Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσύ μήπως δεν κοιτάς σωστά τα links ? μιλάμε για αυτούς που δίνουν τα παιχνίδια 300 + 320  νομίζω και όχι για τιμές skroutz.. Και ναι 199 ευρώ  κάνει σε αυτό έχεις έχεις δίκιο..  :P   :P   > http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2760-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

 

Άσε που με 199 παίρνεις και παιχνίδι !!

Εαν μιλαμε για την reference ψυξη,δεν αξιζει και 150 να'χει.Τετοιες τις βγαζουν στο σφυρι,με τις πρωτες ζεστες.Fail τελειως...

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2763-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Aυτη εχει 209,ΔΗΛΑΔΗ 10 ευρω παραπανω,και παιρνεις καρτα που εχεις ησυχο κυριολεκτικα το κεφαλι σου!

Με τα 199,δεν αξιζει καθολου μα καθολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποια συνεργάζονται με oktabit,infoquest μπορεί να έχουν.Πλαίσιο,you.gr,mgmanager,visionstudio μερικά.

Πήρα τηλέφωνο τα πρώτα καταστήματα που εμφανίζει στο Scroutz.

VisionStudio: Υπάρχουν τα παιχνίδια. Όταν την παραγγείλουν, θα ζητήσουν από τον προμηυεθτή να τους στείλει τους κωδικούς.

Digitan master: Δεν ισχύει πλέον η προσφορά. Σε ερώτηση μου αν γίνεται να ζητήσουν τους κωδικούς κατά την παραγγελία μου είπε, πως δεν γίνεται.

MG Manager: Θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν.

 

Γενικά είναι κάτι που δεν το γνωρίζουν πάντως. Για να δούμε.

 

Edit: MG Manager: Μου είπαν ότι δεν ισχύει πλέον η προσφορά.

Επεξ/σία από Heatspreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν μιλαμε για την reference ψυξη,δεν αξιζει και 150 να'χει.Τετοιες τις βγαζουν στο σφυρι,με τις πρωτες ζεστες.Fail τελειως...

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2763-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Aυτη εχει 209,ΔΗΛΑΔΗ 10 ευρω παραπανω,και παιρνεις καρτα που εχεις ησυχο κυριολεκτικα το κεφαλι σου!

Με τα 199,δεν αξιζει καθολου μα καθολου!

Είχες ποτέ refernce EVGA ?  Οτι αξίζει η διαφορα χρημάτων να πάρεις την AcX θα συμφωνήσω αλλα δεν εχει καμμια σχεση η γνωστη reference με την EVGA reference.γι'αυτο και η σειρά 6xx ηταν η πρώτη που εβλε acx πριν ήταν όλες οι EVGA reference.

Τώρα αν με τις πρώτες ζέστες φεύγουν και πάνε ταξίδι,για μπανια κλπ θα κάνω πως δεν το διάβασα σε μια κάρτα με 3 χρόνια εγγύηση..

και με τον @gsis θα συμφωνήσω ο ανυπόμονος να παει να πάρει ενάμιση χρόνου κάρτα και να την πληρώσει +100 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@heatspreader τα παιχνίδια τα έχουν και συνοικιακά καταστήματα, από προσωπική εμπειρία στο λέω, όπως φυσικά και καταστήματα του εξωτερικού.

 

Καλά ο moviemakergr ή δεν τα πάει καλά με τα μαθηματικά ή παραπληροφορεί.Πάλι κάνει σύγκριση τιμών ειδικής περίπτωσης εξωτερικού (που το πιο πολύ καιρό δεν είναι διαθέσιμη) με τιμές από Ελλάδα.

 

Εντωμεταξύ υπάρχει διαρκές spam με άσχετες κάρτες σε νήματα που δε κολλάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις αναλύσεις 8900x5000 που βαζουν στα benchmark ποτέ δεν τις κατάλαβα.

 

Εκτός και αν εμείς ζούμε σε άλλον πλανήτη και έχουμε άλλες οθόνες !

 

Βάλε 1920x1080 / 1920x1200 / 1680x1050 και θα καταλάβουμε τις διαφορες στις κάρτες, έλεος πια !

 

Θα το γραψω σε καμία γέφυρα με σπρευ γ@μω την πανακοντα μου.

 

Και βλεπεις κατι frames στις καρταρες 15 κ 20 fps λες και είναι παιξισιμο κάτι εκεί! Α είναι το σκάκι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάζεις τα link δεν είναι δυνατόν να παραπληροφορείς.. άλλοι μιλάνε συνεχώς υποθετικά και όταν κάποιος το ψάξει βρίσκει από πίσω τερατα και παραπληροφόρηση.. Στο είπα και παλαιότερα αν εσύ θέλεις να ψωνίζεις κάτω από την πόρτα σου πλήρωσε και +200.. Εγώ θα προτείνω πάντα με γνώμονα τι θα επραττα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε moviemaker χαλάρωσε, δεν ξέρω ποσο χρονών είσαι αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που αγοράζουν κάρτες πάνω από 15 χρόνια. Αυτό με το εξωτερικό καποτε δεν υπήρχε.

 

Άσε που το κάτω από την πορτα σου το έχεις παρουσιάσει σαν κατάρα !

 

Υπάρχουν και τα μεταφορικά, που σε κάποιες περιπτώσεις απλά έχεις γλυτώσει 15 κ 20 ευρώ αν για εσένα αξίζει όλο αυτό και να βγάζεις τα λεφτά σου έξω, η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι είσαι λάθος.

 

Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις που ταλαιπωρηθηκαν κάποιοι που είχαν αγοράσει απ εξω οταν χαλασε αυτό που είχαν αγοράσει.

 

Επίσης λαβε υπόψιν σου ότι την διάφορα που κερδίζεις τώρα αγοράζοντας απ έξω την χάνεις στην μεταπωληση. Είναι στα συν να πουλάς κάτι και να λες απόδειξη από Ελληνικό μαγαζί. Μάλλον είσαι λίγο άπειρος ακόμα και δεν τα βλέπεις σφαιρικά τα πράγματα.

 

Φιλικά πάντα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για συγκεκριμένο "εξω"  κ μιλάμε για Ευρωπαϊκό κατάστημα  EVGA καλό είναι να μην το γενικεύουμε και φτάσουμε στο ότι κάποτε κάποιοι έχασαν και λεφτά στην Νιγηρία.. απλά για να κάνουμε έναν αντίλογο και μάλιστα ανούσιο μιας και εδώ "δεν μετράμε" αλλά "προτείνουμε"..

Επίσης καλό είναι να ξεφύγουμε από αγκυλώσεις του παρελθόντος οι οποίες έχουν αποδεδειγμένα επιδράσει αρνητικά πάνω μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες ποτέ refernce EVGA ?  Οτι αξίζει η διαφορα χρημάτων να πάρεις την AcX θα συμφωνήσω αλλα δεν εχει καμμια σχεση η γνωστη reference με την EVGA reference.γι'αυτο και η σειρά 6xx ηταν η πρώτη που εβλε acx πριν ήταν όλες οι EVGA reference.

Τώρα αν με τις πρώτες ζέστες φεύγουν και πάνε ταξίδι,για μπανια κλπ θα κάνω πως δεν το διάβασα σε μια κάρτα με 3 χρόνια εγγύηση..

και με τον @gsis θα συμφωνήσω ο ανυπόμονος να παει να πάρει ενάμιση χρόνου κάρτα και να την πληρώσει +100 ..

Οτι cooler και να εχει,δεν συγκρινεται με τιποτα το custom.Απλα τα πραγματα.Και οταν λεω στο σφυρι,δεν εννοω οτι καιγονται,αλλα ανεβαζουν temps,και δεν ειναι ευχαριστο στον καθενα.

Για διαφορα 10 ευρω,με σαφως ποιοτικοτατο cooler αλουμινιο κλπ,δεν αξιζει καν ανα ασχολεισαι,και να αγοραζεις τετοιες καρτες,με τετοια ψυξη.Οταν φτασουμε στο σημειο ισοτητας των temps και noise στα 2 συστηματα,τα ξαναλεμε...Oλες οι καρτες σχεδον 3 χρονια εχουν πλεον.Δεν καταλαβα αυτο που ειπες με την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε η ώρα να τα ξαναπούμε έχει φτάσει .. απλά και λογικά δεν το γνωρίζεις δικαίως όμως αφού προφανώς δεν ήσουν ποτέ κάτοχος EVGA ..  και πες μου εσύ πια κάρτα με μαμησια ψύξη έχει αυτό το αποτέλεσμα στο 80%

Τώρα για τα 10 ευρό συμφωνώ το έγραψα και πιο πάνω άλλωστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε η ώρα να τα ξαναπούμε έχει φτάσει .. απλά και λογικά δεν το γνωρίζεις δικαίως όμως αφού προφανώς δεν ήσουν ποτέ κάτοχος EVGA ..  και πες μου εσύ πια κάρτα με μαμησια ψύξη έχει αυτό το αποτέλεσμα στο 80%

Τώρα για τα 10 ευρό συμφωνώ το έγραψα και πιο πάνω άλλωστε.

 

Ενα θα σου πω...ελεγξε το μικροφωνο της καμερας :lol: Εαν ηταν τοσο καλο,επρεπε να ακουω αναπνοη,και γενικα οποιονδηποτε αλλο θορυβο στα background.Εκτος κι αν στο σπιτι εχεις ηχομονωση...αυτο οχι μονο δεν ειναι φυσιολογικο,διοτι να μην ακουγεται τελειως ενα blower στα 80%,ειναι σαν να μου λες,οτι η evga βρηκε την εξωγηινη αεροψυξη μηδενικων αεροδυναμικων θορυβων,και ρουλεμανιων,και οι οι υπολοιποι nvidia,asus,gigabyte κλπ,παιρνουν ακομη τον υπνο του δικαιου! :P Νομιζω οτι το φανακι δουλευει σε ενα ποσοστο,και οσο και να ανεβαζεις αλλο δεν παει.Θα ηθελα απο την ιδια καρτα,ακομη ενα αλλο βιντεο απο αλλο χρηστη,με φυσιολογικη καμερα.

Προς στιγμην,δεν υπαρχει αλλο βιντεο και σε youtube με μηχανημα dbλομετρο,και θα μου επιτρεψεις να αμφιβαλω.Συγνωμη,ε;

Α,αν μπορεις,και βγαινει το πλαινο,θα ηθελα ενα κοντινο στην καμερα,καρφωμενο,ανεβαζοντας στροφες.Θα καταλαβω περισσοτερα,ακουγοντας τον θορυβο απο την αρχη,σε συναρτηση με τις στροφες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οκ.. καλύτερα να αγοράσεις μια EVGA να την τεσταρεις μόνος σου για να ξέρεις κιόλας γιατί πράγμα μιλάμε..

Αν δεν έχεις αυτή την δυνατότητα το σπίτι μου είναι ανοιχτό και κάνω και καλό φρεντακι.. ;)

Αν παρατηρήσεις στο video κάποια στιγμή επειδή ήταν αργά το βράδυ και είχε απόλυτη ησυχία περνάει ενα αμάξι από τον αποπανω δρόμο.. και καταγράφεται..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...