Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Με πηρε ενας και ηρθε να την παρει για 400 και μου ζητησε αφου θα την παρει να την ανοιξουμε για να δει οτι ειναι οκ δεν εχει καμια σπασμενη οθονη, την ανοιγουμε δεν την στηνω απλα συνδεσα ενα αλλο καλωδιο απο την προηγουμενη που ειχε μεινει την αναβω βλεπει οτι ειναι οκ ουτε bleeding δεν ειχε και γυρναει και μου λεει 350 εχω να την παρω η να φυγω.

Φυσικα τον εδιωξα και αν δεν ειχα δυο παιδια και γυναικα εγκυο θα του εσπαγα τα κοκαλα. :angry:

Τι λες ρε, φίλε... Απίστευτο. Τώρα το διάβασα και μ' έπιασε ταχυπαλμία... Και τον έβαλες στο σπίτι σου, να υποθέσω. Διπλό το κακό. Μαθαίνουμε συνέχεια, τελικά. Go on!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, siralexgio7 είπε

Τι λες ρε, φίλε... Απίστευτο. Τώρα το διάβασα και μ' έπιασε ταχυπαλμία... Και τον έβαλες στο σπίτι σου, να υποθέσω. Διπλό το κακό. Μαθαίνουμε συνέχεια, τελικά. Go on!-

Και εγω που χαρηκα και λεω δες εφυγε την ιδια μερα αλλα τα σοβαρα πραγματα πρεπει τελικα να τα βαζεις αγγελια σε σοβαρα site

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Με πηρε ενας και ηρθε να την παρει για 400 και μου ζητησε αφου θα την παρει να την ανοιξουμε για να δει οτι ειναι οκ δεν εχει καμια σπασμενη οθονη, την ανοιγουμε δεν την στηνω απλα συνδεσα ενα αλλο καλωδιο απο την προηγουμενη που ειχε μεινει την αναβω βλεπει οτι ειναι οκ ουτε bleeding δεν ειχε και γυρναει και μου λεει 350 εχω να την παρω η να φυγω.

Φυσικα τον εδιωξα και αν δεν ειχα δυο παιδια και γυναικα εγκυο θα του εσπαγα τα κοκαλα. :angry:

Στην θεση σου θα τον δηλωνα αγοραστη (αφου ουσιαστικα η συμφωνια ηταν να την παρει αν ηταν οκ) και θα τον αξιολογουσα αρνητικα.

Οπως και αν εχει βεβαια πρεπει να σε μεγαλο βλημα να μπαινεις στο σπιτι του αλλου και να αρχιζεις τετοια καραγκιοζιλικια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Και εγω που χαρηκα και λεω δες εφυγε την ιδια μερα αλλα τα σοβαρα πραγματα πρεπει τελικα να τα βαζεις αγγελια σε σοβαρα site

Σωστό αυτό, αλλά όχι βέβαιο. Απλά εδώ σου δίνει μια αίσθηση σιγουριάς. Τίποτα παραπάνω. Εγώ θα μείνω για λίγο, στο ότι ήρθε στο σπίτι σου. Μια φορά το έκανα πέρυσι που πούλησα ένα κινητό εδώ στο ινσόμνια σ' ένα παλικάρι. Δεν το σκέφτηκα καθόλου. Εντελώς καλοπροαίρετα το έκανα. Όταν το είπα στη γυναίκα μου, μου λέει: "Δύο μωρά παιδιά και βάζεις στο σπίτι μας έναν άγνωστο από το ίντερνετ;" Μεγάλη μ@λ@κί@ αυτή την εποχή. Αυτά που λέμε στα παιδιά μας να αποφεύγουν, τα κάνουμε εμείς, δυστυχώς, γιατί αισθανόμαστε δυνατοί. Αυτό, εντελώς φιλικά, με δόση αυτοκριτικής και... τροφή για σκέψη. "Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε!".-

Υ.Γ.: Βλέπω μια ταινία με απαγωγή παιδιού και...-

Επεξ/σία από siralexgio7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, spy94 είπε

Στην θεση σου θα τον δηλωνα αγοραστη (αφου ουσιαστικα η συμφωνια ηταν να την παρει αν ηταν οκ) και θα τον αξιολογουσα αρνητικα.

Οπως και αν εχει βεβαια πρεπει να σε μεγαλο βλημα να μπαινεις στο σπιτι του αλλου και να αρχιζεις τετοια καραγκιοζιλικια.

Δεν ηταν απο δω δεν την εχω βαλει ακομα εδω μεσα απο καμια χρυση ευκαιρια η και δεν θυμαμαι σε ποια αλλα την εχω βαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από αρκετό καιρό ,παρότι έχω ρωτήσει 2-3 φορές,πλέον επειδή αλλάζουν οι τιμές,και εν τέλει τελείωσα με τις αναβαθμίσεις έχουμε και λέμε:

  • MSI GTX 760 TF AERO 
  • 2x4GB Kingston Value 1333Mhz DDR3
  • 4x4GB G.Skill Ripjaw Red 2133Mhz 1.3 DDR3
  • Intel i5 4590 
  • Intel i5 4440
  • Asrock H87 Fatal1ty (στο κουτί της)
  • Corsair CX600M (Semi-Modular) (στο κουτί του)
  • Gigabyte H81M-S2H
  • LDLC HF-2-BW Noir (αγορασμένο από Γαλλία ,80€)
  • Western Digital RED NAS (Ελάχιστες εγγραφές,ήταν για backup)
  • Samsung 250GB 840
  • Samsung M.2 850 250GB
  • Samsung mSATA 850 EVO 250GB
  • LG Bluray Recorder

Χαλαρά,δεν θα τρελαθώ να τα δώσω κιόλας,δεν τα βιάζομαι εφόσων την αναβάθμιση την έκανα ήδη,οπότε τα έχω να κάθονται...(το λέω από άποψη να τα σκοτώσω για να φεύγουν γρήγορα)

 

 

Επεξ/σία από AccountSaver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαγα τωρα με εναν φιλο του το ειπα και μου λεει.

Αναφορά σε κείμενο

Απο την αλλη καλο ειναι γιατι ισως να αναγκαστεις να την δωσεις λιγο παρακατω αλλα σκεψου να την πουλουσες μετα απο 10-20 μερες η να ελεγες θα την κρατησω και να την ανοιγες και να ειχε σπασμενη οθονη απο την μεταφορα. Τουλαχιστον τωρα την ειδες την ιδια μερα που στην εφεραν γιατι ισως μετα απο αρκετες μερες μπορει να σου ελεγαν εσυ την εσπασες.

 

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο απο την μεταφορα να ξερετε οτι ειναι μεγαλο ψεμμα...Δουλευα σε μαγαζι με ηλεκτρικα ειδη και ημουν υπευθυνος αποθηκης και εγω ημουν αυτος που ουσιαστικα εβρισκα τις τηλεορασεις στην αποθηκη....Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι σαβουρες εχουν φαει εκει που ηταν στοιβαγμενες και οχι επιτηδες απλα πηγαινες να τραβηξεις μια και καταλαθος επεφτε η παραδιπλα.Το καλο με το συγκεκριμενο μαγαζι ειχε την πολιτικη να ανοιγει την τηλεοραση επι τοπου και την εβαζε στην πριζα να δουμε αν ειναι κομπλε ωστε να μην ταλαιπωρειται ο πελατης.Τοσες τηλεορασεις ειχαν πεσει ποτε δεν βρηκα καποια σπασμενη η ραγισμενη η οτιδηποτε.Για να βρεις ζημια πρεπει να πεσει απο μεγαλη αποσταση(να την πεταξεις απο τον δευτερο οροφο που λεει ο λογος η να χωροπηδας πανω της οταν ειναι οριζοντιως αλλιως χλωμο να παθει κατι με τοσα χοντρα φελιζολ που ειχε στις γωνιες.Βεβαια ολα ειναι πιθανα αλλα 2 χρονια τοσες πεσανε δεν ειχα βρει ουτε μια σπασμενη και ουτε μια δεν μου ηρθε ηδη σπασμενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, splanis είπε

2x sli msi 7770 πόσο λέτε; 

(και με ποια Nvidia θα μπορούσαμε να τις συγκρίνουμε;) 

Sli 7770; μάλλον cf :P, ένα 40άρι η κάθε μία καλά είναι πιστεύω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Pinkakos είπε

Sli 7770; μάλλον cf :P, ένα 40άρι η κάθε μία καλά είναι πιστεύω.

Ναι λάθος μου, crossfire. Με ποια αντίστοιχη Nvidia θα μπορούσα να τιε συγκρίνω γνωρίζει κάποιος; 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα και μία gtx 950 (προηγούμενης γενιάς κάρτα) δίνει ένα +10-15% boost από το cf 7770 (όπου αυτό δούλευε jet).......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...