Προς το περιεχόμενο

Gigabyte Gtx 760 OC 2gb Vs Gigabyte 7950 3gb : Συγκριτικο με Benchmarks


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 398
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χιλια σορυ παιδες αλλα γινεται ενας χαμος με την δουλεια και δεν εχω βρει καθολου το χρονο. Ερχεται η αδεια ομως και μια ημερα θα την αφιερωσω για το new patch ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρω εδώ αν και off topic επειδή έγινε σχετική αναφορά στις προηγούμενες σελίδες σχετικά με την Sapphire 7950 Vapor-X with Boost από το Πλαίσιο.

 

Ενεργοποίησα το boost στα 950mhz και πράγματι παρατήρησα clock drops με αποτέλεσμα να μην είναι σταθερά 950mhz και να υπάρχουν σκαμπανεβάσματα χωρίς να παρατηρήσω πάντως κάποια διαφορά παίζοντας το Batman Arkham City. Ψάχνοντας λίγο στο διαδίκτυο, οι περισσότεροι έλυσαν το θέμα αυξάνοντας το power control settings στο +20 τοις εκατό από το AMD Overdrive. Πράγματι με το +20 τοις εκατό τα 950mhz μένουν σταθερά όλη την ώρα είτε παίζοντας παιχνίδι είτε στο desktop. Θα δοκιμάσω να το μειώσω αν ισχύει το ίδιο στο +15 τοις εκατό ή και στο +10.

 

Συγγνώμη και πάλι για το offtopic.

 

YΓ. Επίσης η κάρτα σε full load δεν έχει ξεπεράσει αυτές τις μέρες τους 56 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για την ενηνςρωση. Φανη αυτο το ηξερες? Ε? :P Χμμ, οι θερμοκρασιες ειναι υπερβολικα καλες ή παιζεις σε δωματιο με 17 βαθμους. Μαλλον η καρτα σου δεν θα ειναι lockαρισμενη συνεχεια στο 1.25V αλλα πολυ πιο κατω. Nice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να ξέρω; Εγώ και με το +20% έχω clock drops.

 

Τώρα αν δεν εφαρμόζεται το +20% που ορίζω εγώ, sorry αλλά δεν είμαι sensorας μέσα στην κάρτα, ούτε μπορώ να μυρίσω τα νύχια μου για να δω αν όντως είναι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατα drivers εχουν βγαλει στην nvidia γαμω, βαζω τους 326.19 και τους 326.29 και αν οχι ιδιο αποτελεσμα,μερικες φορες εχω και μικροτερο αν ειναι δυνατον! Γιατι να το κανει αυτο? Υπαρχει κανενα προγραμμα να αφαιρει τελειως τους nvidia drivers οπως κανει το amd unistaller?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pfff καλα,ελεγα μηπως υπηρχε κατι αλλο... Εντομεταξυ πουθενα αυξηση στα fps το tomb raider ακριβως τα ιδια νουμερα βγαζω με αυτους τους 2 drivers που ειπα... και ειχα παρει φορα γαμω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prospector8 είχα γράψει οτι βγήκαν οι 326. Αυτό που διαβάζω όμως σε ξένα forum είναι οτι πολύς κόσμος έχει προβλήματα. Πολλοί μάλιστα χρησιμοποιούν μια έκδοση των 314 ως την πιο user/oc friendly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι επιβεβαιώννω οτι δεν ειναι τοσο καλοι drivers, διαβασα οτι και πολλοι που εχουν προβληματα με αυτους. Κατι ακομα, στο Dirt Showdown ειχα αυτο το προβλημα

 

http://farm4.staticflickr.com/3709/9320848716_432bff5ac9_b.jpg

 

Ειχα παει στo nvidia panel αλλα με κανεναν τροπο δεν καταφερα να το φτιαξω. Μαλλον παιδες με τους Whql θα κανω το τελικο τεστ :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...