιο πολύ παραπληροφόρηση είναι να λέει κάποιος θα πέσουν οι τιμές ενώ δεν έχει πηγές και ούτε υπάρχουν ενδείξεις για κάτι τέτοιο παρά τα reviews που είναι ανάλογα και τι κοιτάει κανείς.Αλλαγές τιμών δεν αποκλείω αλλά δε βρίσκω λόγο για αυτό προσπαθώ να καταλάβω τον συλλογισμό.Τι τρέχει με την 680?

Είναι κοινή λογική.έτσι συμβαίνει πάντα και ας θέλουμε να κάνουμε τους ανήξερους μερικές φορές.. η 680 θα μείνει 500+ ενώ με 350-370 παίρνεις καλύτερη κάρτα ? άρα θα πέσει κάτω από αυτή την τιμή.

Όποιος δεν θέλει να καταλάβει έναν απλό συλλογισμό μέχρι αύριο να γράφουμε δεν θα τον καταλάβει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ok, εδώ θα είμαστε για να δούμε σε 1 μήνα πόσο θα κάνουμε στο Ελλάντα :P

 

 

όχι μόνο για τη 770 αλλά και για τη 7970...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, εδώ θα είμαστε για να δούμε σε 1 μήνα πόσο θα κάνουμε στο Ελλάντα :P

 

 

Εγώ δεν έχω κανένα ταμπού πλέον να ψωνίζω από το εξωτερικό πάντως κ κυρίως Γερμανία. Σώθηκα με τα Nke του sdirect .uk :P :P :)

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτό δεν έχει σχέση με το θέμα, γιατί κάποιος μπορεί να πει ότι αγοράζει από Αμερική και δεν πληρώνει τελωνείο, άρα η τιμή που τα παίρνει ισχύει για την ευρύτερη κατάσταση στην Ελλάδα/Ευρώπη...

 

 

...not :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα μιλάμε για Eυρωπη βρε,είδες πόσο πλήρωσε την palit 780 το παλικάρι στο πλαίσιο κ πόσο κάνει στο mfactory ?

Τεραστία διαφορά που πλέων εχει αρχίσει να τίθεται θεμα από που θα αγοράσει κανείς και πιο είναι το πραγματικό ισοζύγιο τιμών μεταξύ nVidia - Amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την προϋπόθεση ότι ο άλλος θέλει να αγοράσει από Ευρώπη...

 

Νομίζω είναι ένα ταμπού όπως προείπα που ξεπερνιέται σιγά σιγά.. Δεν γίνεται χώρα σε κρίση 50% + όλοι κάτω έσοδα και τα προϊόντα 20% + πάνω. απλά δεν γίνεται. Αυτοκτονούν όσοι το κάνουν ακόμα και δεν το καταλαβαίνουν.και θα σου δώσω ένα άλλο παράδειγμα μαγιό γυναικείο στον πεζόδρομο στο Περιστέρι 70 ευρώ όχι καμιά μαρκα τρελή στο net 23+5 τα μεταφορικά ίδια ποιότητα.. "σιγά μην κλάψω σιγά μην φοβηθώ"

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διαβάσουμε και κανένα σοβαρο review.

 

http://www.sweclockers.com/recension/17074-nvidia-geforce-gtx-770

 

Δεν έχω ξαναδεί πιο σωστή μέθοδο μετρήσεων.

 

Οποίος δεν βγάλει άκρη με Google translate και έχει καμία απορία ας μου πει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν ξερω που τη βρηκες τη sapphire ghz 350 απεξω.. εκτος αν λες για αλλο μοντελο. Εγω πηρα τη vapor x η οποια ειναι ακομη και απο εξω πιο ακριβη

 

354€ (χωρίς μεταφορικά) η 7970 GE Vapor-X http://www.mindfactory.de/product_info.php/pid/preistrend/info/p807172_3072MB-Sapphire-Radeon-HD-7970-Vapor-X-GHz-Edition-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Full-Retail-.html

Η τιμη πηγε 375 χωρις μεταφορικα. (Ενδεχομενως πανω απο 400 τελικη). Μιλαμε για vapor x 7970 ghz. Γενικα η τιμη ειναι περιπου 400+ απο εξωτερικο, 440+ απο skroutz και 480 απο ελληνιλξ μεγαλη αλυσιδα. Δεν ειδα να πεφτουν οι τιμες.τωρα αν βρηκε καποιος μια προσφορα για μια μερα αυτο δεν ειναι ενδεικτικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες το review του @WalkerSW ?

Ούτε εγώ .. γιατί δεν ξέρω την γλώσσα ,αλλά κατάλαβα τους πίνακες.

Αν έχεις υπομονή 15 - 20 μέρες θα σε ωφελήσουν πολύ στην αγορά σου,όποια κ να είναι τελικά. και εγώ αν έκανα το step up άμεσα ήταν γιατί παίρνει καιρό να διεκπεραιωθεί,και είχα μόνο 11 μέρες ακόμα δικαίωμα να το κάνω,το σώφρων ήταν να περιμένω και εγώ τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...