Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδες,

 

Για Μια msi b450 gaming plus max με κουτί εγγύηση και εναν ryzen 5 1600 οχι af με ψήκτρα κουτι χωρις εγγυηση ,ειναι καλα τα 150 πακετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Πόσο να πουλήσω μια Samsung 55ku6000 σε λειτουργικότατη κατάσταση και με κουτί! Πιθανον να έχει και εγγύηση γιατί της είχα βάλει 5ετια αλλά δεν είμαι σίγουρος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, sir_platanight είπε

Πόσο να πουλήσω μια Samsung 55ku6000 σε λειτουργικότατη κατάσταση και με κουτί! Πιθανον να έχει και εγγύηση γιατί της είχα βάλει 5ετια αλλά δεν είμαι σίγουρος! 

Κανενα 400αρι?

1 ώρα πριν, Dragonitelvl100 είπε

Καλησπέρα παιδες,

 

Για Μια msi b450 gaming plus max με κουτί εγγύηση και εναν ryzen 5 1600 οχι af με ψήκτρα κουτι χωρις εγγυηση ,ειναι καλα τα 150 πακετο;

Μια χαρα ειναι,ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 4:48 ΜΜ, Tegosg είπε

Αυτοί που αγοραζουν κάρτες υπερτιμημένες καλά να πάθουν.Τέτοια κορόιδα είναι και μια ζωή θα είναι.Δεν μπορείς να πουλάς μια κάρτα που την έχεις αγοράσει 400 ευρώ και να την δίνεις 1000.Δεν γίνονται αυτά παιδιά.Κακώς πολύ κακώς ανεβαίνουν τέτοιες αγγελίες γιατί υπάρχουν άτομα που ίσως αγοράσουν.Λόγο αφελιας λόγο μη ενημέρωσης κτλ.Είπαμε να πουλάνε ακριβά όχι 2 φορές πάνω από την αξία της καινούριας λες κ είναι συλλεκτική.Ελεος 

Εχω μια 1050τι εδω και χρονια. Δεν την λες και πιωμενη την καρτα αλλα σιγουρα ειναι δουλεμενη. Γυρισα προσφατα στον χωρο των υπολογιστων και επαθα πλακα οταν ανακαλυψα οτι μπορω να την πουλησω στην τιμη που την ειχα αγορασει πριν τοσα χρονια και μετα απο τοσα χρονια χρησης ετσι? Σκεφτομουν να την βαλω σε αγγελια οχι για να παρω τα λεφτα μου πισω προφανως σιγα το ποσο, αλλα για να παρω αλλη,, αλλα ελα που και οι αλλες ακριβες ειναι τωρα, αρα και να την δωσω τωρα.. πχ 100 ευρω θα πρεπει να δωσω 600 για μια καρτα που εκανε 300 οταν βγηκε.. Αρα εχουμε και λεμε, την ειχα παρει 120 ευρω, την δινω 100, βαζω αλλα 500 για να παρω μια καρτα που εκανε 300 κανονικα. Σε νορμαλ εποχες, θα εδινα την 1050τι ενα 50ρικο, θα εβαζα αλλα 250 και θα επαιρνα την καρτα που ΘΑ εκανε 300 ευρω.. Παλι χαμενος βγαινω νομιζω.. Αρα υποθετω οτι αυτοι που πουλανε κατι καρτες των 300 ευρω κανονικα, στα 600.. η δεν εχουν λεφτα για να ζησουν, η τα πουλανε και μετα παρακαλανε αλλους πωλητες να αγορασουν την καρτα τους φθηνοτερα για να βγαλουν καποιο γελοιο κερδος.. Γενικα μεταχειρισμενη καρτα τωρα ειναι ενα μεγαλο Χ.. Οχι μονο λογω τιμης, αλλα και του mining, που ξες εσυ τη την εκανε ο αλλος? Αν την ειχε να τρεχει 24/7 σε mining και φθηνα να την παρεις παλι δεν αξιζει..

 

Σορυ αν σας μπερδεψα με το σκεπτικο μου..

 

Ερωτηση, τα νετμπουκ αξιζουν τιποτα? Εχω 2, στην ακρη.. αν τα βαλω αγγελια θα τα παρει κανεις? Δουλευουν και τα 2, αλλα το ενα θελει φορτιστη και το αλλο μπαταρια.. Ειναι παλια.. 5-8 ετιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, 
Επεξεργαστης Ryzen 3100 με απόδειξη αγορας, χωρις κουτί και εχει δουλέψει 3 μηνες με χρήση casual gaming και browsing, ποια θεωρείτε καλή τιμή για να τον δώσω? 

Επεξ/σία από ShadowGame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Ερωτηση, τα νετμπουκ αξιζουν τιποτα? Εχω 2, στην ακρη.. αν τα βαλω αγγελια θα τα παρει κανεις? Δουλευουν και τα 2, αλλα το ενα θελει φορτιστη και το αλλο μπαταρια.. Ειναι παλια.. 5-8 ετιας

Μαλλον πρεπει για πιο σιγουρα να πεις τι ακριβως χαρακτηριστικα εχουν,αλλα νομιζω σε πολυ χαμηλη και συμβολικη τιμη.

1 ώρα πριν, ShadowGame είπε

Καλημέρα, 
Επεξεργαστης Ryzen 3100 με απόδειξη αγορας, χωρις κουτί και εχει δουλέψει 3 μηνες με χρήση casual gaming και browsing, ποια θεωρείτε καλή τιμή για να τον δώσω? 

Υπαρχει η εργοστασιακη ψυκτρα?Αν ναι, η σωστη τιμη θα ηταν 90 ευρω γιατι πριν το μπαχαλο εδω και δυομισι μηνες που εχει παει τωρα 150-180,πουλιοταν γυρω στα 110 -120 ευρω.Χωρις την ψυκτρα,80 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/9003693/Samsung-UE55KU6000.html

αυτη 450??

Οτι να ναι πραγματικα.

Αλλο ενα ωραιο και επικαιρο που βρηκα.

MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB Gaming X ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ

Επεξ/σία από ASFE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, ASFE είπε

https://www.skroutz.gr/s/9003693/Samsung-UE55KU6000.html

αυτη 450??

Οτι να ναι πραγματικα.

 

Το σχεδιαγραμμα της εξελιξης τιμης δειχνει μεχρι Ιουλιο τιμη πωλησης 947 ευρω και ενα μηνα μετα 480. Οντως ο φραπες παει συννεφο.Τρομερα κατατοπιστικο.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, sir_platanight είπε

Πόσο να πουλήσω μια Samsung 55ku6000 σε λειτουργικότατη κατάσταση και με κουτί! Πιθανον να έχει και εγγύηση γιατί της είχα βάλει 5ετια αλλά δεν είμαι σίγουρος! 

καινούρια με εγγύηση , καλύτερο επεξεργαστή και καλύτερο λογισμικό και περισσότερες ιντσες και υποστήριξη νέων τεχνολογιών που τα παλιά μοντέλα δεν υποστήριζαν

https://www.e-shop.gr/tv-lg-60un71003lb-60-led-4k-ultra-hd-smart-wifi-p-PER.158498

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα καποιοι λενε

Ποσο την πηρα εγω?900

Ε ας την δωσω 400-450.

Οι μτχ τηλεορασεις ειναι χαμενο παιχνιδι.

Φλεβαρη 2013 ειχα παρει το τοπ μοντελο lg47. στα 1999€  (μπραβο μλκα ακομα με βριζω!!!)

https://www.lg.com/gr/tileoraseis/lg-47LM960V-3d-tv

Τωρα να το δωσω κανα 1000αρικο?😁

Ουτε 150 δεν πιανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, benign είπε

Το σχεδιαγραμμα της εξελιξης τιμης δειχνει μεχρι Ιουλιο τιμη πωλησης 947 ευρω και ενα μηνα μετα 480. Οντως ο φραπες παει συννεφο.Τρομερα κατατοπιστικο.

 

52 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

καινούρια με εγγύηση , καλύτερο επεξεργαστή και καλύτερο λογισμικό και περισσότερες ιντσες και υποστήριξη νέων τεχνολογιών που τα παλιά μοντέλα δεν υποστήριζαν

https://www.e-shop.gr/tv-lg-60un71003lb-60-led-4k-ultra-hd-smart-wifi-p-PER.158498

Εσύ μου είπες 400...τα 50 παραπάνω είναι τραβηγμένα?

Άρα πόσο προτείνετε ρε μάγκες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...