Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση το να πουλάει κάποιος ένα προϊόν 20΅30% πάνω από την επίσημη τιμή του λόγω το ότι έχει έλλειψη στην αγορά είναι σύμφωνο με τους κανόνες του forum για τις αγγελίες ;

Αν ναι μπορεί να κάνει κάποιος αναφορά τις συγκεκριμένες αγγελίες;

Αναφέρομαι στις αγγελίες που κυκλοφορούν τελευταία με IPhone X.

Για τις τιμές δεν υπάρχει κάποιος κανόνας (καλώς δεν υπάρχει για μένα). Ευθύνη του αγοραστή είναι να τσεκάρει τιμές και να δει αν τον συμφέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, το έχω πει πολλές φορές αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

Όταν φτιάχνεται μια αγγελία, και ο χρήστης βάζει κινητό, ας ψάχνεται αυτό το κινητό αν αντιστοιχεί σε άλλη αγγελία με άλλο username. Αν το άλλο username έχει και ίδιο IP με τον πρώτο, ban/red flag επιτόπου. Θα γλιτώσουμε απο μερικούς χαζούς που έχουν πολλαπλούς λογαριασμούς έτσι.

 

Ας κάνουμε τον έλεγχο αυτόματο ρε παιδιά...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα χρειάζονται δυο στο παιχνίδι αυτο φίλε μου

.....χαζός και πανηλιθιος

 

Αφου λένε όλοι τον καημό τους...

Στις αγελλίες μήπως να μπαινανε βαθμολογίες του τύπου

thumbs up ή down

Εχω βαρεθεί να βλέπω ζήτηση "ssd 128...  25 ευρώ "

Φίλε επέστρεψε στον πλανήτη Γη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντα χρειάζονται δυο στο παιχνίδι αυτο φίλε μου

.....χαζός και πανηλιθιος

 

Αφου λένε όλοι τον καημό τους...

Στις αγελλίες μήπως να μπαινανε βαθμολογίες του τύπου

thumbs up ή down

Εχω βαρεθεί να βλέπω ζήτηση "ssd 128...  25 ευρώ "

Φίλε επέστρεψε στον πλανήτη Γη

Στο συγκεκριμενο παραδειγμα που βλεπεις κατι λαθος ? 50 εχει new αν καποιος εχει κανα ssd χωρις εγγυηση ποσο θα τον δωσει λες? 40 ? ετσι και αλλιως ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας οριζει οτι τιμη θελει ειτε για να αγορασει κατι ειτε για να πουλησει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια από την άλλη όταν στα 35-40€ φεύγουν σε 10λεπτά και υπάρχουν αγγελίες ζήτησης στα 35€ δεν βρίσκω τον λόγο να ζητήσεις στα 25€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βέβαια από την άλλη όταν στα 35-40€ φεύγουν σε 10λεπτά και υπάρχουν αγγελίες ζήτησης στα 35€ δεν βρίσκω τον λόγο να ζητήσεις στα 25€

βγαινουμε εκτος θεματος , οπως εγραψα αν ο αλλος δινει ενα ssd 3-5 ετων χωρις εγγυηση λογικο ειναι να πιασει τα 25 με το ζορι , ναι μπορει οι δισκοι 1 μηνα με τρεχουσα τιμη αγορας να φευγουν στα 40 ευρω ενας παλιος δεν παιζει ουτε μια στο εκατομυριο να φυγει

 

Απο την αλλη με ποια λογικη υπαρχουν πωλητες που βαρανε οτι τιμη θελουν ? εβλεπα κατι intel χ25 σε τιμες που επερνες new 850 evo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όντως λογικό είναι να πιάσει τόσο αλλά από την άλλη λογικό είναι απο την στιγμή που μπορεί να τον δώσει παραπάνω,να τον δώσει.Προσωπικά πιστεύω ότι οι περισσότεροι που έχουν παλιούς ssd αν είναι να τους δώσουν στα 25 προτιμάνε να τους κρατάνε.Αντίθετα υπάρχουν περιπτώσεις που ίσως να αξίζουν περισσότερα χρήματα αλλά επειδή υπάρχεουν πολλά να διαμορφώνεται χαμηλοτερη τιμή.Όντως είμαστε εκτός θέματος,απλά έθεσα και την άλλη πλευρά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  ισχυει   καμμια   λογικη   στις   αγγελιες   παρα   μονο   ο   νομος   της   προσφορας   και  της   ζητησης.

 

Δικαιωμα   του   καθενα   να   ζηταει   δισκο   με   20   ευρω   η  να   τον  πουλαει   πιο   ακριβα   απο  καινουργιο.....

 

Απλα   θα   μαζευουν   τα   μυδια   των   υπολοιπων   αμφοτεροι.... :-D  :-D  :-D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι που αλαζουν τις αγγελιες ( θεμα και περιεχομενο ) με ενα σκετο πουληθηκε / εφυγε / τελος / τελιτσες / κλπ μ@λ@κιες .

Οποτε αυτο δεν βοηθα καθολου να καταλαβεις τι "εμπορευεται" ο καθενας και να κρινεις τι και πως .

post-53152-0-08157200-1510600884_thumb.png

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι που αλαζουν τις αγγελιες ( θεμα και περιεχομενο ) με ενα σκετο πουληθηκε / εφυγε / τελος / τελιτσες / κλπ μ@λ@κιες .

Οποτε αυτο δεν βοηθα καθολου να καταλαβεις τι "εμπορευεται" ο καθενας και να κρινεις τι και πως .

 

Εγώ αυτές τις αγγελίες τις κάνω αναφορά για απάτες, γιατί αυτό είναι συνήθως.

Το ενδεχόμενο ορισμένοι να συνεχίζουν να παίρνουν τηλέφωνο ενώ το προϊόν πουλήθηκε ακόμη στην εφαρμογή πολλές αγγελίες ενώ είναι κλειδωμένες τις εμφανίζει ενεργές. εγώ το κάνω στις δίκες μου αγγελίες γιατί έχω δει φωτογραφίες μου να παίζουν σε αγγελίες άλλων μελών που πουλούν το ίδιο προϊόν  ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση το να πουλάει κάποιος ένα προϊόν 20΅30% πάνω από την επίσημη τιμή του λόγω το ότι έχει έλλειψη στην αγορά είναι σύμφωνο με τους κανόνες του forum για τις αγγελίες ;

Αν ναι μπορεί να κάνει κάποιος αναφορά τις συγκεκριμένες αγγελίες;

Αναφέρομαι στις αγγελίες που κυκλοφορούν τελευταία με IPhone X.

 

Το "νομιμο" δεν ειαι και ηθικο ...Εγω ποτε μα ποτε δεν θα αγοραζα κατι τετοιο . Αν και δεν εχω συνηθισει νε περιμενω προκειμενου να πληρωσω "νταβατζιλικι" δεν θα το αγοραζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχόμενο ορισμένοι να συνεχίζουν να παίρνουν τηλέφωνο ενώ το προϊόν πουλήθηκε ακόμη στην εφαρμογή πολλές αγγελίες ενώ είναι κλειδωμένες τις εμφανίζει ενεργές. εγώ το κάνω στις δίκες μου αγγελίες γιατί έχω δει φωτογραφίες μου να παίζουν σε αγγελίες άλλων μελών που πουλούν το ίδιο προϊόν  ......

Σβήνεις το τηλέφωνο πριν τις κλειδώσεις.

 

Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...