Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Οκ.. καλύτερα να αγοράσεις μια EVGA να την τεσταρεις μόνος σου για να ξέρεις κιόλας γιατί πράγμα μιλάμε..

Αν δεν έχεις αυτή την δυνατότητα το σπίτι μου είναι ανοιχτό και κάνω και καλό φρεντακι.. ;)

Αν παρατηρήσεις στο video κάποια στιγμή επειδή ήταν αργά το βράδυ και είχε απόλυτη ησυχία περνάει ενα αμάξι από τον αποπανω δρόμο.. και καταγράφεται..

 

 

Μακαρι φιλε για το φρεντακι,αλλα απο θεσσαλονικη,λιγο ακριβος θα μου βγει. :lol:

Εαν μπορεσεις ομως,να τραβηξεις καποιο βιντεο,με την καμερα διπλα και ανοιχτο το πλαινο,θα μου ελυνε πολλες αποριες.Φυσιολογικο δεν ειναι,με την λογικη,οτι δεν ακουω γενικως κανεναν θορυβο,με τερμα τα ηχεια.Πολυ ψιλα πραγματα.

Κατι δεν αποδιδεται σωστα απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έλα ρε moviemaker χαλάρωσε, δεν ξέρω ποσο χρονών είσαι αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που αγοράζουν κάρτες πάνω από 15 χρόνια. Αυτό με το εξωτερικό καποτε δεν υπήρχε.

 

Άσε που το κάτω από την πορτα σου το έχεις παρουσιάσει σαν κατάρα !

 

Υπάρχουν και τα μεταφορικά, που σε κάποιες περιπτώσεις απλά έχεις γλυτώσει 15 κ 20 ευρώ αν για εσένα αξίζει όλο αυτό και να βγάζεις τα λεφτά σου έξω, η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι είσαι λάθος.

 

Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που ταλαιπωρηθηκαν κάποιοι που είχαν αγοράσει απ εξω οταν χαλασε αυτό που είχαν αγοράσει.

 

Επίσης λαβε υπόψιν σου ότι την διάφορα που κερδίζεις τώρα αγοράζοντας απ έξω την χάνεις στην μεταπωληση. Είναι στα συν να πουλάς κάτι και να λες απόδειξη από Ελληνικό μαγαζί. Μάλλον είσαι λίγο άπειρος ακόμα και δεν τα βλέπεις σφαιρικά τα πράγματα.

 

Φιλικά πάντα

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Επειδή όλα τα νομίσματα έχουνε δύο όψεις, υπάρχουνε και πολλά παραδείγματα ταλαιπωρίας καταναλωτών απο ελληνικά καταστήματα και μάλιστα περιπτώσεις που τα καταστήματα δε φταίνε 100%. Πχ να στέλνουνε το ελλατωματικό προιόν στην αντιπροσωπεία και να περιμένουνε μέχρι και μήνα με τα πηγαινε-έλα restock κτλ. Πάθαινα πλάκα στο παρελθόν όταν ως επαγγελματίας του χώρου καλυπτόμουν απευθείας απο εξωτερικό. Πχ Plextor να στέλνεται express courier με έξοδα του vendor Βέλγιο και να αντικαθίσταται σε συνολικό χρόνο 5 εργάσιμες.

 

Πολλές φορές τα μεταφορικά βγαίνουνε πιο λίγο να σου έρθει κάτι στην πόρτα σου απέξω πάρα να καις βενζίνες και να παίρνεις όλα τα μαγαζιά παραμάζωμα.

 

Αυτό με το απόδειξη απο ελληνικό μαγαζί δυστυχώς αντι να λειτουργεί ευεργετικά γίνεται το ανάποδο παρατηρώντας εδώ και καιρό υπερτιμημένα προιόντα στις αγγελίες που σε πολλές περιπτώσεις κοστίζουν περισσότερο απο ανώτερο τεχνολογικά προιόν ολοκαινούργιο απο online shops του εξωτερικού.

 

Σαφώς όταν κάνουμε αγορές online προσέχουμε αυτο που θα διαλέξουμε να έχει καλό after market sales support πρίν κάνουμε οποιαδήποτε συναλλαγή. Οι πληροφορίες υπάρχουνε και είναι εύκολο να τις αλιεύσεις καταναλώνοντας το 10% του χρόνου που θα αφιερώσεις στο πόσα fps βγάζει η μία ή η άλλη κάρτα κάνοντας έρευνα αγοράς.

 

Στην τελική ας κάνει ο καθένας ότι τον κάνει να αισθάνεται καλύτερα. Για την δική του τσέπη μιλάμε άλλωστε.

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα off-topic και η παραπληροφόρηση συνεχίζονται.

Ελα φιλε Millennium,μην εισαι τοσο αυστηρος.Εδω εγω σταματω παντως.Αλλωστε μιλαμε για την evga 770,ετσι δεν ειναι;ειμαστε σχετικοι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την custom δεν την αγοράζεις μονο για τον θορυβο αλλα και για τις χαμηλότερες θερμοκρασίες , μην ξεχνιόμαστε. οσο ησυχη και καλη να ειναι μια ref. δεν θα έχει τις θερμοκρασίες της custom, ειναι λογικό. πάντως το βιντεο ειναι εντυπωσιακό, πρωτη φορα τοσο ήσυχη ref.

Αν είναι ήσυχη η ψήκτρα φτιάχνεις την καμπύλη σχέσης θερμοκρασίας / στροφών και δεν έχεις ανάγκη καμιά after .

Εγώ παίζω αυτόν τον καιρό το crysis 3 όλα στα full στους 67c για αυτό προτείνω την 770 συνεχώς είναι καταπληκτική κάρτα και δεν βγαίνω και offtopik ώστε να με επιπλήξουν άτομα που είναι συνέχεια off..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ήσυχη η ψήκτρα φτιάχνεις την καμπύλη σχέσης θερμοκρασίας / στροφών και δεν έχεις ανάγκη καμιά after .

Εγώ παίζω αυτόν τον καιρό το crysis 3 όλα στα full στους 67c για αυτό προτείνω την 770 συνεχώς είναι καταπληκτική κάρτα και δεν βγαίνω και offtopik ώστε να με επιπλήξουν άτομα που είναι συνέχεια off..

Movie με μπερδεψες.Τελικα για τις θερμοκρασιες τις χαμηλες,ειναι υπευθυνη η 770 gpu,ως καρτα,η' το cooler που μας εδειξες;67 βαθμους θελεις να πεις βγαζει αυτη που εχεις στο crysis 3;τοσους βαθμους,δεν βγαζει ουτε η custom της evga.Κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι έχεις δίκιο .. επειδή είναι αθόρυβη έχω αλλάξει την καμπύλη από το precision.. έτσι μένει στους 67 και είμαι άρχοντας κ από θόρυβο και από θερμοκρασία.

Από μαμά φτάνει 79-80c και μέχρι 53-55% το φουρφουρι..

Τώρα του εχω βάλει να ρυθμίζεται έτσι.. αν ξετικαρω το πάνω τετραγωνάκι που βλέπεις στο screenshot πάει με το bios της στις "τιμες" που σου έγραψα πιο πάνω.

Απ'οτι κατάλαβες το κλειδί στην όλη την υπόθεση είναι ο θόρυβος από την στιγμή που είναι αθόρυβη μετά είναι στο χέρι σου να κάνεις εσύ ότι θέλεις.

post-227308-0-67957600-1373575957_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...