Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Είμαι στην αναζήτηση λάπτοπ μέχρι 5 ετών, επεξεργαστή επιπέδου i5 (είτε αντίστοιχο amd), 8gb ram, 240 ssd και οθόνη όχι μικρότερη από 15''. Αν είναι να διαθέσω κάτι έξτρα, να είναι για μπαταρία.

Πόσο, για να μη με πιάσουν κότσο;

Edit.

Εντελώς τυχαία, έπεσα εδώ, με βάση τη συζήτηση πριν λίγες σελίδες...

Μαυραγορίτες του Insomnia #6 - Όταν η ξεφτίλα ΔΕΝ έχει όρια - YouTube

εδώ είσαι φίλε, για να βρεις λάπτοπ μτχ καλύτερα να έχει έστω και 1 χρόνο εγγύηση το να πάρεις κάτι με 300-400€ χωρίς εγγύηση είναι μεγάλο το ρίσκο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ το προτέρων .
Επειδή λόγο δουλειάς πρέπει να προβώ σε αγορά λαπτοπ θα ήθελα να δω εάν αξίζει να δώσω το  παρών σύστημα και εάν ναι σε ποιο ποσό? :
CPU:i5 8400
Mobo: Gigabyte b360m ds3h
RAM: gskill 4x4gb 2133 mhz
Cpu Cooler: Corsair H45i
NVME: Kingston a2000 500gb
PSU: CM masterwatt 550w
CASE: Masterbox lite 3.1 (αυτό σκέφτομαι στο 10αρικο γιατί πάρα έχει αρκετές γρατζουνιές το πανελάκι)
RAM,PSU,NVME(αγορασμένος πριν κάνα δίμηνο),CPU COOLER έχουν ακόμα εγγύηση ,υπάρχουν τα κουτιά απ’ όλα τα προϊόντα μαζί με αποδείξεις αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω βαλει δυο αγγελιες,μια οθονη και ενα oculusrift s,μπορειτε να μου πειτε τιμες?

LG 27 UK 600 4K - Οθόνες - Insomnia.gr

oculus rift s - Virtual / Augmented Reality - Insomnia.gr

Επεξ/σία από bilythekid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

ΧΑΧΑΧΑ έκλαψα.

Πού 'ναι ο benign και κάποιοι άλλοι που υποστηρίζουν ότι δεν τους νοιάζει τι θα κάνει ο αγοραστής μετά.

Τον ξερω τον πιτσιρικα,δικιο εχει,αλλα ολο γκρινια,γκρινια. Δεν μπορουμε να φτιαξουμε τον κοσμο ,παντα θα υπαρχουν τυποι αγενεις και ανεντιμοι.

Εχουμε τοσα προσωπικα και οικονομικα προβληματα με αυτα που περναμε, σιγα μην συγχιστουμε απο το ινσομνια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bilythekid είπε

LG 27 UK 600 4K - Οθόνες - Insomnia.gr

https://www.skroutz.gr/s/18078582/LG-27UL500-W-Monitor-27-4K.html

https://www.skroutz.gr/s/21393648/Samsung-UR55-Monitor-28-4K.html

καινούριες 4Κ/60hz/IPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα και παλι

ποσο παιρνει ενας τεχνικος να στησει ενα pc απο parts ,να περασει λειτουργικο και να ειναι ετοιμο plung & play?

και ποια ειναι η ιδανικη τιμη για ενα set 1366 με

Χ5650 -mb -4*8gb gskill 1600 και εξτρα cpu i7-950

Επεξ/σία από bekerel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, bekerel είπε

ποσο παιρνει ενας τεχνικος να στησει ενα pc απο parts ,να περασει λειτουργικο και να ειναι ετοιμο plung & play?

Να ρωτήσεις έναν σκέφτηκες μήπως? μπορείς να κοιτάξεις εδώ γράφοντας , pc service, τεχνική υποστήριξη Η&Υ κλπ....

www.google.gr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coppermine είπε

Να ρωτήσεις έναν σκέφτηκες μήπως? μπορείς να κοιτάξεις εδώ γράφοντας , pc service, τεχνική υποστήριξη Η&Υ κλπ....

www.google.gr

 

να σου πω την αληθεια δεν μου περασε απο το μυαλο

tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bekerel είπε

καλησπερα και παλι

ποσο παιρνει ενας τεχνικος να στησει ενα pc απο parts ,να περασει λειτουργικο και να ειναι ετοιμο plung & play?

''Plug and play'' ειναι το σωστο. Γυρω στα 50 ειναι η μεση τιμη αναλογα την περιοχη.Το ξερω επειδη εχω ενα φιλο με καταστημα υπολογιστων στην περιοχη μου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρεται εχω στην κατοχη μου ενα Dell Inspiron 3650 (https://www.public.gr/product/computers-and-software/statheroi-ypologistes/desktop-pc/dell-inspiron-3650-i5-64008gb1tb-gt-730-desktop-pc/prod8250489pp/)
ποσο περιπου θα το εδινα .. γνωριζω οτι η τιμη του Public δεν ειναι ρεαλιστικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mr.lucifer είπε

χαιρεται εχω στην κατοχη μου ενα Dell Inspiron 3650 (https://www.public.gr/product/computers-and-software/statheroi-ypologistes/desktop-pc/dell-inspiron-3650-i5-64008gb1tb-gt-730-desktop-pc/prod8250489pp/)
ποσο περιπου θα το εδινα .. γνωριζω οτι η τιμη του Public δεν ειναι ρεαλιστικη 

Η κανονικη τιμη για καποιον που ξερει ειναι περιπου 220 ευρω,αλλα επειδη εχει το κουτι της Dell για μοστρα,μπορειτε μεχρι 250 ευρω το πολυ.

Μιλαμε για συστημα του 2015 ,κλεινει εξαετια πλεον. Η τιμη αυτη πρεπει να ειναι ''κολλημενη''στον χρονο απο οταν τους τελειωσε το στοκ πριν πολλα χρονια και ουτε για αστειο δεν εχει σχεση με την τωρινη πραγματικοτητα.

 

Επεξ/σία από benign
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω στον μικρό το 3660 με i5-7400 έχουν πολύ μικρό τροφοδοτικό από κάρτα μέχρι 1050 απλή σηκώνουν.

Η 730 είναι σχεδόν ίδια με την 530 του επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Έχω στον μικρό το 3660 με i5-7400 έχουν πολύ μικρό τροφοδοτικό από κάρτα μέχρι 1050 απλή σηκώνουν.

Ναι δεν ειναι ασχημο μηχανηματακι για εναν μεσο χρηστη,εχει και το ομορφο καλοσχεδιασμενο στυλ της Dell, ενα 250αρακι δινεται ,νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, benign είπε

Ναι δεν ειναι ασχημο μηχανηματακι για εναν μεσο χρηστη,εχει και το ομορφο καλοσχεδιασμενο στυλ της Dell, ενα 250αρακι δινεται ,νομιζω.

Δηλαδη το δικο μου με i5-7400 1X8GB DDR4 2400Mhz 1TB hdd 250GB ssd 860 evo χωρις καρτα ειχε μια 750 Ti την εδωσα με wifi bluetooth ποσο να το δωσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη το δικο μου με i5-7400 1X8GB DDR4 2400Mhz 1TB hdd 250GB ssd 860 evo χωρις καρτα ειχε μια 750 Ti την εδωσα με wifi bluetooth ποσο να το δωσω;

280 με 300 ευρω.Και θα βαλει ο αγοραστης μια budget καρτουλα για 1080p και θα ειναι μια χαρουλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...