Προς το περιεχόμενο

Αναζητήσεις παιχνιδιών [Name That PC Game]


DeViAnT_Puppet!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Τα Flatout ήταν επίσης σε αυτό το στυλ. Κατά το 2008 είχε βγει το FlatOut: Ultimate Carnage που ήταν το Flatout 2 με HD graphics και λίγες νέες προσθήκες (έχει Last Man Standing mode).

 

 

 

 

 

Νομίζω ότι και άλλα racing games έχουν τέτοια modes (ειδικά για online/multiplayer). To grid 2 είχε free DLC με Demolition Derby mode,

 

 

 

 

 

Ένα αρκετά παλιότερο αλλά πολύ fun (single player - χμ μπορεί να είχε και multiplayer (όπως αναφέρει η wiki)) παιχνίδι σε αυτό το στυλ ήταν το Demolition Racer (το οποίο από ό,τι καταλαβαίνω δανείζεται/αντιγράφει από τα Destruction Derby που δεν έχω παίξει), με το "Last Man Standing" mode.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να χωθώ

Μήπως ξερεί κανείς, πώς λέγεται ένα παιχνίδι με στρατιώτες (είχε riflemen, mortars, tanks) σε στυλ RTS ήταν (απλά χειριζόσουν τις μονάδες [όπως στα CoH], δεν έφτιαχνες πόλεις κτλπ [όπως στα AoE]), που μπορούσες να γκρεμίσεις και μικρά σπίτια, ήταν σε μεγάλα χωράφια, σχεδόν top-down view, υπήρχε(?) ήταν κατεβασμένο(?) σε ένα παλιό laptop toshiba μαζί με το Football O Saurus.

football-o-saurus-dinosaurs.jpg

Το έπαιζα πριν κανά 7-8αρι χρόνια.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νόμιζω πως διαδραματιζόταν στον ΒΠΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο ηταν μαλλον η καλυτερη κουρσα του flatout2, γενικα αυτο το game μαμουσε:D

 

Δυστυχως δεν εχουν βγει ισαξια του, ή τουλαχιστον δε γνωριζω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρίς να θέλω να χωθώ

Μήπως ξερεί κανείς, πώς λέγεται ένα παιχνίδι με στρατιώτες (είχε riflemen, mortars, tanks) σε στυλ RTS ήταν (απλά χειριζόσουν τις μονάδες [όπως στα CoH], δεν έφτιαχνες πόλεις κτλπ [όπως στα AoE]), που μπορούσες να γκρεμίσεις και μικρά σπίτια, ήταν σε μεγάλα χωράφια, σχεδόν top-down view,

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νόμιζω πως διαδραματιζόταν στον ΒΠΠ.

Υπάρχουν αρκετά σε αυτό το στυλ (top down RTS σε WWII). Δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες (μόνο το CoH έχω παίξει σε αυτό το στυλ και λίγο το Commandos 2)

Πχ

Men of War series

Soldiers: Heroes of World War II και το sequel Faces of War

World in Conflict

Order of War

Commandos και Commandos 2 (με focus σε Stealth πιο πολύ)

Blitzkrieg

 

 

edit: vvvv Μάλλον διάβασα λάθος το post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετά σε αυτό το στυλ (top down RTS σε WWII). Δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες (μόνο το CoH έχω παίξει σε αυτό το στυλ και λίγο το Commandos 2)

Πχ

Men of War series

Soldiers: Heroes of World War II και το sequel Faces of War

World in Conflict

Order of War

Commandos και Commandos 2 (με focus σε Stealth πιο πολύ)

Blitzkrieg

 

Καμία σχέση με αυτά.

Καταρχήν, πρέπει να είχε πολύ μικρό μέγεθος (<50-60mb), γραφικά της πλάκας, και οι στρατιώτες δε θυμάμαι καν αν ήταν 3D μοντέλα. Κάτι σαν Football-o-Saurus που παρέθεσα παράπανω. Light Game εντελώς, ίσως να ήταν και Demo αυτό που έπαιζα, αλλά σίγουρα δεν ανήκει σε κάποια γνωστή σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...