Προς το περιεχόμενο

770 ή 7970?


kouklakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ και εσυ την έχουμε στο κουτί μας.. :P 

και περα απο την πλάκα το εχω γραψει 100δες φορες.. "οτι τους κάνει χαρούμενους" αυτο να επιλέγουν.. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει fanboy nvidia δεν ειμαι απλα  περιμενα να βγει η σειρα 7 και αφου ειδα και καλες τιμες την πηρα αλλιως θα επελεγα με τα 1000 την 7970 απο την 670 πριν βγει η σειρα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε , δεν ξερω τι θα διαλεξεις, Απλα για τους υποστηρικτες της Nvidia, να ξερεται οτι  ΑΜΔ vga 2 γεννιες παλαιοτερο, ανταγωνιζεται ειδη την 7χχ σειρα της νβιντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε , δεν ξερω τι θα διαλεξεις, Απλα για τους υποστηρικτες της Nvidia, να ξερεται οτι  ΑΜΔ vga 2 γεννιες παλαιοτερο, ανταγωνιζεται ειδη την 7χχ σειρα της νβιντια.

οτι να ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O coreman7 μαλλον ειναι ενα απο τα νεα troll στο insomnia κλασικο παραδειγμα εδω http://www.insomnia.gr/topic/492204-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CF%83%CF%8D%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-gaming/ που μεχρι και ο Millenium τα χασε  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς να καταλάβω; Οτί η κάρτα δεν έχει κάτι ουσιαστικά καινούριο πέρα από τη τιμή σε σχέση με την 680; Που είναι κάτι θετικό εννοείται αλλά δεν τη κάνει κάτι φρέσκο και πραγματικά καινούριο.Όσον αναφορά την αρχιτεκτονική και τις επιδόσεις δεν υπάρχει κάτι καινούριο που να ικανοποιήσει κάποιον που ασχολείται με αυτά.

 

Εχεις κολλήσει με το αν έχει κάτι καινούργιο λες και σου είπα εγώ κάτι τέτοιο..

 

Είναι μια καινούργια κάρτα,πως το λένε καινούργια άσχετα με το ότι τεχνολογικά είναι στο ίδιο επίπεδο και απλά είναι ανεβασμένη.

Είναι σαν να σου λέω πάρε 3570k σε νέο σύστημα και όχι 4670k επειδή έχουν τις ίδιες επιδόσες...το παλιό προϊόν θα επιλέξεις εσύ που ψάχνεις για νέα κάρτα στο σύστημα σου;

 

Αν ναι οκ ρε φίλε τι να σου πω,μεγειά σου με χαρά σου!

 

Και ξαναλέω γιατί βλέπω και εντελώς καμμένα posts,δεν είμαι υποστηριχτής καμίας εκ των 2 εταιριών..τον κώλο θέλουν να μας πιάσουν αμφότερες.

Το θέμα είναι αν όντως θες να αγοράσεις κάτι ΝΕΟ (μην το συζητάμε πάλι τι εννοώ) ή κάτι που έχει 2 χρόνια στα ράφια με ότι συνεπάγεται αυτό σε αξία μεταπώλησης και μπλα μπλα..

 

Θες ίδιες επιδόσεις...μαζί σου!

Θες ίδια τιμή..πάλι μαζί σου!

Αφού λοιπόν είναι ίδιες κάρτες γιατί να μην πάρεις μια που βγήκε ΤΩΡΑ και να επιλέξεις μια πιο παλιά κάρτα; Αυτό δεν καταλαβαίνω...

 

Και αν είναι για τα παιχνίδια,η προσωπική μου γνώμη είναι ότι είτε τα δίνει είτε όχι εμένα μου είναι αδιάφορο.

Τα συγκεκριμένα παιχνίδια ξαναλέω..και αυτό γιατί δεν είχα σκοπό να τα αγοράσω!

 

 

Και για να στο πω και αλλιώς γιατί κάπου κολλάς..αν (υποθετικά πάντα) σε 4 μήνες βγει μια 9950 και έχει ίδιες επιδόσεις με την 770 ποιος ο λόγος να πάρεις καινούργια την 770 αφού θα έχει βγει ένα νέο προϊόν που προσφέρει τα ίδια;

 

 

Αυτά είχα να πω και πραγματικά δεν ξαναλέω κάτι άλλο...αν δεν καταλαβαίνετε τι εννοώ σόρρυ αλλά δεν με απασχολεί το που θα μπουν τα χρήματα του κάθε αγοραστή,το θέμα είναι να μπουν εκεί που τον συμφέρει!!!

Over and out..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε .. αν παίζεις crysis 3 με την ολοκαίνουρια σου 770 και στα διαλειματα μπαίνεις και διαβάζεις τα ποστ σκέφτεσαι "τι βλάκας που ήμουν τόσες μέρες και ασχολούμουν με κολλημένα μυαλά.. η επόμενη σκέψη είναι τι καλά που έκανα και άφησα ένα παιχνίδι άγγιχτο και το έχω τώρα...

Έτσι με αυτή την χαρά έρχεται και η απόσβεση.. σας συμβουλεύω το ίδιο..  :wub: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...