Προς το περιεχόμενο

Lenovo Y580 με i5, 4gb ram, 1 terra hdd, gtx 660m, free dos..599€ [εξαντληθηκε]


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το eshop?

Ναι.

Η εγγυηση eshop υποστηριζει αυτo: http://www.e-shop.gr/page.phtml?id=11

Αν εμενα δεν μου κανει το λαπτοπ που θα μου προτεινουν, παιρνω πιστωτικο τιμολογιο απο το μαγαζι και αγοραζω οποιοδηποτε λαπτοπ μου αρεσει εμενα.

 

ΑΝ εχει εγγυηση ΚΑΙ απο την αντιπροσωπεια (λεω 'αν' γιατι δεν ειναι ελληνικης εισαγωγης το λαπτοπ) τοτε απλα θα στο επισκευασουν στην εδω αντιπροσωπεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος το μοντελο έχει βγει σιγουρα απο Νοεμβρη 2012.

Έχει βγει ακόμα νωρίτερα όπως ξαναεγραψα...

(12/8/2012) http://www.youtube.com/#/watch?v=ZAV66xbEWcA

(7/8/2012) http://www.laptopmag.com/review/laptops/lenovo-ideapad-y580.aspx

Επίσης το μεγαλο αδελφακι του με ι7 http://www.amazon.de/dp/B008BHI4Z2?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealocom&ascsubtag=Hb9ThUm0NoaeBnKmpZhHmA το είχα ποσταρει ως #1 επιλογή μου τοτε στα 800€ στις 13/10/2012 http://www.insomnia.gr/topic/461425-alienware-m14x-8166-μαύρο-79900e/?p=5012952 (ισως και παλιότερα αφού ηδη το βολιδοσκοπουσα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι πιστευω αξίζει σε αυτην την τιμή , η HD οθόνη είναι διαχρονικο πραγμα , ελπίζω μονο να μην είναι τίποτες με κακοκολυμενη thermal paste , όπως είχα διαβάσει καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και αξίζει το έχω δηλώσει άπειρες φορές...

Για την πάστα που λες θα χρειαστεί έτσι και αλλιώς να την αλλάξεις κάποια στιγμή πχ μετά από ένα έως δύο χρόνια για να διατηρηθεί το λάπτοπ σε καλή κατάσταση ;)

 

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε πολύ καλη κατασκευη φένεται. το μονο θεμα που με ανησυχει είναι το power supply , το καλωδιο που είναι μονιμα συνδεδεμενο στο power suply (στο τουβλακι)   .  η σύνδεση του σαν να μου φένεται χαλαρη , σαν έτοιμο να βγει... είναι κάτι που πρεπει να με απασχολει? σε εσας πως είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δηλαδή δεν θέλει φορματ? Κατευθείαν τα βάζω τα windows?

 

Αποστολή από το SK17i με τη χρήση Insomnia App

 

Οταν πας να βαλεις τα Windows θα δεις τι partitions εχει ηδη μεσα, ειχε 3-4 αν θυμαμαι. (εγω π.χ. τα σβησα ολα κι αφησα ενα ολοκληρο).

Οτι θελεις εσυ κανεις και δημιουργεις οτι γουσταρεις!

Δεν έκανα καμία διαγραφή απλώς εγκατεστησΑ με την μια τα windowsΑποστολή από το SK17i με τη χρήση Insomnia App

 

Εμένα γιατί έχει ένα σκληρό c 1tb και έναν D 30gb?

 

Αποστολή από το SK17i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εκανες διαγραφη τα αλλα παρτισιον που ειχε ηδη ετοιμα ο δισκος.

Εμένα γιατί έχει ένα σκληρό c 1tb και έναν D 30gb?
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τσεκαρετε  το power supply και πειτε μου πλζζζζζζζζζζζζζ

Τι θες να μαθεις;

 

Λοιπον, παρελαβα και εγω. 

Πρωτες γρηγορες εντυπωσεις:

 

- Καλη κατασκευη. Σαν τα Hp σειρας Dv6 και Dv7 που ηταν εν μερει απο αλουμινιο.

- Πολυ καλο πληκτρολογιο. Τελικα ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμενα. Φωτιζομενο και η υφη των πληκτρων θυμιζει macbook. 

Το αρνητικο ειναι τα μικρα enter και shift.

- θερμοκρασια κατα την διαρκεια εγκαταστασης των drivers ηταν μεταξυ 50-55. Κανονικες θερμοκρασιες θα ελεγα.

Βεβαια η θερμοκρασια του σκληρου δισκου ειναι.. 54 (!) βαθμοι. Πολυ τσιμπημενη.

- Παρα πολυ καλη οθονη. Απο γωνιες θεασης δεν διαφερει και πολυ απο μια Ips. 

- Πολυ καλα jbl ηχεια. Οπως προαναφερθηκε βεβαια, η ελλειψη ενος υποτυπωδους woofer ειναι αισθητη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θες να μαθεις;

το καλωδιο που είναι μονιμα συνδεδεμενο στο power suply (στο τουβλακι)    φένεται χαλαρο ,     δεν είναι "απολυτα secured"  , σαν έτοιμο να βγει...  κρατιέτε μονο απο το εσωτερικο καλωδιο θα ελεγα

 

 

α και για την θερμοκρασια  hdd που λες , μήπως είναι φυσιολογικο? γιατι κατα την εγκατασταση εγγραφε συνεχεια. 

με  cooling βαση είναι οι θερμοκρασιες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ πριν από λίγη ώρα το laptop από το eshop Ελληνικού.

 

Το άνοιξα, αλλά η οθόνη δεν ήθελε να ανοίξει! Παρέμενε σβηστή παρόλο που το laptop φαινόταν να λειτουργεί (είχε φωτιστεί το πληκτρολόγιο, δούλευαν τα ανεμιστηράκια, μπαινοβγαίνει το cdrom) οπότε το επέστρεψα πίσω. Θα μου στείλουν λογικά αύριο καινούριο. 

 

Όταν το παρέλαβα το αυτοκόλλητο γνησιότητας στο κουτί ήταν ξεκολλημένο. Ο κύριος στις πωλήσεις μου είπε πως ξεκόλλησε από τη ζέστη... και πως όλα ήταν έτσι και εγγυημένα οτι δεν είναι ανοιγμένο. Παρέλαβε κανείς άλλος έτσι το laptop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα κανονικο μου φαινεται το βυσμα συγκριτικα και με αλλα λαπτοπ που ειχα.

 

Θα τσεκαρω αργοτερα σε idle ποση ειναι η θερμοκρασια του δισκου. Αν και παλι τσιμπημενη την κοβω.

Οχι δεν εχω βαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ πριν από λίγη ώρα το laptop από το eshop Ελληνικού.

 

Το άνοιξα, αλλά η οθόνη δεν ήθελε να ανοίξει! Παρέμενε σβηστή παρόλο που το laptop φαινόταν να λειτουργεί (είχε φωτιστεί το πληκτρολόγιο, δούλευαν τα ανεμιστηράκια, μπαινοβγαίνει το cdrom) οπότε το επέστρεψα πίσω. Θα μου στείλουν λογικά αύριο καινούριο. 

 

Όταν το παρέλαβα το αυτοκόλλητο γνησιότητας στο κουτί ήταν ξεκολλημένο. Ο κύριος στις πωλήσεις μου είπε πως ξεκόλλησε από τη ζέστη... και πως όλα ήταν έτσι και εγγυημένα οτι δεν είναι ανοιγμένο. Παρέλαβε κανείς άλλος έτσι το laptop?

ήταν λίγο χαλαρο το αυτοκολητακι αλα σφραγισμενο πιστευω. 

όταν το ανοιξα το κουτι , μεσα ήταν λίγο ζεστο , αρα μπορει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...