Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως, ακόμη πονάει το δεξί μου κωλομέρι για τα 3,5 ευρώ για έναν φρέντο.πρώτη φορά πήγα γιατί άκουγα πολύ αβάντα για τον καφέ τους.Ο στιγμιαίος εσπρέσο που πίνω από το dowe Egberts είναι έτη φωτός μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν αξίζει να κάτσεις σε Μικέλ.... Μόνο στο χέρι και αν γιατί η τιμή είναι εντελώς διαφορετική 2 στο χέρι και 3,5 να κάτσεις... και απλά δεν αξίζει γιατί πληρώνεις τιμή "κανονικής" καφετέριας ενώ κάθεσαι σε "fast food" καφετέρια.....

 

Το μόνο μπόνους είναι ότι αν δεν έχει πολύ κόσμο, όσο τρως τα κεκάκια άλλο τόσο στα ξαναγεμίζουν μέχρι να σκάσεις και να του πεις "Φίλε μην φέρεις άλλα γιατί θα πεθάνουμε" (είμαι και λαίμαργος, όσο φέρνουν τα τρώω)

 

Πάντως όταν παίρνεις καφέ στο χέρι δεν δίνουν πια τίποτα έχω παρατηρήσει στα πιο πολλά, μόνο αν κάτσεις και αν πάρεις delivery....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bruno είναι η αντιγραφή των Mikel ; Αν και κάποιος μου είπε οτι ήταν πριν τα μικελ.

 

Πριν αρκετα χρονια ειχαν ανοιξει μια καφετερια στη Λαρισα που ονομαζοταν Σοκολα... Μετα χωρισαν και ο ενας ανοιξε τα Μικελ και ο αλλος τα Μπρουνο. Ολα τα ροφηματα και οι καφεδες ειναι σχεδον ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα και για ένα Πατρινό franchise που είναι και στο 1/10 του κόστους του Mikel.

Ισχύει;

 

Μάλλον το  Coffee Brands πρέπει να είναι.... άνοιξε μόλις ένα στη πόλη μου και μου είπαν ότι στη Πάτρα έχει αρκετά.

 

Μα καλά πόσες αλυσίδες με καφέ θα έχουμε στο τέλος....  :-D  Είμαστε η Silicon Valley των καφετεριών....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Κάπου διάβασα και για ένα Πατρινό franchise που είναι και στο 1/10 του κόστους του Mikel.

Ισχύει;

 

Νομίζω είναι και το Coffee Island πατρινό franchise

 

Νομιζω στην Πατρα ειχε κλεισει το 1ο.Πριν κανα μηνα.

 

Μεταξύ μας, το σημείο που είχε ανοίξει αυτό το Mikel ήταν πολύ άσχετο ( από πάνω έχει πεζόδρομο με ΟΟΟΟΛΕΣΣΣ τις καφετέριες της Πάτρας και περαντζάδα τρελή ). Οχι πως το δεύτερο είναι σε καλύτερο σημείο αλλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λεει ο τιτλος! Μια φιλη μου απο λαρισα με επρηζε με τα μικελ. Τωρα και ολοι στην Αθηνα. Χαμος με αυτα.  Αξιζουν τοσο πολυ δηλαδη ρε παιδι μου; Δεν εχει τυχει να παω να αγορασω. Τα νεα *bucks;

starbucks μόνο 12χρόνα - 17χρονα πάνε.

 

μα καφετέρια στην Ελλάδα και να μην έχει φραππέ ή χώρο καπνιστών ?  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχει κάποια επίσημα; Αν δεν κάνω λάθος δεν προβλέπεται από το νόμο.

 

Συνήθως μέσα στο κτίριο απαγορεύεται, ενώ άμα έχει τραπέζια έξω σε αφήνουν να καπνίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μου κανουν καμια αισθηση τα μικελ

 

μετριος και υπερτιμημενος καφες, οκ εξυπηρετηση και χωρος λιγο..καρναβαλι

 

θα περασει και αυτη η μοδα, οπως και με τα φλοκα...

 

τα λεει ωραιοτατα εδω

 

http://www.emexezidis.com/2014/01/4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...