Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά το insomnia παραμένει τεχνολογικό φόρουμ.

 

Όσο για το μαλτέζ ξέχασα, η τιμή είναι συζητήσιμη και μαζί δίνω 2 τσουβάλια σκυλοτροφή και ένα λαστιχένιο κόκκαλο.

 

Ειναι τεχνολογικο φορουμ αλλα οχι μονο τεχνολογικο πλεον.

 

παραδειγμα

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/διάφορα/επιστήμη/αρκετά-πιθανή-η-ύπαρξη-κρυφού-θαλάμου-και-υλικώ-r11335

 

Το Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...; εμενα με παραθετει με συνδεει  με τις αγγελιες του Insomnia και απο την στιγμη που οι αγγελιες του Insomnia επισημα εχουν κατηγοριες και για πραγματα εκτος hardware το βρισκω λογικο σε αυτο το θεμα να ρωταμε-απανταμε και για ειδη εκτος hardware

 

image.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

 

Ειναι τεχνολογικο φορουμ αλλα οχι μονο τεχνολογικο πλεον.

 

παραδειγμα

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/διάφορα/επιστήμη/αρκετά-πιθανή-η-ύπαρξη-κρυφού-θαλάμου-και-υλικώ-r11335

 

Το Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...; εμενα με παραθετει με συνδεει  με τις αγγελιες του Insomnia και απο την στιγμη που οι αγγελιες του Insomnia επισημα εχουν κατηγοριες και για πραγματα εκτος hardware το βρισκω λογικο σε αυτο το θεμα να ρωταμε-απανταμε και για ειδη εκτος hardware

 

 

 

+1

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έχω ένα pc με AMD x4 phenom black edition 955 , μητρική Asrock δεν θυμάμαι μοντέλο αλλά έχει θέμα πρέπει πολλές φορές να κάνω ρεσετ το bios , να αφαιρέσω μπαταρία να αλλάξω ένα klipsaiki να το επαναφέρω και να ξανά συνδέσω την μπαταριά. έχει 12GB ram ddr3 trofodotiko 750 τηερμαλτακε κάρτα γραφικών δε θυμάμαι

Σκέφτομαι να πάρω νέα μητρική αξίζει ή να κρατήσω τα λεφτά να το πουλήσω αυτό και να πάρω νέο
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με τον LLLEFTERIS..
και γενικα νομιζω πως οι τιμες πωλησης στις εν λογω αγγελιες ισως ειναι ενδεικτικες του ποσο πρεπει να πουλησεις...

καλησπέρα έχω ένα pc με AMD x4 phenom black edition 955 , μητρική Asrock δεν θυμάμαι μοντέλο αλλά έχει θέμα πρέπει πολλές φορές να κάνω ρεσετ το bios , να αφαιρέσω μπαταρία να αλλάξω ένα klipsaiki να το επαναφέρω και να ξανά συνδέσω την μπαταριά. έχει 12GB ram ddr3 trofodotiko 750 τηερμαλτακε κάρτα γραφικών δε θυμάμαι

Σκέφτομαι να πάρω νέα μητρική αξίζει ή να κρατήσω τα λεφτά να το πουλήσω αυτό και να πάρω νέο
 

δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια και την τροφοδοσια, μετα να πιεσεις το κουμπι on (σαν να θελεις να τον ανοιξεις) για 20-30 δευτεροπλεπτα (θα γινει reset bios και θα αποφορτιστουν οι πυκνωτες που μερικες φορες κρατουν σφαλματα)....μετα να βαλεις μια νεα μπαταρια και δοκιμασε αν λειτουργει καλα...

 

ps

VagosM το ηθελα σαν ξεχωριστο ποστ, γιατι ειναι ασχετο, αλλα δεν τα καταφερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...; εμενα με παραθετει με συνδεει  με τις αγγελιες του Insomnia και απο την στιγμη που οι αγγελιες του Insomnia επισημα εχουν κατηγοριες και για πραγματα εκτος hardware το βρισκω λογικο σε αυτο το θεμα να ρωταμε-απανταμε και για ειδη εκτος hardware

Εφόσον λαμβάνεις υπόψιν μόνο τον τίτλο του thread αγνοώντας ταυτόχρονα και το περιεχόμενο του πρώτου post(το λόγο ύπαρξης του thread με λίγα λόγια), και την ενότητα στην οποία βρίσκεται, και τους κανόνες του φόρουμ, λογικό είναι να οδηγείσαι σε λάθος συμπέρασμα.

 

Anyway, το ξεχειλώσαμε, εγώ το σταματάω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έπεσα πάνω στη μανούρα και κανείς δεν το πρόσεξε μάλλον, αντιγράφω το προηγούμενο μήνυμά μου.Δεν καίγομαι, αλλά θα εκτιμούσα μία γνώμη.Ευχαριστώ. :)

 

"Παίδες, μια dell u2711 πόσο πιστεύετε θα μπορούσα να τη δώσω;Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το ποιά θα μπορούσε να είναι μια λογική τιμή.Έκλεισε 5ετία πριν ένα μήνα, προφανώς εκτός εγγύησης πλέον, χωρίς κάποιο λειτουργικό πρόβλημα.Δουλεμένη φυσιολογικές ώρες θα έλεγα για τα χρόνια της, έχει περάσει και αρκετά μεγάλα διαστήματα πλήρους αχρησίας.Έτσι να πάρω μια ιδέα γιατί τελευταία, από το πουθενά, μου μπήκε η ιδέα μήπως "αναβαθμίσω" και οθόνη."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά το insomnia παραμένει τεχνολογικό φόρουμ.

 

Όσο για το μαλτέζ ξέχασα, η τιμή είναι συζητήσιμη και μαζί δίνω 2 τσουβάλια σκυλοτροφή και ένα λαστιχένιο κόκκαλο.

 

 

Συγγνώμη αλλά το διάβαζα στη δουλειά και πάτησα κάτι γέλια, δε μπόρεσα να κρατηθώ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από την πλάκα νομίζω κάπου τόσο πουλάνε τα Μαλτέζ (η αδερφή μου πρίν 5 χρόνια τόσο είχε πληρώσει για να αγοράσει το δικό της με πιστοποιητικά, διαβατήρια και δε ξέρω τι άλλα χαρτιά κλπ χρειαζόταν, κόκκαλο λαστιχένιο πάντως δεν είχε το πακέτο :lol:).

 

 

...Αν και διαφωνώ κάθετα με την πώληση ή αγορά των ζώων γιατί δεν είναι ούτε άψυχα αντικείμενα ούτε καταναλωτικά αγαθά, αλλά ΟΚ αυτό είναι μόνο ταπεινή μου γνώμη.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας πόσο μπορώ να πουλήσω cooler master storm rapid i mechanical και cooler master trigger (το ενα χρησιμοποιηθηκε ζητημα 8 φορες και απο εκει κουτί , σε αψογη κατασταση με τα παντα του και το 2 πεπίσης περίπου στην ίδια κατάσταση με το άλλο αλλα του λειπουν τα καλωδια του)????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά το διάβαζα στη δουλειά και πάτησα κάτι γέλια, δε μπόρεσα να κρατηθώ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από την πλάκα νομίζω κάπου τόσο πουλάνε τα Μαλτέζ (η αδερφή μου πρίν 5 χρόνια τόσο είχε πληρώσει για να αγοράσει το δικό της με πιστοποιητικά, διαβατήρια και δε ξέρω τι άλλα χαρτιά κλπ χρειαζόταν, κόκκαλο λαστιχένιο πάντως δεν είχε το πακέτο :lol:).

 

 

...Αν και διαφωνώ κάθετα με την πώληση ή αγορά των ζώων γιατί δεν είναι ούτε άψυχα αντικείμενα ούτε καταναλωτικά αγαθά, αλλά ΟΚ αυτό είναι μόνο ταπεινή μου γνώμη.

Είναι ανηθικο και παράνομο αν δεν είσαι πιστοποιημενος εκτροφεας.Αν κάποιος θέλει σκύλο ας υιοθετήσει ζώο από κάποιο καταφύγιο να σώσει και μια ζωή.Αν δεν υοθετηθουν στο 6μηνο θανατωνονται μιας και δεν υπάρχουν έσοδα να συντηρηθουν παραπάνω.Οσοι αναπαράγουν τα ζώα τους χωρίς τουλάχιστον την πιστοποίηση εκτροφεα με σκοπό το κέρδος καλό είναι να τους καταγγελλουμε στις αρχές μιας και δεν είναι αμοιροι ποινικων ευθυνών.Φτανει επιτέλους αυτό το χάλι.Ενα σωρό αδέσποτα και οι άλλοι αναπαράγουν τα κατοικίδια τους για να τα αυξησουμε.Συγνωμη για το off-topic αλλά δεν κρατήθηκα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ:http://www.cnet.com/products/acer-aspire-5749z-4809-15-6-pentium-b960-win-7-home-premium-64-bit-4-gb-ram-500-gb-hdd/specs/ Με τον 2310M αντί για τον Pentium B960 πόσο πιάνει περίπου;;

 

Είναι σε άριστη κατάσταση και η μπαταρία του βγάζει ~1 ώρα χρήσης στα Windows 7...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, επειδή είμαι άσχετος με το όλο θέμα των αγοραπωλησιών και θα ήθελα να δώσω ένα tablet το οποίο το έχω να "κάθεται" χωρίς να το χρησιμοποιώ καθόλου, θα ήθελα τη γνώμη σας όσον αφορά την κοστολόγηση του

 

Είναι Samsung Galaxy Tab 10.1 με 16 GB χωρητικότητα και 3.2 Android. Όταν το πήρα ήταν αρκετά ακριβό αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας για το πόσο θα το κοστολογούσατε τώρα με βάση τα σημερινά δεδομένα.

 

ΥΓ. Η κατάσταση του είναι σχεδόν άριστη, το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα και επίσης διαθέτει και θήκη με μαγνητάκι που είχα πάρει αργότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας.Θελω να πουλησω μια μητρικη RAMBAGE V EXTREME 2011-3 εχει και το control και μια cpu I7-5930K σαν σετ βεβαια αλλα να φυγει γρηγορα και οχι τζαμπα.ειναι απο εξωτερικο,αποδειξη υπαρχει. και ειναι αγορασμενα πριν απο ενα χρονο.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...