Προς το περιεχόμενο

LR εταιρια


thyra_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαμαι πριν μερικα χρονια ενα ζευγαρι που ειχε παρει και BMW απο την World Ventures νομιζω, αυτη με το you should be there...

Τωρα κυκλοφορουν με μηχανακι και ανοιξανε μαναβικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι πριν μερικα χρονια ενα ζευγαρι που ειχε παρει και BMW απο την World Ventures νομιζω, αυτη με το you should be there...

Τωρα κυκλοφορουν με μηχανακι και ανοιξανε μαναβικο...

 

Βγάλανε τόσα λευτά που είπαν να ταισουν τον κόσμο τώρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι πριν μερικα χρονια ενα ζευγαρι που ειχε παρει και BMW απο την World Ventures νομιζω, αυτη με το you should be there...

Τωρα κυκλοφορουν με μηχανακι και ανοιξανε μαναβικο...

για πες ολο το στορυ να γελασουμε λιγακι ...

 

ξερω ατομο στην περιοχη μου που ο μπαμπας εχει μια παμπαλαια σειρα 1 (10ετιας και) και εχει βαλει αυτοκολλητακι wv δηθεν οτι ειναι της εταιριας... αχαχα .... το τραγικοτερο ολων? πληρωσε για τα αυτοκολλητακια

Βγάλανε τόσα λευτά που είπαν να ταισουν τον κόσμο τώρα?

Μα αυτο δουλευει!!

εισαι ετοιμος να ξεκινησουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπηκα ουτε να κανω τον έξυπνο ουτε ομως να λεω ανακρίβειες. Σε οτι αφορά την δικια μου LR θα απαντάω σε οποιον θελει και ενα τον ενδιαφερει φυσικα ειπα αυτο μονο απο τους κυριους υπουργούς δεν ειναι δικα μου δουλεια . Οσο για την ασφάλεια που λες τωρα θα επρεπε να γελαω οπως ολοι μας αλλα τελος παντως . Θα σου πω οτι και εγω εχω την πρωινή μου δουλεια με ενα σχετικα για την εποχη μέσο μισθο εχω ασφαλιση ικα και επειδει ειμαι και ελευθερος επαγγελματιας με βιβλια ταμιακη και τα σχετικα εχω επιλέξει σαν ταμιο το ικα και εχω παρει απαλλαγή απο τον οαεε .αυτα με τις δουλειες μου και φυσικα σε μια παρουσιαση που μου εγινε απο ενα καλο μου φίλο ειπα ναι και σε κατι ακομα λογο τον καταστάσεων οχι τοσο για μενα γιατι δοξα το δεν εχω οικονομικο προβλημα περισοτερο για την οικογένεια και τα παιδια και δοξα το θεο παει και αυτο καλα υγεια να εχουμε . Τωρα για το απελπισμενος δεν θα το ελεγα εχοντας το μισθο τις γυναικας μου το δικο μου και τις δραστηριότητας μου . Για το μπουφος δεν θα απαντήσω ειναι η γνωμη σου αν και άσχημη αλλα τελος παντων . Α και να συμπληρώσω οτι φορολογουνται και αυτα δεν ειναι μαυρα απλα δεν εχεις υποχρεωση για βιβλια και τα σχετικα.

Εγκυκλοπαιδικά και μόνο, αυτό με τις 10.000 ευρώ το χρόνο που λέει ο φίλος, δεν είναι παράνομο. Υπάρχει τέτοια πρόβλεψη για άτομα που απασχολούνται περιστασιακά ώστε να μην χρειάζεται να ανοίγουν βιβλία με ότι συνεπάγεται αυτό. Το όριο μεταβάλλεται με τα χρόνια αλλά τώρα είναι όντως στις 10.000 ευρώ το χρόνο μικτά. Για παραπάνω εισόδημα υποχρεούσαι να ανοίξεις βιβλία και να ασφαλιστείς. Αυτό δεν σημαίνει ότι και με εισόδημα κάτω των 10.000 ευρώ το έτος δεν μπορείς, απλώς δεν σε υποχρεώνει ο νόμος. Συνεπώς σε αυτό που λέει ο φίλος δεν είναι λάθος. Τώρα προφανώς το ότι μάλλον ένα μέρος το εισοδήματος του το παίρνει μαύρο και κάποιο άλλο (προφανώς μέχρι 10.000 ευρώ) το εμφανίζει είναι άλλο θέμα. Βέβαια κάνοντας χρήση των παραπάνω δεν έχεις και ασφάλισης, το οποίο σε κάποιο βάθος χρόνου είναι ένα θέμα για τους περισσότερους.

 

ΥΓ: Το παραπάνω δεν προσπαθεί να εξωραΐσει την φάση με τις πυραμίδες και τα MLMs...όποιος μπλέκει με κάτι τέτοιο είναι ή μπούφος ή πολύ απελπισμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ξερω μονο, ισως να χουν ακομα την BMW, τι να σας πω.Εγω αν κονομαγα απο την WV δεν θα χα μαναβικο.αρχικα

αρχικα η Bmw δεν ειναι δικια τους, λιζιγνκ ειναι και την εχουν οσο καιρο εχουν τα μινιμουμ requirements της πυραμιδας για να τους πληρωνει την δοση... αν πεσουν απο αυτο την δοση την πληρωνουν οι φαραο... ωπ σορρυ, οι ιδιοι εννοουσα :devil:...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν με ενδιαφέρει γιατι για αυτην εχω και εγω την ακριβώς ίδιαγνωμη αντα αυτου θα απαντησω οτι και η lr δεν ειναι για ολους ..... και ετσι ειναι παιδια σε ολα ομως αυτο στα παντα δεν μπορουμε ολοι να εχουμε ενα λιντλ και αυτα που κονομει ουτε ενα σκαλβενιτη δεν γίνεται να φτασουμε ολοι σε τετοια επιπεδα φυσικο δεν ειναι γι φαντστειτε γινεται να εχουμε ολοι εταιριες κολοσσους οχι σε καμια περίπτωση . Οποτε δεν μου λεει κατι..ενα αλλο πολυ ενδιαφερον στοιχειο λεει οτι το μεγαλύτερο ποσοστό απο αυτούς που εχουν κερδισει στα λαχεια καποια εκατομμύρια υα εχουν χασει και εχουν φαλιρισει σε σύντομο χρονικο διάστημα το χρημα γυρνάει παλι πισω

Ενδιαφέρον δεν ειναι ??? Και δεν θυμάμαι ακριβως θα πρέπει να βρω το βιβλιο αλλα μιλάμε για πανω απο 75 % οποτε τι λεει αυτο δεν είναι για ολους σιγουρα τα μεγαλα πραγματα....

για πες ολο το στορυ να γελασουμε λιγακι ...

 

ξερω ατομο στην περιοχη μου που ο μπαμπας εχει μια παμπαλαια σειρα 1 (10ετιας και) και εχει βαλει αυτοκολλητακι wv δηθεν οτι ειναι της εταιριας... αχαχα .... το τραγικοτερο ολων? πληρωσε για τα αυτοκολλητακια

Μα αυτο δουλευει!!

εισαι ετοιμος να ξεκινησουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για μυημενους-

γιατι οι πυραμιδοεταιρειες - Σορρυ, MLM , Ασχολουνται με μπιχλιμπιδια και αερα κοπανιστο και οχι με τιποτα σοβαρο και ουσιωδους σημασιας???

θελω να πω, ολες οι "εταιρειες" πουλανε ταπερ, καφε :devil: , σαμπουαν , ειδη καθαρισμου, κατσαρολες, και οτιδηποτε αλλο τραγικο βγαλει ο νους σας...

γιατι δεν υπαρχει πυραμιδα που να πουλαει αυτοκινητα, σπιτια, κλπ?

μηπως γιατι το νοημα των πυραμιδων δεν ειναι να πουλησουν πραγματα? αυτο θεωρω ειναι το προκαλημα για την στρατολογηση μικρων φαραω.. :-)

εχω δικιο ή το εχασα καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπηκα ουτε να κανω τον έξυπνο ουτε ομως να λεω ανακρίβειες. Σε οτι αφορά την δικια μου LR θα απαντάω σε οποιον θελει και ενα τον ενδιαφερει φυσικα ειπα αυτο μονο απο τους κυριους υπουργούς δεν ειναι δικα μου δουλεια . Οσο για την ασφάλεια που λες τωρα θα επρεπε να γελαω οπως ολοι μας αλλα τελος παντως . Θα σου πω οτι και εγω εχω την πρωινή μου δουλεια με ενα σχετικα για την εποχη μέσο μισθο εχω ασφαλιση ικα και επειδει ειμαι και ελευθερος επαγγελματιας με βιβλια ταμιακη και τα σχετικα εχω επιλέξει σαν ταμιο το ικα και εχω παρει απαλλαγή απο τον οαεε .αυτα με τις δουλειες μου και φυσικα σε μια παρουσιαση που μου εγινε απο ενα καλο μου φίλο ειπα ναι και σε κατι ακομα λογο τον καταστάσεων οχι τοσο για μενα γιατι δοξα το δεν εχω οικονομικο προβλημα περισοτερο για την οικογένεια και τα παιδια και δοξα το θεο παει και αυτο καλα υγεια να εχουμε . Τωρα για το απελπισμενος δεν θα το ελεγα εχοντας το μισθο τις γυναικας μου το δικο μου και τις δραστηριότητας μου . Για το μπουφος δεν θα απαντήσω ειναι η γνωμη σου αν και άσχημη αλλα τελος παντων . Α και να συμπληρώσω οτι φορολογουνται και αυτα δεν ειναι μαυρα απλα δεν εχεις υποχρεωση για βιβλια και τα σχετικα.

 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι πριν ήμουνα πολύ χαλαρός και αυτό ήτανε λάθος...μια πυραμίδα και ένα MLM έχουν ως κοινό χαρακτηριστικό ότι είναι τελεολογικά, μαθηματικά σίγουρο ότι θα οδηγήσουν το μεγαλύτερο μέρος των εμπλεκομένων σε απώλεια χρημάτων. Αυτό δεν είναι γνώμη μου, αποδεικνύεται μαθηματικά και οι απόδειξη υπάρχει εκεί έξω στο διαδίκτυο. Άρα η συμμετοχή σου σε κάτι τέτοιο σε κάνει είτε μπούφο αν είσαι στο κάτω μέρος της τροφικής αλυσίδας ή απατεώνα αν είσαι στο πάνω μέρος γιατί ξέρεις ότι τρως τα λεφτά των από κάτω οι οποίοι δεν θα τα ξαναπάρουν ποτέ και δεν σε πειράζει. Η ενδιάμεση κατάσταση που μπορεί να ψιλοβγάζεις κάτι, ναι μεν υπάρχει και το μόνο που κάνει είναι να αποτελεί μια ερμαφρόδιτη κατάσταση. Άσε που το τι βγάζει ο καθένας είναι σχετικό γιατί εξαρτάται τι θεωρείς ότι ξοδεύεις. Είναι σαν το στοίχημα που ο άλλος κερδίζει μια φορά το χρόνο ένα πεντακοσάρικο και θυμάται μόνο αυτό, ξεχνώντας τις άλλες 300 φορές που έχει χάσει το χρόνο. Έτσι και εδώ, μετράς τα κέρδη σου και ξεχνάς τα λεφτά που δίνεις για στοκ και σεμινάρια και άλλο υλικό, το οποίο είναι πολλαπλάσιο. Δυστυχώς έμπλεξες με αυτό και όπως σε πολλούς άλλους δεν θα αλλάξεις γνώμη και δεν μπορούμε να σου κάνουμε λοβοτομή. Εμείς για το καλό σου τα λέμε πάντως...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα η Bmw δεν ειναι δικια τους, λιζιγνκ ειναι και την εχουν οσο καιρο εχουν τα μινιμουμ requirements της πυραμιδας για να τους πληρωνει την δοση... αν πεσουν απο αυτο την δοση την πληρωνουν οι φαραο... ωπ σορρυ, οι ιδιοι εννοουσα :devil:...

 

Κάτσε ρε, διότι θα μ' αφήσεις στον τόπο...

 

...τι εννοείς «δεν είναι δικό τους το μπεμβέδι» ; Εμένα μού έδωσε μπεμβέδι η w.v...

 

...μού λες δηλαδή, ότι δε μπορώ να το πουλήσω, να παντελονιάσω ζεστό, χεράτο μπικικίνι και να το χρησιμοποιήσω ως κεφάλαιο για ν' ανοίξω μανάβικο;;;...

 

...ένα φορτηγό αγγούρια έχω παραγγείλει ήδη...τι θα τα κάνω; Όχι, άσε! Μη μού πεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μ'αρέσει που ΠΑΝΤΑ παίρνετε σαν παράδειγμα στις πυραμίδες αυτούς τους πολύ ελάχιστους που βγάζουν λεφτά αντί να πάρετε σαν παράδειγμα τους χιλιαδες/εκατομμύρια που είναι... οι σκλάβοι του Φαραώ και χάνουν τα χρήματα τους.

 

Με την ίδια λογική:

Ξεκινήστε να παίζετε μπάλα δείτε ο Ronaldo πόσα χρήματα έβγαλε από αυτήν...

Ξεκινήστε να παίζετε μπάσκετ δείτε πόσ χρήματα έβγαλε ο Τζόρνταν από αυτό...

Ξεκινήστε την ηθοποιία δείτε πόσα χρήματα έβγαλε ο Τομ κρουζ από αυτήν...

κτλ κτλ κτλ

 

Ειλικρινά έχω βαρεθεί να ακούω/διαβάζω @@ από μέλη πυραμίδων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας γράψω και εγώ την εμπειρία μου στην εταιρεία.

Έχω γραφτεί στην LR αλλά πριν γραφτώ , βρήκα ήδη πελάτη και τα λεφτά που έδωσα για την εγγραφή ήταν ελάχιστα.

Μέχρι τώρα έχω δει τα εξοδα/έσοδα που έχω κάνει/βγάλει και είμαι σχετικά κερδισμένος κατα 200 ευρω περιπου μέσα σε 6 μήνες, χωρις να έχω βάλει κάποιον συνεργάτη.

Είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον συνεργάτη ειλικρινά. Έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι που έχουν γραφτεί σε αυτην την εταιρεία είναι σχετικά πλούσιοι.

Τέλος πάντων το καλό που έχει αυτη η εταιρεία ειναι ότι έχει υπερβολικά καλά προιοντα υγείας. Έχω δει με τα μάτια μου εμφανείς αποτελεσματα. Ο λόγος που γράφτηκα ήταν για να τα πάρω πιο φθηνά.

Όσοι έχουν ενδοιασμούς για αυτην την εταιρεία τους προτείνω να ΜΗΝ γραφτούν, δεν αξιζει....Αξιζει μονο αν εχουν συγγενεις/φίλους που έχουν την οικονομικη δυνατοτητα να αγοράσουν. Αξίζει μόνο αν ειναι για προβλήματα υγείας και τους ''βγαίνει'' πιο φθηνα με την εγγραφη.

Αυτά απο εμένα...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...