Προς το περιεχόμενο

Lenovo Y580 με i5, 4gb ram, 1 terra hdd, gtx 660m, free dos..599€ [εξαντληθηκε]


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Όταν το παρέλαβα το αυτοκόλλητο γνησιότητας στο κουτί ήταν ξεκολλημένο. Ο κύριος στις πωλήσεις μου είπε πως ξεκόλλησε από τη ζέστη... και πως όλα ήταν έτσι και εγγυημένα οτι δεν είναι ανοιγμένο. Παρέλαβε κανείς άλλος έτσι το laptop?

Ο μονος τροπος για να τσεκαρεις αν ειναι καινουριο ειναι να δεις ποσες ωρες εχει 'γραψει' ο δισκος μεσω προγραμματος.

Αλλα εφοσον δεν ανοιγε καθολου, ειναι αδυνατο αυτο.

Μαλλον απο επιστροφη θα ηταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστησω κι εγω τον xristoforos89 για την ενημερωση της προσφορας, εψαχνα αρκετο καιρο για φορητο και αυτη η περιπτωση μου ηρθε κουτι!! 

 

Πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες, λιγο ζεστο μου φανηκε κι εμενα κατα την εγκατασταση λειτουργικου/drivers οποτε με βλεπω να παιρνω και βαση. Ακομα για gaming δεν το εχω δοκιμασει.

 

Ερωτηση, ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για να βλεπετε θερμοκρασιες, εχει κανενα δικο της η Lenovo? thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ερωτηση, ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε για να βλεπετε θερμοκρασιες, εχει κανενα δικο της η Lenovo? thnx!

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

ή

http://www.piriform.com/speccy

 

Τί πρέπει να κάνω τώρα δηλαδή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω κανει εγκατασταση τπτ ακομα και

 πατησα καταλαθως το recovery κουμπακι , και μου έβγαλε μια οθόνη ασπρομαυρη loading windows , και μετα με πήγε στο recovery που έχει η lenovo. φυσιολογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ραμ σε τι συχνότητα είναι? Στο CPU-Z με γράφει 800Mhz. Αν πάρω άλλη πόσο Mhz πρέπει να είναι? Αν μπορείτε δείξτε μια που να είναι συμβατή απο e-shop.

DDR: Double Data Rate. 

800Mhz x 2 = 1600mhz.

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.549853

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω xristoforos για τις απαντησεις, σε οτι αφορα την εγγυηση πρεπει να κανουμε καπου online registration? 

Στο site της Lenovo που βαζεις το σειριακο αριθμο για ενημερωση σχετικα με την εγγυηση, μου λεει οτι το προιον εχει εγγυηση μεχρι τελος του 2014, Location Poland... με start date 11-02-2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειαζεται να κανεις πουθενα register το προιον.

ΑΝ εχει εγγυηση απο την εδω αντιπροσωπεια, η αποδειξη αγορας αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα κι εγω, ολα καλα. Απλα ρε γμτ σε σχεση με τον SSD στον σταθερο μου η διαφορα στη ταχυτητα του σκληρου ειναι μεγαλη. Κατι μου λεει οτι τον mSATA SSD δεν το γλιτωνω. Παρεπιπτωντως Το cd driver οταν δοκιμασα να αντιγραψω κατι μου φανηκε να εχει λιγο περιεργη συμπεριφορα. Και μου δημιουργηθηκε απορια. Μπορει κανενας να μου περιγραψει ετσι στα γρηγορα πως βγαζουν το cd drive καποιοι στα laptop και βαζουν 2ο σκληρο. ΕΙναι δυνατον να γινει αυτο σε αυτο το λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπορει κανενας να μου περιγραψει ετσι στα γρηγορα πως βγαζουν το cd drive καποιοι στα laptop και βαζουν 2ο σκληρο. ΕΙναι δυνατον να γινει αυτο σε αυτο το λαπτοπ?

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR2.TRC1.A0.Xy580+cadd.TRS0&_nkw=y580+caddy&_sacat=0&_from=R40

 

Βεβαια δεν ξερω ποιο απο ολα προσαρμοζεται τελεια στο λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια.

Παρατηρω οτι σε idle οι θερμοκρασιες ειναι πολυ καλες (44-46) αλλα δεν μπορω να καταλαβω κατι.

Ξεκινησα να παιζω παιχνιδια..το ανεμιστηρι καθ'ολη την διαρκεια του παιχνιδιου εμεινε στασιμο. Δεν ειχε καθολου αυξομειωση δηλαδη.

Εκανα ενα stress test, εφτασα στους 75 βαθμους και το ανεμιστηρι παραμενει ακαθεκτο σε χαμηλοτατο οριο που ειναι εξαρχης.

Εχετε παρομοιο θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...