Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αυτό, αλλά υπάρχει έκδοση με 2 GB RAM και 8 GB ROΜ. Δες εδώ

Επεξ/σία από nikos1071
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τι λέει; καθοτι ασχετος επι της απω ανατολικης αγορας ταμπλετας!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέει; καθοτι ασχετος επι της απω ανατολικης αγορας ταμπλετας!

 

Έστω ότι παραβλέπεις το 1GB RAM αλλά οθόνη 1024Χ600????? όσα λεφτά γλυτώνει κανείς θα τα φάει σε οφθαλμίατρους...

Γαι την τιμή του βέβαια είναι τίμιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι παραβλέπεις το 1GB RAM αλλά οθόνη 1024Χ600????? όσα λεφτά γλυτώνει κανείς θα τα φάει σε οφθαλμίατρους...

Γαι την τιμή του βέβαια είναι τίμιο...

Με τραβηξε το οχταπυρηνο...

βασικά εχω μια απορια.

πχ το hp που έβγαλε η voda στα 69 ευρω και αυτο που ειναι ξερω οχταπυρηνο gps 3g κτλ.

Ποια τα μειονεκτηματα ενος τέτοιου μηχανακιου απο κινα μερια; γιατι βλέπω οτι υπερτερεί πολυ σε specs.

Μου φαινονται μεγαλες οι διαφορες για το μυαλο μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του τι λέει αυτό?

 

http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

 

Σαν μάρκα μου φαίνεται γνωστή.

Αξίζει τον κόπο για απλή χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο τα specs στα χαρτιά... Οι οκταπύρηνοι επεξεργαστές είναι η νέα μόδα αλλά από εταιρία σε εταιρία υπάρχουν διαφορές σε επιδόσεις και σταθερότητα. Επίσης, ρόλο παίζει η μνήμη RAM όπου πλέον τα 2GB θεωρούνται απαραίτητα ώστε να τρέχει ένας ικανός αριθμός εφαρμογών απροβλημάτιστα. Κάτι άλλο που πρέπει να λαμβάνεται υπόψη είναι και το μέγεθος της μπαταρίας ενώ τέλος είναι και θέμα στησίματος του τηλεφώνου, όπου στις περισσότερες περιπτώσεις από Κίνα μεριά χρειάζεται σημαντική παραμετροποίηση.

Βέβαια, οι κυριότεροι παράγοντες για την τελική επιλογή είναι η χρήση που θέλει να κάνει ο καθένας και φυσικά τα χρήματα που θέλει να διαθέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κανέναν designato λεπτό με καλή ποιότητα κατασκευής δίκαρτο κινητάκι μέχρι 160 ευρώ(+-%10 αςπουμε)

Δινω έμφαση στην ποιότητα κατασκευής γιατι έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνω καμια πολύ τρελή χρήση επομένως θέλω να το κρατάω στα χέρια μου και να το χαίρομαι ρε παιδι μου, μην ειναι σκέτη πλαστικούρα :P

είμαι με ενα λενοβο α660 και δεν την παλεύω άλλο :D

 

 

Design, λεπτό αλλά θυσιάζεις 4g το Umi Zero στα πολύ θετικά του, η Super amoled οθόνη

 

Όμορφα επίσης αυτή τη περίοδο νομίζω είναι και IOcean X8 mini,Doogee DG900, INew V3 plus,  Leagoo lead 1, Asus Zenfone 5(ίσως λίγο παχύ), IUNI U2 (είναι τέρας επεξεργαστικής ισχύς μάλιστα). Στο όμορφα θεωρώ κινητό που δείχνει λίγο elegant και θα βγάλεις όταν θα πας στη σύνοδο κορυφής, λέμε τώρα. Προσπαθώ να θυμηθώ και κανένα μοντέλο με ψευτοδερμάτινη πλάτη

 

Αν θες να μείνεις σε lenovo μάλλον το S850

 

Απλά πιστεύω ξες πως τα λεπτά ναι μεν μόδα αλλά μπαταρία γιοκ. Αν και με τη χρήση που ισχυρίζεσαι πως κάνεις άνετα όλα θα σου βγάλουν τη μέρα σου.

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο kamui στο Umi Zero.

Αν δε θέλεις να δώσεις τόσα (δεν υπάρχει λόγος κατά τη γνώμη μου) πάρε το Leagoo lead 1. Το χτύπησα σε μια προσφορά του geekbuying στα $81 (€64). Πρόκειται για κινητό απίστευτης ομορφιάς, λεπτότατο και κλασάτο. Προβλήματα σοβαρά δεν έχει, η μπαταρία του βγάζει άνετα τη μέρα, τσιμπάς και 3 χρωματιστές πλάτες και έχεις άλλο κινητό κάθε βδομάδα του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του τι λέει αυτό?

 

http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-V17HD-RK3188-1-6GHz-7-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1224-600-1G-8GB-White-328219.html

 

Σαν μάρκα μου φαίνεται γνωστή.

Αξίζει τον κόπο για απλή χρήση?

Το πηρα για τη μανα μου. Πολυ αξιοπρεπες για τα χρηματα του, δεν κολλαει σχεδον καθολου. Σε απλη χρηση παντα. Κακη καμερα (μονο μπροστα), μικρη μπαταρια τα αρνητικα του νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε κανέναν designato λεπτό με καλή ποιότητα κατασκευής δίκαρτο κινητάκι μέχρι 160 ευρώ(+-%10 αςπουμε)

Δινω έμφαση στην ποιότητα κατασκευής γιατι έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνω καμια πολύ τρελή χρήση επομένως θέλω να το κρατάω στα χέρια μου και να το χαίρομαι ρε παιδι μου, μην ειναι σκέτη πλαστικούρα :P

είμαι με ενα λενοβο α660 και δεν την παλεύω άλλο :D

Δες Xiaomi και Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Cube Talk 9x από που προτείνετε την αγορά του και τι πρέπει να ζητήσω από τον πωλητή; (να είναι ρουταρισμένο, να γράφει πάνω gift...). Sorry αλλά έχω καιρό να παραγγείλω από κίνα και έχω χάσει λίγο τη μπάλα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest.com είναι αξιόπιστο? Στέλνει Ελλάδα κανονικά ή υπάρχουν θέματα σε τελωνείο κλπ?

Από αυτά τα κινητά ξέρει κάποιος κανένα καλό που να το έχει δοκιμάσει ή να το έχει ακούσει? Γιατί βλέπω πολύ καλές προσφορές.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest.com είναι αξιόπιστο? Στέλνει Ελλάδα κανονικά ή υπάρχουν θέματα σε τελωνείο κλπ?

Από αυτά τα κινητά ξέρει κάποιος κανένα καλό που να το έχει δοκιμάσει ή να το έχει ακούσει? Γιατί βλέπω πολύ καλές προσφορές.

Ευχαριστώ.

Το gearbest ειναι σχετικα καινουργιο, οποτε δεν ειναι και το πιο αξιοπιστο, υπαρχουν και πιο σιγουρες λυσεις οπως το vickmall και το minideal.

τι ποσο διαθετεις και τι χαρακτηριστικα θες να εχει το κινητο?

Με τελωνειο δε θα εχεις θεμα πιθανοτατα με την δωρεαν αποστολη (singapore post). Μη βαλεις DHL σε καμια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gearbest.com είναι αξιόπιστο? Στέλνει Ελλάδα κανονικά ή υπάρχουν θέματα σε τελωνείο κλπ?

Από αυτά τα κινητά ξέρει κάποιος κανένα καλό που να το έχει δοκιμάσει ή να το έχει ακούσει? Γιατί βλέπω πολύ καλές προσφορές.

Ευχαριστώ.

 

Κανονικές τιμές είναι μάλλον πρώτη φορά βλέπεις κινέζικα (και τα ντεμεκ -30% - 40% κλπ). Επίσης έχεις βάλει κριτήριο μόνο τα 2GB ram. Δηλαδή δίνεις 300+ ευρώ? Αν είναι έτσι πάρε το Meizu ΜΧ4 ή Xiaomi Mi4 ή Oneplus One ή ZTE Nubia Z7 Max και τελείωσε. Πρέπει να δώσεις κάποια κριτήρια για την αγορά σου και βασικό νομίζω είναι τα φράγκα.

 

Είναι έμπιστο όπως όλα τα άλλα που αναφέρονται εδώ μέσα και εφόσον έχει paypal. Απλά καμιά φορά έχουν πρόβλημα με τα ταχυδρομεία, συμβαίνει και στον καλύτερο. Εγώ μετά τη σημερινή εμπειρία που είχα με το Banggood πλέον τους προτείνω με κλειστά μάτια. Δεν πήρα κινητό αλλά είναι η πρώτη φορά που κινέζος έφαγε dispute, για πακέτο που άγγιξε 43 μέρες και δεν έφτασε, και αμέσως έδωσε refund. Ούτε καν claim έκανα. Όχι σαν κάτι γυφταριά τύπου merimobiles που για 3 ευρώ δώσαν μέχρι και μη έγκυρο tracking number. 

 

Για το τελωνείο ούτε καν θα μπω στο κόπο να απαντήσω. SEARCH!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...