Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν μουσική για όλους από το Spotify, από σήμερα στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οντως ρε συ...εχω παθει πλακα με το radio.

Και εχω βαλει σαν tag το glam /sleaze 80's , που στον last fm ηθελε ατελειωτες ωρες like/dislike για να ερθει καπως κοντα στο ειδος και να μην παιζει ακυρα.

 

 

 

εχει δικιο ο φιλος.

Δεν εχει Ζεπελλιν,αλλα συλλογες tribute σε αυτους απο 3ους καλλιτεχνες  κτλ

ναι τοτε εχετε δικιο. δεν ακουω led zeppelin οποτε ξεγελαστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια η εφαρμογη πεταει. καμια σχεση με το browser player που ψιλοσουρνεται...

και μιλαμε οτι εχω 250mb ελευθερη ραμ τωρα στο νετμπουκ με 7home...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση μια και το φερε η κουβεντα για την εφαρμογη:

Τροπος για ταξινομηση των playlists π.χ αλφαβητικα υπάρχει και υπάρχει καποιο repeat button για το καθε τραγουδι ξεχωριστα (και οχι για ολοκληρη την playlist) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.
Εμένα μου μπήκε στο μαγαζί χθες η AEPI (καφετέρια) ..... και μου ζητάει νταβατζιλίκι 79 ευρώ τον μήνα για να μου δώσει άδεια μουσικής.
Αν βάλω Spotify ..... γλιτώνω την ΑΕΠΙ ? .... ή θα πληρώνω και την ΑΕΠΙ και την Spotify  ?????
 
ΑΕΠΙ = Πνευματικά δικαιώματα μουσικών παραγωγών - καλλιτεχνών .... κ.λπ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Εμένα μου μπήκε στο μαγαζί χθες η AEPI (καφετέρια) ..... και μου ζητάει νταβατζιλίκι 79 ευρώ τον μήνα για να μου δώσει άδεια μουσικής.

Αν βάλω Spotify ..... γλιτώνω την ΑΕΠΙ ? .... ή θα πληρώνω και την ΑΕΠΙ και την Spotify  ?????

 

ΑΕΠΙ = Πνευματικά δικαιώματα μουσικών παραγωγών - καλλιτεχνών .... κ.λπ.

Μπορείς να ρωτήσεις κάποιο δικηγόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βρισκω led zeppelin μερικες 10αδες αλμπουμς στον player.

 

το αρνητικο στο 2ο που λες ειναι οτι αν δεν ακυρωσεις μονος σου τη συνδρομη πριν το μηνα (αν δε τη θες) θα σε χρεωσει την καρτα αυτοματα (για τον επομενο μηνα μονο)..Εχει και επιλογη για paypal με το αρνητικο οτι θα σου στοιχιζει παραπανω η συνδρομη γιατι οι μετατροπες συναλλαγματος του paypal ειναι ληστρικες υπερ του

Είμαι 90% σίγουρος ότι βρίσκεις "Led Zepagain" και "Lez Zeppelin", αν δε βαριέσαι βάλε Screenshot.

 

 

Ναι, ισχύει και αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ερώτηση.
Εμένα μου μπήκε στο μαγαζί χθες η AEPI (καφετέρια) ..... και μου ζητάει νταβατζιλίκι 79 ευρώ τον μήνα για να μου δώσει άδεια μουσικής.
Αν βάλω Spotify ..... γλιτώνω την ΑΕΠΙ ? .... ή θα πληρώνω και την ΑΕΠΙ και την Spotify  ?????
 
ΑΕΠΙ = Πνευματικά δικαιώματα μουσικών παραγωγών - καλλιτεχνών .... κ.λπ.

 

 

 

Φυσικά και θα πληρώνεις. Το Spotify είναι μουσική υπηρεσία, δε κατέχει δικαιώματα δημιουργών.

 

Μπορείς να μην έχεις μουσική ή μπορείς να έχεις μουσική μόνο από εταιρεία που εκπροσωπεί δικαιώματα δημιουργών που δεν ανήκουν στην ΑΕΠΙ. Είναι πιο φθηνό αλλά δεν εκπροσωπεί και τα πρώτα ονόματα: http://fairmusic.gr/el/

 

Μπράβο πάντως η ΑΕΠΙ . . . 948€ το χρόνο εν μέσω τεράστιας ύφεσης. Πόσο μεγάλη είναι η επιχείρηση σου; Τέλος, υπόψιν ότι μπορεί να σου ζητήσει δικαιώματα και η GEA (συγγενικά δικαιώματα καλλιτεχνών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει Led Zeppelin...

Επίσης, είναι αρνητικό το γεγονός ότι για trial 30day Premium πρέπει να δώσεις paypal/πιστωτική, για κάτι που είναι στην ουσία δωρεάν...

 

Έχει και τους 9 δίσκους των Led Zeppelin :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην ακούει κάποιος απο webradio και να ενημερώνεται για τα κομμάτια που κυκλοφορούν ?

Το νετ είναι γεμάτο απο webradio για κάθε γούστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιουσα και πριν ερθει αλλα τωρα π ηρθε και ειδα τις τιμες κατα χαρηκα! Η αληθεια ειναι οτι θα κρατησω το napster γιατι μου βγαινει πιο φθηνο για κινητο αφου ουτως η αλλως ειναι ιδια με το spotify στις φορητες....  Για pc ομως απλα δεν παιζεται! εννοειτε πως το κραταω σε free! δεν με ενοχλουν οι διαφημισεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...