Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αύριο πάω μικελ.υγ δεν έχω κυτταρίτιδα :-D

κοιτα για να κανεις αποσβεση τα λεφτα του καφε πρεπει να φας τουλαχιστον 1 κιλο μπισκοτα και ενα ολοκληρο κεικ.οταν πας φροντισε να εχεις αρκετο ελευθερο χρονο για να κανεις καταναλωση

 

Πού είναι είπαμε;

 

Για Αθήνα.

παντου εχει.γκουγκλαρε αθηνα μικελ και θα δεις σε ποια σημεια εχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά το διαβάζω εδώ. Στην αρχή νόμισα πως είναι θέμα για τον τύπο με την μάσκα αερίου.

 

Στο Ν. Ηράκλειο κοντά στα 3 Αστέρια 1.5 €, μαζί με εμφιαλωμένο νερό, τεράστιος κρύος εσπρέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα μια φορα γυρω στα Χριστουγεννα σε ενα της Θεσσαλονικης μονο και μονο για να διαπιστωσω γιατι γινεται τοσος ντορος.

 

Καφες ΟΚ,αλλα οχι κατι που θα με εκανε να καθομαι σε ενα τραπεζακι με τον αγκωνα του διπλανου μου να μου ζουλαει τη μυτη και το ποδι μου να κρατιεται μετα βιας σε αφυσικη σταση για να μην γκρεμισει το τραπεζι.

Αυτο το πραγμα δεν ειναι "πινω καφε" αλλα "ειμαι μαζοχας και γουσταρω τα βασανιστηρια".

 

Στη Θεσσαλονικη τουλαχιστον εχει απειρες καφετεριες να αραξεις μεχρι και να ξαπλωσεις,και να πιεις και καλυτερο καφε.

 

Το μονο καλο που βλεπω ειναι οτι δουλευει πολυ προσωπικο και οσοι περισσοτεροι εχουν δουλεια τοσο το καλυτερο για ολη την κοινωνια,οποτε ας συνεχισουν τα τρεντοπροβατα να στουμπωνουν τα mikel να βγαζει ο κοσμος ψωμακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στην Λαρισα γινεται χαμος τα τελευταια 5 χρονια... Ολα του τα μαγαζια γεματα χειμωνα-καλοκαιρι, ειναι ο ενας πανω στον αλλο ή ακομα και να περιμενουν 20-30 λεπτα για να ελευθερωθει καποιο τραπεζι. Τωρα εχουν ανοιξει πολλα μαγαζια και σε αλλες πολεις εκτος Θεσσαλονικης και Αθηνας. Ειναι η καφετερια που θα γεμισει πρωτη και θα αδειασει τελευταια και φυσικα οι μισοι καφεδες στο χερι προερχονται απο αυτο το μαγαζι...

 

Ο καφες (φρεντο καπουτσινο) ειναι οντως ενα μειγμα σοκολατας-λατε-καφε αλλα στους περισσοτερους αρεσει με τα 1000....Εμενα παλι οχι τοσο πολυ.

Η σοκολατα ειναι αρκετα καλη!

Επισης στην Λαρισα ολοι καφεδες εχουν 3 Ευρω και οχι 3,5 οπως στις υπολοιπες πολεις.

Θετικο το οτι σου φερνουν συνεχεια κεικ και μπισκοτα!

Οι Υπαλληλοι περνανε πρωτα απο εκπαιδευση και μετα παιρνουν γυρω στα 650 ευρω με ενσημα και απο ολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβατα όσοι πάνε...

 

...καλά όμως που εσύ δεν έχεις πάει

Ωπ! Θίχτηκε για άλλη μια φορά που έκραξαν την αγαπημένη της συνήθεια..

 

Από καφετέρια έγινε το post να φανταστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του κατσε του βλαχου απο το πουθενα..

 

για να ανοιξεις τετοιο μαγαζι πρεπει να σταξεις 300.000 ευρω στο βλαχο

 

Παίδες, από Αθήνα; :-)

 

πολλα ακουγονται.εχω ακουσει οτι και καλα εχει μια εθιστικη ουσια μεσα ο καφες και μετα απο καποιες φορες που θα πιεις μετα μονο απο εκει θες να πινεις τον καφε σου.

AHIBnVm.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mikel τα ηξερα μονο απο αγγελιες εργασιες που ζηταγαν συνεχεια ατομα δεν ηξερα καν τι ειναι.

Μπηκα στο site τους και ειδα οτι εχουν 53 μαγαζια τρελο νουμερο για την εποχη μας.

 

Δεν εχω παει ουτε νομιζω οτι θα παω για καθε μονο σε μαγαζια με ταυτοτητα οχι σε αλυσιδες αμα ειναι πινω και στα goodies ή στα mac....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο για τον καφε μου το λενε και αλλοι που ρωτησα. Οτι αν σου αρεσει 100% καφες τοτε δε θα σε τρελανουν τα μικελ. Αν σου αρεσουν καφεδες με γαλατα σοκολατες κλπ τοτε θα σου αρεσουν. Εγω παντως τον καφε δε τον εχω σαν ροφημα στυλ σοκολατας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εσεις πιστευετε οτι ο αλλος καθεται στην ουρα μεχρι να αδειασει καποιο τραπεζι, επειδη εχουν την μαγικη συνταγη του καφε στα μικελ? Προφανως ειναι μοδα, προφανως ειναι hype του ονοματος της αλυσιδας, προφανως λειτουργει ο κοσμος σαν μαζα και με κανενα αλλο κριτηριο.

 

Διοτι εγω δε βλεπω αλλο λογο να ειναι γεματο το μαγαζι της Κατεχακη ΟΛΟΝ τον Αυγουστο οπου βαραει ηλιος, καυσαεριο, φασαρια, κορνες κλπ και extra bonus εχεις την θεα της γεφυρας του Μετρο, τη στιγμη που λιγο παραδιπλα ας πουμε υπαρχει το Verde. Σιγα μην ειναι για την γευση στον καφε ολο αυτο. Να πω οτι ηταν take away το καταλαβαινα αν εφτιαχνε γαματους καφεδες, αλλα μιλαμε οτι πανε και ΚΑΘΟΝΤΑΙ σε ενα απτα χειροτερα σημεια της πολης, για να πιουν ενα καφε, ενω η περιοχη σε πολυ κοντινες αποστασεις εχει way καλυτερα σημεια να αραξεις για καφε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα Mikel είναι ας πούμε τα Starbucks της Θεσσαλίας. Από τη Λάρισα ξεκίνησε και επεκτείνεται παντού. Η διαφορά στη γεύση είναι το αφρόγαλα που υποθέτω πως έχει και κάτι παραπάνω εκτός από το γάλα.

 

Μέχρι εκεί όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ! Θίχτηκε για άλλη μια φορά που έκραξαν την αγαπημένη της συνήθεια..

 

Από καφετέρια έγινε το post να φανταστώ;

Ποια ακριβώς θίχτηκε;

 

Και το δικό μου ποστ όχι, δεν έγινε από καφετέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ο καφές, είναι το φαί.

 

Και στο Βόλο οι καφετέριες άδειες στην παραλία, αλλά το Mikel στον κεντρικότερο δρόμο της πόλης, γεμάτο, ο ένας πάνω στον άλλο.

 

Εμένα που μου αρέσει το γάλα στον καφέ, τον βρίσκω εξαιρετικό σαν γεύση, αλλά δεν θα καθόμουν ποτέ εκεί να τον πιω.

 

Και στην Κατεχάκη αυτός που το άνοιξε ήταν μεγάλος μάγκας. Έχει πιάσει όλα τα νοσοκομεία και τα υπουργεία πέριξ συν το γεγονός ότι έχει μετρό και αποτελεί σημείο συνάντησης.

 

Και στο Βόλο το δεύτερο κατάστημα είναι απέναντι από το νοσοκομείο και πηγαίνει γ@μιώντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...