Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, billsnake21 είπε

Ερώτηση: Έχω δει ποδήλατα άνω των 400 ευρω με την ονομασία "fat". Με τον όρο fat τι ακριβώς θέλει να πει? Ποια τα + και ποια τα - των fat bikes? 
πχ https://www.tiletechniki.gr/product.asp?catid=16347#prettyphoto[gallery1]/0/

CPJE3r_f75--u_n5Ew34x_FZdvqTPj3ES6Cyr1fL

 

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!! Ενδιαφέρομαι για ένα ποδήλατο βόλτας σε άσφαλτο! Για βόλτες καθημερινές εδώ στα γύρω χωριά που μένω. Σκέφτομαι ένα από τα 2 ακόλουθα ποδήλατα ποιο αξίζει πιο πολύ; Το ένα έχει ανάρτηση μπροστά ενώ το άλλο όχι. Θα έχω θέμα σε λακούβες, σαμαράκια και πεζοδρόμια;; Η μπορώ να κοιτάξω και κάποιο μεταχειρισμένο καλύτερης ποιότητας;;;

Ευχαριστώ...
 

https://www.skroutz.gr/s/18187434/Ideal-Moovic-28-2019.html

https://www.skroutz.gr/s/6627925/Orient-My-Way-28.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και από μένα.

Πριν από χρόνια αγόρασα το σπαστό Dahon Speed D7. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε και σκεφτόμουν αν πλέον υπάρχει κατι καλύτερο στην τιμή που είχα δώσει τότε (αν θυμάμαι καλά γύρω στα 300-350 ευρώ). Ιδανικά θα ήθελα να:

Να είναι πιο ελαφρύ ή ίσο (12.5 κιλά είναι το τωρινό). Με δυσκολεύει το μπες βγες από το ασανσέρ..

Το τιμόνι να είναι λίγο πιο σταθερό από αυτό που έχω τώρα. Τώρα αισθάνομαι ότι κάνω μια κίνηση δεξιά και έχω φύγει ..

Να είναι mountain bike.. θα ήθελα να πηγαίνω σε πλακόστρωτα και χώμα, χαντάκια κλπ χωρίς φόβο. Συμπληρωματικά με αυτό, να εχει μεγαλύτερη ρόδα από 20".

Ακόμα πιο ιδανικά αλλά όχι απαραίτητα, να μπορεί να τσουλαει ενώ είναι κλειστό. (Πχ θυμάμαι το Brompton το έκανε αυτό).

Αν βέβαια δω ότι για όλα αυτά θέλω 500 ευρώ, προφανώς θα κάτσω στα αυγά μου με το Dahon.. το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα, αλλά πλέον έχω περισσότερα κίνητρα να κάνω ποδήλατο. Έχω έτοιμο άνθρωπο που το θέλει, οπότε μπορώ να το πουλήσω και να είμαι πιο up to date..

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι για την αγορά 2 ποδηλατών ένα για εμένα και ένα για την κοπέλα μου.

Η χρήση θα γίνει κυρίως σε πόλη, βέβαια καλό θα ήταν να μπορεί να πηγαίνει και σε κανένα χωματόδρομο.  Τι είδος να επιλέξουμε?

Το budget είναι γύρω στα 500-600 και για τα δύο ποδήλατα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Masma είπε

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι για την αγορά 2 ποδηλατών ένα για εμένα και ένα για την κοπέλα μου.

Η χρήση θα γίνει κυρίως σε πόλη, βέβαια καλό θα ήταν να μπορεί να πηγαίνει και σε κανένα χωματόδρομο.  Τι είδος να επιλέξουμε?

Το budget είναι γύρω στα 500-600 και για τα δύο ποδήλατα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

trekking

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

trekking

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..

Οπότε να δω κατι σε ideal ας πούμε? φτάνουν τα 600 για ένα αντρικό ένα γυναικείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Masma είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..

Οπότε να δω κατι σε ideal ας πούμε? φτάνουν τα 600 για ένα αντρικό ένα γυναικείο?

Οριακα ναι..
Οτι πληρωσεις παιρνεις.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα περί ποδηλάτων οπότε ανοίγω ένα εδώ γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 ποδήλατα.ασχολειται κανένας ή ξέρει κανένας σημαντικές διαφορές των ποδηλάτων αυτών και πόσο σημαντικό ρόλο παίζουν στις εκτός δρόμου "αποστολές"?οι τιμές τους είναι στα 740 για το analog και στα 650 για το race.μικρη διάφορα θα έλεγα....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΑΙΜ είναι η εισαγωγική σειρά και το ANALOG η αμέσως επόμενη.

Λογικά το AIM race θα έχει καλύτερη ανάρτηση και μετάδοση από το απλό ΑΙΜ.Αλλά αυτά αλλάζουν ανάλογα και με τη χρονιά.

Βάλε μας τα ποδήλατα να τα δούμε.

Και τεχνικά χαρακτηριστικά.

Έτσι όπως πέταξες το θέμα με δύο ονόματα είναι σαν να λες "ψάξτε τα εσείς".

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Masma είπε

Καλησπέρα σας! Ενδιαφέρομαι για την αγορά 2 ποδηλατών ένα για εμένα και ένα για την κοπέλα μου.

Η χρήση θα γίνει κυρίως σε πόλη, βέβαια καλό θα ήταν να μπορεί να πηγαίνει και σε κανένα χωματόδρομο.  Τι είδος να επιλέξουμε?

Το budget είναι γύρω στα 500-600 και για τα δύο ποδήλατα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Έκανα την ίδια ερεύνα αγοράς πέρυσι για μένα και την κοπέλα μου. Κατέληξα στο Ideal Cityrun για μένα & στο Citylife για την κοπέλα μου. Βγήκε λίγο παραπάνω από το αρχικό μου budget αλλά τα έχουμε ευχαριστηθεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ryu_hadouken είπε

Το ΑΙΜ είναι η εισαγωγική σειρά και το ANALOG η αμέσως επόμενη.

Λογικά το AIM race θα έχει καλύτερη ανάρτηση και μετάδοση από το απλό ΑΙΜ.Αλλά αυτά αλλάζουν ανάλογα και με τη χρονιά.

Βάλε μας τα ποδήλατα να τα δούμε.

Και τεχνικά χαρακτηριστικά.

Έτσι όπως πέταξες το θέμα με δύο ονόματα είναι σαν να λες "ψάξτε τα εσείς".

https://www.malatestasbikes.gr/shop/cube-analog-2020/

https://www.malatestasbikes.gr/shop/cube-aim-sl-2020/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το analog εχει καλυτερη αναρτηση, μεγαλυτερο τιμονι, ειναι λιγο πιο ελαφρυ και τα περισσοτερα που φοραει ειναι sram αντι για shimano που εχει το aim sl. Κατα τ αλλα εχουν ιδια γεωμετρια, ιδιες ροδες και ειναι στην ιδια κατηγορια οποτε απλως το analog εχει πιο ποιοτικη κατασκευη....ισχυει το ο,τι πληρωνεις παιρνεις, δεν ειναι κακο το aim sl αλλα αν σου αρεσει το mountainbike δωσε κατι παραπανω και πηγαινε στο analog

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, odystam είπε

το analog εχει καλυτερη αναρτηση, μεγαλυτερο τιμονι, ειναι λιγο πιο ελαφρυ και τα περισσοτερα που φοραει ειναι sram αντι για shimano που εχει το aim sl. Κατα τ αλλα εχουν ιδια γεωμετρια, ιδιες ροδες και ειναι στην ιδια κατηγορια οποτε απλως το analog εχει πιο ποιοτικη κατασκευη....ισχυει το ο,τι πληρωνεις παιρνεις, δεν ειναι κακο το aim sl αλλα αν σου αρεσει το mountainbike δωσε κατι παραπανω και πηγαινε στο analog

Και εγώ προς τα εκεί κλείνω απλά δεν ξέρω τι διαφορά έχει ο ένας δίσκος με τους 3 που έχει το aim sl!!τώρα από θέμα αναρτήσεων κλπ πιστεύω ότι το analog είναι ένα σκαλί πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα είναι να έχει μόνο ένα δίσκο μπροστά, τα περισσότερα ακριβά mountainbikes έτσι είναι...

Ναι το analog έχει rockshox ανάρτηση, είναι κορυφαία μάρκα σε αυτόν τον τομέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...