Προς το περιεχόμενο

XCOM: Enemy Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως, δεν έχουμε να κάνουμε με τα 27 - 30 ευρώ ή και περισσότερα. 15 λίρες από Amazon, όπως είπα και πιο πίσω, 18 στο Steam, και τα πρώτα reviews έχουν αρκετά καλά λόγια.

 

Άντε να γινόμαστε πολλοί, τέλος της βδομάδας όλοι εδώ να λέμε ιστορίες ηρωισμού και θανάτου!

 

ΚΑΤΩ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ - ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΟΣ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΜΟΣ - ΕΞΩ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Mονάχα να είναι compatible μετά την πρώτη-πρώτη αποστολή θέλω, τίποτε άλλο.

 

Και κάποια στιγμή, θα ρίξω τα πάντα-όλα από second wave, να γίνει της τρελής :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ironman εννοείτε, δεν πιστεύω να κοτέψετε?

 

Αν δεν ειμαι σιγουρος για τη σταθεροτητα του τιτλου οσον αφορα τα bugs τοτε οχι ironman. Κανονικο παιχνιδι και παιζω σαν ironman μηπως και συμβει καμια μαλακια για να εχω ενα bakc-up save. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nα γράψω κι ένα "αρνητικό", δε με ενθουσιάζει το γκανγκστερικό ντύσιμο των ανθρώπων της EXALT. Τελείως άβολα ρούχα για μάχη μου φαίνονται.

 

Eδώ κάνουν τα βάζουν με την X-Com, σίγουρα δεν ξέρουν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουχαχα, αυτό το παιχνίδι ώρες ώρες...

 

Εν όψει του expansion έχω αρχίσει ένα κάρο Ironman campaigns που τα σταματάω όταν μια αποστολή χαθεί πανυγηρικά ή φύγει κάποια χώρα από τη συμμαχία. Έχουν περάσει άπειροι rookies από τα χέρια μου, μερικοί απλά ήταν άτυχοι και κάποιους - λίγους - τους πήρα στο λαιμό μου (όπως τον τελευταίο φουκαρά που από απληστία τον έστειλα να φάει εξ επαφής sectoid αντί να του ρίξει χειροβομβίδα, χωρίς να μου έχει βγάλει σύμβολο πως το sectoid είναι σε overwatch). Μερικοί είναι ξεχωριστοί...

 

Γνωρίστε τον Ευάγγελο (Βαγγέλα) Κατσαρό. Είναι γομάρι, μελαχρινός, με κρεμαστό μουστάκι σαν του Πάντσο Βίγια και περισσότερο μοιάζει με Μεξικάνο παρά για Έλληνα. Αυτό το φυντάνι λοιπόν, στην πρώτη του αποστολή  έφαγε ένα sectoid με χειροβομβίδα, έκανε τον καμπόσο και στην πρώτη ριπή που έφαγε πανικοβλήθηκε κι άρχισε να κλαίει. Ο θεός τον λυπήθηκε και του έδωσε...προαγωγή σε sniper (ευτυχώς τα stats του ήταν αρκετά καλά). Στη δεύτερη αποστολή, ο απόγονος του Κολοκοτρώνη έδειξε τα δόντια του και έφαγε 4 άλιενς από τα 8.

 

Το αγόρι μου λοιπόν συνεχίζει να προοδεύει και είμαι περίεργος να δω πού θα φτάσει. Οι συμπατριώτες του σε άλλα playthroughs Χρήστος Παπαδόπουλος και Ζήνα Βαγενάς (όπως το ακούτε) πήγαν άκλαφτοι.

 

Το Classic Ironman είναι μεγάλο μανίκι. Αυτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξω σε Ironman. Ever.

 

Είχε πίστες όπου έτρωγα teleportation bugs ή ενεργοποιούνταν αυτόματα όλοι οι κακοί του χάρτη και κάναν ομαδικό ντού.

 

Αν το είχα σε Ironman, θα το είχα παρατήσει το παιχνίδι....

 

Απλά πειθαρχείς επι του εαυτού σου να μήν χρησιμοποιεί το load παρα μόνο σε game breaking bugs, όπως τα παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιεπ, εγώ επειδή περιμένω τη retail έκδοση θα το έχω το Σαββάτο. Άκυρο, σύμφωνα με το Άμαζον στάλθηκε ήδη και θα το έχω αύριο! Μακάρι!

 

Για τα bugs, δε μου έχει τύχει κάτι τόσο άσχημο αλλά ώρες ώρες η διαφάνεια των κτιρίων και, κυρίως, η σταθερότητα της κάμερας όταν στοχεύεις με εκρηκτικά, σου σπάνε τα νεύρα. Εκεί που χρειάζεται μέγιστη ακρίβεια βλέπεις την οθόνη να πηγαίνει πάνω κάτω...

 

Ο Βαγγέλας απέκτησε το ελληνοπρεπέστατο παρατσούκλι "Enigma" :D :D :D

 

Επίσης έχω μια Ιρλανδή sniper που πήρε class απλά με το να είναι σε 2 αποστολές και να μη σκοτώσει τίποτα. Στην τρίτη, βέβαια, έσπασε το ρόδι με ένα sectoid από overwatch.

 

Βέβαια (και αυτό) το playthrough θα πάει άκλαυτο, γιατί έχω 2 χώρες με panic 5 που ακόμα δεν έχουν φύγει αλλά δεν τις βλέπω να μένουν για πολύ ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο Βαγγέλας απέκτησε το ελληνοπρεπέστατο παρατσούκλι "Enigma" :D :D

 

Κάθεται στην σκιά χωρίς να τον βλέπουν και στριφογυρνάει το μουστάκι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βέβαια (και αυτό) το playthrough θα πάει άκλαυτο, γιατί έχω 2 χώρες με panic 5 που ακόμα δεν έχουν φύγει αλλά δεν τις βλέπω να μένουν για πολύ ακόμα...

 

Ironman Classic παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθεται στην σκιά χωρίς να τον βλέπουν και στριφογυρνάει το μουστάκι; :P

 

Ντεμ ράιτ. Είναι ο τρόμος που πετάει τη νύχτα (λουλούδια στα μπουζούκια).

 

Και ναι είναι Ironman Classic (μου ξέσκισε 2 χώρες σε abduction mission, από +3 τις πήγε +5 γιατί έτσι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...