Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω κι εγω τα φωτα σας.Το συστημα μου ειναι το εξης και εχει στηθει φεβρουαριο απο εμενα κομματι κομματι..Ολα εχουν αποδειξεις εγγυησεις κουτια κομπλε.

Λοιπον :

 

mobo : Gigabyte Z97P-D3

cpu : inter core i5 4460 box

gpu : evga geforce gtx 970 ftw 4gb

psu : EVGA SuperNOVA 550 G2

ram : 2 HyperX Savage 8GB DDR3-2133MHz 

cooling : CoolerMaster Hyper 212 EVO

strg unit : Samsung 850 Evo 250GB

case : Zalman Z1 Neo

 

Θελω να μου πειτε μια τιμη να το δωσω οχι νατο σκοτωσω γιατι θελω να παρω δυνατο λαπ τοπ μιας και  φοιτητης και το desktop  δεν βολευει οσο θα ηθελα...

Κριμα να σκοτωσεις αυτο το καλο vfm συστηματακι για λαπτοπ που ειναι πανακριβα και δεν αξιζουν καθολου για gaming.Εγω το βλεπω μεγα λαθος. Γιατι δεν βολευει το desktop? Αν ειναι αναγκη να παιρνεις το laptop στο χωρο που σπουδαζεις καλυτερα παρε ενα φτηνιαρικο λαπτοπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω κι εγω τα φωτα σας.Το συστημα μου ειναι το εξης και εχει στηθει φεβρουαριο απο εμενα κομματι κομματι..Ολα εχουν αποδειξεις εγγυησεις κουτια κομπλε.

Λοιπον :

 

mobo : Gigabyte Z97P-D3

cpu : inter core i5 4460 box

gpu : evga geforce gtx 970 ftw 4gb

psu : EVGA SuperNOVA 550 G2

ram : 2 HyperX Savage 8GB DDR3-2133MHz 

cooling : CoolerMaster Hyper 212 EVO

strg unit : Samsung 850 Evo 250GB

case : Zalman Z1 Neo

 

Θελω να μου πειτε μια τιμη να το δωσω οχι νατο σκοτωσω γιατι θελω να παρω δυνατο λαπ τοπ μιας και  φοιτητης και το desktop  δεν βολευει οσο θα ηθελα...

Φίλε μου έχεις ωραίο σύστημα και να το δώσεις για να πάς σε λάπτοπ θα έχεις μεγάλη χασούρα.Επίσης θα σκάσεις πολλά για λάπτοπ τέτοιας δύναμης.Όπως και να έχει πάμε ένα ένα :

mobo 70

cpu 150

gpu 260-270

psu 75

ram 8gb 30 16 gb 55

cooler 20-25

ssd 75

case 45

Οπότε ένα σύνολο 730+- Προσωπικά δεν θα το πουλούσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να μην χρειαζόταν να το δώσω αλλά χρειάζομαι δυνατό λαπ τοπ για την σχολή μου και γιορτές καλοκαίρι κλπ δεν μπορώ να μετακινώ το desktop από τον τόπο φοίτησης στον τόπο μόνιμης κατοικίας.Οσο για το σύστημα έχω ρίξει άπειρο χρόνο για να φτιάξω το τέλειο vfm  budget  gaming pc μίας και δεν το φυσάω και θα το δώσω με πόνο καρδιάς.... :/ Αλλά πρέπει να το δώσω γι αυτό και ρωτάω τιμή! Μπορώ να δώσω και ένα monitor lg 24 ιντών και cm devastator keyboard-Gigabyte Aire M93 Ice mouse. Τιμή για όλο το combo????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να μην χρειαζόταν να το δώσω αλλά χρειάζομαι δυνατό λαπ τοπ για την σχολή μου και γιορτές καλοκαίρι κλπ δεν μπορώ να μετακινώ το desktop από τον τόπο φοίτησης στον τόπο μόνιμης κατοικίας.Οσο για το σύστημα έχω ρίξει άπειρο χρόνο για να φτιάξω το τέλειο vfm  budget  gaming pc μίας και δεν το φυσάω και θα το δώσω με πόνο καρδιάς.... :/ Αλλά πρέπει να το δώσω γι αυτό και ρωτάω τιμή! Μπορώ να δώσω και ένα monitor lg 24 ιντών και cm devastator keyboard-Gigabyte Aire M93 Ice mouse. Τιμή για όλο το combo????

Eπειδή και εγώ στην ίδια κατάσταση ήμουν πριν 2 χρόνια (αντε 5 μαθηματα μου εμειναν πλεον :P ), για ένα καλουτσικο λαπτοπ με σχετικα μετριες-καλές επιδόσεις θα πρέπει να ακουμπησεις 600-700, και για ένα "κοντά" στις επιδόσεις του σταθερού που έχεις 1100-1200+ (που και παλι δεν θα ειναι κοντα), θα σου πρότεινα να κρατήσεις το σταθερο για την πόλη που σπουδάζεις, και να πάρεις ένα λαπτοπ των 350 ευρω, να του πεταξεις και ένα ssd τύπου patriοt blast και να το παίρνεις μαζί σου όποτε φέύγεις (χριστουγεννα-πασχα-ιουλιο-αυγουστο). Μια χαρα θα σε καλύψει για browsing Και κανα lol-csgo και για τις εργασίες σου. Αλλίως πουλα το στις τιμές που σου πρότεινε ο  @Albilosha

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ένα παλιό pc socket 775 με ένα απλό κουτί μία μιτρικη asus p dexete Pentium k celeron cpu μία μνημη ραμ 1gb ddr2 enan δίσκο ide 250 gb ena drive k dyo φανακια ποιανει 30-35 ευρώ ν τονίσω όπου κάπου έχει τ pc pronlima είναι καλά τ λεφτά π ζητάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu-mobo-ram 

cpu Intel core 2 duo e4500 2,20 ghz

mobo Asrock g41-gs

ram DDR2 2X2GB MUSHKIN εχουν περασει και μεμ τεστ προσφατα αν βοηθαει! :)

 

 

παδια ποσο αυτο? δεν θελω ουτε να ξεγελασω αλλα ουτε να με φανε εντος εισαγωγικων θελω απλα να το δωσω! ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cpu-mobo-ram 

cpu Intel core 2 duo e4500 2,20 ghz

mobo Asrock g41-gs

ram DDR2 2X2GB MUSHKIN εχουν περασει και μεμ τεστ προσφατα αν βοηθαει! :)

 

 

παδια ποσο αυτο? δεν θελω ουτε να ξεγελασω αλλα ουτε να με φανε εντος εισαγωγικων θελω απλα να το δωσω! ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας

Κανα 60άρι λόγω μνήμης που έχουν 25-30 ευρώ σκέτες.

 

Ίσως χρειαστεί να πέσεις στο 50. Αλλά δοκίμασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλπιζα εβδομηντα αλλα εστω...ευχαριστω πολυ..θα δεχτω και αλλες προτασεις...απλα θελω να ειναι εξηντα αλλα εφικτο δλδ οχι εξηντα κανει αλλα δεν θα το παρει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλπιζα εβδομηντα αλλα εστω...ευχαριστω πολυ..θα δεχτω και αλλες προτασεις...απλα θελω να ειναι εξηντα αλλα εφικτο δλδ οχι εξηντα κανει αλλα δεν θα το παρει κανεις

Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ ότι με 90€ παίρνεις μητρική s1150 + G1840 + 4gb DDR3 καινούργια με εγγύηση, με βάση αυτό όχι 70 αλλά ούτε 40 δεν αξίζει το δικό σου σετ.

 

Αν το δώσεις σε κομμάτια ίσως πιάσει συνολικά 50-55€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ποσο θα μπορουσα να πουλησω το εξης συστημα? 
CM Haf 922

i7-2600

CM V8 Cooler

12GB Ram 1333 Corsair XMS3

SSD HYPERX SHFS37A/240G

Zotac 980 Super Jetstream

1TB HDD WD Black

XFX 750 Pro Core edition

DVD RW LG

Asrock b73 Pro 3

 

Εγγυηση εχουν τροφοδοτικο , μνημες , SSD , μητρικη και καρτα γραφικων , ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ποσο θα μπορουσα να πουλησω το εξης συστημα? 

CM Haf 922

i7-2600

CM V8 Cooler

12GB Ram 1333 Corsair XMS3

SSD HYPERX SHFS37A/240G

Zotac 980 Super Jetstream

1TB HDD WD Black

XFX 750 Pro Core edition

DVD RW LG

Asrock b73 Pro 3

 

Εγγυηση εχουν τροφοδοτικο , μνημες , SSD , μητρικη και καρτα γραφικων , ευχαριστω πολυ.

Zotac 980 super jetstream.? link γιατί νομίζω πως jet stream είναι palit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...