Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν μουσική για όλους από το Spotify, από σήμερα στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στους όρους λέει:

Δωρεάν Υπηρεσία - Free Service -: υπηρεσία η οποία βασίζεται στην προβολή διαφημιστικών μηνυμάτων, χωρίς χρέωση, με απεριόριστη πρόσβαση σε μουσική για έξι μήνες από την εγγραφή στην υπηρεσία. Με την παρέλευση της περιόδου των έξι μηνών, θα υπόκειστε σε χρονικούς περιορισμούς.

 

 

Ποιοι περιορισμοί είναι αυτοί ;

10 ωρες ακροαση το μηνα οπως αναφερθηκε παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με τι ακουστικά ακουσες το κομματι. για ψαξε κατι σε ηλεκτρονικη μουσικη και αν θες επιβεβαιωσε την ποιοτητα που λες...γιατι εγω ουτε με σφαιρες δεν θεωρω οτι ακουσα κατω απο 180 kbps.

δε λεω οτι εχεις αδικο αλλα μπορει να ετυχε το κομματι που ακουσες.

όχι με ακουστικά.......  με αυτά τα ηχεία αν έχει μεγάλη σημασία

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/002627/logitech_z5500.jpg

 

με premium λένε οτι έχει αρκετά καλή ποιότητα (256) που οκ παλεύεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να απαντήσει κάποιος τι διαφορές έχει το spotify από αντίστοιχα soundcloud

 

https://soundcloud.com/

 

η το grooveshark

 

http://grooveshark.com/#!/

 

η μιλάμε μόνο για hype?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά μεταξύ του αστεριού και του thumbs up, κάτω από το κομμάτι που παίζει;

Με το Thumbs Up ουσιαστικά κάνεις Like και διαμορφώνεις σιγά σιγά το τι θα ακούς. Δε ξέρω αν έχει εφαρμογή κι αλλού πέρα από τις ραδιοφωνικές λίστες.

 

Με το αστέρι, προσθέτεις ως Αγαπημένο στην αντίστοιχη λίστα ένα τραγούδι. Καλό για να μαζεύεις τι σου αρέσει και να φτιάχνεις νεες δικές σου λίστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα.........σε free ποιότητα είναι κάτω από 96 kbps..........

 

και να πάω premium δεν μπορώ ζητάει πιστωτική δεν αφινει και κάνα paysafe.... (εμείς που δεν έχουμε δουλειά δεν μπορούμε να βγάλουμε προπληρωμένη γιατί δεν αφήνουν ποια...... τι κάνουμε? κλασσικά κατεβάζουμε από κάνα torrent ............)

 

7 euro μήνα που ζητάει χαλαρά θα έδινα για premium πάντως πολύ καλή υπηρεσία........ να είναι κάνα paysafe για τρόπο πληρωμής μόνο........

Φιλε προπληρωμενη βγαζεις κανονικα και σαν ανεργος, ισως εισαι λαθος πληροφορημενος!Σε ποια τραπεζα σου ειπανε οτι δεν μπορεις να βγαλεις προπληρωμενη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New fashion icon οι υπηρεσίες streaming :P αμάν πια. Καημένο soundcloud

New fashion icon λες, ξέρεις πόσα χρόνια υπάρχει το Spotify; Επίσης ξέρεις τι είναι; 

 

Άλλο το Soundcloud, άλλο το Spotify, τελείως διαφορετικά πράγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς πληρώνω με 7 ευρώ/μήνα;

 

Τι ακριβώς κερδίζω σε σχέση ΠΧ με το iTunes που ήδη χρησιμοποιώ, έχω Playlists, αγοράζω κομμάτια μέσω του Store και όλα αυτά είναι διαθέσιμα μέσω του iCloud & Match;

 

Ρωτάω τα ίδια πιο πάνω και βλέπω ότι οι απαντήσεις γενικά είναι "μπράβο" & "ωραίο" & "πως πληρώνω" αλλά ενας να εξηγήσει τι ακριβώς είναι;

 

Σαν να σου δίνουν απεριόριστο χώρο σε ένα cloud με μουσική αυτό. Απλά έχεις με 7Ε τον μήνα όσο χώρο θέλεις να έχεις 20.000.000 τραγούδια. Αυτό.

Και επίσης πιστεύω αξίζει ειδικά αν διαβάζεις έξω από σπίτι και θες να έχεις μουσική μπαίνεις σε ένα wifi και είσαι κύριος. Και γενικά για ότι μπορείς να κάνεις έξω μόνος και θες μουσική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να σου δίνουν απεριόριστο χώρο σε ένα cloud με μουσική αυτό. Απλά έχεις με 7Ε τον μήνα όσο χώρο θέλεις να έχεις 20.000.000 τραγούδια. Αυτό.

Και επίσης πιστεύω αξίζει ειδικά αν διαβάζεις έξω από σπίτι και θες να έχεις μουσική μπαίνεις σε ένα wifi και είσαι κύριος. Και γενικά για ότι μπορείς να κάνεις έξω μόνος και θες μουσική.

Ευχαριστώ. Σιγά σιγά το πιάνω..

 

Αγόρασα και μια Premium συνδρομή καθώς 7 ευρώ είναι καθ'όλα υποφερτό ποσό και ήδη έχω φτιάξει μια Playlist με τραγούδια από το Radio για το οποίο εχω επιλέξει απλώς είδος μουσικής. Έβαλα και την εφαρμογή για το iPhone, συγχρόνισε κανονικά τις λίστες που έχω ήδη στο PC και μια την έκανα διαθέσιμη για Offline, για το τρέξιμο.. 

 

Πιστεύω μπαινω στο νόημα  :ph34r:

 

..και μάλλον είναι φθηνότερη λύση από το να φτιάχνω λίστες στο iTunes με 0,99/κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ρίξτε και μια ματιά στο http://www.spotiseek.com/

 

Αν χρησιμοποιείτε το spotify για να βρείτε καινούρια μουσική τότε η εφαρμογή αυτή θα σας βοηθήσει αρκετά.

 

Για μένα προσωπικά η συγκεκριμένη εφαρμογή ήταν αυτή που ουσιαστικά με έκανε να προτιμώ το spotify έναντι του grooveshark.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινα στο μπαμ premium. τοσο καιρο μια αξιολογη υπηρεσια δεν υπαρχει στην ελλαδα... τωρα που το χειριζομαι φαινεται πολυ καλο....επισης μπορω να στριμαρω μουσικη κατευθειαν και απο τον ενισχυτη που υποστηριζει spotify για premium members

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...