Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνος σου κάνεις αντιπαράθεση αδελφέ..Συνεχίζεις να λες για αναβάθμυση ενώ ουδέποτε αναφέρθηκε πως κάποιος θα αναβαθμύσει κάτι..!! Ούτε εγω είπα κάτι για αναβάθμυση ούτε το παιδι που θέλει να πάρει σύστημα με 4770.Δεν ξέρω γιατί καταλείγεις συνέχεια εκεί.

 

Αν κάποιος θέλει να πάει σε 4770Κ τώρα και να τον πληρώσει όσο έκανα όταν βγήκε επειδή σκρουτζ κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου είναι ηλίθιος απλά...Ειναι παζαρακιας και παει πονηρα να το παρει τζαμπα. Που ειναι η λογικη? Λογικη του κ*λου.

Παζαράκιας είναι αυτός που αρνείται να δει την αλήθεια και πάει να στο παίξει με τιμή σκρουτζ ενώ ξέρει πως 40 ευρώ φτηνότερα έχει ο 4790Κ που είναι καλύτερος....!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει κανείς 4770Κ όταν υπάρχει φτηνότερος 4790Κ.Τέλος.Αν το καταλαβαίνει έχει καλώς αν όχι λυπάμαι.

 

Οι διαφορές υπάρχουν το αν τις πιστεύεις ή όχι δικό σου θέμα.

Αλλα γραφω αλλα λες. Παζαρακιας,γυφτος και απατεωνας ειναι αυτος που θελει να αγορασει cpu των 380 ευρω,στα 200 και επισης τσιγγουνης και ασχετος ειναι οποιος θελει να τον πουλησει 340 ευρω. Ειναι τα δυο ακρα που βαζω στην λιστα αγνοησης  Αν δεν καταλαβαινεις και τωρα, υπαρχει προβλημα στην κατανοηση της γλωσσας. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Η τιμη του 4770k δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα απο την στιγμη που ο 4790κ ειναι και καλυτερος και ποιο φθηνος και ειδικα οταν βλεπεις το 4770 σε μονο 4 μαγαζια που ισως απλα να εχει μεινει στην σελιδα τους η να μην εχουν ενημερωσει την τιμη γιατι ολοι σε 1150 προτιμουν τον 4790

 

Σε λιγο θα βαλουμε αγγελια οτι πουλαμε τον 4790 και θα μας λενε να μας δωσουν εναν 4770 και να τους δωσουμε και λεφτα. :shock:

 

Ειχα παει μια φορα στον Γερμανο και ειχε το Note 1 και Note 2 και το 1 το πουλουσε ποιο ακριβα απο το 2 :lol:

Πεσ τα γιατί απο ότι φαίνεται είναι αξαιρετικα δυσνόητο να καταλάβει κανείς πως 385 ευρώ για 4770Κ σήμερα δεν είναι λογική τιμή...

 

Αλλά για όποιον την θεωρεί λογική δέχομαι να μου δώσει 320 ευρώ μιας και κάνει 385 νέος  κα να του δώσω μεταχιρησμένο έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη του 4770k δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα απο την στιγμη που ο 4790κ ειναι και καλυτερος και ποιο φθηνος και ειδικα οταν βλεπεις το 4770 σε μονο 4 μαγαζια που ισως απλα να εχει μεινει στην σελιδα τους η να μην εχουν ενημερωσει την τιμη γιατι ολοι σε 1150 προτιμουν τον 4790

 

Σε λιγο θα βαλουμε αγγελια οτι πουλαμε τον 4790 και θα μας λενε να μας δωσουν εναν 4770 και να τους δωσουμε και λεφτα. :shock:

 

Ειχα παει μια φορα στον Γερμανο και ειχε το Note 1 και Note 2 και το 1 το πουλουσε ποιο ακριβα απο το 2 :lol:

Δεν μιλαμε για συγκριση μεταξυ των δυο επεξεργαστων και λαθος τιμες που υπαρχουν πολλες τετοιες χαζες περπτωσεις στο Skroutz.Εσυ αν ειχες εναν 4770Κ, ποσο θα τον εδινες αν ηταν εντος εγγυησης μινιμουμ τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για συγκριση μεταξυ των δυο επεξεργαστων και λαθος τιμες που υπαρχουν πολλες τετοιες χαζες περπτωσεις στο Skroutz.Εσυ αν ειχες εναν 4770Κ, ποσο θα τον εδινες αν ηταν εντος εγγυησης μινιμουμ τιμη?

 

Οχι πανω απο 250 οταν εχω δει αρκετες αγγελιες με 4790 με 280

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι πανω απο 250 οταν εχω δει αρκετες αγγελιες με 4790 με 280

Λογικη τιμη ειναι,επομενως θεωρεις το 200αρι και εσυ απαραδεκτη τιμη ,αρα συμφωνουμε. Εγω θα τον εδινα 280 επειδη οταν ειναι K οβερκλοκαρεται. Ειμαστε σε διαφορα 30 ευρω,που ομως συναδει με την λογικη. Τον δικο σου επεξεργαστη αν τον εδινες τωρα, σε τι τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις το τσαταλιάσαμε.

 

Εγώ δεν θα έδινα πάνω από 250 με τίποτα.

Εγώ δεν είμαι όλοι οι άλλοι.

Το ίδιο ισχυει και με εσάς.

 

Όσο λογικό μου φαίνεται το 200 για αυτό το cpu, άλλο τόσο λογικό μου φαίνεται και το 280.

 

Όλα παίζουν ανάλογα με την καϊλα του πωλητή σε συνδυασμό με την καϊλα του αγοραστή

και πάντα σε συνάρτηση με τη διαθεσιμότητα στις αγγελίες τη δεδομένη περίοδο.

 

Οι αγγελίες δεν είναι οργανωμένη αγορά σαν το skroutz, τράβα πές σε ένα πωλητή

ότι τα 280 είναι πολλά όταν για τρεις μέρες είναι το μόνο Haswell τσιπάκι στις αγγελίες,

ή τα 200 είναι λίγα όταν έχεις απέναντι 2-3 4790Κ που τα πουλάνε για να αλλάξουν

στο 'καινούριο' 6700Κ.

 

Με το τρόπο σας και οι δύο δίκιο έχετε, εγώ να ξανακάνω τον σπαζοκλαμπάνια και να πω ότι

δεν έχουν και πολύ σχέση και αυτά που γράφω εγώ και εσείς με αυτό που ρώτησε ο άνθρωπος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικη τιμη ειναι,επομενως θεωρεις το 200αρι και εσυ απαραδεκτη τιμη ,αρα συμφωνουμε. Εγω θα τον εδινα 280 επειδη οταν ειναι K οβερκλοκαρεται. Ειμαστε σε διαφορα 30 ευρω,που ομως συναδει με την λογικη. Τον δικο σου επεξεργαστη αν τον εδινες τωρα, σε τι τιμη?

 

Μην ξεχνας οτι παιζει ρολο και ποσο εγγυηση εχει γιατι αλλη τιμη εχει ο 6 μηνων με ακομα 2.5 χρονια εγγυηση και αλλη τιμη ο 2 ετων με ακομα ενα ετος εγγυηση. Μετα παιζει και τι εκδοση σου εχει κατσει γιατι αλλη τιμη εχει ο "Αμερικανικος" και αλλη η "Βιετναμ"

 

Τον δικο μου 280 που τον εχω 16 μηνες η 260 αν ηθελα να τον δωσω σχετικα γρηγορα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα παιδιά. Διαβάζω καθημερινά το συγκεκριμένο thread γιατί κάνω συχνά συναλλαγές εδώ μέσα . Για τον 4770 νομίζω ότι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα για το πόσο μπορεί να πουληθεί. Αν σκεφτεί κανείς ότι ο 4790 κάνει 303 τότε οποίος δώσει πάνω από 280 για τον 4770 καινούργιο είναι χαζός, ομοίως και για τον k που ο 4790k κάνει 340 ο 4770 είναι καλή αγορά 310-320. Τόσο απλό είναι, μετά μπαίνει το πόση εγγύηση έχει ο κάθε επεξεργαστής και βγαίνει η τιμή του μεταχειρισμενου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα παιζει ρολο και απο που ειναι αγορασμενος γιατι αν ειναι απο το Πλαισιο που ειναι ο δικος μου σε περιπτωση που χαλασει μπορεις να παρεις και ενα πιστωτικο.

 

Στο Πλαισιο πηγα την soc force που ειχε προβλημα μου ειπαν αντικατασταση τους ειπα θελω πιστωτικο να παρω καλυτερη και τελικα πηρα την Gaming GT

Στο Mediamarkt τους ειχα ενα μηνα το mls tablet για αντικατασταση οθονης και μου το εφεραν στραβοκουμπωμενο τους ειπα δεν μπορω να περιμενω ακομα ενα μηνα για να το φτιαξετε θελω πιστωτικο η αλλο και τελικα κερδισα ακομα ενα μηνα χωρις tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα παιζει ρολο και απο που ειναι αγορασμενος γιατι αν ειναι απο το  :-D ΑΠλαισιο :-D  που ειναι ο δικος μου σε περιπτωση που χαλασει μπορεις να παρεις και ενα πιστωτικο.

 

Το ξέρεις ότι σε πάω αλλά δεν άντεξα. :devil:

 

Αν κάποιος μου γράψει για 'ειδική τιμή' λόγω 'εγγύησης ΠλαΧΧΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑ' σβήνω τη συζήτηση κατευθείαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρεις ότι σε πάω αλλά δεν άντεξα. :devil:

 

Αν κάποιος μου γράψει για 'ειδική τιμή' λόγω 'εγγύησης ΠλαΧΧΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑ' σβήνω τη συζήτηση κατευθείαν.

 

Δεν λεω οτι του Πλαισιου θα πουληθει ποιο ακριβα αλλα θα πουληθει ποιο γρηγορα.

Εσυ αν διαβασεις πωλειται 4790k ενος ετους με αποδειξη απο το Πλαισιο 280 ευρω και πωλειται 4790k ενος ετους με αποδειξη απο τον Μητσο στην στοα διπλα απο τις κατσαριδες 280 ευρω ποιον θα παρεις;

Απλα σκεψου να αγορασεις κατι και το φυσικο καταστημα να ειναι Θεσσαλονικη και εσυ απο Αθηνα να πρεπει να τους το στειλεις σε περιπτωση βλαβης.

Εμενα αν χαλασει ο επεξεργαστης το πρωτο που θα κανω ειναι να βαλω αγγελια μητρικη μνημες και βουρ για 1151

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:

 

Αν κάποιος μου γράψει για 'ειδική τιμή' λόγω 'εγγύησης ΠλαΧΧΧΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑ' σβήνω τη συζήτηση κατευθείαν.

Χαχα έτσι φίλε καλά τους κάνεις.. Να σας πω παίδες που έχω μια απορία, ποια τιμή θεωρείτε λογική να αγοράσω ένα καλό σετακι 2500κ με z77 μητρική sabertooth πχ γιατί έχω βάλει μια αγγελία ζήτησης και έχουν πέσει σαν τα κορακια όλοι και μου στέλνουν κάτι τιμές κουκουρουκου; Ευχαριστώ

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/653624-%CE%B95-2500k-%CE%AE-i7-2700k-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AE-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ο επεξεργαστής είναι ειδική κατηγορία προϊόντος γιατί δεν επισκευάζεται,

η καλή λειτουργία του μπορεί να επαληθευτεί αρκετά εύκολα και το κυριότερο

έχουν αρκετή εμπιστοσύνη στους εαυτούς τους ότι θα εγκριθεί το πιστωτικό

από τον προμηθευτή τους λόγω του ότι η διάγνωση για τον εάν φταίει ο πελάτης

ή όχι είναι πανεύκολη.

 

Άρα το παίζουν large και σου βγάζουν πιστωτικό. Άμα πας με μη τούβλοχ

tablet χαλασμένο θα σε ταλαιπωρήσουν το ίδιο με τη mediamarkt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ο επεξεργαστής είναι ειδική κατηγορία προϊόντος γιατί δεν επισκευάζεται,

η καλή λειτουργία του μπορεί να επαληθευτεί αρκετά εύκολα και το κυριότερο

έχουν αρκετή εμπιστοσύνη στους εαυτούς τους ότι θα εγκριθεί το πιστωτικό

από τον προμηθευτή τους λόγω του ότι η διάγνωση για τον εάν φταίει ο πελάτης

ή όχι είναι πανεύκολη.

 

Άρα το παίζουν large και σου βγάζουν πιστωτικό. Άμα πας με μη τούβλοχ

tablet χαλασμένο θα σε ταλαιπωρήσουν το ίδιο με τη mediamarkt.

 

Εχω κανει πολλες φασαριες για να μου κοβουν ετσι ευκολα πιστωτικο και τις ειχα κανει οταν ημουν 70 κιλα οχι τωρα που ειμαι σχεδον 110 :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα έτσι φίλε καλά τους κάνεις.. Να σας πω παίδες που έχω μια απορία, ποια τιμή θεωρείτε λογική να αγοράσω ένα καλό σετακι 2500κ με z77 μητρική sabertooth πχ γιατί έχω βάλει μια αγγελία ζήτησης και έχουν πέσει σαν τα κορακια όλοι και μου στέλνουν κάτι τιμές κουκουρουκου; Ευχαριστώ

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/653624-%CE%B95-2500k-%CE%AE-i7-2700k-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AE-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE/

 

Ταβάνι (150 μλκ έγραψα) για cpu και ταβάνι 100 για m/b, ειδικά αν δεν είναι sabertooth που έχει πέντε χρόνια.

 

**τα 5 χρόνια στη sabertooth ισχύουν ανάλογα τον προμηθευτή επομένως καλό είναι να το αποσαφηνίσεις αυτό.**

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...