Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει ρισκο με το να δωσω τον αριθμο IBAN του λογαριασμου μου για καταθεση χρηματων απο εξωτερικο για μια τρεχουσα αγγελια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει ρισκο με το να δωσω τον αριθμο IBAN του λογαριασμου μου για καταθεση χρηματων απο εξωτερικο για μια τρεχουσα αγγελια μου.

 

Σαν τι ρισκο να υπαρχει δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα.Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει ρισκο με το να δωσω τον αριθμο IBAN του λογαριασμου μου για καταθεση χρηματων απο εξωτερικο για μια τρεχουσα αγγελια μου.

Μονο μην πεις Νιγηρια...
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα ειναι και τα νιγηριανα λεφτα :)

Ολα τα λεφτα ειναι καλα. Απλως τα Νιγηριανα ειναι ανυπαρκτα. Για περισσοτερες πληροφοριες κανε search το μελος makfill και δες την υπογραφη του. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα λεφτα ειναι καλα. Απλως τα Νιγηριανα ειναι ανυπαρκτα. Για περισσοτερες πληροφοριες κανε search το μελος makfill και δες την υπογραφη του. :)

για να μην ψαχνετε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα λεφτα ειναι καλα. Απλως τα Νιγηριανα ειναι ανυπαρκτα. Για περισσοτερες πληροφοριες κανε search το μελος makfill και δες την υπογραφη του. :)

 

Αν μπουνε τα λεφτα στο λογ/σμο σου θα ειναι υπαρκτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστω πολυ και σορρυ αν ηταν πολυ χαζη η ερωτηση μου.

μην ανησυχεις , οι χαζοι ειναι γεματοι αυτοπεποιθηση :)

και δεν κανουν ερωτησεις παρα μονο στην μανα τους :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή βλέπω συνέχεια έναν συγκεκριμένο τύπο να κάνει πολλαπλές εγγραφές και να βάζει αγγελίες με σφραγισμένα S6 και iphone 6 τα οποία τα δίνει υποτίθεται σε εξευτελιστική τιμή λόγω εκποίησης, και προφανώς είτε είναι απατεώνας είτε τα έχει κλέψει και προσπαθεί να τα "σπρώξει", δεν θα ήταν φρόνιμο να απαγορευθεί η ανάρτηση αγγελιών σε νέα μέλη με μηδενικά post στο forum ώστε αρχικά να αποθαρύνονται τέτοιου είδους φαινόμενα;

Θα πρότεινα πχ να μπορεί κάποιος να έχει το δικαίωμα ανάρτησης αγγελίας μετά από κάποιο αριθμό posts (Εκτός Μπλαμπλα) όπως γίνεται και σε άλλα forums.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή βλέπω συνέχεια έναν συγκεκριμένο τύπο να κάνει πολλαπλές εγγραφές και να βάζει αγγελίες με σφραγισμένα S6 και iphone 6 τα οποία τα δίνει υποτίθεται σε εξευτελιστική τιμή λόγω εκποίησης, και προφανώς είτε είναι απατεώνας είτε τα έχει κλέψει και προσπαθεί να τα "σπρώξει", δεν θα ήταν φρόνιμο να απαγορευθεί η ανάρτηση αγγελιών σε νέα μέλη με μηδενικά post στο forum ώστε αρχικά να αποθαρύνονται τέτοιου είδους φαινόμενα;

Θα πρότεινα πχ να μπορεί κάποιος να έχει το δικαίωμα ανάρτησης αγγελίας μετά από κάποιο αριθμό posts (Εκτός Μπλαμπλα) όπως γίνεται και σε άλλα forums.

 

Αν   ζηταει   μαλιστα   προκαταβολικα   καταθεση   ειναι  100%   απατεωνας.

 

Το  προβλημα  μ  αυτους   θα   ειναι   οτι  θα   ποσταρουν   αβερτα   αλλ  αντ   αλλων   για   να   φτασουν   το  επιθυμητο

 

νουμερο   ωστε   να   βαλουν   την   αγγελια   τους.

 

Ισως   να   λειτουργουσε   αν   χρειαζοταν   και   ενας    χρονος   κλεισμενος   απο  την  εγγραφη......

 

Oσον   αφορα   τους   απατεωνες   εχω   ανοιξει    θεμα   εδω....

 

http://www.insomnia.gr/topic/559066-φοβου-τους-δαναους-και-δωρα-φεροντες/

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω συνέχεια έναν συγκεκριμένο τύπο να κάνει πολλαπλές εγγραφές και να βάζει αγγελίες με σφραγισμένα S6 και iphone 6 τα οποία τα δίνει υποτίθεται σε εξευτελιστική τιμή λόγω εκποίησης, και προφανώς είτε είναι απατεώνας είτε τα έχει κλέψει και προσπαθεί να τα "σπρώξει", δεν θα ήταν φρόνιμο να απαγορευθεί η ανάρτηση αγγελιών σε νέα μέλη με μηδενικά post στο forum ώστε αρχικά να αποθαρύνονται τέτοιου είδους φαινόμενα;

Θα πρότεινα πχ να μπορεί κάποιος να έχει το δικαίωμα ανάρτησης αγγελίας μετά από κάποιο αριθμό posts (Εκτός Μπλαμπλα) όπως γίνεται και σε άλλα forums.

Καλο το σκεπτικο σου και πιστευω πως θα το εχουν σκεφτει αυτο το θεμα,αλλα πιστευω οτι δεν το υλοποιουν γτ για παραδειγμα εγω το insomnia δεν το ηξερα και απλα ηθελα να πουλησω το λαπτοπ μου και το βρηκα γκουγκλαρωντας,ασχετα οτι μετα συνεχισα να ειμαι ενεργο μελος και πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν κ εμενα.Με αυτον τον τροπο θα χασουν εγγραφες αν μπει το οριο των ποστς και ασε που αμα βαλουν μικρο αριθμο οριο,θα γεμισει το forum με "αχρηστα" σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το σκεπτικο σου και πιστευω πως θα το εχουν σκεφτει αυτο το θεμα,αλλα πιστευω οτι δεν το υλοποιουν γτ για παραδειγμα εγω το insomnia δεν το ηξερα και απλα ηθελα να πουλησω το λαπτοπ μου και το βρηκα γκουγκλαρωντας,ασχετα οτι μετα συνεχισα να ειμαι ενεργο μελος και πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν κ εμενα.Με αυτον τον τροπο θα χασουν εγγραφες αν μπει το οριο των ποστς και ασε που αμα βαλουν μικρο αριθμο οριο,θα γεμισει το forum με "αχρηστα" σχολια.

Σε πληροφορώ οτι σε αρκετά άλλα τεχνολογικά forum η συγκεκριμένη λύση δουλεύει μια χαρά αποφεύγοντας τρελό σπαμάρισμα από διάφορους "περαστικούς".

Όσον αφορά τα "άχρηστα" σχόλια όπως λες , γι αυτό είπα να μην μετρώνται τα σχόλια της κατηγορίας μπλα μπλα που είναι γενικού ενδιαφέροντος και που μπορεί να απαντάει κάποιος πχ μονολεκτικά ώστε να αυξάνει γρήγορα τον αριθμό των posts.

Όσον αφορά περιπτώσεις σαν και τη δική σου που θέλεις να πουλήσεις κάτι , δεν είναι σοβαρός λόγος με το καλημέρα της εγγραφής να σου δίνει το δικαίωμα να βάζεις αγγελίες.Έχεις αρκετές άλλες λύσεις: πχ αγγελίες στη χρυσή ευκαιρία ή σε οποιοδήποτε άλλη αντίστοιχη υπηρεσία , ή να βάλεις έναν φίλο σου που πιθανώς να έχει λογαριασμό στο insomnia να σου βάλει την αγγελία , όπως πολλοί άλλοι κάνουν εδώ μέσα.

Επίσης, κάποιος που έχει σκοπό να βάλει αγγελίες , δεν θα πάθει και τίποτα εαν περιμένει και λίγες μέρες μέχρι να συμπληρωθούν κάποια λίγα posts.Ο τυχοδιώκτης απατεώνας όμως δεν έχει το χρόνο και αποθαρύνεται με κάτι τέτοιο.Η πλειοψηφία τουλάχιστον η οποία και είναι μεγάλη.

Όπως και να έχει, δεν ειναι στο δικό μου χέρι.Εγώ απλά πρόταση έκανα.Ας την σκεφτούν αυτοί που διαχειρίζονται το όλο ζήτημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...