Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ετσι ακριβως ηταν και στο breakpoint. Αν δεν ειχες internet δεν επαιζες. Solo το τελειωσα αλλα ειχε αρκετο κοσμο στο κεντρο και καποιοι με εκαναν και add για αποστολες. Ετσι πρεπει να ειναι και το division και το 2. Παιζονται solo κανονικα απλα θελει always online για να παιξεις.

Always online ας είναι, επιλογή να είσαι "αόρατος" γιατί δεν έχει; Δηλαδή πας να κατουρήσεις κι όταν γυρίσεις μπορεί να είσαι τέζα και lootαρισμένος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε

Always online ας είναι, επιλογή να είσαι "αόρατος" γιατί δεν έχει; Δηλαδή πας να κατουρήσεις κι όταν γυρίσεις μπορεί να είσαι τέζα και lootαρισμένος;;;

Αν πατησεις esc νομιζω εισαι αορατος. Και μεσα στο swamp απλα σε δειχνει να στεκεσαι. Ετσι ηταν στο breakpoint οποτε λογικα ετσι πρεπει να δουλευει και το division αλλα ας γραψει καλυτερα ο Γιαννης που το παιζει αυτες τις μερες τι ακριβως ισχυει.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είσαι αόρατος αν πατήσεις esc, γιατί με φάγανε μια φορά και από τότε ποτέ esc, και άμα σου έρχεται και κατούρημα άστα :P Πάντως μπορείς να αφήσεις αποστολή στη μέση, να πατήσεις esc και να πας για νερό ξέρω 'γω. Απλά πρέπει να καθαρίσεις τους εχθρούς που έχει εκείνη τη στιγμή. Αν τους σκοτώσεις όλους και μείνεις σταθερός σε ένα σημείο δεν έρχονται άλλοι, πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω για να εμφανιστούν. Βασικά σου λέει Defend the area, και μόλις τους καθαρίσεις όλους σου βγάζει άλλο objective. Εκείνη την στιγμή μπορείς να πατήσεις esc..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν είσαι αόρατος αν πατήσεις esc, γιατί με φάγανε μια φορά και από τότε ποτέ esc, και άμα σου έρχεται και κατούρημα άστα :P Πάντως μπορείς να αφήσεις αποστολή στη μέση, να πατήσεις esc και να πας για νερό ξέρω 'γω. Απλά πρέπει να καθαρίσεις τους εχθρούς που έχει εκείνη τη στιγμή. Αν τους σκοτώσεις όλους και μείνεις σταθερός σε ένα σημείο δεν έρχονται άλλοι, πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω για να εμφανιστούν. Βασικά σου λέει Defend the area, και μόλις τους καθαρίσεις όλους σου βγάζει άλλο objective. Εκείνη την στιγμή μπορείς να πατήσεις esc..

giphy.gif

:lol:

Ένα παλιο single player θέλουμε να παίξουμε ρε Ubi...

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα. Οι αποστολές πάντως δεν είναι μεγάλες. Σε 10-15 λεπτά μαξ τελειώνεις και μετά μπορείς να πας σε safehouse για σιγουριά ή να αραξεις σε κάνα σοκάκι αλλά μπορεί να εμφανιστούν διάφοροι. Έχει και fast travel για το safehouse αν βαριέσαι να περπατάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα πριν λίγο και μου έτυχε φοβερή χιονόπτωση και βράδυ. Εντάξει, πωρώθηκα. Φοβερά απόκοσμο το σκηνικό να κινείσαι αργά ανάμεσα σε εγκαταλελειμμένα αυτοκίνητα και λεηλατημένα καταστήματα μέσα στο χιόνι και στην ομίχλη και ίσα ίσα να ξεχωρίζεις 10 μέτρα μπροστά σου αν είναι κανείς, απλός πολίτης ή εχθρός. Volumetric fog στα ultra και τρέλα!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιζα και γω τώρα που μας το έδωσε free και δεν ξέρω τι λάθος έχω κάνει και με έχουν χαλαρά , πέφτω έτσι για πλάκα ,δυο hit και τούμπα , έχω γινει μαραθωνοδρομος πέρα δώθε 

μιλάμε στον αρχικό χάρτη για 3-5 lvl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το volumetric fog στην νύχτα στα χιόνια απλά είναι αξεπέραστο. Στο Div2, και τέτοιο δεν θα δεις (άλλο σετινγκ γαρ, αλλά και πάλι). 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, aliakas είπε

έπαιζα και γω τώρα που μας το έδωσε free και δεν ξέρω τι λάθος έχω κάνει και με έχουν χαλαρά , πέφτω έτσι για πλάκα ,δυο hit και τούμπα , έχω γινει μαραθωνοδρομος πέρα δώθε 

μιλάμε στον αρχικό χάρτη για 3-5 lvl 

Φτιαξου πρώτα. Πήγαινε στους weapon και gear vendors και πάρε τα καλύτερα που μπορείς. Ψάξε λίγο και τα skills κυρίως για heal και armor..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, κόσμο άλλο έξω στον χάρτη δεν βλέπω πέρα απο τα safehouses κλπ, αν συναντήσω κάποιον έξω, αυτομάτως είναι εχθρός; δηλαδή με τρώει πχ και μου παίρνει και τον εξοπλισμό που έχω πληρώσει;

Σε κάθε λέβελ που ανεβαίνεις, ο χαρακτήρας γίνεται και πιο δυνατός; έχει μια πίστα για medical supplies στην οποία ολοι λεβελ 7 και μας εφαγαν για πλάκα αυτοί με τα φλογοβόλα. Κάθομαι και κάνω τα γύρω γύρω για να ανέβω (εφτασα 9 πριν λίγο) και θα δοκιμάσω πάλι.

Το turret-ακι βολεύει αφάνταστα τουλάχιστον για να κάνει μια μικρή ζημιά, αλλά ευτυχώς βγαίνει πάλι γρήγορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι εχθροί είναι NPCs, όχι άλλοι παίκτες πραγματικοί. Δεν σε lootάρουν, απλά αν σκοτωθείς κάνεις respawn. Δεν έχω σκοτωθεί ποτέ κάπου στον δρόμο για να ξέρω τι παίζει ακριβώς, μόνο σε αποστολή. Όσο ανεβαίνεις level μπορείς να πάρεις καλύτερα όπλα και armor και ξεκλειδώνεις και abilities, talents και perks. Τα ξεκλειδώνεις όταν κάνεις αναβαθμίσεις στα διάφορα parts του safehouse, π.χ. στο νοσοκομείο, στο security wing, tech wing, κτλ. Πρέπει να μαζεύεις tools για να κάνεις τις αναβαθμίσεις, έχει στο χάρτη σημειωμένα που να βρίσκεις tools. Τα perks που ξεκλειδώνεις είναι πάντα όλα ενεργά. Abilities και talents μπορείς να διαλέξεις μέχρι 3 (στην αρχή 1 και μετά όσο ανεβαίνεις level ξεκλειδώνεις και άλλα δύο slots). Τα abilities τα βάζεις στα Q,E,T και τα χρησιμοποιήσεις στη μάχη. Εγώ τώρα έχω το turret και την ασπίδα. Τα talents πάλι διαλέγεις ποια θες, μέχρι 4 νομίζω και είναι passive. Στην αρχή θέλει προσοχή, ειδικά αν βάζεις hard difficulty, γιατί όντως σκοτώνεσαι εύκολα ειδικά από αυτούς τους fire b@st@ards. Αν κρατήσεις το V πατημένο σου βγάζει να διαλέξεις consumable. Αν πιεις νερό για παράδειγμα σου δίνει καλύτερο damage στους special εχθρούς (αυτούς που έχουν μωβ ή κίτρινη μπάρα, σαν αρχηγοί είναι). Γενικά καλό είναι αν μην πηγαίνεις γιούργια αλλά να κρύβεσαι πίσω από cover και σιγά σιγά να τους σκοτώνεις. Αν τρως σφαίρες ξανά κάλυψη γιατί σου ρίχνουν την ενέργεια για πλάκα. Θέλει και λίγο τύχη βέβαια να σου κάτσουν καλοί συμπαίκτες. Τέλος μπορείς να βοηθάς πολίτες, να τους δίνεις φαγητό ή medkit, και σου δίνουν rewards αλλά συνήθως είναι άχρηστα του τύπου ζακέτες, παπούτσια και τέτοια. Αλλά παίρνεις XP αν βοηθάς. Και side missions στην αρχή για να ανέβεις level. Εγώ τώρα που είμαι level 10 με καλά όπλα και αναβαθμισμένα με mods παίζω καλύτερα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...