Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γενικά τι κάνεις; Είμαι σε ένα safehouse και βγαίνω για αποστολές. Αυτό μόνο ή έχει και τίποτα άλλο;

Εχει και κανονικο single player με αποστολες που εχει και τελος κανονικα. Απλα μπορεις να παιξεις και τελειως μονος τις αποστολες η να μπεις και αλλος για βοηθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτά τα NVIDIA PCSS και HFTS στο shadow quality τι είναι ακριβώς; Έψαξα λίγο αλλά δεν έβγαλα άκρη..

Το PCSS ειναι της nvidia και σημαινει Percentage-Closer Soft Shadows. Ειναι κατι σαν gameworks για καλυτερες σκιες. Στο unity το πρωτοειδα εριχνε αρκετα το performance και το ειχα κρατησει στο ultra. 

 

Kαι το HFTS παλι της nvidia και σημαινει Hybrid Frustum Traced Shadows παλι δινει πιο ρεαλιστικες σκιες και νομιζω ειναι το πρωτο παιχνιδι που το εχει. 

 

https://developer.nvidia.com/hybrid-frustum-traced-shadows-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πράγματι είναι πολύ βαριές αυτές οι σκιές. Σε κάποια σημεία έπεφτε και από 60άρι και μόλις τις έβαλα στα ultra κρατάει παντού 75, άσε που δεν κατάλαβα και διαφορά. Ότι να 'ναι είναι πάντως αυτά τα gameworks που υποτίθεται ότι είναι ειδικά για τις NVIDIA. Ή ο πέτσινος έχει κάνει κάτι λάθος ή τα studios απλά γιολάρουν με τέρμα unoptimized υλοποιήσεις ίσα ίσα για να λένε ότι έχουν gameworks στο game τους. Και τα μαλλιά στο Witcher 3 θεόβαρια είναι, έχει βέβαια διαφορά σε κάποια τέρατα ή αρκούδες με πολύ μαλλί αλλά εντάξει δεν είναι και κάτι to die for. Το game μου αρέσει μέχρι στιγμής, γενικά δώσε μου post apocalyptic και πάρε μου την ψυχή. Ώραιο το concept να κάνεις co-op online το main story αλλά έχει και τα κακά του online. Ότι να 'ναι συμπαίκτες που κοιμόνται όρθιοι ώρες ώρες ή λένε μπούρδες στα μικρόφωνα συνέχεια. Λίγο να το ψάξω και με το build του χαρακτήρα και κομπλέ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτα τα pcss γονατιζουν τα παντα μεινε στα ultra. Το μονο gamework που αξιζει ειναι το tur σε ffxv και wildlands για το χορταρι. Οσον αφορα το παιχνιδι μιλουσα με κατι παιδια απο reddit μου ειπαν οτι το βασικο παιχνιδι παιζεται μια χαρα solo μιας και δεν θελω να ασχοληθω καθολου με online και αλλους παικτες group ktl. 

Οποτε τo season pass δεν αξιζει για μενα μιας και:

το underground ενω παιζεται solo ειναι ρυθμισμενο balanced για multi

survival/νεα dark zone του τριτου dlc ειναι αποκλειστικα για multi οποτε μενω στο βασικο παιχνιδι γιατι χθες σκεφτομουν να παρω το season pass στα 5 αλλα εφοσον δεν αξιζει για single player το αφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για solo είναι λίγο δυσκολακι όταν σου την πέφτουνε πολλοί, ειδικά κάτι ενισχυμενοι εχθροί που δεν πέφτουν εύκολα. Πριν λίγο πάντως που έπαιξα μου έτυχαν καλά συντρόφια και την απόλαυσα την αποστολή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι χαζο.? Αγορασα το season pass. Μου λεει οτι το εχω αλλα δν μου εκανε καποιο extra download και μεσα στο γκειμ δν το βλεπω πουθενα . Θελει καποιο download η θα το βγαλει αργοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 expansions σου δίνει και αν θυμάμαι καλά κάποια customization options. Ίσως να προσθέτει αποστολές..

Υ.Γ. Έχω φάει κόλλημα πάντως. Δεν ξέρω αν σας αρέσει εσάς ή όχι αλλά έπαιξα πριν, ήταν νύχτα και χιόνιζε και εγώ μόνος με το Μ16 μου μέσα στην κατεστραμμένη Νέα Υόρκη να μπαίνω στα διαλυμένα πολυκαταστήματα για προμήθειες και που και που να βρίσκω διάφορα αλάνια που λυμαίνονται τους δρόμους και να πέφτει πιστολίδι. Φοβερό σκηνικό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

3 expansions σου δίνει και αν θυμάμαι καλά κάποια customization options. Ίσως να προσθέτει αποστολές..

Υ.Γ. Έχω φάει κόλλημα πάντως. Δεν ξέρω αν σας αρέσει εσάς ή όχι αλλά έπαιξα πριν, ήταν νύχτα και χιόνιζε και εγώ μόνος με το Μ16 μου μέσα στην κατεστραμμένη Νέα Υόρκη να μπαίνω στα διαλυμένα πολυκαταστήματα για προμήθειες και που και που να βρίσκω διάφορα αλάνια που λυμαίνονται τους δρόμους και να πέφτει πιστολίδι. Φοβερό σκηνικό..

To θυμαμαι το σκηνικο οταν ειχε πρωτοβγει εβλεπα καποια trailers και μου ειχε μεινει αλλα ποτε δεν το ειχα παρει γιατι ηξερα οτι ειναι μονο multi. Ως solo ας ειναι και πιο δυσκολο θα λεει το ιδιο. Εχεις παιξει και το 2? Και αν ναι πιο σου φαινεται καλυτερο μεχρι στιγμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

To θυμαμαι το σκηνικο οταν ειχε πρωτοβγει εβλεπα καποια trailers και μου ειχε μεινει αλλα ποτε δεν το ειχα παρει γιατι ηξερα οτι ειναι μονο multi. Ως solo ας ειναι και πιο δυσκολο θα λεει το ιδιο. Εχεις παιξει και το 2? Και αν ναι πιο σου φαινεται καλυτερο μεχρι στιγμης?

Το 2 όχι ακόμη. Βασικά τα είχα στο wishlist και τα δύο και στο τσακ ήμουν να το αγοράσω το 1 πριν καμιά 1-2 βδομάδες, αλλά ευτυχώς το άφησα και τώρα βγήκε τζάμπα :P Πάντως το multi του είναι με άλλο σκεπτικό, είναι co-op για να σε βοηθάνε στις αποστολές. Οι εχθροί είναι NPCs. Αφού είναι τζάμπα δοκίμασε το να δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Το 2 όχι ακόμη. Βασικά τα είχα στο wishlist και τα δύο και στο τσακ ήμουν να το αγοράσω το 1 πριν καμιά 1-2 βδομάδες, αλλά ευτυχώς το άφησα και τώρα βγήκε τζάμπα :P Πάντως το multi του είναι με άλλο σκεπτικό, είναι co-op για να σε βοηθάνε στις αποστολές. Οι εχθροί είναι NPCs. Αφού είναι τζάμπα δοκίμασε το να δεις..

Θα το πιασω μεσα στο χειμωνα ελπιζω να ειναι καλυτερο απο το 2 που εχουν βαλει πολυ grind για να βγουν οι ωρες. Δεν ειναι τα χρηματα ειναι οτι επειδη παιζω μονο single player καποια παιχνιδια τα αφηνω γιατι ειναι μονο multi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Το 2 όχι ακόμη. Βασικά τα είχα στο wishlist και τα δύο και στο τσακ ήμουν να το αγοράσω το 1 πριν καμιά 1-2 βδομάδες, αλλά ευτυχώς το άφησα και τώρα βγήκε τζάμπα :P Πάντως το multi του είναι με άλλο σκεπτικό, είναι co-op για να σε βοηθάνε στις αποστολές. Οι εχθροί είναι NPCs. Αφού είναι τζάμπα δοκίμασε το να δεις..

Αμα θες πες ονομα να σε κανω το ξεκινησα απο χτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vigilante1319 είπε

Αμα θες πες ονομα να σε κανω το ξεκινησα απο χτες

yiannis1621991 Ψιλοαμπαλέας είμαι μην φανταστείς :P casually παίζω, ούτε δίνω ιδιαίτερη σημασία στο build κυρίως γιατί βαριέμαι να το ψάξω σε βάθος. Παίρνω το M16 και όποιον πάρει ο χάρος 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

yiannis1621991 Ψιλοαμπαλέας είμαι μην φανταστείς :P casually παίζω, ούτε δίνω ιδιαίτερη σημασία στο build κυρίως γιατί βαριέμαι να το ψάξω σε βάθος. Παίρνω το M16 και όποιον πάρει ο χάρος 😈

ε ενταξει δν το φιλοσοφώ κι εγω. Οτι βλεπω καλυτερο το βαζω απλα. Για καμια αποστολη που θα εχει κανα ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...