Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Ο αδερφος μου λεει να του πουμε 1.000 και για τα δυο μαζι και τα χρηματα ντουκου, αν το δεχτει αυτο θα τα παρουμε. Οποτε θα βαλω τον 4770k και την 780 στο gaming pc (αυτο της υπογραφης) μου. Για τα τροφοδοτικα και την εγγυηση (στηριζομαι στα λογια του λεω ομως να ζητησω το τιμολογιο αγορας) θα τον ρωτησω.

 

Benign κι εγω αυτες τις τιμες βρηκα και το θεωρησα ευκαιρια. Στο μονο που δεν ειμαι σιγουρος ειναι η Asus Gtx 780 γιατι δεν μπορω να βρω τιμες. Ποσο πηγαινε οταν κυκλοφορουσε στην αγορα καινουρια?

Δεν θυμαμαι φιλε μου,αλλα δεν εχει σημασια. Παραμενει μια πολυ ισχυρη καρτα και το ολο υλικο που σας δινεται ειναι πολυ αξιοπρεπες σε καλες τιμες.Ευχομαι να πανε ολα καλα και καλες αγορες. (Και μην ξεχασεις τις αποδειξεις και το τεστ που σου ειπα.) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δεν θυμαμαι φιλε μου,αλλα δεν εχει σημασια. Παραμενει μια πολυ ισχυρη καρτα και το ολο υλικο που σας δινεται ειναι πολυ αξιοπρεπες σε καλες τιμες.Ευχομαι να πανε ολα καλα και καλες αγορες. (Και μην ξεχασεις τις αποδειξεις και το τεστ που σου ειπα.) :)

 

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Αν δεχτει λοιπον στα 1.000 ευρω τα τεσταρω στο prime παιρνω τις αποδειξεις και ολα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο στα 750€ έχει καλή έως πολύ καλή τιμή. Το δεύτερο ίσως θα έπρεπε να είναι στα 450€ περίπου.

1000€ και τα δύο είναι «κλοπή» :-D , αλλά αφού είναι κασέρι και αν συμφωνεί και ο φίλος, όλα καλά.

 

ΥΓ: Πού τους βρίσκετε ρε παιδιά τους 4770K στα 200€ στις αγγελίες του Insomnia; :confused:

Κάτω από 220-230€ δεν θυμάμαι να πέτυχα ποτέ κάποιον, συνήθως κάτι 250άρια βλέπω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο στα 750€ έχει καλή έως πολύ καλή τιμή. Το δεύτερο ίσως θα έπρεπε να είναι στα 450€ περίπου.

1000€ και τα δύο είναι «κλοπή» :-D , αλλά αφού είναι κασέρι και αν συμφωνεί και ο φίλος, όλα καλά.

 

ΥΓ: Πού τους βρίσκετε ρε παιδιά τους 4770K στα 200€ στις αγγελίες του Insomnia; :confused:

Κάτω από 220-230€ δεν θυμάμαι να πέτυχα ποτέ κάποιον, συνήθως κάτι 250άρια βλέπω.

Θα θελανε να τους βρουνε τοσο. Εγω αν ειχα ενα χρονο μονο cpu που κανει τωρα 385 ευρω κατω απο 280 δεν τον εδινα να χτυπαγαν τα βυζια τους στο τοιχο ολοι οι παζαρητζηδες μαζι. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπον εχω εδω τα specs απο 2 pc.
PC 1:
Τιμη 750e
 
 PC 2:

Τιμη 500e

Σκεφτομαστε με τον αδερφο μου να τα παρουμε και τα 2. Το παιδι τα πουλαει επειδη εκλεισε το γραφειο και τα pc εχουν λιγοτερες απο 100 ωρες λειτουργιας. Τα αγορασε πριν περιπου 1 χρονο οποτε βρισκονται ολα σε εγγυηση.

Τι λετε? Οι τιμες ειναι καλες?

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Αν δεχτει λοιπον στα 1.000 ευρω τα τεσταρω στο prime παιρνω τις αποδειξεις και ολα ΟΚ.

 

Στα χίλια ευρώ λίγο δύσκολο να δεχτεί (βέβαια κάνε την προσπάθεια σου,δεν χάνεις και τίποτα) όταν ο 4770Κ (με εγγύηση) μτχ παίζει στα 250-260...οπότε για τους δύο cpu φτάνουμε αμέσως-αμέσως τα 500-520 ευρώ.Η gtx 780 (μτχ με εγγύηση πάντα) κάτω από 240-250 δεν βρίσκεται.Δεν συνεχίζω με τα υπόλοιπα...Επικρατέστερη τιμή κλεισίματος (και εφόσον είναι και μετρητά) για μένα τα 1100-1150 ευρώ σε σχέση με τα 1250 που ζητάει ο πωλητής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελανε να τους βρουνε τοσο. Εγω αν ειχα ενα χρονο μονο cpu που κανει τωρα 385 ευρω κατω απο 280 δεν τον εδινα να χτυπαγαν τα βυζια τους στο τοιχο ολοι οι παζαρητζηδες μαζι. :devil:

 Μιας και εγω εβαλα τα 200 να ξεκαθαρισω πως ειπα πολυ λογικες εννοωντας τις χαμηλοτερες δυνατες για να δειξω στους προιγουμενους πως τα 750 ειναι οκ.Παρολα αυτα βρισκεις 4770Κ στα 200 αν θελεις.

Το οτι εχει 385 σκρουτζ δεν εχει να λεει κατι καθως η τιμη του δεν ειναι αντικειμενικη.

340 εχει ο 4790Κ σκρουτζ και περι τα 360 ο 6700 Κ...εκτος και αν ο 4770Κ ειναι νεοτεροσ και καλυτερος απο αυτους τους δυο ξαι δεν το ξερω τα 385 του ειναι αποτελεσμα στοκ και του πουλαω σε οτι τιμη μου ερθει...

 

Να συμοληρωσω πως ουτε τα 340 για 4790Κ ειναι λογικα.Δηλαδη 17 ευρω κατω απο τον νεοτερο διαδοχο του 6700Κ.Δηλαδη πες πως ξεκινας να φτιαξεις pc σημερα.Βλεπεις τιμες και το skylake build i7 σου βγενει αντε κανα 40(+ διαφορες απο μνημες και μητρικη) πιο ακριβο απο το haswell και θα τα τσιγκουνεφτεις και δεν θα πας σε skylake.? Δεν νομιζω να υπαρχει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Cube Talk 9x u65gt εδώ και περίπου ένα χρόνο που κυριολεκτικά κάθεται. Πολύ κακή αγορά μιας και το πήρα, το χάρηκα μια-δυο εβδομάδες και μετά απλά με κέρδισε το 5,5αρι καινούριο μου τηλέφωνο και το τάμπλετ δεν το ξανάπιασα.

Το είχα πάρει από εδώ στα 160 ευρώ, και τώρα καινούριο βλέπω έχει 140ευρώ.

Αξίζει να το πουλήσω και πόσο ή καλύτερα να το κρατήσω για σουβέρ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξανασημειώσω, επειδή ίσως δεν το πρόσεξε ο υποψήφιος αγοραστής.

 

780 και 4770Κ ενός χρόνου ψιλοαποκλείεται.

 

Για 1000 και τα 2 pc εννοείται ότι τα πήρες κι έφυγες.

 

Για παραπάνω και αν τα θες για gaming δεν είναι καλή αγορά.

Ψωνίζεις 2 επεξεργαστές δυνατούς που δεν θα σε εξυπηρετήσουν

πολύ στα παιχνίδια (εκτός κι αν λιώνεις στα mmo, αλλά και πάλι...)

και παίρνεις 1 καλή κάρτα γραφικών που θα είναι εκτός εγγύσης.

Επιμένω 780 και ενός έτους δεν γίνεται.

 

 

Επίσης όχι και 385 ο 4770Κ.

380 πήρα τον 6700Κ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που εχει να κανει ο φιλος,ειναι να ελεγξει τις αποδειξεις-εγγυησεις και τοτε θα ξερει ποτε ακριβως αγοραστηκαν.Απο την στιγμη που ακομη υπαρχει και πωλειται ο 4770Κ σαν καινουργιος,ανετα μπορει να εχει αγοραστει και πριν ενα χρονο.

 

Επισης να προσθεσω οτι οι τιμες κατα βαση καθοριζονται απο το ποσο παλιο ειναι το μεταχειρισμενο,ποσο δηλαδη εχει χρησιμοποιηθει,ποση εγγυηση εχει, και ποσο κοστιζει τωρα. (Το αν ο skylake αποτελει λογο για αναβαθμιση και συγκριση μεταξυ Haswell και Skylake  ειναι ασχετο με το θεμα μας.Για μενα ,για παραδειγμα,δεν εχει καθολου ενδιαφερον ο Skylake και για τον μεσο χρηστη,ειδικα που ο περισσοτερος κοσμος θα βαλει ξεχωριστη καρτα γραφικων. Ειναι γνωστη η πολιτικη της intel οπως και το οτι ακομη και οι Sandybridge κρατουν μια χαρα.)

 

 

Παρολα αυτα βρισκεις 4770Κ στα 200 αν θελεις.

Μονο απο πεινασμενο που πουλαει βρακια για να ζησει η απο φρενοβλάβη. Εγω παντως που κοιταω καθημερινα αρκετες ωρες τις αγγελιες δεν εχω δει ποτε..Εκτος και αν ειναι κανενας κλεφτης η καποιος που τον εχει ξεσκισει τον επεξεργαστη και τωρα γραφει ''εχω χασει την εγγυηση''. Εννοειται οτι αν δεν εχεις εγγυηση πεφτει πολυ η τιμη, μονο τοτε ομως.

 

Χωρις παρεξηγηση, η ''αναβαθμιση'' απο Haswell σε Skylake δεν εχει κανενα νοημα για την συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων και δεν αποτελει μετρο συγκρισης για αγορα μεταχειρισμενου.

 

Προφανως δεν προκειται καποιος να δωσει 380 ευρω για τον 4770Κ αλλα σε καμμια περιπτωση δεν θα τον πουλησει στην μιση τιμη,εκτος και αν ειναι ηλιθιος. Οπως ειναι γελοιο να θελει να τον δωσει ενας αγοραστης 30-40 ευρω πιο κατω αλλο τοσο γελοιο ειναι να απαιτει καποιος να τον παρει στην μιση τιμη οταν οι διαφορες του απο τον Skylake, ειναι μηδαμινες. Μην πηγαινουμε στα 2 ακρα,εδω ειμαστε για να δινουμε λογικες συμβουλες. Με βαση την δυναμη του τεχνολογικα ακομη ο i7 4770K ,προς το παρον,κατω απο 280 ευρω δεν πρεπει να διινεται,ειδικα αν καλυπτεται απο εγγυηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Επισης να προσθεσω οτι οι τιμες κατα βαση καθοριζονται απο το ποσο παλιο ειναι το μεταχειρισμενο,ποσο δηλαδη εχει χρησιμοποιηθει,ποση εγγυηση εχει, και ποσο κοστιζει τωρα. (Το αν ο skylake αποτελει λογο για αναβαθμιση και συγκριση μεταξυ Haswell και Skylake  ειναι ασχετο με το θεμα μας.Για μενα ,για παραδειγμα,δεν εχει καθολου ενδιαφερον ο Skylake και για τον μεσο χρηστη,ειδικα που ο περισσοτερος κοσμος θα βαλει ξεχωριστη καρτα γραφικων. Ειναι γνωστη η πολιτικη της intel οπως και το οτι ακομη και οι Sandybridge κρατουν μια χαρα.)

 

 

2)Μονο απο πεινασμενο που πουλαει βρακια για να ζησει η απο φρενοβλάβη. Εγω παντως που κοιταω καθημερινα αρκετες ωρες τις αγγελιες δεν εχω δει ποτε..Εκτος και αν ειναι κανενας κλεφτης η καποιος που τον εχει ξεσκισει τον επεξεργαστη και τωρα γραφει ''εχω χασει την εγγυηση''. Εννοειται οτι αν δεν εχεις εγγυηση πεφτει πολυ η τιμη, μονο τοτε ομως.

 

3)Χωρις παρεξηγηση, η ''αναβαθμιση'' απο Haswell σε Skylake δεν εχει κανενα νοημα για την συντριπτικη πλειοψηφια των χρηστων και δεν αποτελει μετρο συγκρισης για αγορα μεταχειρισμενου.

 

4)Προφανως δεν προκειται καποιος να δωσει 380 ευρω για τον 4770Κ αλλα σε καμμια περιπτωση δεν θα τον πουλησει στην μιση τιμη,εκτος και αν ειναι ηλιθιος. Οπως ειναι γελοιο να θελει να τον δωσει ενας αγοραστης 30-40 ευρω πιο κατω αλλο τοσο γελοιο ειναι να απαιτει καποιος να τον παρει στην μιση τιμη οταν οι διαφορες του απο τον Skylake, ειναι μηδαμινες. Μην πηγαινουμε στα 2 ακρα,εδω ειμαστε για να δινουμε λογικες συμβουλες. Με βαση την δυναμη του τεχνολογικα ακομη ο i7 4770K ,προς το παρον,κατω απο 280 ευρω δεν πρεπει να διινεται,ειδικα αν καλυπτεται απο εγγυηση.

1)Oπότε επειδή το ippone 4s 64gb έχει 650 public τη στιγμή που μιλάμε βάση εσένα θα ξεχάσουμε το ότι έχουν βγει άλλα 5-6 μοντέλα μετά απο αυτό μιας και δεν είμαστε εδώ για αυτό....http://www.public.gr/product/apple/iphone/apple-iphone-4s-3g-wi-fi-64gb-mayro/prod1810071pp/   

Παράδειγμα απλά για να δείξω για άλλη μια φορά πως το πόσο έχει τιμή σε ένα αμγαζί ένα προιόν προιγούμενησ γενιάς δεν έχει σημασία..!!!!

Δεν συμφωνώ καθόλου με το σκεπτικό δεν μας ενδιαφέρει σύγκρηση με skylake.Πλέον το 1150 είναι περασμένη γενιά.Επίσης δεν μιλαμε για αναβάθμυση αλλά για νέο σύστημα.Η μήπως θές να μου πεις πως αν έφτιαχνες τώρα PC θα πήγενες σε sandybridge ή haswell..Μη γελιόμαστε.

 

2)Πεινσμένος ή όχι δεν έχει σημασία,βρίσκεις.

 

3) Γιατί μου λές για ανβάθμυση δεν ξέρω....Εγώ ανέφερα τον 4790K απο haswell και τον 6700Κ απο skylake για να τονίσω το χαζό της τιμής του 4770Κ..!! Επίσης για να δείξω πως κανένας λογίκος άνθρωπος που θα στήσει τώρα μηχάνημα ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙ δεν θα διαλέξει haswell απο skylake για να γλυτώσει αστείο ποσό χρημάτων.

 

4)δεν θα δώσει 380 αλλά και ούτε θα τον δώσει μισή τιμή.?? μισή τιμή απο τη αφού λές πως δεν θα δώσει 380..

Eπίσης οι διαφορές σε cpu bound games φτάνουν 10-15 fps οπότε μηδαμινές δεν τις λές.

Κάτω απο 280 μεταχειρισμένος....Δηλαδή έναν 4790Κ που νέος έχει 340 και έναν 6700Κ ποθ εχει 357 πόσο θα τα έδεινες 320/340.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάποια parts από το παλιό pc μου και θα ήθελα να ρωτήσω πόσο μπορώ να τα διώξω. Είναι λειτουργικά όλα αλλά δεν έχουν εγγύηση ούτε κουτιά ούτε τίποτα.

EN8800GS/HTDP/384M καρτα γραφικων

[2 μνήμες ram από 1 gigabyte που λειτουργούν μαζί, μία kingston και μία rendition.[/font]

EVERFLOW F129025DL ψύκτρα επεξεργαστή

Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz επεξεργαστής

Linksys Wireless-G PCI Adapter WMP54G αντάπτορας ιντερνετ

Asus p5ld2-x/1333 μητρική NT P4-500W τροφοδοτικό

 

 

Επεξ/σία από Nath2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που εχει να κανει ο φιλος,ειναι να ελεγξει τις αποδειξεις-εγγυησεις και τοτε θα ξερει ποτε ακριβως αγοραστηκαν.Απο την στιγμη που ακομη υπαρχει και πωλειται ο 4770Κ σαν καινουργιος,ανετα μπορει να εχει αγοραστει και πριν ενα χρονο.

 

Καλά μπορεί να έχει αγοραστεί και σήμερα στα 385 :-D, απλά επειδή όταν βγήκε ο 4790Κ πάλι ήταν ακριβότερος και σε συνδυασμό με την 780 δεν μου κάνει για ενός χρόνου το pc. Για να το πω

αλλιώς, δεν μου κάνει σαν λογική επιλογή τον τελευταίο χρόνο (και βάλε). Βέβαια μαντεψιά ρίχνω.

Θα δει και θα μας πει ο φίλος.

 

Φυσικά θα συμφωνήσω ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αναβάθμισης από haswell ή sandybridge,

από την άλλη ο φίλος δεν ρωτάει αν αξίζει να αναβαθμιστεί από 4770Κ αλλά αν αξίζει να αγοράσει

4770Κ. Νομίζω είναι δύο πολύ διαφορετικά πράγματα. Αν το καταφέρει στα 1000 και τα δύο θα

είναι πολύ καλά. Αν ο άλλος επιμένει στα 1250 για αυτά τα δύο δεν το βρίσκω καλή αγορά ειδικά

για gaming.

 

Αν θέλετε τη γνώμη μου εκεί αξίζει να επικεντρωθούμε και όχι αν αξίζει 200 ή 300 ο 4770Κ.

(επ' ουδενί δεν απαξιώνω την κουβέντα, απλά ας μου επιτραπεί μια επισήμανση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Oπότε επειδή το ippone 4s 64gb έχει 650 public τη στιγμή που μιλάμε βάση εσένα θα ξεχάσουμε το ότι έχουν βγει άλλα 5-6 μοντέλα μετά απο αυτό μιας

Συγνωμη αλλα παλι τα ιδια λες οποτε μια τελευταια φορα για να μην χανουμε χρονο,με λιγα λογια : 1.Εντελως ασχετη συγκριση,δεν συζηταμε για κινητα ειναι αλλο προιον με αλλες συνισταμενες.Δεν με ενδιαφερει,παραδειγματα δωσε μονο για το θεμα μας, επεξεργαστες μητρικες,ram  κ.τ.λ.

1.

Δεν συμφωνώ καθόλου με το σκεπτικό δεν μας ενδιαφέρει σύγκρηση με skylake.Πλέον το 1150 είναι περασμένη γενιά.Επίσης δεν μιλαμε για αναβάθμυση αλλά για νέο σύστημα.Η μήπως θές να μου πεις πως αν έφτιαχνες τώρα PC θα πήγενες σε sandybridge ή haswell..Μη γελιόμαστε.

Το 1150 ειναι περασμενη γενια αλλα πρακτικα πουλιεται ακομη και εχει ελαχιστες διαφορες για το 99% του κοσμου χρηστικα σε αποδοση απο το Skylake. Εγω θα περιμενω τα 8nm για να παω σε νεα γενια της intel. Η τακτικη της ειναι μαρκετινγκ κολπο αφου ακομη και οι Sandybridge ειναι εξαιρετικοι ακομη. Αν εκανε αναβαθμιση τωρα καποιος θα επαιρνε αυτο που κυκλοφορει τωρα,οταν ομως ζηταει καποιος αλλος να αγορασει μεταχειρισμενο για οποιονδηποτε λογο δεν μπορει να επικαλειται οτι η νεα γενια εχει 10% παραπανω αποδοση στα παιχνιδια(που προσωπικα το θεωρω ψεμματα και τριχες για να πουλησουν και δεν το πιστευω)και να ζηταει 50% κατω στην τιμη? Ειναι παζαρακιας και παει πονηρα να το παρει τζαμπα. Που ειναι η λογικη? Λογικη του κ*λου.

2)Πεινσμένος ή όχι δεν έχει σημασία,βρίσκεις.

Δεν μπορει ενα ηλθιο η πεινασμενο ατομο,που εκπροσωπει το 0,0001% του ινσομνια να αποτελεσει σημειο αναφορας για πωλησεις. Και σε παρακαλω αν και οταν βρεις τετοια περιπτωση να μας την  αναφερεις εδω να την δουμε.Με εγγυηση ετσι?Αλλιως δεν ισχυει και ειναι παραμυθια.(Καποιος σου λεει ψεμματα.)

 

3) Γιατί μου λές για ανβάθμυση δεν ξέρω....Εγώ ανέφερα τον 4790K απο haswell και τον 6700Κ απο skylake για να τονίσω το χαζό της τιμής του 4770Κ..!! Επίσης για να δείξω πως κανένας λογίκος άνθρωπος που θα στήσει τώρα μηχάνημα ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΕΙ δεν θα διαλέξει haswell απο skylake για να γλυτώσει αστείο ποσό χρημάτων.

 

Λεω αν καποιος ηδη εχει Haswell δεν αξιζει να κανει ''αναβαθμιση'' σε Skylake. Δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις.

4)δεν θα δώσει 380 αλλά και ούτε θα τον δώσει μισή τιμή.?? μισή τιμή απο τη αφού λές πως δεν θα δώσει 380..

Eπίσης οι διαφορές σε cpu bound games φτάνουν 10-15 fps οπότε μηδαμινές δεν τις λές.

Κάτω απο 280 μεταχειρισμένος....Δηλαδή έναν 4790Κ που νέος έχει 340 και έναν 6700Κ ποθ εχει 357 πόσο θα τα έδεινες 320/340.?

Αλλο ενα απλο που δεν καταλαβαινεις.Αντε να το ξαναγραψω πιο απλα.Αν καποιος θελει για τον Α,Β λογο.να αγορασει εναν i7 4770K μεταχειρισμενο, τωρα η φτηνοτερη τιμη ειναι 380 ευρω. Επομενως λεω δεν θα τον εδινα λιγοτερο απο 280 ευρω,σαν πωλητης ουτε με σφαιρες,δεν το διατυπωνω καθαρα?

 

Οι διαφορες αυτες δεν υπαρχουν.Εχω δει σε μηχανηματα με βαρβατες καρτες και ειναι μουφα,η ειδικες περιπτωσεις.Ουτως η αλλως η καρτα γραφικων εχει το κυριο βαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη του 4770k δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα απο την στιγμη που ο 4790κ ειναι και καλυτερος και ποιο φθηνος και ειδικα οταν βλεπεις το 4770 σε μονο 4 μαγαζια που ισως απλα να εχει μεινει στην σελιδα τους η να μην εχουν ενημερωσει την τιμη γιατι ολοι σε 1150 προτιμουν τον 4790

 

Σε λιγο θα βαλουμε αγγελια οτι πουλαμε τον 4790 και θα μας λενε να μας δωσουν εναν 4770 και να τους δωσουμε και λεφτα. :shock:

 

Ειχα παει μια φορα στον Γερμανο και ειχε το Note 1 και Note 2 και το 1 το πουλουσε ποιο ακριβα απο το 2 :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λεω αν καποιος ηδη εχει Haswell δεν αξιζει να κανει ''αναβαθμιση'' σε Skylake. Δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις.

Αλλο ενα απλο που δεν καταλαβαινεις.Αντε να το ξαναγραψω πιο απλα.Αν καποιος θελει για τον Α,Β λογο.να αγορασει εναν i7 4770K μεταχειρισμενο, τωρα η φτηνοτερη τιμη ειναι 380 ευρω. Επομενως λεω δεν θα τον εδινα λιγοτερο απο 280 ευρω,σαν πωλητης ουτε με σφαιρες,δεν το διατυπωνω καθαρα?

 

Οι διαφορες αυτες δεν υπαρχουν.Εχω δει σε μηχανηματα με βαρβατες καρτες και ειναι μουφα,η ειδικες περιπτωσεις.Ουτως η αλλως η καρτα γραφικων εχει το κυριο βαρος.

Μόνος σου κάνεις αντιπαράθεση αδελφέ..Συνεχίζεις να λες για αναβάθμυση ενώ ουδέποτε αναφέρθηκε πως κάποιος θα αναβαθμύσει κάτι..!! Ούτε εγω είπα κάτι για αναβάθμυση ούτε το παιδι που θέλει να πάρει σύστημα με 4770Κ.Δεν ξέρω γιατί καταλήγεις συνέχεια εκεί.

 

Αν κάποιος θέλει να πάει σε 4770Κ τώρα και να τον πληρώσει όσο έκανα όταν βγήκε επειδή σκρουτζ κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου είναι ηλίθιος απλά...''Ειναι παζαρακιας και παει πονηρα να το παρει τζαμπα. Που ειναι η λογικη? Λογικη του κ*λου.'' ΟΡΙΣΤΕ..????

Παζαράκιας είναι αυτός που αρνείται να δει την αλήθεια και πάει να στο παίξει με τιμή σκρουτζ ενώ ξέρει πως 40 ευρώ φτηνότερα έχει ο 4790Κ που είναι καλύτερος επομένος αντικειμενική πραγματική αξία του 4770Κ θα έπρεπε να είναι κοντα 300 και αν βάση ότι και ο 4790 είναι ψηλά..!!! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει κανείς 4770Κ όταν υπάρχει φτηνότερος 4790Κ.Τέλος.Αν το καταλαβαίνει έχει καλώς αν όχι λυπάμαι.

 

Οι διαφορές υπάρχουν το αν τις πιστεύεις ή όχι δικό σου θέμα.

 

p.s όταν πας σε νέο socket υπάρχουν και άλλα θετικά πέραν του cpu νομίζω.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...