Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

CPU 300 MOTHERBOARD 285 δεν είναι αγορασμένα από το Skroutz . πιο κάτω τη μητρική για ένα μήνα που την έχω δεν τη δίνω

Το ξέρω ότι υπάρχουν φθηνότερες μητρικές αλλά δεν έχουν και καμία σχέση με αυτή 

Δες και το θετικό Τουλάχιστον δεν είναι στην ίδια τιμή με το Skroutz και  δεν τα πουλαω 10 ευρώ πιο κάτω ,  όπως βλέπουμε τον τελευταίο καιρό εδώ μέσα

Καλα τα λες αλλα οχι και δεν εχουν καμια σχεση...

Σε καλη τιμη τα δινεις απλα θα τα παρει καποιος για εφε παρα για τις επιδοσεις.

Οσο για τον φιλο mclein δεν βλεπω να βγαινει εντονα ζημιωμενος καπου.Το μονο που ΙΣΩΣ κοστολογειται κατω απο την μιση τιμη αγορας ειναι η μητρικη..κατι που το ηξερε πριν καν την αγορασει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, benign είπε

Μεχρι πριν 5 χρονια περιπου,ειχα και το εγω το μικροβιο και καθε εναμισι χρονο αναβαθμιζα σε ακριβο υλικο,μεχρι που καταλαβα οτι δεν αξιζει και αγοραζω απο εδω και στο εξης το φτηνοτερο δυνατο για να κανω αυτα που θελω,αλλα ελεγμενο οτι ειναι αξιοπρεπους ποιοτητας.Ετσι και λιγοτερα χρηματα χανω μεταπωλητικα και παντα το vfm υλικο εχει ζητηση γιατι ειναι αξιομαχο και προσιτο τιμολογιακα.

Μεγαλώνουμε και μαθαίνουμε. Πριν 20 χρόνια, είχα τη βασική κάρτα γραφικών s3 και 2 εξτρά για 3d, 2 Χ voodoo2 σε sli ... για να παίζουν σε glide με 16bit χρώμα, σε ανάλυση 1024Χ768 .Και χαιρόμουν. Μέχρι που είδα του ξαδέρφου μου, πιο διαβασμένος (από μενα) και πιο σφιχτός στα φράγκα και οπαδός του vfm , που είχε diamond viper 550 , μία και μοναδική και για 2d και για 3d και έκανε το 1/3 των χρημάτων και έπαιζε σε directx μέχρι ... 1600Χ1200 και με 32bit χρώμα !!!!!!!! Και φάγαν σουτ οι voodoo και άρχισα να την ψάχνω πιο πολύ ...

Επεξ/σία από Dr_73
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας,

μια εκτιμηση σαν συστημα και σαν επιμερους κομματια.

Επεξεργαστης  INTEL  I5-7500 3.4Ghz  (αγορα  27/4/17 εγγυηση μεχρι 27/4/20)

Μητρικη Asrock H270m Pro 4  (αγορα 28/3/17 εγγυηση μεχρι 28/3/19)

RAM   8gb (2x4gb) CRUSIAL  DDR4 2400 CL17(η μια εγγυηση lifetime-για την αλλη δε βρισκω την αποδειξη)

Τροφοδοτικο  Thermaltake 530W smart SE semi-modular  (αγορα 13/2/17 εγγυηση μεχρι 13/2/20)

HDD WD10EZEX blue 1 tb sata III (χωρις  εγγυηση-υγεια επιδοσεις 100%)

Ψυκτρα cooler master Hyper TX3 (αγορα εντος 2016-δεν βρισκω την αποδειξη)

DVD ROM LG

Case  Aerocool  1000 Black @ white  (αγορα 13/2/17 εγγυηση μεχρι 13/2/19)

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , εχω τα παρακάτω αντικείμενα . Αξίζει να βάλω αγγελία για πούλημα ή δεν αξίζουν πλέων τίποτα?

AMD Phenom X4 9950 Black Edition

OCZ Special Ops Edition 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit

Asus Crosshair II Formula motherboard

Επεξ/σία από alex09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, alex09 είπε

Καλησπέρα , έχω έναν υπολογιστή με τα παρακάτω αντικείμενα . Αξίζει να βάλω αγγελία για πούλημα ή δεν αξίζουν πλέων τίποτα?

AMD Phenom X4 9950 Black Edition

OCZ Special Ops Edition 4GB (2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit

Asus Crosshair II Formula motherboard

Σιγουρα αξιζουν εδω πουλανε πολυ κατωτερα αλλα γραφεις οτι εχεις εναν υπολογιστη και γραφεις μονο μητρικη επεξεργαστη και μνημη δεν εχεις γραψει κουτι τροφοδοτικο σκληρο αν εχεις ξεχωριστη καρτα γραφικων κλπ.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δικαιο λαθος διατυπωση , μονο αυτα τα τρια θελω να πουλησω! Μηπως γνωριζεις ποσο πιανουν?

 

Επεξ/σία από alex09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, alex09 είπε

Εχεις δικαιο λαθος διατυπωση , μονο αυτα τα τρια θελω να πουλησω! Μηπως γνωριζεις ποσο πιανουν?

Να πω 20 το ενα 50 ολα μαζι αλλα παρε και αλλες γνωμες.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε!Θέλω να ρωτήσω.Ψάχνω  τιμονιέρα με πετάλια(και συμπλέκτη) και μοχλό ταχυτήτων να είναι συμβατή με xbox one s-όσο πιο φθηνή γίνεται-.Ποια θα προτείνατε και πόσο να την αγοράσω;Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DimancEcon είπε

Χαίρετε!Θέλω να ρωτήσω.Ψάχνω  τιμονιέρα με πετάλια(και συμπλέκτη) και μοχλό ταχυτήτων να είναι συμβατή με xbox one s-όσο πιο φθηνή γίνεται-.Ποια θα προτείνατε και πόσο να την αγοράσω;Ευχαριστώ!

Εδω εισαι εδω θα κανεις την ερωτηση σου

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Lenovo  T410i τα παρακάτω πόσο να τα κοστολογήσω:

- Μνήμες Ram 2*2Gb +2*4Gb DDR3
- πληκτρολόγιο
- Οθόνη σέτ
-Φορτιστής συμβατός 
- Πλαίσιο Πλαστικών (μέτρια κατάσταση) 
- Επεξεργαστής i5 520M
- Αντάπτορας Caddy για το δίσκο στη μονάδα Dvd

100 ευρώ είναι καλά; Απο οτι είδα το συγκεκριμένο το δίνουν 220-250 πιθανόν Refurbished

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κάνω άλλη μία προσπάθεια. Ζητάω βοήθεια για το εξής:

 Ο I5 4460 3,2g, αγορασμένος πριν από 3χρ. και 2 μήνες στα 180€, χωρίς καμία ουσιαστική επιβάρυνση (ελαφρύ gaming), πόσο πιάνει τώρα; Το έχω στο μυαλό μου στα 90€...

Ευχαριστώ.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...