Προς το περιεχόμενο

H Samsung εξετάζει τη χρήση αλουμινίου στο Galaxy S5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειπα αυτο,ειπα οτι αν δεν μπορεις καλα να το κρατας στο ενα σου χερι ευκολα,κυριως για τα phablet 6-6.5'', τοτε δεν θα σε βολευει και στα τηλεφωνα,που παραμενει μια απο τις πιο βασικες του λειτουργιες τα τηλεφωνα και μιλαω γενικα για την πλειοψηφια των καταναλωτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω αν οι 6-6.5 ίντσες θα γίνουν το στάνταρ όπως είναι οι 4.7-5 σήμερα. Δε το νομίζω κιόλας. Όμως υπάρχει αγοραστικό κοινό και για αυτές τις συσκευές και μια που έχω πιάσει το Galaxy Mega 6.3 στα χέρια μου μπορώ να διαβεβαιώσω ότι ένας μεσαίου μεγέθους άνθρωπος το πιάνει με άνεση με το ένα χέρι για να πραγματοποιήσει τηλεφωνική κλήση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνολογικο φορουμ και ουτε το τηλεφωνο δε ξέρετε τι ειναι!

Τηλεφωνο ειναι αυτο:

Making-phone-call-on-Samsung-Galaxy-Note

 

Ολα τα υπόλοιπα ειναι μινιατουρες μπιχλιμπιδια που εξεφανιζονται στη τσεπη και στο χερι!Και ο μονος τροπος για να μη τα χανεις ειναι να τα κρεμαζεις στ'αυτι για σκουλαρικι!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ,ΧΟΜΠΙΤ,Ε ΧΟΜΠΙΤ!!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τις πιο βασικες του λειτουργιες τα τηλεφωνα και μιλαω γενικα για την πλειοψηφια των καταναλωτων.

 

Οι εταιρίες κατευθύνουν τον κόσμο μέσω διαφήμισης. και οι πωλητές στα καταστήματα είναι 100% ικανοί να σου πουλήσουν iphone 5 για να παίρνεις τηλέφωνο τους κολλητούς σου. Κάπως έτσι πολλοί έχουν μπερδευτεί και παραπονιούνται για μεγάλα "τηλέφωνα".

 

edit: είναι και η θέληση να συμβαδίζουμε με τη μόδα, να έχουμε ότι και οι άλλοι έστω και αν δε μας αρέσει, δηλαδή νιώθουμε πίεση, ένα ζόρι να ταιράζουμε. Εγώ λέω όσοι θέλετε τηλέφωνο απλά αγοράστε ένα και μη σας νοιάζει τί θα πουν οι άλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν έτη 2014 και samsung galaxy s5 με 5" με μέταλλο ή αλουμίνιο θα μιλάμε πλέον για τον άνετο πρώτο που από κάτω θα ακολουθούν (lg,htc,sony,nokia) οι οποίοι θα μάχονται για την δεύτερη θέση! Καλά για iphone δεν το συζητώ γτι μετά το 5c θα πιάσει πάτο για τα καλά.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες κατευθύνουν τον κόσμο μέσω διαφήμισης. και οι πωλητές στα καταστήματα είναι 100% ικανοί να σου πουλήσουν iphone 5 για να παίρνεις τηλέφωνο τους κολλητούς σου. Κάπως έτσι πολλοί έχουν μπερδευτεί και παραπονιούνται για μεγάλα "τηλέφωνα".

Δεν ειναι λαθος των εταιριων αν οι καταναλωτες/πελατες δεν ξερουν τι θελουν,δεν κανουν ερευνα αγορας πριν αγορασουν,αν δεν εχουν να φανε αλλα να παρουν το ακριβο κινητο για να το βαλουν στο τραπεζι στις καφετεριες.

Δηλαδη αν καποιος παει και αγορασει το S4 απο την Ηλεκτρονικη στα 740 και οχι απο καπου αλλου στα 480 θα φταιει το καταστημα που αλλος το πληρωσε τοσο ακριβα,ή ο καταναλωτης που δεν εψαξε πριν αγορασει.

 

 

Τεχνολογικο φορουμ και ουτε το τηλεφωνο δε ξέρετε τι ειναι!

Τηλεφωνο ειναι αυτο:

Making-phone-call-on-Samsung-Galaxy-Note

 

Ολα τα υπόλοιπα ειναι μινιατουρες μπιχλιμπιδια που εξεφανιζονται στη τσεπη και στο χερι!Και ο μονος τροπος για να μη τα χανεις ειναι να τα κρεμαζεις στ'αυτι για σκουλαρικι!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ,ΧΟΜΠΙΤ,Ε ΧΟΜΠΙΤ!!!

Η φωτογραφια του ektor7 ολα τα λεφτα  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιο είναι το πρόβλημα δηλ. 

Από την στιγμή που υπάρχουν μοντέλα από 3,5" ~ 6,5", Επιλέγει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει. 

 

Ποιος ο λόγος τις γρίνιας λοιπόν?

Προσωπικα δεν εχω προβλημα ισα ισα γουσταρω τις μεγαλες οθονες και εγω 5αρα εχω στο κινητο και με 5.5 δε θα ειχα προβλημα (οχι παραπανω γιατι δεν εχω ορεξη για δουλεμα) αλλα οταν θελει καποιος να συνδυασει,π.χ μια κοπελα η καποιος με μικρα χερια η καποιος που δε θελει να κουβαλαει τσαντακια κλπ ΛΟΓΙΚΕΣ ιντσες κινητου μαζι με καλο hardware μαλλον θα γκρινιαξει και με το δικιο του.

 

Το σχολιο μου το εννοω πιο πανω οτι ειμαι περιεργος σε πιο μεγεθος θα κατασταλαξουν τελικα και δεν ειναι καθολου αστειο,γιατι με το παραληρημα που τους εχει πιασει ποιος την εχει μεγαλυτερη σε 5 χρονια θα κυκλοφορουμε με κανα 32ρι "smartphone" στη πλατη.

Και ουτε ειμαι εναντια της τεχνολογιας,ας βγαλουν μια μπαταρια να τη φορτιζεις καθε 10 μερες και εκει να δεις πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει γυναίκες κοντές με μικρά χέρια και 5άρια smart και τα κρατούσαν μια χαρά. Εκτός και αν αναφερόμαστε σε νήπια.  http://www.sizeall.com/

 

 

Επίσης υπάρχουν τα iphone, s4 mini, HTC One mini και αξιόλογα κινέζικα σε μικρότερες ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να ξαναέρθουν τα clamshell κινητά, με αναδιπλούμενη οθόνη αυτή την φορά, αναγκαστικά τρώμε στην μάπα τα τεράστια παντοφλέ κινητά. Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει γυναίκες κοντές με μικρά χέρια και 5άρια smart και τα κρατούσαν μια χαρά. Εκτός και αν αναφερόμαστε σε νήπια.  http://www.sizeall.com/

 

 

Επίσης υπάρχουν τα iphone, s4 mini, HTC One mini και αξιόλογα κινέζικα σε μικρότερες ίντσες.

Kαι εγω ξερω κοπελες και φιλους που δε τους ειναι βολικο και θελουν hardware τουμπανο σε 4 ιντσων οθονη.

Οποτε τι κανουμε?Τους αρχιζεις στα καντιλια γιατι δε τους βολευει η παντοφλα και που δεν υπαρχουν αλλες επιλογες πλην των 5.5 ιντσων?Η ριχνεις κραξιμο στη samsung και στη καθε samsung που σε λιγο θα μας κανει να παρουμε το "smartphone" στη πλατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου η οθόνη θα μεινει στις 5 ιντσες και θα ανεβει η ανάλυση..
Γιατι να μεγαλωσει σε ιντσες απο την στιγμη που υπάρχει το note..
Αντε να το δουμε και σε αλουμινιο και να δω τι θα βρείτε να λετε μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...