Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες έκανα αγορα με χρωστικη της alpha bank μεσω paypal απο minideal το xiaomi 1s, στο σιτε εχει 153 δολλάρια και σε ευρώ 120,92 έλεγε, βάζω στη κάρτα 122 ευρω και δε με αφήνε να κάνω την αγορα, παίρνω στη τράπεζα και μου λένε πρέπει να έχεις πάντα ενα +3%, βάζω 125 ευρω παλι δε με άφηνε, για να μη πολυλογω μετα απο πολλες προσπάθειες έγινε η αγορα οταν έβαλα 131 ευρώ και με χρέωσε 128 ευρω (έχω βάλει η κάρτα να κάνει την αλλαγή και όχι το paypal). Απο το τηλέφωνο η υπάλληλος μου είπε οτι προσωρινα δεσμευτηκε το ποσό αλλα δε τους πιστευω θα πάω απο δευτερα σε κατάστημα να ρωτήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδιά έχει παραγγείλει κανείς το Umi Zero από εδώ??? το έχω προπαραγγείλει από τις 20/11/2014 και ακόμα να το στείλουν... υποτίθεται θα το είχαν στείλει μέχρι τις 05/12/2014 μετά από επικοινωνία με το live chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες έκανα αγορα με χρωστικη της alpha bank μεσω paypal απο minideal το xiaomi 1s, στο σιτε εχει 153 δολλάρια και σε ευρώ 120,92 έλεγε, βάζω στη κάρτα 122 ευρω και δε με αφήνε να κάνω την αγορα, παίρνω στη τράπεζα και μου λένε πρέπει να έχεις πάντα ενα +3%, βάζω 125 ευρω παλι δε με άφηνε, για να μη πολυλογω μετα απο πολλες προσπάθειες έγινε η αγορα οταν έβαλα 131 ευρώ και με χρέωσε 128 ευρω (έχω βάλει η κάρτα να κάνει την αλλαγή και όχι το paypal). Απο το τηλέφωνο η υπάλληλος μου είπε οτι προσωρινα δεσμευτηκε το ποσό αλλα δε τους πιστευω θα πάω απο δευτερα σε κατάστημα να ρωτήσω.

μην ανυσηχεις. το διαβασα και εγω αυτο που κανουν. Ας γλιτωσω το νταβατζιλικι και ας δεσμευουν προσωρινα και το 50%
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλφα χρεωνει μονο την ισοτιμια ,ενας ευκολος υπολογισμος ειναι να κανετε την μετατροπη απο $ σε € με το xe.com και μετα να προσθετεις 2% και εισαι μεσα.

 

Η eurobank ειναι η πιο απατη τραπεζα που υπαρχει ,ουτε απο εξω δεν περναω οχι μονο για τις χρεωσεις στην αλλαγη νομισματος αλλα γενικα σε βαραει οπου νομιζει οτι δεν θα το παρατηρησεις ,ακολουθει κατα ποδας η πειραιως μετα η αλφα και η εθνικη αλλα οι 2 τελευταιες ειναι οι πιο σοβαρες κατ'εμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλφα χρεωνει μονο την ισοτιμια ,ενας ευκολος υπολογισμος ειναι να κανετε την μετατροπη απο $ σε € με το xe.com και μετα να προσθετεις 2% και εισαι μεσα.

 

Η eurobank ειναι η πιο απατη τραπεζα που υπαρχει ,ουτε απο εξω δεν περναω οχι μονο για τις χρεωσεις στην αλλαγη νομισματος αλλα γενικα σε βαραει οπου νομιζει οτι δεν θα το παρατηρησεις ,ακολουθει κατα ποδας η πειραιως μετα η αλφα και η εθνικη αλλα οι 2 τελευταιες ειναι οι πιο σοβαρες κατ'εμε.

 

Οι τράπεζες με ποια ισοτιμία κάνουν μετατροπή? Δηλαδή αν είναι Τετάρτη κάνουν με την ισοτιμία της Τρίτης ή Live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη που δεν χρεώνει προμήθεια είναι η εθνική. Ίσως και η alpha αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Για να δείτε τι ακριβώς θα χρεωθείτε στη visa σας πηγαίνετε εδώ: http://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates Έχει και παρελθουσών ημερομηνιών ισοτιμίες οπότε μπορείτε να δείτε αν σας χρέωσε η τράπεζά σας προμήθεια η όχι σε παλαιότερες αγορές. Η εθνική πάντως, σε όλες τις αγορές που έχω κάνει, όσο λέει εδώ ακριβώς τόσα χρεώνει στην κάρτα μου.

Έχει και η mastercard αντίστοιχο site αλλά δεν το έχω εύκαιρο.

Εννοείται πως όταν πληρώνετε θα επιλέξετε να μην κάνει τη μετατροπή το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τράπεζες με ποια ισοτιμία κάνουν μετατροπή? Δηλαδή αν είναι Τετάρτη κάνουν με την ισοτιμία της Τρίτης ή Live?

Της κοντης @@@@@@@ της φταινε οι τριχες :devil: :X :whistle:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες έκανα αγορα με χρωστικη της alpha bank μεσω paypal απο minideal το xiaomi 1s, στο σιτε εχει 153 δολλάρια και σε ευρώ 120,92 έλεγε, βάζω στη κάρτα 122 ευρω και δε με αφήνε να κάνω την αγορα, παίρνω στη τράπεζα και μου λένε πρέπει να έχεις πάντα ενα +3%, βάζω 125 ευρω παλι δε με άφηνε, για να μη πολυλογω μετα απο πολλες προσπάθειες έγινε η αγορα οταν έβαλα 131 ευρώ και με χρέωσε 128 ευρω (έχω βάλει η κάρτα να κάνει την αλλαγή και όχι το paypal). Απο το τηλέφωνο η υπάλληλος μου είπε οτι προσωρινα δεσμευτηκε το ποσό αλλα δε τους πιστευω θα πάω απο δευτερα σε κατάστημα να ρωτήσω.

 

Εγω εχω prepaid της Πειραιως.Πριν ενα μηνα εκανα αγορα η οποια εκανε 63.40€.Βαζω στην καρτα μεσω winbank 64€ και η αγορα εγινε κανονικα.Οσες αγορες εχω κανει,παντα με της Πειραιως την prepaid,τις εκανα με τον ιδιο τροπο,βαζοντας παντα ελαχιστα παραπανω απο αυτο που εβγαζε το Paypal.Ποτε δεν ειχα προβλημα.Αν τον τελευταιο μηνα εχει αλλαξει κατι δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S200 από το gearbest έχουμε καμιά ιδέα πότε θα ξεκινήσει;

 

//Δώσε κανά λινκ για τις κάρτες της Alpha και της Εθνικής που λέτε.

το s200 δε θα  σταλει ποτε...θα κανουν ολοι dispute και μετα

θα γινει refund...τοσο απλα...με 65 ευρω μπηκαν μεσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το S200 από το gearbest έχουμε καμιά ιδέα πότε θα ξεκινήσει;

 

//Δώσε κανά λινκ για τις κάρτες της Alpha και της Εθνικής που λέτε.

εδω και μια εβδομάδα λενε 3-5 μερες. θεωρητικά απο χθες πρεπει να άρχιζαν να στέλνουν. αλλα διαβάζω στα φόρουμ μονο απο 1-2 κινεζομαγαζα ξεκινησαν αλλα και αυτα σε παρα πολυ μικρη ποσότητα. θελω να πιστευω απο δευτερα και γενικά ολη την ερχόμενη εβδομαδα να αρχίσουν να στελνουν.

το s200 δε θα  σταλει ποτε...θα κανουν ολοι dispute και μετα

θα γινει refund...τοσο απλα...με 65 ευρω μπηκαν μεσα....

65 το ειχαν προλαβει καποιοι με το bug στο κουπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα υπό τα $100 ποιο έχει την καλύτερη φωτογραφική; Για την μητέρα μου το θέλω, οπότε δεν με πολυνοιάζει 1 ή 2gb ram, πυρήνες κτλ. Αλλά θέλει ψιλο-καλή φωτογραφική (όχι τίποτα τρελό αλλά να μην είναι τελείως μάπα). Το Cubot S168 έχω σαν φαβορί μέχρι στιγμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα..

Θέλουμε ένα κινητό να πηγαίνει σφαίρα (2gb ram οπωσδήποτε) και μεγάλη μπαταρία.

Υπάρχει κάτι με καλή ποιότητα κατασκευής αντίστοιχο με το HUAWEI HONOR 6, που έχει μπαταρία 3100mAh?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα..

Θέλουμε ένα κινητό να πηγαίνει σφαίρα (2gb ram οπωσδήποτε) και μεγάλη μπαταρία.

Υπάρχει κάτι με καλή ποιότητα κατασκευής αντίστοιχο με το HUAWEI HONOR 6, που έχει μπαταρία 3100mAh?

Αν θέλεις και 4G μέσα τότε μπορείς να δεις αυτά->

ONEPLUS ONE Qualcomm 64GB Snapdragon 801 2.5Ghz Quad Core 5.5 Inch FHD Gorilla Glass 3 JDI Screen 4G LTE Smartphone

MEIZU MX4 32G MT6595 2.2GHz Octa Core 5.36 Inch JDI FHD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone

LENOVO VIBE X2 MTK6595M 2.0GHz Octa Core 5.0 Inch FHD Screen Android 4.4 4G LTE Smartphone (αυτό ήρθε χθες-προχθές Ελλάδα στα 449€)

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 4G, εγώ έχω από 6μήνου και είμαι κατευαχιστημένος αυ΄το -> XIAOMI MI3 64GB Snapdragon 800 2.3GHz Quad Core 5.0 Inch FHD Display Android 4.2 3G Smartphone και την δευτέρα θα παραγγείλω και αυτό -> XIAOMI REDMI HONGMI NOTE 4G Qualcomm Snapdragon MSM8928 1.6GHz 5.5 Inch IPS HD Screen Android 4.4 LTE 4G Smartphone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...